Poprzedni temat «» Następny temat
LIVE 8
Autor Wiadomość
Aither 
Wysłany: Nie Lip 03, 2005 18:30   LIVE 8  
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Jak wiadomo na kontynencie Afrykanskim brakuje prawie wszystkiego... jakie jest wasze zdanie... czy tego typu koncerty jak live 8 na calym swiecie jakoes pomoze z bezrobociem, glodem, malaria i AIDS ? a przeciez to nie jedyne problemy z jakimi zmagaja sie afrykanczycy...
Profil
PW Email Cytuj
Zagiel 
Wysłany: Nie Lip 03, 2005 20:05     



Dołączył: 09 Kwi 2005
Skąd: Sośnica
koncert sam w sobie moze jedynie uswiadomic nas i przyblizyc nam problemy tego kontynetu, ale to nie my - niestety - decydujemy co dalej, wszystko jest w rekach politykow. jesli chodzi o ten kontynent to jest to taki potezny worek bez dna - mozna w niego ladowac, Bog wie ile, ale to i tak zawsze bedzie za malo. racje maja ci, ktorzy domagaja sie anulowania zadluzenia tych wszystkich krajow afrykanskich, lub chocby ich redukcji. mysle, ze i tak jest to malo realne, chyba wszedzie jednak bardziej liczy sie biznes i kalkukacja,a imho to te wszyskie panstwa, ktore kolonizowaly afryke sa tyle winne tym ludziom za tyle lat wyzysku, ze czas to uciac i zrobic gest w ich strone. pomarzyc fajna rzecz...
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Lip 03, 2005 20:28     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
sorley worek bez dna... prawde mowiac kazdy kraj jest takim workiem, ale to co jest na afrykanskim kontynencie jest ponizej godnosci ludzkiej... nie wiem jakie zadluzenia maja kraje afrykanskie... ale pomoc im sie na pewno nalezy... glod i choroby szarpia ziemia, wszedzie nedza rozpacz i lzy... zastanawiam sie co z tego ze zbiora jakies fundusze... jak i tak stana przed masakrycznym wyborem - komu je przyznac.
Profil
PW Email Cytuj
Fenix 
Wysłany: Nie Lip 03, 2005 22:20     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
Prawde mowiąc jescze kilka lat i u nas też bendzie podobna sytuacja już teraz jest duże bezrobocie puki co przez nastepne kilka lat napewno nie bendzie lepiej u nas też by sie to przydało ale co to da najwyżej nasz żad znów kupi nowe auta , politycy pojadą naHawaje zamiast nad nasze morze. Napewno w jakimś stopniu ludzie inaczej spojrzą na tamtą sytuację ale szlag mnie trafia jak Ochojska zbiera pieniądze na dzieci np z ugandy i tym podobnych krajów jak nasze dzieci w szkołach,( bo rząd odcina dofinansowanie na posiłki w szkołach) i wielu wielu domach głodują..........
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Lip 03, 2005 22:36     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
coz... nie wiem czy mozna porownywac polske do krajow afryki... to niestety ale dwa rozne swiaty :/
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Lip 03, 2005 23:58     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
No w Afryce to wogle masakra nie ma co porównywać. Jedyne wyście, to to, że przywódcy państw bogatych sie za to wezmą, a takie koncerty to jeden ze sposobów przekonania ich do tego :oczami:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Lip 04, 2005 09:09     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
nie wiem czy taki koncert ma na celu zachecic glowy panstw do pomocy czy uswiadomic, ze nie kazdy zyje w godnych czlowieka warunkach... nie bede zgadywac bo nie wiem... ale to nie jest problem ostatnich kilku lat... tak chyba bylo zawsze...
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Lip 04, 2005 10:48     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Ten koncert miał na celu przekonaniu przywódców państw G8, którzy spoptkają się 6 lipca w Edynburgu, żeby sie zajeły tą sprawą. Drugim celem było uświadomienie społeczeństw zachodnich o sytuacji na czarnym lądzie.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Lip 04, 2005 11:02     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Zobaczymy czy to cos da... bo prawde mowiac to nie jest przeciez pierwszy taki swiatowy koncert "uswiadamiajacy" potrzeby i sytuacje afryki. Prawde mowiac nawet nie wiem jak zakonczyla sie ostatnia taka akcja... za mloda bylam aby pamietac :)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Lip 04, 2005 14:59     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Ten pierwszy koncert w latach 80-tych był na wiele mniejszą skalę, w sumie to wiekszosc kasy rozkradli ci cą rządzą w afryce, ale paru osobom pomogło
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Lip 04, 2005 17:06     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Jestem ciekawa jaki teraz da to efekt... nie licze na to ze afryka nagle stanie sie najbogatszym panstwem na globie... ale mam nadzieje ze p[rzynajmniej nie bedzie glodu i chorob... bo to jest ponizej godnosci... aby swiat pozwolil na cos takiego... :|
Profil
PW Email Cytuj
glewitz 
Wysłany: Pon Lip 04, 2005 19:12     


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
ja nie wiem czy Live 8 może coś w tym temacie zdziałać. Bo chociaż wszystko było na L8 charytatywne (zespoły, nagłośnienie) to mnie się wydaje, że większość ludzi zapomniała jaki jest cel. Sprawa druga: czemu koncert odbywał się w Moskwie (jeden z koncertów)??? Przecież w Rosji bieda nie mniejsza niż w Afryce !!! Dlatego zawsze mi się śmiać chce, jak są spotkania grupy G8 i jest tam Putin
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Lip 04, 2005 20:44     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
No moze i rosja nie jest najbogatszym krajem w auroazji ale to co jest w afryce to chyba nie to samo... nie mow ze Rosje i Afryke mozna postawic na jednym "szczeblu" bo sie niestety nie zgodze z tym.
Profil
PW Email Cytuj
glewitz 
Wysłany: Pon Lip 04, 2005 20:50     


