Poprzedni temat «» Następny temat
Zygmunt Frankiewicz
Autor Wiadomość
Dorotka 
Wysłany: Sro Gru 01, 2010 09:26     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Andrzeju napisał/a:
najlepiej zbudujmy po jednym podium z kazdej strony Gliwic i jeszcze jedno w centrum. Niech sie zarzad martwi jak wyjsc na swoje - wazne ze my nie bedziemy musieli jezdzic do sasiedniej dzielnicy
noooo to jest argument - na poziomie, merytoryczny, poparty faktami... jestem pod wrażeniem. Postaraj się proszę bardziej skupić na wyjaśnieniu swoich racji bez atakowania - ja Ciebie nie atakuję, po prostu prostuję to co się moim zdaniem mija z prawdą i przedstawiam swój punkt widzenia. Każdy chyba może mieć swój, prawda? A jeżeli nie potrafisz swojego zdania uzasadnić inaczej niż w taki sposób jak wyżej zacytowałam to trudno...

Nadal nie rozumiem, dlaczego z uporem godnym lepszej sprawy forsujesz opinię, że Gliwice powinny każde podejmowane działanie "konsultować" z innymi miastami na Śląsku. Skąd to dążenie z uporem godnym lepszej sprawy do powstania wielkiego zlepka wszystkich miast, w imię czego? bo do tego zdaje mi się zmierzałeś w powyższym "nibysarkastycznym" zdaniu.
Każde z miast ma swoją specyfikę, każde ma inne potrzeby, różnią się od siebie. Stworzenie sztucznego potwora nie ma moim zdaniem racji bytu. Będzie hamowało rozwój jednych, żeby na siłę (za uszy) gdzieś tam ciągnąć inne.

Frankiewicz jest prezydentem Gliwic, skupia się więc na rozwoju Gliwic a nie Katowic, Bytomia czy Pcimia Wielkiego. Moim zdaniem to jego zaleta a nie wada.

Pokazał też już wyraźnie swoją niezależność - chociażby od struktur partyjnych, z których zrezygnował bez wahania mimo, że sam je wcześniej współtworzył.

Takiej niezależności w drugim kandydacie na prezydenta mi brakuje.
Profil
PW Cytuj
Andrzeju 
Wysłany: Sro Gru 01, 2010 14:04     


Imię: Andrzej
Dołączył: 16 Lis 2010
Mowiac o podium w kazdej dzielnicy chcialem Ci uzmyslowic istnienie tej glebokosci rynku o ktorej pisalem wczesniej. Biblioteke miejska mozna budowac nie ogladajac sie na inne miasta bo ona jest miejska i tylko dla tego miasta. Podium jest projektem i obiektem wielkim, ktore nie jest w stanie sie utrzymac tylko z Gliwic. Oczywiscie mozna podejsc tak jak proponowalas - wybudujmy, badzmy lepsi i niech Spodek padnie. Czy nie lepiej jednak by u nas bylo cos innego, co nie konkuruje ze spodkiem - na przyklad cos takiego jak pod Berlinem Tropical Island. Jezeli chcesz isc na koncert jedziesz do Spodka, chcesz sie poopalac pod palmami - witamy w Gliwicach.

Co do niezaleznosci ZF od struktur partyjnych to generalnie uwazam, ze dobrze by bylo by polityka lokalna byla wolna od partii politycznych. Niestety nie jest tak i fakt ze ktos jest poza partia jest raczej minusem.
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 14:35     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
fajny filmik promujący inwestycje gliwickie :) h t t p;//w w w youtube, c o m/watch?v=9R-tCqtl5mw&feature=player_embedded#!
Profil
PW Email Cytuj
fekete 
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 16:55     



Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Andrzeju napisał/a:
Jezeli chcesz isc na koncert jedziesz do Spodka

Dlaczego? Dlaczego na każdy lepszy koncert muszę zasuwać aż do Spodka? Teatr Muzyczny, czy Dom Muzyki i Tańca są blisko, ale zdarzają się "większe" koncerty, na które nie chce mi się podróżować aż do Spodka, podobnie jak do Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Profil
PW Email Cytuj
Andrzeju 
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 19:54     


