Poprzedni temat «» Następny temat
Zabawa w gimnazjum - szokkkkk!
Autor Wiadomość
GosiaO 
  Wysłany: Nie Lip 18, 2010 23:49   Zabawa w gimnazjum - szokkkkk!  


Imię: Gosia
Dołączyła: 30 Maj 2010
Skąd: Gliwice
Wpadłam dzisiaj na bloga, przeczytałam i jestem w szoku, może to dlatego, ze sama mam dziecko, i samej takie "zabawy" nie przyszły by do głowy.

h t t p;//to-tylko-ja-kobieta.blog.onet, p l/2,ID408891645,SL410816405,index.html
Profil
PW Email Cytuj
GosiaO 
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 23:49     


Imię: Gosia
Dołączyła: 30 Maj 2010
Skąd: Gliwice
Szok, zastanawiam się w co będzie grał mój dwuletni syn kiedy pójdzie do szkoły. Sądzę, że oni dobrze wiedzą skąd się biorą dzieci, ale dziwie się,że rodzice nie uświadomili ich o sposobach zabezpieczenia się. Prawda jest taka, że w szkole takie sprawy są omawiane tylko z punktu nauki a rodzice często nie chcą rozmawiać otwarcie o takich rzeczach ze swoimi pociechami :/ Może czas najwyższy żeby wprowadzić jeśli jeszcze nie ma wychowanie prorodzinne do gimnazjum (ja miałam w technikum, ale to był stary system nauczania) a jeśli jest, skoro są tacy otwarci to może mówić o wielu sprawach wprost. Miałam świetnego nauczyciela tego przedmiotu i lekcje z nim pomagają mi w budowaniu szczęśliwej rodziny, niestety nie każdy miał szczęście uczęszczać na lekcje do Pana Cieplińskiego. Nauczyciel do takich lekcji musi mieć odpowiednie podejście druga strona medalu jest taka, ze na jawną głupotę nie ma rady.
Profil
PW Email Cytuj
Agatka2008 
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 11:54     



Dołączyła: 15 Mar 2009
pewne rzeczy dziecko powinno wynosić z domu.. Jesli rodzice nie maja odwagi rozmawiać i tłumaczyć to potem szybko zostają dziadkami:) zostawia się dziecko na wychowanie Bravo.. i innych tego typu badziewiach.... :hyhy: a w szkole to na odwal się wszystkoo byle program zrealizowac
Profil
PW Email Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 12:27     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
GosiaO, bajka o słoneczku krąży conajmniej od kilkunastu lat dawniej mówiło się że na koloniach tak się dzieje kiedy indziej że w technikach teraz od kilku lat wypływa plota że się dzieje tak w gimanazjach. Tak więc bujda na resorach.
Profil
PW Email www Cytuj
GosiaO 
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 00:24     


Imię: Gosia
Dołączyła: 30 Maj 2010
Skąd: Gliwice
hmmm. niedźwiedź no nie wiem, jak obejrzałam galerianki i widze te małolaty...... :looka:
Profil
PW Email Cytuj
espi 
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 05:46     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
Ja nie wiem czy to faktycznie taka bujda skoro potrafi być w jednej klasie kilka ciężarnych dziewczynek na raz. Obyś miał rację Niedźwiedź, ale ja nie byłabym tego taka pewna... :niepewny:
Profil
PW Email Cytuj
Karlus 
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 11:18     


Dołączył: 20 Maj 2010
Rozprzestrzenia nam się zaraz małoletnich dziwek, kto tego nie zauważa, trudno, jednak niech lepiej uważa na swoje pociechy.
Profil
PW Email Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 13:25     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
GosiaO, problem tzw sponsoringu to w ogóle zupełnie inna kwestia nie związana z tematem który jest podjęty w linku - jestem w temacie bo piszę pracę magisterską nt. Prostytucji :P

espi, co do tych kilku dziewczyn... ilekroć się spotykam z artykułami o "słoneczku" a takowe zazwyczaj wypływają w sezonie ogórkowym to każdorazowo jest mowa o ciężarnych dziewczynach ale bez choćby bliższego wskazania szkoły czy czasami nawet miasta. Pozwala to założyć że to też jest bzdeta. Coś jak Urban legend - jednakże nadmierna rozwiązłość seksualna oraz braki w edukacji seksualnej są problemem jednakże nie aż takim jak obrazują media :)
Profil
PW Email www Cytuj
GosiaO 
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 23:12     


Imię: Gosia
Dołączyła: 30 Maj 2010
Skąd: Gliwice
Przez nawiązanie do galerianek chciałam pokazać, jak łatwo i bez emocjonalnie młodzi ludzie w sumie jeszcze dzieci podchodzą do seksu i to jest właśnie główny problem wiążący te dwa tematy niedźwiedziu
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sro Lip 21, 2010 16:15     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Niedźwiedź, wejdz sobie na youtube i wpisz sobie zabawa w sloneczko. Tam jest fragment wiadomosc TVN w ktorym wymienia sie konkretna szkole gdzie mialo to zdazenie miejsce.
Profil
PW Email www Cytuj
sebek 
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 18:37     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
"fajna" też jest zabawa kiedy dzieciaki się na siłę podduszają żeby mieć odlot, w Rosji już parę ludzi z tego powodu zmarło
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 00:07     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
prawdę mówiąc nie słyszałam o tej "zabawie" i jak zapytałam swoje starszaki czy ją znają to i gimnazjalista i licealistka zaprzeczyły i nie sądzę by kłamały.
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 08:46     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
widać jeszcze nie jest to tak powszechne lub nie do końca są szczere
Profil
PW Email Cytuj
GosiaO 
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 09:23     


