Poprzedni temat «» Następny temat
Zygmunt Frankiewicz
Autor Wiadomość
strazn1k 
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 23:53     


Dołączył: 08 Wrz 2010
A Wzkm tramwajów nie rosną?
Cytat:
Na rok 2011 zaplanowano wzrost tych wydatków o 5% w komunikacji autobusowej i o 4,8% w tramwajowej.



Poza tym znacznie więcej płaci się za kilometr. Zaraz pewnie napiszesz, dlatego bo muszą utrzymać szyny oraz drogę. Tylko właśnie tego nie robiły !
Ostatnio zmieniony przez strazn1k Wto Gru 07, 2010 23:55, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Andrzeju 
Wysłany: Sro Gru 08, 2010 07:19     


Imię: Andrzej
Dołączył: 16 Lis 2010
Apropos kosztow budowy tramwaju to znalazlem w sieci kilka informacji. Wynika z nich ze sredni koszt budowy 1 km linii tramwajowej to okolo 5 mln zlotych. Jest to budowa pod klucz z torowiskiem, trakcja, peronami itd. Czyli za podawana tutaj kwote 500-1 mld zlotych mozna by zbudowac 100 - 200 km linii tramwajowej.
Tak wiec ponawiam pytanie - skad wzieliscie taka astronomiczna kwote ?
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Sro Gru 08, 2010 08:17     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Andrzeju napisał/a:
Tak wiec ponawiam pytanie - skad wzieliscie taka astronomiczna kwote ?
też nie wiem skąd ta kwota - z informacji, które ja znam wynika tylko tyle, że renowacja torowisk w starym przebiegu oraz modernizacja (wymiana) taboru będzie kosztowała ok.250 mln.

Nie wiem skąd kwoty podane przez strazn1ka, może dotyczą planów budowy tramwajki z Gliwic do Gdyni.

Tak nawiasem mówiąc, jakoś coraz mniej podoba mi się sposób rozmowy w tym temacie. Coraz mniej argumentów coraz więcej emocji.
Profil
PW Cytuj
Andrzeju 
Wysłany: Sro Gru 08, 2010 09:54     


Imię: Andrzej
Dołączył: 16 Lis 2010
No tak racja - nie uwzglednilem wymiany taboru a jeden sklad tramwajowy to podobno 8 mln.

Czy ja wiem czy coraz wiecej emocji? Chyba nie mnie mialas na mysli, bo ja do tego nie podchodze emocjonalnie.

Do jednego jestem przekonany - zaleta transportu miejskiego w postaci tramwaju objawia sie wtedy gdy trawmaj jedzie oddzielnym torowiskiem, tak by byl wolny od korkow. Jezeli mialby jezdzic po normalnych ulicach i stac w korkach to jaka jest jego przewaga? Mozna powiedziec ze nie halasuje (o ile jest nowoczesny) i nie smrodzi - to prawda, ale przy stosowaniu np silnikow hybrydowych w autobusach mozna uzyskac bardzo niewielkie poziomy emisji a zdobywa sie te zalete, ze nie jest sie uwiazanym do torow czyli mozna modyfikowac przebieg linii w zaleznosci od potrzeb i mozliwosci.
Profil
PW Email Cytuj
strazn1k 
Wysłany: Sro Gru 08, 2010 10:52     


Dołączył: 08 Wrz 2010
W zabudowanym terenie, gdzie nie ma wydzielonego to 1 km znacznie ponad 10 mln kosztuje.

Cały remont obecnego torowiska miał kosztować co najmniej 250 mln czyli około 300mln . Dla spółki, która nie jest naszą własnością, a zarządzanie ma niczym moloch z PRL.


Tylko, że niektórym marzą się nowe linie. Trynek-Sikornik-Podium
Sama linia wzdłuż torów pociągu na ?abędy czy Kopernik Sośnica miała kosztować wiele milionów. W głowie utkwiła mi kwota 400mln(tyle ma choćby kosztować linia w Olsztynie), podczas debaty chyba się pojawiła. Choć mogę się mylić (te koszty rada liczyła, jeszcze przed zamknięciem tramwajów.Kiedy myślała nad rozwojem tego środka)

15.30-h t t p;//w w w 24gliwice, p l/wiadomosci/?p=26275 mowa o co najmniej 250mln

h t t p;//plusslask, p l/debaty-wyborcze-w-radiu-plus-slask/ część nr 3 od początku o tramwajach.