Imię: Andrzej
Dołączył: 16 Lis 2010
Dlaczego? Dlatego ze jak jestem przekonany albo Podium albo Spodek padna. Zalozmy ze padnie Spodek - ok bedziemy zamiast 30 km jezdzis 5 (kilometry od mojego miejsca zamieszkania) - czy warto za to dac 350 mln? Moim zdaniem nie warto.
Przy czym jedno chcialem podkreslic - uwazam ze konieczny jest znaczna poprawa w zakresie komunikacji. Nie wiem co stoi na przeszkodzie by wprowadzic autobusy szynowe o ktorych byla mowa od dawna, ktore pozwolilyby przemieszczac sie miedzy centrami miast. Gdy bedzie srednicowka to byc moze wystarcza autobusy zwykle zamiast szynowych - maja te przewage ze moge sie czescie zatrzymywac bo przystanek autobusowy to zaden wydatek w porownaniu z dworcem kolejowym.
Jezeli taka komunikacja bedzie funkcjonowac to co za roznica 30 czy 5 km? 15 minut? Wole miec Tropical Island w Gliwicach i spodek w Katowicach niz Podium w Gliwicach.
A pytajac o konkrety - jak czesto jestes w spodku? Raz na rok?
A dom muzyki i tanca czy teatr muzyczny to obiekty mniejsze i nie konkuruja ze spodkiem.
Profil
PW Email Cytuj
fekete 
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 20:38     



Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Gliwice
W Spodku nie jestem nawet raz na rok, bo nie uśmiecha mi się jak już napisałem zasuwac przez cały Śląsk. A Tropical Island w Gliwicach? Ile razy w roku byłbyś skłonny odwiedzać coś takiego? Bo ja najwyżej raz i miałbym dość. Kwestia gustu. A że o gustach się nie dyskutuje więc nie ma co przekonywać innych że lepsza byłaby tropikalna wyspa lub co innego, niż hala widowiskowo sportowa. Poza tym na realizację innego projektu i tak chyba nie ma już czasu, jeżeli nie chcemy, żeby unijne pieniądze nie przepadły.
Profil
PW Email Cytuj
Andrzeju 
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 22:17     


Imię: Andrzej
Dołączył: 16 Lis 2010
Niestety masz racje - to znaczy ze jest juz za pozno na zmiany. Tropical Island to haslo - byc moze powinno byc to cos innego, ale nie konkurencja dla Spodka.
Jezeli jednak byloby to Tropical Island to chetnych by raczej nie braklo - do Berlinia ludzie jezdza z promienia kilkuset km Nawet w polskich biurach sa oferty weekendu w tym obiekcie.
A co do Spodka - kwestia komunikacji. Jezeli bylaby naprawde dobra to nie bylby to wielki problem. Ostatecznie z jednego konca Gliwic na drugi jest prawie 10 km, a 10 czy 25 jakie nas dzieli od Katowic to przeciez nie przepasc
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 08:52     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Zawsze można jeszcze wziąć pod uwagę taki wariant, że oferta obydwu obiektów będzie na tyle zróżnicowana, że czasem Gliwiczanie będą jeździli do Katowic, a mieszkańcy Katowic odwiedzą Podium bo akurat będzie impreza, na którą warto będzie przyjechać. W moim przekonaniu to zależy tylko i wyłącznie od osób, które zarządzają obiektami - zaproponowanie, zorganizowanie takich imprez, żeby przyciągnąć ludzi.
Profil
PW Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 08:56     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Mam nadzieję, że powstanie Podium podniesie komfort dojazdu i wygląd tej części dzielnicy akademickiej - teraz wożę tam moje dzieszko na judo i mam w czasie gdy ćwiczy trochę czasu na pospacerowanie czy odrobinę relaksu w tym miejscu - pomijam, że bez auta ciężko się tam dostać, szczególnie z dziećmi to jeszcze żal patrzeć jak tam wygląda.
Profil
PW Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 09:51     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
Po co tak bronić spodka, poradzi sobie. Ja widzę inna możliwość, mając dwa takie obiekty połączone trasą średnicową można organizować współnie duże imprezy sportowe. W regionie mieszka kilka milionów ludzi, to więcej niż połowa mieszkańcow Londynu i okolic, dwa takie obiekty to nie jest zbyt dużo, dadzą sobie radę. Tym bardziej, że nie bedą stać obok siebie ale w odległości ponad 20 kilometrów.
Profil
PW Email Cytuj
Esteban 
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 12:57     


