Poprzedni temat «» Następny temat
Nastaly dziwne czasy
Autor Wiadomość
vkimi 
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 22:46     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
kisia napisał/a:
Nikaa napisał/a:
powinnismy dac chociaz do tej koperty 2x160zl
ja jak się wybieram na komunie czy wesele i planuję dać kasę, to biorę pod uwagę, ile mogli wydać na mnie i męża organizatorzy i jeżeli mogę sobie na to pozwolić, nie daje mniej. Słyszałam, już o różnych szopkach na komunię, ale o tańcach nie słyszałam, jednak ludzie mają rożne pomysły :przestraszony: Mnie wkurza termin załatwiania takich imprez w knajpie. Moja najmłodsza ma komunię w maju 2011r i już dochodzą mnie słuchy, ze mogę mieć problem z rezerwacją lokalu. Normalnie powariowali, o weselu nie wspominając 2-3 lata wcześniej


no to tak nie do końca jest, w zeszłym roku moja siostra miała komunię, a sala rezerwowana była na pół roku przed, i było to w hotelu leśnym, nie było najmniejszego problemu. albo coś bardziej aktualnego, w lutym szukałem lokalu pod wesele na maj, wolne były leśny, 3światy, chata polaka, w sośnicowicach u bogusza i kilka innych jeszcze, także nie jest to taki problem jak się wydaje a i fakt komunii tego miesiąca w niczym nie przeszkadzał
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 20:48     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
Cytat:
Nie macie wrazenia, ze teraz nastal ( jak kazdego roku z reszta) show na " komunie".?

show na komunie... najlepiej wypasioną komunię... nastał już kilkalat temu. teraz komunia to takie trochę mniejsze wesele. i pomyśleć, że 14lat temu moje przyjęcie komunijne odbyło się w malutkim mieszkanku moich rodziców, a za prezent nie dostałam komputera czy innych dość drogich rzeczy tylko chyba troszkę biżuterii, rower i zegarek. skromnie w porównaniu z dzisiejszymi czasami.

a sprawa rezerwacji lokali (i fotografów, i zespołów) mnie przeraża. mam wesele, małe, w przyszłym roku. akurat latem, wiec nie w czasie komunii i już teraz wiem,ze nie wszystkie lokale mają mój termin wolny.
Profil
PW Email www Cytuj
zelma 
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 09:27     



Imię: Ania
Dołączyła: 04 Lis 2008
Popieram, byłam rok temu na komunii - na sali odbywały się 2 takie uroczystości. A wszystko to wyglądało jak małe wesele, czajenie kto i jak jest ubrany, kto ile dał, no i w sumie 4 posiłki w ciągu 5 godzin. Tylko muzyki do tańca brakło.
Biedny młodzian w nocy się budził bo miał koszmary że mu te pieniążki ktoś ukradnie.
a nawiasem sporo tego było, ponad 5 000.
A wspomnienie mojej komunii? Przyjęcie w największym pokoju, pożyczanie sztućców i krzeseł od sąsiadki, specjalnie kupione kieliszki na wódkę.
I co dostałam? Zegarek. to wszystko co JA dostałam. Z wszystkimi była taka umowa że zamiast dawać kaskę to moi rodzice kupią komplet wypoczynkowy do siebie, nam oddadzą stary a kiedyś my dostaniemy ten nowy.
Ale przynajmniej nie siedziałam zanudzona wśród ludzi którzy patrzą i oceniają.
Profil
PW Email Cytuj
Basia K 
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 09:52     



Dołączyła: 15 Paź 2007
Skąd: Sośnica
I znów zacytuję to,co już wcześniej napisałam.
Wszystko zależy od ludzi! Nie chcesz,nie robisz hucznego przyjęcia (mam na myśli teraz komunię).Wali mnie to,co inni o mnie pomyślą!
Moje dzieci (syn 9 lat temu,córka rok temu) oprócz paru prezentów dostały sporo kasy,która w całości poszła "do ich ręki" -nie dosłownie bo to ja z nimi jeździłam na zakupy.Choc mi się nie przelewa i te pieniądze miałyby zastosowanie w domu np. nie wzięłam z tego ani złotówki!
Natomiast moja koleżanka zrobiła przyjęcie komunijne w lokalu,pozbierała koperty,które mała dostała,uregulowała rachunek w restauracji i jeszcze była zła,że musiała "ze swoich do tego dołożyc"!
Profil
PW Email Cytuj
plusz0wy 
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 15:37     



Imię: Grzesiek
Dołączył: 12 Sie 2009
Skąd: skądęsatąra
a ja dostałem rower i zegarek :D A że było to parę lat temu to oba kiepskie hehe i nie narzekałem ani przez moment...
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 09:57     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
Cytat:
A że było to parę lat temu to oba kiepskie hehe i nie narzekałem ani przez moment...

ooo, ja dostałam rometa za rower.. nie wiem czy kiepski w tamtych czasach, teraz to złom :] inna sprawa, ze prezent niebył skonsultowany, a ja nie potrafiłam jeździc na rowerze to trochę postał... a zegarek jak dla mnie był śliczny. piękny, kwarcowy... dla 9letniej dziewczynki bomba :D tylko potem dostał się w ręce mojej mamy, upadł i się potrzaskał :niepewny:

Cytat:
Biedny młodzian w nocy się budził bo miał koszmary że mu te pieniążki ktoś ukradnie.
a nawiasem sporo tego było, ponad 5 000.

omg! 5tys dziecku na komunię :zakrecony: chyba nie tylko ja uważam, że to dziwne?? jestem za tym, by te pieniadze szły do dziecka, ale 9latek nie powinien zarządzać tak dużymi kwotami. 9latek w ogóle nie powinien zarządzać pieniędzmi.
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 12:50     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
hej hej to nie jest temat zatytułowany moje prezenty komunijne :offtopic:
MissIndependent napisał/a:
9latek nie powinien zarządzać tak dużymi kwotami. 9latek w ogóle nie powinien zarządzać pieniędzmi
tez tak uważam, dlatego pieniądze jakie dzieci dostawały na komunie byłu wpłacane na konta dla nich utworzone w mbanku i gdy chciały je na coś przeznaczyć i było to coś sensownego, określona kwota była wypłacana.
Tak tez mam zamiar zrobić za rok :) a przyjęcie w restauracji robię z braku odpowiedniej przestrzeni mieszkaniowej i z wygodnictwa
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008