Poprzedni temat «» Następny temat
Pogoda dla " Bogaczy" czyli OFE
Autor Wiadomość
Frycek 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 08:10   Pogoda dla " Bogaczy" czyli OFE  


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Mija juz klika tat od pojawienia sie Otwartych Funduszy Emerytalnych w zwiazku z tym pytanie:

- w jakim OFE jestescie
- jak oceniasz jego prace
- czy uwazasz ze bedziesz mial/a dobra emeryture??

Temat ten wydaje mi sie na czasie zwazywszy ze konczy sie szkola i mlodziesz podejmujaca prace bedzie musial wybrac OFE bo jesli tego nie zrobi a podejmie prace zostanie przydzielona automatycznie.

Uwaga - to do osob ktore beda musialy wybrac swoj fundusz , nie dajcie sie zrobic w tzw. zbiorowki bardzo polularne w duzych zakladach pracy i w wojsku ,kiedy to jeden przedstawiciel ubezpiecza cala kompanie albo caly zaklad pracy a pracodawcy badz przelozeni mowia wam ze musicie byc w Tym. Masz prawo sam decydowac o swojej przyszlej emeryturze
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 10:54     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
osobiscie naleze do Commercial Union
nie mam co do ich pracy zastrzezen,
skladki wplywaja, podglad na wszystko mam w internecie oraz listownie raz do roku
Profil
PW Email Cytuj
Tobi 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 11:00     



Imię: Tobiasz
Dołączył: 13 Cze 2005
Skąd: Katowice
Sampo. O ich pracy wiem tyle co z wykresów pokazujących zyski w poszczególnych funduszach - nawet byli raz na pierwszym miejscu. Co do składek to one zawsze wpływają, tylko czasem ich nie księguje zasmarkany ZUS. A co do funduszy emerytalnych to, gdyby ktoś chciał się w to bawić, najbardziej opłaca się być w towarzystwach, którym słabo idzie ponieważ składki wykupywane są w jednostkach. W takich towarzystwach jednostki są tańsze, więc dostajesz więcej jednostek. Zbliżając się do emerytury przenosimy swoje jednostki do dobrze prosperującego towarzystwa - przenoszona jest liczba jednostek, a w związku z tym, że tam jednostki są droższe mamy więcej pieniędzy :hyhy:
Profil
PW Email www Cytuj
Volt
Wysłany: Wto Cze 21, 2005 00:18     


Dołączył: 26 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Chcesz mieć dobrą emeryturę - znajdź dobry III filar albo odkładaj "do skarpety". Z II też niewiele się uskłada, a na ZUS nie ma co liczyć (btw: całkiem ładną siedzibę sobie w Wawie budują :-///)

Polski system emerytalny stoi, analogicznie jak włoski, na granicy wydolności. Bez gruntownej reformy systemu nic z tego nie będzie.

A zaniedługo niż demograficzny będzie utrzymywał wyż odchodzący na emerytury (do tego te wszystkie zasiłki przedemerytalne, wcześniejsze emerytury itp. itd.)

Czas się bać

;-)))
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 14:02     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Jestem w Sampo :) nic nie dodam do tego co napisal Tobi :) moze tylko tyle ze w kazdej chwili moge wejsc sobie na swoje konto emerytalne i sprawdzic ile mam nazbieranych skladek :) to jest bardzo dobre rozwiazanie bo zawsze kontrolowalam skladki z tym co mialam na pasku :) nigdy nie bylo problemu :) poza tym sampo jest w pierwszej piatce zawsze :) jestem zadowolona z niego :)
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 16:12     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Osobicie jestem w OFE DOM - w chwili obecnej jest na 7 pozycji i sie utrzymyje tak. Takze przez internet moge sprawdzic sobie skladki
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008