Koszty linio, o której pisałem musiały się pojawić w ccm podczas debaty. Niestety nigdzie nie widzę, gdzie jest zapisana.
Pamiętam iż Z.Frankiewicz mówił, że jego zastępca P.Wieczorek planował, aby tramwaj był wzdłuż linii kolejowych, ale okazała się zbyt droga i padła kwota opracowana przez fachowców. Poprzez ten pomysł przeszli, aby torami kolejowymi poszło szybkie połączenie między dzielnicami gliwickimi.
Ostatnio zmieniony przez strazn1k Sro Gru 08, 2010 12:39, w całości zmieniany 4 razy  
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sro Gru 08, 2010 15:14     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
strazn1k napisał/a:
Z.Frankiewicz mówił

mam dziwne przeczucie że nie zawsze wie co mówi.
Ale ok
W ostatniej kadencji było dużo spraw które odbieram jako nieczyste zagrania władzy.
Być może nie tać nas ( znaczy sie miasta ) na utrzymywanie i remont placówek takich jak chociażby MDK na rybnickiej czy tez budynku hufca na długosza ( sprzedanego za nieco po niżej 1mln złoty ).
Nie znam kosztorysów remontów jakie by należało ponieść by pełniły one swoje dotychczasowe funkcje.
Odnoszę wrażenie że Miasto miast ożywiać działalności pro młodzieżowe ( by młodzi mogli cos robić a nie terroryzować okolicznych mieszkańców ) nie ma pomysłu jak wspomagać organizacje pozarządowe w ich statutowych działaniach.
Czasem łatwiej likwidować niż zainwestować.
Z ekonomicznego punktu patrzenia spółki z udziałem miasta przynoszą zyski i tam inwestuje się a tam gdzie nie ma zwrotu nakładów nie inwestuje się.
Profil
PW Email Cytuj
strazn1k 
Wysłany: Sro Gru 08, 2010 16:11     


Dołączył: 08 Wrz 2010
Arex30 napisał/a:
strazn1k napisał/a:
Z.Frankiewicz mówił

mam dziwne przeczucie że nie zawsze wie co mówi.
Ale ok
.


Jeśli ZF nie wie co mówi, to co dopiero kandydat PO zaprezentował na debatach.(reszta zresztą też wypadła słabo) "jedna pani drugiej pani powiedziała".


Cytat:
W ostatniej kadencji było dużo spraw które odbieram jako nieczyste zagrania władzy.
Być może nie tać nas ( znaczy sie miasta ) na utrzymywanie i remont placówek takich jak chociażby MDK na rybnickiej czy tez budynku hufca na długosza ( sprzedanego za nieco po niżej 1mln złoty )
Nie znam kosztorysów remontów jakie by należało ponieść by pełniły one swoje dotychczasowe funkcje.
Odnoszę wrażenie że Miasto miast ożywiać działalności pro młodzieżowe ( by młodzi mogli cos robić a nie terroryzować okolicznych mieszkańców ) nie ma pomysłu jak wspomagać organizacje pozarządowe w ich statutowych działaniach.

Miasto nie może działać wbrew polskiemu prawu i nie wszystko jest w kompetencji miasta, co często się zarzuca.

MDK została przeniesiona w inne miejsce na ulice Barlickiego 3. Moim zdaniem ma obecnie znacznie lepszą lokalizacje.

Cytat:
Wniosek o przeniesienie siedziby Młodzieżowego Domu Kultury na Rybnickiej 29 został złożony dnia 26.05.2009 przez dyrektora placówki. Nieruchomość położona przy ulicy Barlickiego 3, stanowiąca własność miasta Gliwice, została przyjęta w trwały zarząd przez MDK na podstawie decyzji......Po przeprowadzeniu koniecznych prac adaptacyjnych, przy Barlickiego 3 jest realizowania większość zadać statutowych ośrodka....."



