Poprzedni temat «» Następny temat
stare panny i starzy kawalerowie
Autor Wiadomość
ANIUS 
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 22:20   stare panny i starzy kawalerowie  



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
kiedys kilkunastoletnia mloda dziewczyna byla juz zwana stara panna, kiedy nie krecil sie kolo niej zaden kawaler...a jak to jest dzisiaj? Swiat sie zmienil, inne mamy ambicje zyciowe, co innego jest dla nas wazne, niekoniecznie szukanie meza, zony by nikt nie nazwal nas stara panna na ten przyklad. Jak w dzisiejszym swiecie jest postrzegana np 25-latka mieszkajaca cieplo i wygodnie u rodzicow, bez chlopaka, a np z dobra praca? hmmm
Ostatnio zmieniony przez kisia Pią Paź 30, 2009 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 08:57     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
ANIUS, tak jak napisalas
Cytat:
Swiat sie zmienil
,ludzie sie zmieniaja

dzis juz nie dziwi nikogo dorosla kobieta,samotna,mieszkajaca z rodzicami,idaca za tym co chce osiagnac.
Wiele kobiet chce wpierw zrobic kariere,chce cos z zycia miec,cos zobaczyc dlatego nie spieszno im do "garow i pieluch"
W miescie takie sytuacje nikogo nie dziwia,na wsi juz chyba tez mniej.

Wiele ludzi dziwi sie gdy mloda 19-20-latka zachodzi w ciaze i wychodzi za maz,wtedy slyszy sie "jejka taka mloda"
Dojrzale kobiety sa spostrzegane inaczej,czasami mniej przychylnie dla ich kolezanek (zameznych),widza w nich hmm..jakies niebezpieczenstwo,zagrozenie?

Uwazam iz dobre to jest,ze kobiety chca cos osiagnac a nie tak jak nasze babcie byc uzaleznione od swoich partnerow
Profil
PW Email Cytuj
morigan 
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 09:10     



Dołączyła: 24 Cze 2005
Skąd: Gliwice
teraz sie nie mowi stara panna ale kobieta niezalezna :D to jest to samo tylko inaczej brzmi :) kobiety wywalczyly rownouprawnienie i się inaczej nazwały ;) Co do 19-late zachodzactch w ciaze to tez chyba nie dziwi, norma, coraz mlodsze dziewczyny wpadają, co nie znaczy ze biora slub oczywiscie :) Choc zycie "kobiety niezaleznej" nie odpowiadaloby mi, lubie miec przy sobie sowjego "kawalera" :cool: A i tak jestem panią swojego losu, bo studiuje to co chce i mam zamiar pracować w zawodzie który lubie. To ze sie jest mezatka nie znaczy ze pozbywamy sie swojej niezaleznosci. Stare panny -> kobiety niezalezne czasami mylą rózne pojecia, mysla ze jak sa same to moga osiagnac wiecej, a to tez nie zawsze prawda.
Profil
PW Email www Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 11:39     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Tylko czemu rozmowa dotyczy tylko kobiet?? Czyżby ten temat nie dotyczył mężczyzn??
A tak naprawdę to wielu ludzi żyje i tak wiele lat przed ślubem żyje w jakimś związku...
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 12:31     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
ziutek997 napisał/a:
czemu rozmowa dotyczy tylko kobiet??


ziutek997 nie dotyczy tylko kobiet, spojrz na temat tego watku:)

morigan napisał/a:
teraz sie nie mowi stara panna ale kobieta niezalezna Wesoly

mowi sie takze na takowa singielka :D
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 11:36     

ziutek997 napisał/a:
Tylko czemu rozmowa dotyczy tylko kobiet??



Zwróć uwagę,że stara panna jest dużo gorzej widziana przez spoleczeństwo niż stary kawaler,jest bardziej wytykana palcami i wysmiewana.Zwroć choćby uwagę na ilośc kawalów o starych pannach i porownaj to do starych kawalerow,ośmielę się stwierdzić,że to skala 1:9 na korzyść kawalerow. :) :)
Bycie stara panną motywowane jest między innymi tym,że nie ma urody,nie potrafi znaleźć faceta itp.określenia przytrafiają się kobiecie.A facetach co się mówi??nie słyszalem jeszcze tak naprwadę motywacji społeczeństwa o facecie starym kawalerze.I jeszcze taka mala dygresja,obecne zwroty ,singiel,osoba niezależna,to nic innego jak tylko chęć znalezienia innego określenie na zwroty stara panna i stary kawaler. :) :)
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 18:59     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Piotrulek napisał/a:
obecne zwroty ,singiel,osoba niezależna,to nic innego jak tylko chęć znalezienia innego określenie na zwroty stara panna i stary kawaler.