Imię: Gosia
Dołączyła: 30 Maj 2010
Skąd: Gliwice
sebek nie wydaje mi sie żeby to dotyczyło każdej szkoły, poza tym takie "zabawy" urządza sie w "swoim" towarzystwie, a dzieci Kasi najwyraźniej mają normalnych znajomych.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 10:08     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
GosiaO napisał/a:
a dzieci Kasi najwyraźniej mają normalnych znajomych
mam taką nadzieję,jak również na to, że wychowałam ich na rozsądnych ludzików i jakby im proponowano taka zabawę to nie braliby w niej udziału.
Profil
PW Email Cytuj
plusz0wy 
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 15:14     



Imię: Grzesiek
Dołączył: 12 Sie 2009
Skąd: skądęsatąra
zarówno słoneczka jak i duszenie to przecież marginalne sprawy. Tak mi się przynajmniej wydaje... No ale zdarzają się niestety tragedie.... :/ Podduszanie to stara zabawa - nawet jedna sławna osoba się tak kiedyś wykończyła :/
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 22:17     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
sebek napisał/a:
"fajna" też jest zabawa kiedy dzieciaki się na siłę podduszają żeby mieć odlot, w Rosji już parę ludzi z tego powodu zmarło


A za moich czasów w podstawówce była zabawa polegająca na uciśnięciu przez ucznia serca innego ucznia, gdy ten wcześniej zrobił kilka bardzo głębokich wdechów - efektem często była utrata przytomności. Działo się to na długo przed erą internetu, jakieś 20 lat temu.
Myślę, że takie zabawy są marginalne i można je postawić obok pożarcia przez rekina.
"Zabawa" oczywiście szokuje, ale tak na zdrowy rozsądek, to nie wierzę w jej powszechność, bo nie chce mi się wierzyć, że wśród młodego pokolenia może być aż tak dużo... (i tutaj miało być brzydkie słowo odnoszące się do obu płci).

Edit : teraz widzę, że słowo "marginalny" już się pojawiło, ale nie będę zmieniał posta :P
Ostatnio zmieniony przez Grabarz Pon Lip 26, 2010 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
GosiaO 
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 22:31     


Imię: Gosia
Dołączyła: 30 Maj 2010
Skąd: Gliwice
To na pewno nie dotyczy każdej szkoły czy klasy, ale sam fakt, że młodzież teraz tak łatwo jest nawiązać kontakt fizyczny. Mam co prawda dopiero 26 lat, ale u mnie było inaczej :/

Jeden fakt z życia maturzystki kontra gimnazjalistki.


Rozpoczęcie roku szkolnego, aula, dodatkowo poza naszym technikum zrobili gimnazjum w tym samym budynku i rozpoczęcie roku razem. Siedzi moja dawna klasa, maturalna, a obok pierwsza klasa gimnazjum i słychać tekst z ust gimnazjalistki na pół auli: "Widzisz jak ta szmata z maturalnej ma r** pomalowany? K**** zły podkład sobie wybrała" :zdegustowany: Prater gimnazjum: pare latarni postawić i większość dziewczyn zaczęła by pasować do otoczenia a u nas na górze w technikum był większy szacunek do nauczycieli i stroju wybieranego do szkoły.

Chodzi mi o to, że różnica wieku niewielka, a zapatrywanie sie na siebie zupełnie różne. Coraz gorsze rzeczy przychodzą ludziom do głowy w wieku w którym my nie tak dawno byliśmy.

Żeby była jasność nie chce generalizować i uogólniać, bo nie lubię szufladkowania ludzi.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 23:22     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Grabarz napisał/a:
A za moich czasów w podstawówce była zabawa polegająca na uciśnięciu przez ucznia serca innego ucznia, gdy ten wcześniej zrobił kilka bardzo głębokich wdechów - efektem często była utrata przytomności. Działo się to na długo przed erą internetu, jakieś 20 lat temu.


U mnie w podstawowce byla podobna zabawa tylko ze robilo sie najczesciej 10 przysiadow, szybko wstrzymywalo oddech i ktos chyba wlasnie uderzal w klatke piersiowa. Niestety raz dla kolegi skonczylo to sie nie tylko utrata swiadomosci ale rowniez czyms w rodzaju padaczki, bo po przewroceniu sie na ziemie zaczal sie caly trzesc. Nie wiadomo co mogloby sie stac w gorszym przypadku.
Profil
PW Email www Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 07:34     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Pamietam, ze u mnie w szkole chlopcy z internatu robili " chrzest kotom" ( nowym pierwszoklasistom).....powbijali gwozdzie do deski i bili chlopakow po stopach.....chyba nie musze pisac czym to sie skonczylo

smutne gdy w szkole dzieja sie takie rzeczy

Wymyslaja rozne zabawy, tylko przeraza mnie fakt, ze owe dziewczynki niby nie mialy pojecia o co w tej grze chodzi.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008