Odnośnie hufca wycinki z artykułów=>
Cytat:
Według wstępnej wyceny, koszt wyniósłby ponad 2 mln. 300 tys. zł. Z ekonomicznego punktu widzenia remont jest nieopłacalny. Budynek trafi na sprzedaż i to nabywca będzie musiał przeprowadzić jego remont - kwituje Dominik Dragon, szef komisji budżetu i finansów.


Cytat:
Za ponad 991 tysięcy złotych kupiła prywatna osoba dawną siedzibę gliwickich harcerzy przy ul. Długosza. Hufiec Ziemi Gliwickiej wyprowadził się z niego na początku 2009 roku po tym, gdy Urząd Miasta nie przedłużył im umowy użyczenia. Powodem było ekspertyza budowlana wskazująca, że w piękną willę doprowadzono do stanu wskazującego katastrofą budowlaną .Budynek przy Długosza udało się sprzedać dopiero w drugim przetargu


Cytat:
– Już pogodziliśmy się z przeprowadzką do nowej siedziby przy Alei Przyjaźni. Jakoś się tu mieścimy i jesteśmy w stanie udźwignąć koszty opłat. Wynoszą one około 6 tys. złotych na rok – mówi Tomasz Rawski, komendant Hufca Ziemi Gliwickiej.


Z tego co wyczytałem na forach, gdyby miasto wyremontowało budynek to nie mogłoby użyczyć go harcerzom za darmo. A organizacje społeczne muszą płacić czynsz,a ten on po remoncie znacznie by wzrósł.

Cytat:

Czasem łatwiej likwidować niż zainwestować.
Z ekonomicznego punktu patrzenia spółki z udziałem miasta przynoszą zyski i tam inwestuje się a tam gdzie nie ma zwrotu nakładów nie inwestuje się.

W Polskich realiach trudniej zlikwidować oraz zreformować, bo od razu podnoszą się wrzaski związkowców przez to dalej ani problem ze stocznią nie rozwiązany, ani z Bumarem. Likwidacja tramwaju była nie popularna, ale jak najbardziej sensowna. Chociażby mieszkańcy budynków przylegających to potwierdzą.

Olimpijczyk nie przynosi dochodów, ani nie będzie basen w Sośnicy, czy też Podium, a nie są, czy też nie będą likwidowane.
Ostatnio zmieniony przez strazn1k Sro Gru 08, 2010 16:15, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sro Gru 08, 2010 16:54     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
strazn1k napisał/a:
Miasto nie może działać wbrew polskiemu prawu i nie wszystko jest w kompetencji miasta, co często się zarzuca.

Jasne ze tak. Jednak sa w polskim prawie mozliwości takie które pozwalają wspierać działania na zasadzie prewencji.
strazn1k napisał/a:
MDK została przeniesiona w inne miejsce na ulice Barlickiego 3. Moim zdaniem ma obecnie znacznie lepszą lokalizacje.

Być moze lepsza lokalizacja jednak peweien niedosyt pozostaje. Prasa opisywała ( NG ) sprawę zarządu nowego miejsca MDK-u.
strazn1k napisał/a:
Z tego co wyczytałem na forach, gdyby miasto wyremontowało budynek to nie mogłoby użyczyć go harcerzom za darmo. A organizacje społeczne muszą płacić czynsz,a ten on po remoncie znacznie by wzrósł.
lub zakupić z dużą bonifikatą. Mozna było by też zrobic tam filie GCOP-u skierowana do organizacji stricte młodzierzowych. ( Perełke wyremontowano i co ? )
strazn1k napisał/a:
W Polskich realiach trudniej zlikwidować oraz zreformować

sprzedac pozbyć sie kłopotu( czy tez zarzadzania ) i kasować podatki....
strazn1k napisał/a:
Olimpijczyk nie przynosi dochodów, ani nie będzie basen w Sośnicy, czy też Podium, a nie są, czy też nie będą likwidowane.

poczekamy zobaczymy.
Profil
PW Email Cytuj
strazn1k 
Wysłany: Sro Gru 08, 2010 17:46     


Dołączył: 08 Wrz 2010
Cytat:
Prasa opisywała ( NG ) sprawę zarządu nowego miejsca MDK-u.

