Poprzedni temat «» Następny temat
Ostrzegam !!!
Autor Wiadomość
Bot 
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 11:22     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
MacSen napisał/a:
Nawet jeśli nieświadomie dała ten tekst tutaj to nie powód by po Niej jechać.

Kto po kimś jedzie? Chyba przesadzasz. Każdy 'juser' był kiedyś nieuświadomiony ;)
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 11:36     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
MacSen napisał/a:
Dorotka niemartw się jest OK


dzieki, nareszcie jakies słoneczko zza chmurki :)
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 13:12     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Bosz... zbyt poważnie podeszłaś do naszych uwag. Nikt nikomu nie wytyka, nie najeżdża na niego :P Przecież jesteśmy świadomi, że nie wszyscy muszą się na tym znać, ale nie zaszkodzi zerknąć na tamtą stronkę, wszystko jest dokładnie wytłumaczone, zamiast mieć pretensje, że się o czymś wspomniało ;)
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 13:45     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
kobi, a czy ja mam jakies pretensje,czy napisałam chociaz jedno slowo na ten temat?
Chyba widzisz kto pisał.........., nie wiem o co Ci chodzi!!!
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 13:54     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Dorothea, Twoja reakcja pokazała jakbyś była poruszona naszymi komentarzami ;) Ale to nieistotne, nie róbmy już OT :P
Ostatnio zmieniony przez kobi Czw Lip 19, 2007 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 14:43     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
kobi, widac zle odczytales moja reakcje
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 14:44     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Bo Wam wirusa wysle, jak sie nie uspokoicie :krzeslem:
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 16:00     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Szamanka rozdaje wurusy ? ? ? ?
A moge wiedzieć jakie.. Grypa, Wąglik czy inne ? ? ? jak coś to ja nie chce żadnego . :D :D :D
Profil
PW Email Cytuj
Titanic 
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 18:43     



Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Gliwice - Kopernik
Myślę, że w przypadkach łańcuszków warto zapytać się na forum, rzeczywiście są ludzie, którzy ze względu na pewne braki w wiedzy i doświadczeniu, nie potrafią odróżnić informacji prawdziwych od fałszywych, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa swoich własnych komputerów ale nie tylko, tym bardziej, że zwykle dostajemy od osób nam życzliwych.

Osobiście zwykle w mailu zwrotnym podaję odpowiednią podstronę z h t t p;//atrapa.net/chains/ na przykład h t t p;//atrapa.net/chains/invitation.htm albo proszę o podanie źródła tej informacji. Ilość łańcuszków spadła w krótkim czasie do zera.
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 11:42     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Internet Storm Center ostrzega użytkowników Skype'a przed szybko rozprzestrzeniającym się robakiem wykorzystującym ten popularny komunikator.

Robak znany jest pod różnymi nazwami jako: Ramex, Skipi czy Pykspa. Korzysta on z zaimplementowanej w Skypie funkcji wysyłania przez komunikatów tekstowych. Rozsyła on komunikaty zawierające odnośnik do pliku .jpg. Po kliknięciu na link użytkownikom systemu Windows ukazuje się okno zapisu/uruchomienia pliku o rozszerzeniu .scr. Jest to wirus, którego nie wolno pobierać, ani tym bardziej uruchamiać.

Do przedwczorajszego poranka (wtorku, 11. września) odpowiednie aktualizacje w swoim oprogramowaniu antywirusowym stworzyli już tacy producenci, jak F-Secure, Kaspersky Labs czy Symantec.
Profil
PW Email Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 16:33     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
Phishing - atak z Fotka, p l

więcej na: h t t p;//tech.wp, p l/kat,1009785,wid,9398655,wiadomosc.html?T%5Bpage%5D=1]link
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 18:20     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Dostalam na meila wiadomosc z tamtej stronki, a ze wlasciwie nie znam nikogo, kto by mogl to byc, post poszedl do smieci....:D
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 19:35     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
Ja dzis tez dostalam 2 wiadomosci.. z Fotka.. mialam nadzieje ze ktos do mnie napisal a tu virus :zalamany:
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 21:02     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Alinka napisał/a:
mialam nadzieje ze ktos do mnie napisal a tu virus

