Poprzedni temat «» Następny temat
Kobieta pracująca...?
Autor Wiadomość
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 15:14     

Harcerka napisał/a:
kurna...ide wyslac totka;)



już trzymam kciuki za ciebie...
Cytuj
Dana 
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 16:33     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Byłam zmęczona psychicznie wyzwaniami stawianymi w pracy ,moja elastycznosć troche sie wyczerpała- choroba zwana ,angina mnie wyhamowała ...tydzień w domu
dzień pierwszy spanie -od rana do wieczora i w nocy -nareszcie wyspana
dzień drugi-lenichowanie ,necik,forum,gazetki -roskosz
dzień trzeci -nadrobione wszelkie kontakty towarzyskie -poczucie spełnienia na gruncie towarzyskim
dzień czwarty-.....chce do pracy :wstyd:

to jest dowód na to ,ze ja jestem kobieta pracująca :) wiec pewnie i lotto nic nie zmieniłoby w tym ,ze przestałabym pracować ,tylko pewnie pracowałabym u siebie dla siebie :P
Profil
PW Email Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 17:18     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
ale to sie nie liczy...
nie masz perspektywy ze w zasadzie nie musisz;)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 12:49     

Widzicie ,człowiek się cale życie uczy i....głupim umiera.Kiedyś uważąlem,że kobieta powinna zajmować się domem ,niepracować,wychowywać dzieci,sprzątać,gotować i ...nic głupszego nie moglem już wymyśleć,teraz wiem,że pomimo wszystko kobieta powinna pracować zawodowo,spelniać swoje ambicje(te większe i te mniejsze) i być wśrod ludzi...bo inaczej kobiety najnormalniej dziczeją i uwsteczniają się,no może nie wszystkie,ale większość i bez urazy proszę...
Cytuj
ansc 
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 16:02     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
I niestety to jest prawda :( , ale gro facetom to pasuje :mad:
Profil
PW Email Cytuj
Bożka 
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 10:09     



Dołączyła: 20 Paź 2005
Skąd: okolice radiostacji
Jestem juz trzeci tydzien na zwolnieniu, i tesknie za praca, na dluzsza mete nie moglabym nie pracowac :]
Profil
PW Email Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 21:25     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
hmma ja bym mogla tylko tak ze 4 godziny dziennie;)))
Profil
PW Email Cytuj
madziar 
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 23:01     



Dołączyła: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
a ja mogłabym nie pracować. Gdybym miała kupę kasy to są ciekawsze rzeczy do robienia niz praca. Ale póki co w totka 6 nie uszczeliłam więc muszę pracować. Chociaż mogłabym mieć lepszą pracę i płacę, wtedy mogłabym z chęcią wstawać do pracy. Ale cóż, moze kiedyś... :/
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 23:04     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
mogę nie iść do pracy jeden dzień, na następny już mnie nosi i szukam sobie zajęć, tak jak Dana nadrabiam wszelakie zaległości. W czasie urlopu wakacyjnego myślałam ze wyjdę z siebie :/
Piotrulek, uważam, że Ty głupinie umrzesz bo dużo się nauczyłeś
Piotrulek napisał/a:
pomimo wszystko kobieta powinna pracować zawodowo,spelniać swoje ambicje(te większe i te mniejsze) i być wśrod ludzi...bo inaczej kobiety najnormalniej dziczeją i uwsteczniają się,

Swięta prawda :ok:
Profil
PW Email Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Pon Lut 20, 2006 11:28     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Wszystko zależy od kobiety. Mam wiele koleżanek które pracują w domu. I wcale nie uważam żeby to je uwsteczniło. Mają czas na rozwijanie swojego hobby, na czytanie, na naukę. Zazdroszczę im tego. Lubię swoją pracę ale gdybym miała szansę zostać w domu to być może zdecydowałabym się na to. Zaczęłabym znowu jakieś studia, znalazłabym hobby...
Profil
PW Email Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 13:46   Kariera czy kura domowa?  


Dołączyła: 17 Cze 2006
Skąd: Gliwice
Jak Wam się wydaje, drogie Forumowiczki, czy warto poświęcić się karierze i jak to się mówi osiągnąć coś w życiu, czy może zająć się domem i wychować wspaniałe dzieci. Oczywiście to jest taki wyidealizowany wybór, wiem, że często bywa tak, że kobieta musi pracować i zajmować się dziećmi naraz. A jeżeli już tak jest to jak to godzicie? Czy łatwo jednocześnie pracować i być matką?