To co piszą nowiny, trzeba przesiewać przez gęste sito. Lubią pokazywać tylko jedną stronę monety.

Cytat:
sprzedac pozbyć sie kłopotu( czy tez zarzadzania ) i kasować podatki....

Tramwaje nie są własnością miasta właściwie,. Gliwice mają tylko 4% udziałów...... Więc pozbyć się czegoś na to nie ma się wpływu, jest najrozsądniejszą decyzja.
Z takiego twojego stanowiska wynika, iż najlepiej, żeby państwo dalej zajmowało się stoczniami, bumarem......


[quote="Arex30"]
strazn1k napisał/a:

strazn1k napisał/a:
Olimpijczyk nie przynosi dochodów, ani nie będzie basen w Sośnicy, czy też Podium, a nie są, czy też nie będą likwidowane.

poczekamy zobaczymy.


Cały czas słychać jak np. Podium, że będzie trzeba płacić za utrzymanie kilka milionów rocznie (do 10mln). Więc gdyby sugerować się twoim pisaniem to wcale nie realizowali takiego projektu.
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sro Gru 08, 2010 18:36     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
strazn1k napisał/a:
Tramwaje nie są własnością miasta właściwie,. Gliwice mają tylko 4% udziałów...... Więc pozbyć się czegoś na to nie ma się wpływu, jest najrozsądniejszą decyzja.
Z takiego twojego stanowiska wynika, iż najlepiej, żeby państwo dalej zajmowało się stoczniami, bumarem......

To jest nadinterpretacja ale spoko.
Samorząd, a wieć wszystko co jest z tym związane ( UM ) winien zrządzać miastem zgodnie z prawem. Nie jest to niczyj prywatny folwark czy Firma ( za pieniądze podatnika ).
jeśli jednym sie umarza znaczne kwoty ( wystarczy poszukać i posprawdzać kto ile miał umorzonych należności z różnych tytułów ) a nie sa to osoby pozbawione możliwości zarobkowych i posiadające majątek, na podstawie przepisów prawnych a nie wspiera sie ( tłumacząc się przepisami ) działań pro społecznych ..... to ja czegoś nie
rozumiem.
Nakłady na rozwój społeczny w każdej formie są jak najbardziej mile widziane.
Jak wygląda nasze społeczeństwo gliwickie dzisiaj?
Praca dom TV czasem kino, basen, lodowisko .......
A dzieciaki ?
Szkoła dom ....... jakoś nie bardzo widzę dalszych możliwości.
OK zgadzam się ze przecież jest tyle możliwości odpłatnych ........
Żłobek ...... jak się dostaniesz to super ( kosztuje )
Przedszkole ....... łomatko ( kosztuje )
Szkoła ......... ( tu zajęcia programowe kosztują niewiele ) ale zajęć pozalekcyjnych jak na lekarstwo ( jak są to kosztują majątek )
Organizacje społeczne ...... żyją ze składek i wygranych konkursów ( finansowanych z Budżetu miasta - na podstawie ustalonych reguł ) co czynią nielegalnie bo kasa z konkursów ma iść li i tylko na organizację takowych a nie na funkcjonowanie.
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 09:08     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Arex30 napisał/a:
lub zakupić z dużą bonifikatą
pytania: czy wyprzedaż majątku gminnego za grosze nie zostałaby w końcu potraktowana jako rozdawnictwo lub zwykła niegospodarność? i ważniejsze moim zdaniem - czy hufiec byłoby stać na bieżące utrzymanie i przyszłe remonty zabytkowego budynku czy znowu doprowadziłby go do ruiny?

Arex30 napisał/a:
A dzieciaki ?
a byłeś kiedyś w MDK-u na jakichkolwiek zajęciach organizowanych dla dzieci i rodziców? Interesowałeś się zajęciami sportowymi dla dzieci na Piaście albo w AZS-ie? czy kiedykolwiek brałeś udział (bądź też zaprowadziłeś swoje dzieci) na jakiekolwiek zajęcia organizowane lub prowadzone pod patronatem (z dofinansowaniem) miasta? Szukałeś w ogóle czegokolwiek takiego?