oczywiscie masz racje, ale przyznaj, ze singiel /singielka brzmia znacznie ladniej :hyhy:
Wyczytalam w jakiejs kobiecej gazetce, ze obecnie nawet developerzy przygotowuja mieszkanka w apartamentowcach dla singli. Przypominjaja troszke akademiki, ale takie max luksusowe. Przy czym najwieksza zaleta ma byc wspolna bawialnia na parterze domu, tj kiedy chcesz spokoj siedzisz w swoich lux czterech scianach, kiedy chcesz towarzystwa idziesz do bawialnii, klubu, czy jak to nazwac ... Myslicie, ze jest to dobre rozwiazanie?
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 20:05     

ANIUS napisał/a:
ze singiel /singielka brzmia znacznie ladniej



ładniej napewno,ale znaczenie to samo ... :)
Cytuj
Fenix 
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 21:43     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
No to mam duże szanse na singla...HeHeHe
Profil
PW Email www Cytuj
frohike 
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 22:42     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Fenix, znajdzie sie wsrod nas kilka osob :D
Profil
PW Email Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:09     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
No ale niby kiedy jest ten wiek w którym można nazwać kogoś starą panną/starym kawalerem?
Profil
PW Email Cytuj
Admike 
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:12     



Imię: Adam (dla znajomych Adaś :-) )
Dołączył: 11 Sie 2005
Skąd: R-rz Brzezie/Wysoka
szczerze powiedziawszy bałem się,że mnie to kiedyś spotka.Ja wychodzę z założenia,że człowiekowi lepiej,gdy jest z kimś,a nie sam.
Profil
PW Email www Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:14     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
kaszanna napisał/a:
No ale niby kiedy jest ten wiek w którym można nazwać kogoś starą panną/starym kawalerem?

no właśnie?? :]
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:15     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
takkk , wlasnie czekam az ktos rzuci kamien...
Profil
PW Cytuj
frohike 
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:23     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
to juz zalezy od psychiki danej osoby
a czy okreslenie ze jest sie stara panna jest obrazliwe
nie
kazda osoba ktora ma powiedzmy 25 lat i nie jest z ikim zwiazana mozna powiedziec ze jest stara panna badz kawalerem
co nie oznacza ze sie to nigdy nie zmieni
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:37     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
oczywiscie, ze moze sie odmienic:) i aby sie odmienilo kazdemu , bo zyc samemu to zadna przyjemnosc:)
aczkolwiek wg pewnych zrodel, z racji tego, ze nasze zycie w mlodosci to wieczny ped po kase, po to by sie dorobic najpierw a pozniej "byc" - to mozna powiedziec, ze ten "wiek", ze ta granica sie troszke przesunela, slyszalam glosy, ze 30 lat to juz taka granica, w ktorej mozna smialo kogos nazwac stara panna, czy starym kawalerem..., ale czy 25?
Profil
PW Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:37     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Według mnie ww. nazwy nie obrażają nikogo ale określiłabym nimi osoby po 50 roku życia.
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:40     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
:P
Profil
PW Cytuj
Dana 
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 17:46     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Ja poczułam się w pełni starą panną po przekrczeniu magicznych 30 lat :] i dlatego zgadzam się z frohike że granica wiekowa dla kazdego jest inna :)
nie moge zgodzić się z Piotrulkiem który twierdzi ze stare panny są wyśmiewane i poniżane przez społeczeństwo - mnie to nigdy nie spotkało i nie spotka nie pozwole sobie na to zeby jakiś człowiek robił jakiekolwiek podsumowania do mojej osby tylko dlatego ze prowadze życie niestandardowe :D ja bym takiego w mig przelustrowała z jego życiem :P
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 18:41     

frohike napisał/a:
kazda osoba ktora ma powiedzmy 25 lat i nie jest z ikim zwiazana




eeee nie Krzysiu,moim zdaniem to 30 jest taką swoistą granicą,25 to jeszcze dzieciaki :) :) :)

[ Dodano: 2005-08-22, 18:47 ]
Dana napisał/a:
mnie to nigdy nie spotkało i nie spotka nie pozwole sobie na to zeby jakiś człowiek robił jakiekolwiek podsumowania do mojej osby



nie slyszalaś moja droga,bo nikt ci tego w oczy nie powiedzial i przypuszczam nie powie,ale faktem jest,że takie osoby(single) w cudzych zaciszach domowych są często głównym tematem rozmow(nie traktuje tego personalnie,nie o tobie mówię Dana) i tak jest prawda...ludź,ludziowi :) nigdy w oczy nie powie ale za to za plecami to calą książkę potrafią pisać...
Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008