Ja mam takie marzenie, żeby mieć pięcioro dzieci i wspaniałego męża, myślę, że mogłabym oddać dla nich wszystko. Z drugiej strony gdy widzę ile świetnych rzeczy można robić w sferze zawodowej, to też mnie kusi, aby spróbować ;)
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 13:49     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Przypuszczam, że gdyby było mnie na to stać, z dziką radością zostałabym w domu i zajmowała się tylko nim i dziećmi. Ale niestety nie ma tak dobrze. A przy odpowiedniej oganizacji spokojnie można pogodzić pracę z zajmowaniem się domem :)
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 13:49     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
a ja uwazam ze te dwie sfery w zyciu mozna pogodzic ze soba :) kwestia tego jak bardzo ma sie wyrozumialego meza / partnera i czego on oczekuje od Ciebie :) bo jesli ma wizje "baba do garow" to po pierwsze moze utrudniac rozwoj kariery a po drugie - nie wychodz za maz za takiego :rotfl: Sadze ze to kwestia porozumienia dwoch stron a wszystko sie uda :) oczywiscie w tym przypadku wyklucczone sa wszelakie "skoki w boki" w pracy :)
Profil
PW Email Cytuj
dade 
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 14:10     



Dołączył: 27 Gru 2006
Skąd: już na Opawskiej :)
to może punkt widzenia mężczyzny ? :)
Osobiście nigdy nie zapędziłbym "baby do garów", w dzisiejszych czasach w związku powinno być wszystko "po pół".
"Razem pracujemy, razem wychowujemy "bąblów" i razem prowadzimy dom."
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 14:16     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
mialam kiedys nieprzyjemnosc byc z takim czlowiekiem ktory twierdzil, ze kobieta jest od rodzenia i garow... na szczescie szybko mi sie oczy otwarly. Sadze ze jest jeszcze sporo takich "facetow" ktorzy tak mysla, a najbardziej draznilo wypominanie ze wiecej zarabialam niz on - bo utrzymywanie rodziny nalezy do obowiazkow faceta. To bylo zalosne tak prawde mowiac... szybko mi przeszla milosc O_O
Profil
PW Email Cytuj
Basiorek 
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 14:34     



Dołączyła: 14 Lip 2006
Skąd: Gliwice
mam takie zdanie jak dade
jesteśmy partnerami, więc wspólnie zajmujemy się naszymi sprawami.
Nie wyobrażam sobie siebie siedzącej tylko w domu... zwariowałabym...
bardzo szybko można zgorzknieć.
A kobieta mająca swoje pasje, którym się oddaje, sprawy zawodowe, jest moim zdnaiem, bardziej interesująca dla mężczyzny :)
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 14:40     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Kobieta nie pracujaca takze moze oddac sie swoim pasjom i to co lubi....ale to wszystko zalezy ( jak juz zostalo napisane) do partnera i to jaka role widzi dla partnerki.
Bo jesli usilnie chce ja " zamknac" w domu by miec regularne posilki, czyste mieszkanie i codziennie swieza gazete....to faktycznie taka kobieta po nie dlugim czasie stanie sie zgorzniala, widzaca swiat tylko na szaro.
Wiele kobiet nie pracuje, zajmuje sie domem ale tez i soba....maja swoje zainteresowania o ktorych pamietaja, udzielaja sie w otoczeniu, spotykaja...jak by nie bylo obowiazki domowe to tez praca i czasem naprawde wykanczajaca.

ja osobiscie nie wyobrazam sobie zycia bez mojej pracy.....daje mi to co potrzebuje a przede wszystkim satysfakcje
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 14:57     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ja wiem ze na kure domowa sie nie nadaje. Nie mowie ze nie gotowalabym oboadow czy nie zajmowala sie dziecmi ale nie potrafilabym zaprzestac pracowac dla tego celu. Chyba ze bedie tak mi sie powodzic ze bede mnie na to stac jak juz wspomniala Dorotka. Jednakze to nie jest dla mnie. Wszedzie mnie pelno nie moglabym siedziec w domu :) a pasje... mam ich wiecej nic wlosow na glowie :rotfl: czasem nie wiem za co sie zabrac :)
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 15:04     



Dołączył: 02 Lis 2005
Aither, ty bys w jednym reku miala warzeche, pelno garow na piecu, w drugiej rece dziecko no i laptopa na stole zeby dalej pracowac :D
Profil
PW Email Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 15:17     


Dołączyła: 17 Cze 2006
Skąd: Gliwice
A mi właśnie nie chodzi o to czy facet się zgadza czy nie :rotfl:
Ja bardziej zastanawiam się nad losem swoich dzieci, bo przyznacie, że nieraz jest tak, że kobieta całe dnie spędza w robocie, albo wyjeżdża w delegacje, a niania jest tu bardziej matką. Uważam, że w tym momencie robi się krzywdę dziecku, więc po co je rodzić, jeśli potem się ktoś skupia całkowicie na sobie :]
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008