Mam wrażenie, że część Gliwiczan zamiast poszukać oferty dla siebie (swoich dzieci) woli oczekiwać na imienne zaproszenia do udziału w tym co się dzieje w mieście. Albo pisemnej informacji od pana prezydenta najlepiej listem poleconym na papierze czerpanym o tym jakie uroczystości mogą "zaszczycić" swoim udziałem.

Dobrze by było, żeby ktokolwiek kto ma pretensje o to, że nie ma co robić najpierw poznał ofertę jaka jest w mieście, poszedł i spróbował czegoś a potem dopiero opowiadał jak to źle i krucho jest z czymkolwiek.

Arex30 napisał/a:
Czasem łatwiej likwidować niż zainwestować.
jak zapewne zauważyłeś w obydwu przykładach jakie podałeś minąłeś się z prawdą. Podaj proszę konkretny przykład zlikwidowania jakiejś placówki czy organizacji bez zaproponowania czegoś w zamian.

Arex30 napisał/a:
wystarczy poszukać i posprawdzać kto ile miał umorzonych należności z różnych tytułów
proszę poszukaj, sprawdź i podaj konkretny przykład. Bo takie pisanie, że ktoś, komuś, coś, być może raczej jest zwykłym marudzeniem niż konkretną rozmową.
Ostatnio zmieniony przez Dorotka Czw Gru 09, 2010 09:20, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Cytuj
Arex30 
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 09:38     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Dorotka napisał/a:
pytania: czy wyprzedaż majątku gminnego za grosze nie zostałaby w końcu potraktowana jako rozdawnictwo lub zwykła niegospodarność? i ważniejsze moim zdaniem - czy hufiec byłoby stać na bieżące utrzymanie i przyszłe remonty zabytkowego budynku czy znowu doprowadziłby go do ruiny?

Podałem jeden z przykładów i możliwości jakie ma UM. A ten temat jest mi bardzo dobrze znany i nie chce rozwijać kto co i jak doprowadziło do stanu takiego w jakim został sprzedany.
Dorotka napisał/a:
a byłeś kiedyś w MDK-u na jakichkolwiek zajęciach organizowanych dla dzieci i rodziców? Interesowałeś się zajęciami sportowymi dla dzieci na Piaście albo w AZS-ie? czy kiedykolwiek brałeś udział (bądź też zaprowadziłeś swoje dzieci) na jakiekolwiek zajęcia organizowane lub prowadzone pod patronatem (z dofinansowaniem) miasta? Szukałeś w ogóle czegokolwiek takiego?

Mam wrażenie, że część Gliwiczan zamiast poszukać oferty dla siebie (swoich dzieci) woli oczekiwać na imienne zaproszenia do udziału w tym co się dzieje w mieście. Albo pisemnej informacji od pana prezydenta najlepiej listem poleconym na papierze czerpanym o tym jakie uroczystości mogą "zaszczycić" swoim udziałem.

Dobrze by było, żeby ktokolwiek kto ma pretensje o to, że nie ma co robić najpierw poznał ofertę jaka jest w mieście, poszedł i spróbował czegoś a potem dopiero opowiadał jak to źle i krucho jest z czymkolwiek.


Ja nie mam pretensji .... po prostu wiem jak jest. Z doświadczenia jako rodzic, mieszkaniec miasta i organizator czasu wolnego dla dzieciaków .....
Dorotka napisał/a:
proszę poszukaj, sprawdź i podaj konkretny przykład. Bo takie pisanie, że ktoś, komuś, coś, być może raczej jest zwykłym marudzeniem niż konkretną rozmową.

Jeśli Cie to interesuje to przeglądaj dokumentację UM ....... kiedyś przeglądałem ja na bieżąco ale dzisiaj nie chce się denerwować bo nie ma to sensu.

----------------
Now playing: h t t p;//w w w foxytunes, c o m/artist/camarilha/track/livin+alone?locale=pl]Camarilha - Livin' Alone
via h t t p;//w w w foxytunes, c o m/signatunes/]FoxyTunes
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 10:17     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Arex30 napisał/a:
doświadczenia jako rodzic, mieszkaniec miasta i organizator czasu wolnego dla dzieciaków .....
ja jako rodzić, mieszkaniec i tak dalej jakoś nie mam problemów z doborem zajęć dla moich dzieci i osobiście uważam, że przy minimum zainteresowania i dobrej woli można znaleźć wiele atrakcji i zachęcić do nich dzieci.