Dołączył: 01 Lis 2010
Dokładnie. Do tego może konkurencja między tymi dwoma obiektami może sprowadzić do naszego regionu nawet największe gwiazdy światowej muzyki - bo co tu dużo mówić strasznie licho u nas z tym jest (kto był ostatni? Metallica i Linkin Park?).
Profil
PW Email Cytuj
Andrzeju 
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 15:12     


Imię: Andrzej
Dołączył: 16 Lis 2010
To w moim przekonaniu dobry pomtysl z tymi dualnymi imprezami tzn wymagajacymi dwoch takich obiektow. Moglyby to byc zawody sportowe czy roznego rodzaju przeglady muzyczne itp. Pewnie pomyslow na takie byloby wiecej.

To ze rejon zyska przy inwestycji na wygladzie to oczywiscie tez duzy plus. Dlatego tez czekam z niecierpliwoscia na DTS ktora pozwoli doprowadzic do ludzkiego wygladu slad dawnego kanalu gliwickiego. Jezeli do tego Zwyciestwa bedzie deptakiem to bedzie to tworzylo ciag ladnego starego miasta od dworca po rynek przecietego jedynie nowymi zabudowaniami nad DTS, ale oczywiscie dobry architekt z takiego kontrastu jest w stanie wyrzezbic dobry efekt.

A co do komunikacji to moim zdaniem dobrze by bylo, zeby po wybudowaniu obwodnicy co miejmy nadzieje kiedys nastapi jezdzily po niej w kolko autobusy zapewniajace komunikacje miedzy dzielnicami.
Profil
PW Email Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 18:01     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
oświadczenie Zygmunta Frankiewicza

Cytat:
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gliwic,



w związku z wypowiedziami Tadeusza Dubarka, jakie padły wczoraj (2 grudnia 2010 r.) podczas otwartego spotkania wyborczego kandydata na prezydenta Gliwic Zbigniewa Wygody, pomawiającymi mnie publicznie o to jakobym:



„zakupił swego czasu około 20 hektarów w śladzie (…) autostrady A1 wiedząc, że tamtędy autostrada przebiegnie. Poczym kiedy ją chciano do Chorzowa przenieść zjeździł całą Polskę i posuszył niebo może i piekło żeby ta autostrada tędy koło Gliwic poszła, (…) wiem z drugiej strony, że za ziemię płacił po 30 groszy za m2 a sprzedał ją około po 100 złoty za m2 , czyli koszty wstępne zakładam tolerancję 20 procent zapłacił za te 20 hektarów około 60 tysięcy a weźmie 20 milionów.”



oraz w związku z pytaniem Tadeusza Dubarka zawartym w dalszej części wypowiedzi:



„czy pan Frankiewicz robił jakąś inwestycję w mieście, żeby wskazał je po prostu, które inwestycje robił bez zysku osobistego?”



oraz z następującym po tych słowach stwierdzeniem pana Zbigniewa Wygody, że:



„to są oczywiście poważne oskarżenia, pod którymi niestety ja w pewnym sensie się też podpisuję”



Oświadczam, co następuje:



* nigdy nie nabywałem, nie sprzedawałem i nie posiadam ziemi, przez którą przebiega autostrada A1, ani jakakolwiek inna publiczna inwestycja;

* przez ostatnie 17 lat ciężko i uczciwie pracowałem dla dobra mieszkańców Gliwic. Żadna z setek inwestycji miejskich, zrealizowanych w tym czasie, nie miała przynieść i nie przyniosła mi osobistego zysku, a jedynie poprawę warunków życia w Gliwicach.

