Poprzedni temat «» Następny temat
zakazana milosc
Autor Wiadomość
morigan 
Wysłany: Pią Sie 19, 2005 08:54     



Dołączyła: 24 Cze 2005
Skąd: Gliwice
dokladnie romans nie zawsze musi siękojazyc z miloscia, są rozne powdy czemu ludzie romansują z innymi.
Do do miłosic zakazanej zgadzam sie z Daną, jestdna nie powinna nas interesowac, inna no coz... nie powinna w ogole zaistnieć bo to chore (chodzi mi o dziecko/rodzic, rodzenstwo)
Profil
PW Email www Cytuj
Ilonka 
Wysłany: Pią Sie 19, 2005 09:29     



Imię: Ilona
Dołączyła: 05 Lut 2005
Skąd: Wysoka (kolo Rynku)
Jesli dwoje ludzi sie szczerze kocha to niech beda szczesliwi. Nie ma zakazanej milosci dla mnie. Ale nie beda szczesliwi, bo nie wszyscy dadza im zyc. Wiec lepiej dla wlasnego dobra trzymac sie stereotypow wiekowych, rasowych, z dala od homo orientacji, bo niektorzy ludzie sa zbyt glupi, zaslepieni i omamieni swoja nietolerancja. Szkoda pozwolic rozkwitac milosci zyjac z pietnem ludzkiej niedojrzalosci i nienawisci wciaz na karku :/
A jesli chodzi o kuzynostwo, to skoro mimo bliskiego pokrewienstwa dwoje ludzi zdolalo sie pokochac (np. nie widzieli sie cale zycie) to troche inna sprawa. Jesli ktos jest moim bratem, ojcem, kuzynem, wujkiem, to chyba wyjatkowy wyjatek, zebym w ktoryms upatrzyla meza ;-) No i potomstwo mogloby wyjsc... uszkodzone :P Wiec to, to lepiej nie.
Profil
PW Email www Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sob Sie 20, 2005 19:36     

Dorotka napisał/a:
może na przykład tylko pożądanie



rzeczywiście,słowo romas to takie uniwersalne określenie,masz racje
Cytuj
Yeti 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 14:57     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
Puk, puk?
Czy ktoś tu jeszcze bywa?....

Króciutki temat, to się szybko uwinąłem z przeczytaniem i ... w głowie mi się jakoś zakręciło... Chyba jestem niedzisiejszy...

Po pierwsze, to proszę, żeby mi ktoś wyjaśnił, jak to się rozróżnia prawdziwą miłość od fascynacji, zauroczenia, albo mieszanki przyjaźni z pożądaniem!... A czy taka miłość "na pół gwizdka" to nie jest prawdziwa? Czy Waszym zdaniem odczuwanie prawdziwej miłości do jednej osoby wyklucza jakiekolwiek uczucie względem innej?...

Po drugie, wydaje mi się, że trochę się tu zmieszały ze sobą poglądy dotyczące istnienia samego uczucia miłości z poglądami odnośnie tzw. konsumpcji tego uczucia, tworzenia związku, aktów seksualnych...
Wydaje mi się, że zarówno w jednym jak i drugim rozumieniu słowa "miłość" można rozważać, kiedy ktoś jest gotów uznać ją za zakazaną...

Mam jeszcze trochę do powiedzenia, ale... być moze już nikt tego tematu nie czyta, więc sam nie wiem, czy jest sens...
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 17:34     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Yeti, czytam czytam :) i czekam na dalsze wylewanie swoich mysli :) ja chetnie poczytam :)
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 18:21     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Yeti napisał/a:
Czy Waszym zdaniem odczuwanie prawdziwej miłości do jednej osoby wyklucza jakiekolwiek uczucie względem innej?...


Nie.. :) Ale to zależy od tego o jakim uczuciu tu mówimy :) Czy masz na myśli miłość do dwóch osób rónocześnie ?? ( oczywiście nie chodzi mi tu o miłości macieżyńskiej itd.. tylko o "zakochanie" ) Jeśli tak to jest to według mnie nie możliwe... miłość wiąże się z chęcią spędzenia z wybraną osobą reszty życia i w pewnym sensie posięcenia się właśnie jej :) Pozostaje zapewne miejsce na uczucia takie jak przyjażń, miłość do rodziny itd........ a przynajmniej powinno zostać :)
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 18:28     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
ziutek997 napisał/a:
Czy masz na myśli miłość do dwóch osób rónocześnie ?? ( oczywiście nie chodzi mi tu o miłości macieżyńskiej itd.. tylko o "zakochanie" ) Jeśli tak to jest to według mnie nie możliwe...

