Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiedzanie Gliwic
Autor Wiadomość
trunks 
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 22:47     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
a z jakich krajow ci studenci ?
Profil
PW Email Cytuj
Solith 
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 23:50     



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
trunks napisał/a:
a z jakich krajow ci studenci ?

Turcja i Litwa. A co, robi to jakąś różnicę? :D
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 10:11     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
No Solith przed Toba wielkie zadanie aby pokazac nasze miasto z jak najlepszej strony.
Goscie z Litwy moga sie bardziej zachwycac, bo przeciez plynie w nich tez w malej lub wiekszej mierze slowianska krew.
Z tymi drugimi moze byc inna sprawa, bo inna kultura inne obyczaje, ale przeciez Gliwice tez posiadaj tyle pieknych zakamarkow.

Wejdz na strone Aither, moze tam znajdziesz wsrod fotografii miejsca, ktore mozna im smialo pokazac.

Zycze powodzenia
Profil
PW Email Cytuj
Solith 
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 13:21     



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
Szamanka napisał/a:
No Solith przed Toba wielkie zadanie aby pokazac nasze miasto z jak najlepszej strony.
Goscie z Litwy moga sie bardziej zachwycac, bo przeciez plynie w nich tez w malej lub wiekszej mierze slowianska krew.
Z tymi drugimi moze byc inna sprawa, bo inna kultura inne obyczaje, ale przeciez Gliwice tez posiadaj tyle pieknych zakamarkow.

Wejdz na strone Aither, moze tam znajdziesz wsrod fotografii miejsca, ktore mozna im smialo pokazac.

Zycze powodzenia


o, dobry pomysł! może mi coś do głowy wpadnie jeszcze. na razie nie wiem wogóle, jacy są ci studenci, tzn czy wolą zwiedzać miasto czy wszystkie okoliczne puby. 3 Turków studiuje turystykę, więc powinni być chętni na zwiedzanie :P ale zobaczymy :)
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 13:26     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Solith napisala
Cytat:
czy wolą zwiedzać miasto czy wszystkie okoliczne puby


to na Forum znajdziesz odpowiednie tematy, w ktorych forumowicze zachwalaja gliwickie kawiarenki, puby itp.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 13:51     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Solith napisał/a:
3 Turków studiuje turystykę
niech zgadne, pierwsze pytanie będzie brzmiało: "Kraków i Oświęcim to daleko?"
Profil
PW Email Cytuj
Solith 
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 13:58     



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
nemo1125 napisał/a:
Solith napisał/a:
3 Turków studiuje turystykę
niech zgadne, pierwsze pytanie będzie brzmiało: "Kraków i Oświęcim to daleko?"

haha, całkiem możliwe ;) ale nie mam nic przeciwko, chętnie z nimi pojadę i do Krakowa i do Oświecimia. wszystko zależy jak wypadnie 1sze spotkanie, czy się polubimy itp. a potem mogę z nimi jeździć :D lubię obcokrajowców, więc dla mnie to nie problem :)[/scroll]
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 14:10     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Solith napisał/a:
a potem mogę z nimi jeździć
no to w okolicy proponuję to h t t p;//w w w luiza.zabrze, p l chyba trzeba wcześniej tam zadzwonić i się umówić ale warto :-)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 23:11     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
na Turków uważaj - to dzicz ;)
Profil
PW Email Cytuj
Solith 
Wysłany: Sob Mar 03, 2007 00:10     



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
nemo1125 napisał/a:
Solith napisał/a:
a potem mogę z nimi jeździć
no to w okolicy proponuję to h t t p;//w w w luiza.zabrze, p l chyba trzeba wcześniej tam zadzwonić i się umówić ale warto :-)

dzięki za przypomnienie! chopdziło mi to po głowie jakiś czas, ale za każdym razem kiedy nie mogłam zerknąć na pc i sprawdzić coniego nt. tego skansenu. zobaczymy czy będą chętni na taką wycieczkę. w sumie jest to coś "innego niż wszystko", ale zobaczymy. dzięki za linka!

trunks napisał/a:
na Turków uważaj - to dzicz ;)

hahaha. być może. niestety nie mam dobrego zdania o Turkach. dlatego podjęłam się tego zadania, 'opiekowania się' nimi z nadzieją, że może pozbędę się swoich stereotypów ;) trzeba próbować, prawda? ;)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sob Mar 03, 2007 22:59     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
byłem w Turcji i nie pozbyłem sie stereotypu. Turcy są leniwi, zadufani w sobie i traktują kobiety instrumentalnie. Życze powodzenia ;)
Profil
PW Email Cytuj
Solith 
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 00:14     