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
czasami w Rosji jest nawet gorzej (w niektórych rejonach) niż w Afryce :/
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Lip 04, 2005 20:52     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
nie wiem nie bylam ani w tych zakatkach rosji gdzie najgorzej ani w zakatkach czarnego ladu... moze i masz racje... ale to wyglada na to jakby Rosja ukrywala to co sie na prawde dzieje ... nie wiem...
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Lip 04, 2005 23:25     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Ale to jest spotkanie państw najbogatszych + Rosji - tak sie to właśnie oficjalnie nazywa :oczami:
Profil
PW Email Cytuj
Zagiel 
Wysłany: Wto Lip 05, 2005 09:18     



Dołączył: 09 Kwi 2005
Skąd: Sośnica
no tak na tym szczycie obraduje osiem najbogatszych pansta i... rosja, bo mimo, ze nie jest krajem bogatym, to ma tyle surowcow naturalnych, ktore moze sprzedac, ze nalezy sie z nia liczyc i tyle.

a wracajac do tematu, to natkanalem sie jakis czas temu na taki artykul o ludnosci afrykanskiej, kotra przez te lata akcji charytatywnych nabarala bardzo roszczeniowego nastawienia wobec innych nacji, uwazaja po prostu, ze oni robic nic nie musza, bo pomoc i tak im sie nalezy, nazwali to jakims syndromem "rozpieszczonej afryki" czy cos ten desen, no w kazdym badz razie pointa byla taka, ze afryce wcale nie jest potrzebna pomoc charytatywna, a konkretny plan naprawy i rozwoju gospodarki, bo ci ludzie musza w koncu zrozumiec i - co najwazniejsze - nauczyc sie zyc na wlasny rachunek, bo takie ciagle pomaganie bez konkretnego planu rozwoju ich gospodarki jest po prostu bezcelowe, bo z tego nigdy sie nie wyjdzie, dlatego wlasnie ruch stoi po stronie tych panstw najbogatszych, w ktorych interesie jest stworzenie afryki kontynentem, ktory moze byc partnerem gospodarczyn, a nie tylko dluznikiem, bo wydaje mi sie ze tak ogromny kontynent jakim jest afryka i z takimi zasobami naturalnymi ma ogromny potencjal gospodarczy, tylko trzeba tam "zaszczepic" bakcyla przedsiebiorczosci i wprawic ta ogromna machine gospodarcza w ruch. oczywiscie nie jest to kwestia jednego cwiercwiecza, a plan niewyobrazalnie dlugoterminowy, ale kto jak nie my musimy zadbac o przyszle pokolenia i po prostu juz teraz zaczac program naprawy, by nastepne pokolenia mialy jeden problem mniej do rozwiazania i mogli spokojnie wejsc w ere wodnika ;)
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Lip 05, 2005 12:09     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
"Egzystencja wielu mieszkańców afrykańskiej wsi zależy od produkcji żywności i prymitywnego budownictwa. Brak podstawowych instytucji i infrastruktury znacznie ogranicza szanse afrykańskiej wsi na udział w światowym systemie gospodarczym. Rynki narodowe w sub-saharyjskiej Afryce nie są w pełni zintegrowane. Niski stopień rozwoju infrastruktury transportowej i komunikacyjnej sprawia, że czasem duże miasta i porty mają lepszy kontakt ze światem niż z resztą kraju.

Kraje afrykańskie dysponują surowcami naturalnymi, które nie są w pełni wykorzystywane. Żeby w pełni rozpoznać i efektywnie eksploatować bogactwa naturalne, niezbędne są inwestycje zagraniczne. Inwestycje zagraniczne są ważne, ale równie istotne jest właściwe opodatkowanie renty, jaką one przynoszą. Dochód podatkowy umożliwi inwestowanie w kapitał ludzki, który jest wartością samą w sobie i jednocześnie stanowi istotny czynnik konkurencyjności gospodarki. Konieczne jest zastosowanie rozwiązań, które będą sprzyjać inwestycjom bezpośrednim w eksportowo zorientowane gałęzie przemysłu. Kluczowe są też inwestycje w infrastrukturę w takich dziedzinach jak telekomunikacja, energetyka, dostawa wody, drogi czy porty. O ile można liczyć na inwestycje prywatne w telekomunikacji, to za rozwój reszty infrastruktury (szczególnie dróg) jest odpowiedzialny sektor publiczny. Podstawowy rozwój społeczny w zakresie edukacji, zdrowia, dostępie do żywności czy mieszkań, jest niezbędny jeśli chcemy myśleć o integracji ze światową gospodarką - przykładem tego jest Mauritius. Zmiany technologiczne i rewolucja informacyjna pozwalają na czerpanie korzyści z integracji ze światową gospodarką i budowę gospodarki opartej na wiedzy. "

moze faktycznie... koncerty totalnie nic nie wnosza... skoro to wszystko zalezy od nich samych...
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Lip 05, 2005 12:47     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Bo ogólnie murzyni są dośc leniwi i mało przedsiębiorczy, dlatego po części sami są sobie winni. Jest tam pełno różnych plemion, które zamiast współpracować da wspólnego dobra wolą ze sobą wlczyć i wyniszczać się nawzajem.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Lip 05, 2005 13:44     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
trunks bo tak robili od wiekow... oni maja to "zakodowane" nie mozna ich z dnia na dzien zmienic... ani tym bardziej ich tradycji i kultu...
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008