Ja takze nie dałabym rady rozdrobnić się w zakochaniu ,liczy się teraz i tu na zabój az do końca - a koniec jest wtedy gdy jest :]
...i tak kilka razy lub na całe życie ale nigdy równocześnie ...
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 18:28     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
bo zawsze jest to pytanie... czy pierwsza milosc jest ostatnia... czy ostatnia pierwsza :) Zakochanym mozna byc wiele razy bo to forma zauroczenia... ale kocha sie tylko raz :)
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 18:33     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Aither napisał/a:
ale kocha sie tylko raz

Mnie sie wydaje ze kocha się za kazdym razem kiedy to słowo się wypowiada ,w danej sekundzie jest ono zawsze prawdziwe lecz nie zawsze wieczne :)
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 18:34     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Aither napisał/a:
Zakochanym mozna byc wiele razy bo to forma zauroczenia... ale kocha sie tylko raz


Pięknie powiedziane :) chociaż..... gdy miłość wygaśnie... z jakich powodów nie będę wnikał... to może w sercu znajdzie się miejsce dla kogoś innego :)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 18:37     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Pawelku wiec jesli znajdzie sie miejsce dla kogos innego to czy pierwsze uczucie bylo miloscia ? a co w przypadku gdy sie kocha a z jakichs powodow to jest niemozliwe aby te dwie osoby byly razem... ech ciezki temat dla mnie :)
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 18:43     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Aither, czy istnieje cokolwiek niemożliwe dla Ciebie - słonko :D

pierwsze czy kolejne jesli szczere - to napewno miłosc tak sądze ja
...a w sercu taka biblioteka tych miłosci które były a nie przetrwały z jkiś tam powodów ...
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 18:46     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Dana, temat milosci byl zawsze dla mnie ciezkim tematem :)
ale z ta biblioteka to racja :) romanse romansiki milostki i zauroczenia :) oj :oczami: troche tego jest :) ale zawsze przyjdzie czas stabilizacji... bol jak obiekt westchnien nie moze byc Twoj :]
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 18:51     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Aither napisał/a:
bol jak obiekt westchnien nie moze byc Twoj


własnie tu nie wiem co :wsciekly: co poradzić sama sobie nie radze czasami :/
Profil
PW Email Cytuj
Bary i swinki 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 18:51     



Dołączył: 05 Paź 2005
Skąd: Waryński
Cytat:
no to skoro jestes w kregach rodzinnych to co powiesz na zwiazek miedzy
hmmm kuzynami? dzieckiem i przybranym rodzicem? hmmm , czy te juz nie sa zakazane?



Wiec tak małżeństwa między kuzynostwem są dozwolone przez kościół i zgodne z prawem...
Mozę i was to brzydzi ale taka jest prawda natomiast między dzieckiem a przybranym rodzicem nie jest dozwolone ponieważ według kościoła podlega to pod zgorszenie moralne tak samo jak związek między dwójką przybranych dzieci... Jakieś takie to dziwne no ale jestem pewien tego co pisze :)
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 20:14     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Dana, napisala
Cytat:
Mnie sie wydaje ze kocha się za kazdym razem kiedy to słowo się wypowiada ,w danej sekundzie jest ono zawsze prawdziwe lecz nie zawsze wieczne
...kocha sie tez w danej chwili,gdy spotyka sie osobe,ktora w pewny sposob zawladnela naszym serduchem...

zgadzam sie z Toba,ze kocha sie prawie zawsze tak samo...jednak przebieg tej milosci jest najczesciej inny

Yeti, napisal
Cytat:
czy taka miłość "na pół gwizdka" to nie jest prawdziwa
;) to zalezy jak glosno gwizdasz( to tak na poprawienie humoru :D )


Milosc jest dla wszystkich i dla kazdego....nie wazne jaki wiek i miejsce zamieszkania( sit,ale wymyslilam :kwasny: )

nie mozna zakazac kochac....kazdy ma w sobie wielkie pragnienie milosci,ktore w odpowiednim momencie wybucha
Profil
PW Email Cytuj
Meggi 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 20:21     



Dołączyła: 09 Paź 2005
Skąd: Katowice
Bary i swinki napisał/a:
Wiec tak małżeństwa między kuzynostwem są dozwolone przez kościół i zgodne z prawem...

Tak ale dopiero w szóstym stopniu pokrewieństwa. Dokładnie nie pamiętam jak to jest więcej.
Profil
PW Email Cytuj
Bary i swinki 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 21:20     



Dołączył: 05 Paź 2005
Skąd: Waryński
nie normalne kuzynoswto żadny 6 stopień :) jest to trzeci stopien pokrewieństwa czyli kuzynostwo normalnie po udzieleniu dyspenzy przez ordynariusza miejsca można żyć w takim związku małżeńskim !!!
Profil
PW Cytuj
Bary i swinki 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 21:22     



Dołączył: 05 Paź 2005
Skąd: Waryński
Sory troche mi sie pomyliło kuzyn z kuzynką to czwarty stopien pokrewieństwa w lini bocznej równej ale ta sama zasada i też mogą no a normalnie dyspenze sie wykonuje od 3 stopnia pokrewieństwa czyli że wuj może sie ożenić z siostrzenicą !!! jak niewierzycie spytajcie księdza w swojej parafii może wam sie wyadawać to dziwne i chore ale tak jest :)
Profil
PW Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 21:42     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
zakazana milosc? gdzie co jak dla zakochanych nie ma przeszkod nie do przekroczenia ! chyba nie czytaliscie ksiazek takich jak Romeo i Julia :=] (nie no to tylko literacki przyklad) - ale czyz nei jest tak ... ze gdy kochacie i jestescie kochani zrobicie wszystko by to trwalo? niezaleznie od tego do jakich wyzeczen jestescie zmuszeni! co do milosci pomiedzy rodzenstwem...co na to mozna poradzic...nic...jesli beda chcieli tak zyc...i beda na tyle zdeterminowani to i tak zrobia po swojemu...czy bedzie to 2 czy 20 stopien pokrewienstwa...jesli ktos kocha prawdziwie i szczerze to nie ma dla niego barier nie do przekroczenia


nie ma milosci zakazanej !! kochac wolno kazdemu
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008