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
trunks napisał/a:
traktują kobiety instrumentalnie. Życze powodzenia ;)

właśnie tego boję się najbardziej, bo tego dotyczą moje stereotypy, heh. ale spróbować nie zaszkodzi. przyjaciółka ma w tej chwili tureckiego chłopaka, którego poznałam, i mam jak najbardziej pozytywne odczucia. oby ze studentami było podobnie ;)
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 10:47     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Mysle, ze nie bedzie tak zle Solith, ze dasz rade ich zachwycic a ze zadanie wymaga przygotowan, trzeba wiec zacierac rece.
W razie pomocy co niektorzy ludzie z Forum napewno chetnie Ci pomoga.

Ja tez bylam w Turcji i poznawalam ich obyczaje i ich kulture i musze przyznac, ze mam inne zdanie niz trunks.( to tak w ramach OT )
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 15:07     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Solith napisał/a:
przyjaciółka ma w tej chwili tureckiego chłopaka, którego poznałam, i mam jak najbardziej pozytywne odczucia

na początku takie wrażenie mogą sprawiać, ale z różnych zasłyszanych czy przeczytanych opinii wynika, że to tylko do czasu...najczęściej do czasu ślubu :]...a potem cóż - zawód, chłop sie nie ruszy żeby cokolwiek pomóc, trza samemu sie martwić o wszystko ;)
Profil
PW Email Cytuj
Basiorek 
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 16:27     



Dołączyła: 14 Lip 2006
Skąd: Gliwice
to zupełnie jak z polskimi facetami :rotfl:
Profil
PW Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 16:35     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Basiorek napisał/a:
to zupełnie jak z polskimi facetami :rotfl:
wypraszam sobie ;)
Profil
PW Email Cytuj
Basiorek 
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 16:56     



Dołączyła: 14 Lip 2006
Skąd: Gliwice
prawda w oczy kole? ;)
Profil
PW Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 18:00     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
wszedzie zdarzają sie tacy, ale wsród np. Turków to raczej norma, a u nas myśle, że to mniejszość...
Profil
PW Email Cytuj
Solith 
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 19:38     



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
No i jestem po oprowadzaniu :D Okazało się, że Turkami zajął się już ktoś inny, więc mi przypadła Litwinka, a raczej Rosjanka z pochodzenia, studiująca i mieszkająca na Litwie. Litewski i rosyjki w pełni opanowane, plus dobry angielski i początkujący hiszpański. Spotkanie z Mariną, bo tak ma na imię, wypadło całkiem sympatycznie.
Na początku Palmiarnia - była zachwycona, wszystko jej się podobało, nacykała mnóstwo zdjęć :) (aha, tak przy okazji dodam, gdybyście kiedyś planowali kogoś wziąść do Palmiarni - za robienie zdjęc trzeba zapłacić 5 zł bodajże). Potem była rundka po Starym Mieście - pokazałam resztki murów miasta na Dolnych Wałów (moje dawne miejsce zamieszkania, chliiip), kościoł Wszystkich Świetych (niestety tylko przez kraty :( ) - bardzo jej się podobał, potem rundka dookoła Rynku, zakup precli (baa, w końcu precle lepsze od obwarzanków, prawda? :> ), lunch w Naleśnikarni obok Rynku, Zameczek Piastowski z zewnątrz, katedra (była zachwycona, chyba najbardziej ze wszystkich miejsc. A muszę przyznac, że na mnie też katedra wywarła wrażenie. Ostatnio byłam tam chyba w podstawówce, a wtedy nie zawracałam sobie głowy tym, co jest godne uwagi :P Potem był 'ryneczek' czyli hala targowa przy Basztowej i Bytomskiej (chciała zakupić warzywa i owoce), i spacerek Zwycięstwa, do mojego auta zaparkowanego na Armii Krajowej ;) No i potem jeszcze kościoł św. Barbary z auta, i nasza fantastyczna Politechnika ;)
Ogólnie - bardzo jej się podobało i zdecydowałyśmy, że kiedyś przyjedzie na 'Gliwice by night' ;) Mieszka w akademiku w Katowicach, więc pewnie zostanie u mnie na noc :)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 20:33     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
no to fajna wycieczka :). A ładna ta Rosjanka ? ;)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008