Arex30 napisał/a:
przeglądaj dokumentację UM
nie przeglądam dokumentacji urzędu, nie mam takiej potrzeby ;) ale śledzę na bieżąco (przynajmniej się staram) to co dzieje się w mieście, co nowego się pojawia. Co organizuje TUR dla dzieci, co proponują inne organizacje - wystarczy, żeby zorganizować fantastycznie czas wolny sobie i dzieciom.

Arex30 napisał/a:
A ten temat jest mi bardzo dobrze znany i nie chce rozwijać kto co i jak doprowadziło do stanu takiego w jakim został sprzedany
no pewnie, najlepiej półsłówkami rzucić cień podejrzenia argumentując, że jest się obeznanym w temacie a potem wycofać się z rozmowy. Zapewniam Cię, że wszelkie poczynania Urzędu są tak dokładnie kontrolowane, że takie spiskowe teorie jak ta noszą raczej znikome cechy prawdopodobieństwa i po prostu w nie nie wierzę.

Moim zdaniem ładowanie miejskich pieniędzy w utrzymanie hufca w miejscu, którego nie był w stanie utrzymać i o które zadbać było niegospodarne. Jego przeniesienie było korzystne dla wszystkich.

Swoją drogą - jeżeli ta sprzedaż doszła do skutku dopiero w drugim przetargu to rzeczywiście chętni musieli pchać się drzwiami i oknami. Wystarczy odrobina wyobraźni, żeby wiedzieć co to znaczy kupienie, utrzymywanie i wyremontowanie budynku zabytkowego. Żadna frajda ani złoty interes.
Ostatnio zmieniony przez Dorotka Czw Gru 09, 2010 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Cytuj
Arex30 
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 11:42     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Dorotka napisał/a:
ja jako rodzić, mieszkaniec i tak dalej jakoś nie mam problemów z doborem zajęć dla moich dzieci i osobiście uważam, że przy minimum zainteresowania i dobrej woli można znaleźć wiele atrakcji i zachęcić do nich dzieci.

Alez oczywiście ze tak. I zgadzam się z Tobą. Ważne by spełnic jeden warunek. Miec na tyle wolnego czasu ( jako rodzic by dopilnowac aby dzieciak dotarł na zajęcia) i wolnych srodków płatniczych.
Dorotka napisał/a:
Co organizuje TUR dla dzieci, co proponują inne organizacje - wystarczy, żeby zorganizować fantastycznie czas wolny sobie i dzieciom.
jakoś ostatnimi czasy małe tego widać. Ale moze ja sie nie znam.
Dorotka napisał/a:
utrzymanie hufca w miejscu, którego nie był w stanie utrzymać

od 1956 roku ( o ile pamięć mnie nie myli ) stacjonowali w tym lokalu i dawali rade go i utrzymac i wykorzystywać do swoich celów.
Dorotka napisał/a:
Zapewniam Cię, że wszelkie poczynania Urzędu są tak dokładnie kontrolowane
tak? pod jakim względem?
Cytat:
Żadna frajda ani złoty interes.

Poczekmy uwidzimy.....
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 13:56     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Arex30 napisał/a:
Miec na tyle wolnego czasu ( jako rodzic by dopilnowac aby dzieciak dotarł na zajęcia) i wolnych srodków płatniczych
rozumiem, że oczekujesz, że ktoś za Ciebie znajdzie zajęcia odpowiadające Twojemu dziecku, przyjedzie, zabierze je z domu, bezpiecznie odwiezie na zajęcia, wytrze nosek po zajęciach a potem odwiezie do domku?
No niestety czas sobie trzeba tak zorganizować, żeby go starczyło na popołudniowe zajęcia, lekcje i inne rzeczy. Tego nikt za Ciebie nie zrobi.

Co do środków płatniczych - nie mam ich za wiele, dlatego wynajduję oferty tanie albo zupełnie darmowe a za razem ciekawe.