* wypowiedzi obydwu panów są bezpodstawnymi oszczerstwami. Tak szybko, jak będzie to możliwe, skieruję przeciwko nim pozwy do sądu z żądaniem ich publicznego odwołania i przeprosin.



Oświadczam również, że jestem głęboko dotknięty sposobem prowadzenia kampanii wyborczej przez mojego kontrkandydata w ostatnich dniach. Kampanii prowadzonej z wykorzystaniem pomówień, oszczerstw i kłamstw, takich jak cytowane powyżej. Uważam, że takie zachowanie Zbigniewa Wygody każde wątpić czy dysponuje on kwalifikacjami moralnymi niezbędnymi do objęcia funkcji prezydenta Gliwic.



Zygmunt Frankiewicz
Profil
PW Email www Cytuj
Andrzeju 
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 11:20     


Imię: Andrzej
Dołączył: 16 Lis 2010
No coz.... chwyt ponizej pasa niezaleznie czy to prawda czy nieprawda. Jezeli nieprawda to jest to pomowienie i szkalowanie a jezei prawda to nalezalo przedstawic dowody i to nie dzien przed wyborami.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 01:10     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
wygoda to aparatczyk...juz samo patrzenie na tą gębę nie budzi zaufania....miałem jutro nie iść na wybory, ale sie zjawie...
Profil
PW Email Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 14:30     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
Ja też go nie trawię, ale może nie piszmy dziś o politykach, bo mamy ciszę wyborczą :-)
Profil
PW Email Cytuj
fekete 
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 14:39     



Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Około 23:00 będą pierwsze nieoficjalne wyniki.
Profil
PW Email Cytuj
Sou 
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 02:25     



Dołączył: 20 Maj 2006
Skąd: Gliwice
Ladny lisy.

Wygody nie znalem dopuki nie posluchalem debaty w radiu. MASAKRA, koles rzuca oskarzenia ktore mozna uznac za klamstwa po 5 minutowym "sledztwie". W sumie to nawet w TV dawno nie widzialem tak amatorsko prowadzonej kampanii oskarzen ;] Aha, no i to jedyne co ma w sumie do powiedzenia, chyba nic poza tym syfem z jego ust nie wychodzi:/

ZF moglby juz dac sie przewietrzyc korytarzom w urzedzie ale jak ma takich kontrkandydatow to niech lepiej tam on siedzi;)
Profil
PW Email Cytuj
Andrzeju 
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 05:39     


Imię: Andrzej
Dołączył: 16 Lis 2010
No i mamy rozstrzygniecie - niby jeszcze nieoficjalne ale oficjalne to juz tylko formalnosc.
Teraz zobaczymy jak sprawy uloza sie w radzie miejskiej i jaka wspolpraca ulozy sie miedzy rada a prezydentem.

Pozostane przy swoim zdaniu ze niska frekwencja jest wyrazem tego, ze sporo ludzi uznalo ze nie ma na kogo glosowac. Mam przy tym nadzieje ze nowy-stary prezydent wyciagnie z tej frekwencji wnioski i postara sie by jego kolejna kadencja byla lepsza niz ostatnia. To ze go na to potencjalnie stac udowadniaja pierwsze kadencje.
Profil
PW Email Cytuj
Karlus 
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 22:43     


Dołączył: 20 Maj 2010
Ja obawiam się jednego, że pan Z.F. wyciągnie z wyniku taki wniosek że nie wiadomo kto był jego kandydatem to i tak wygra.
Pewność siebie prezydenta i jego otoczenia może doprowadzić do tego, że przestana sie liczyć ze zdaniem mieszkańców a każdy kto będzie protestował zotanie nazwany oszołomem jak to miało miejsce w przypadku tramwajów.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008