olej tą strone i tyle :P
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Lis 16, 2007 00:14     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Ja się pochwale. Też to dostałem tylko twórca nie przewidział faktu że przynajmniej część ludzi ma zabezpieczenia autorskie nie produkcyjne.... i co i nic mi się nie stało Backdoor.Win32.Agent.cri został po prostu zdemolowany niczym faszyści pod studziankami :D
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Sob Lis 17, 2007 08:50     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
MacSen napisał/a:
część ludzi ma zabezpieczenia autorskie nie produkcyjne...

Autorskie? To chyba do odtwarzania filmów ;)
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sob Lis 17, 2007 09:52     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
khaman napisał/a:
MacSen napisał/a:
część ludzi ma zabezpieczenia autorskie nie produkcyjne...

Autorskie? To chyba do odtwarzania filmów ;)



Nie oto mi chodziło.


Ps. Khaman... nie toleruję piractwa.
Ostatnio zmieniony przez MacSen Sob Lis 17, 2007 09:55, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 09:57     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Uwaga na kartki z onetu

Otrzymujecie maila:



wygląda jak standardowy mail (w wersji html link odsyła nas natomiast do stronki, która podszywa się pod kartki.onet, p l:




Oczywiście ostrzeżenie o tym że flash jest wyłączony jest fałszywe i sciągnięcie tego niby-flasha nie jest zalecane.
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 14:39     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Ulalala, dobrze wiedziec, tym bardziej w takim okresie kiedy najwiecej sie tych kartek dostaje

buziaczek khaman
Profil
PW Email Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 22:48     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
W okresie przed Walentynkowym poniższa informacja może się przydać

Kod:
Z informacji firmy Panda Security wynika, że te dwa robaki są najczęściej wykrywanymi obecnie wirusami związanymi z dniem świętego Walentego.

Robak Nuwar.OL działa na zasadach bardzo podobnych do tych, z którymi mieliśmy do czynienia w przypadku fałszywych kartek świątecznych z Onetu oraz wiadomości z serwisu Fotka, p l. Rozsyłany jest pocztą elektroniczną, kryje się najczęściej w e-mailach o tematach "I Love You Soo Much", "Inside My Heart" lub "You... In My Dreams".

W treści wiadomości znajduje się odsyłacz do witryny www, z której pobierany jest złośliwy kod. Witryna ta jest bardzo prosta i wyglądem przypomina romantyczną kartkę z życzeniami zawierającą duże różowe serce.

Valentin.E działa w bardzo podobny sposób. Rozprzestrzenia się w e-mailach opatrzonych tematem "Searching for true Love" lub "True Love", a w załączniku zawiera plik o nazwie friends4u. Jego otwarcie powoduje pobranie kolejnej kopii wirusa.

Robak instaluje się na komputerze jako plik z rozszerzeniem .scr. Jeżeli użytkownik uruchomi ten plik, robak ustawi nowe tło pulpitu, zapisując jednocześnie własne kopie na komputerze. Następnie może rozsyłać z zainfekowanego komputera wiadomości e-mail z własnymi kopiami i zarażać kolejnych użytkowników.

Aby nie dopuścić do zainfekowania swojego komputera należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim nie należy otwierać plików załączonych do wiadomości z nieznanego źródła oraz nie klikać w żadne odsyłacze umieszczone w treści wiadomości nawet, jeżeli wydaje się, że pochodzą z wiarygodnych źródeł. Zamiast tego można wprowadzić adres ręcznie wpisując go w przeglądarce internetowej.

Szczególną uwagę należy zwrócić na wiadomości zawierające kartki walentynkowe, romantyczne filmy itp.


Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do linku warto sprawdzić go w
h t t p;//linkscanner.explabs, c o m/linkscanner/default.asp
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008