Arex30 napisał/a:
jakoś ostatnimi czasy małe tego widać. Ale moze ja sie nie znam.
może... bo ja jakoś widzę i bywam - na tyle często na ile czas mi pozwala.
Profil
PW Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 13:58     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
co do kontroli poczynań władz miejskich to istnieje cały system do tego stworzony - Rada Miejska (interpelacje i zapytania radnych na każdy możliwy temat), NIK, prokuratura... nie sądzisz chyba, że Radni opozycji pozostawiliby taką gratkę bez odzewu?
Profil
PW Cytuj
Arex30 
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 15:38     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Dorotka napisał/a:
rozumiem, że oczekujesz, że ktoś za Ciebie znajdzie zajęcia odpowiadające Twojemu dziecku, przyjedzie, zabierze je z domu, bezpiecznie odwiezie na zajęcia, wytrze nosek po zajęciach a potem odwiezie do domku?
A dlaczego nie?
Profil
PW Email Cytuj
lukaszm 
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 20:41     


Imię: ?ukasz
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Sośnica/Łabędy
A ja wrócę do tematu tramwaju. Ktoś tam wspomiał o tramwaju na osobnym torowisku. Zabrzmialo to tak jakby musiał jeździć tylko w taki sposób. Otóż z tego z tego co wiem mało jest miast z osobnym torowiskiem w centrum. Wzasadzie do scisłego centrum wrzuca się w jezdni i silnie ogranicza ruch samochodowy.
Profil
PW Email Cytuj
strazn1k 
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 21:27     


Dołączył: 08 Wrz 2010
Wszystko się rozchodzi w wokół kosztów i efektywności.

-remont torowisk i wymiana taboru około 250-300 mln
-nasze miasto ma w niewielkim stopniu na działanie TŚ ponieważ spółka ma wielu udziałowców.
-cała linia już nie była tak obłożona jak dawniej pasażerami.


Nie wkładając takiej sumy i mniej płacąc uzyska się identyczny efekt.

Żeby ograniczyć ruch w centrum. Najpierw musiałoby powstać DTŚ, która niestety była blokowana przez pewną grupę. Bo inaczej całe centrum zupełnie byłoby zakorkowane. Wystarczy przypomnieć sobie jak kilka lat temu pracowali przy torach w okolicach pl. piastów.
Ostatnio zmieniony przez strazn1k Czw Gru 09, 2010 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
lukaszm 
Wysłany: Pią Gru 10, 2010 23:47     


Imię: ?ukasz
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Sośnica/Łabędy
Faktem jest, że TŚ to tragedia na torach. Ciekawe jest np. to, że walczyli o utrzymanie linii a pozwolili rozebrać torowiska na kilka miesięcy przed wyborami, co moim zdaniem z ich punktu widzenia jest conajmniej dziwne. Raczej nie wiązałbym przyszłości ewentualnego tramwaju w Gliwicach z tą spółką, bo w niej moim zdaniem dzieją się cuda.

Co do DTŚ no to nawet fajnie, że będzie jak dla mnie, obecnie mieszkanca ?abęd. Ale czy rozładuje korki w centrum to śmiem wątpić. Jest ona w Katowicach może na niej jest ok, ale wjazd do centrum w szzcycie to jest masakra. We Wrocławiu A4 coś niby miała rozwiązać ale często ona sama korkuje się od aut stojących na zjazdach. W Niemczech też takie szczytowe korki występują, tylko tam jest tych dróg dużo i szybko się rozładowują. Obawiam się, że DTŚ ze zjadami w centrum zakorkuje miasto jeszcze bardziej niż to ma miejsce obecnie. Zastanawiam się też czy DTŚ nie powinni zakonczyć w Sośnicy(do A1) i sprawdzić czy jest sens budować ją dalej. Jeśli centrum ma być wolne od aut, trzeba je z tamtąd wyrzucić lub ograniczać, a ludzi powoli uczyć, że do centrum jedzie się komunikacją zbiorową bez względu czy to jest prezes firmy, student czy staruszka. Gdzieś widziałem ze jeden autobus to mniej więcej 50 samochodów mniej.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008