Poprzedni temat «» Następny temat
"Uliczni" myjkowie szyb....
Autor Wiadomość
Frycek 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 06:45   "Uliczni" myjkowie szyb....  


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Juz od kilku lat mozna zaobserwowac na wiekszosci skrzyzowan ,mlodziez ktora czeka przygotowana w gabki,plyn do szyb i sciagaczki....rzucaja sie na samochody bez zgodny uzytkownikow i myja szybki. Osoby te sa juz tak dobrze zorganizowane ze zawsze ktos stoi na czatach i patrzy czy nie jedzie policja czy straz miejska. zrobily sie juz z tego grupy ludzi nie tylko mlodziezy ale osoby ktore w latwy sposob chca zarobic. Jesli nie zaplacisz czesto spotyka sie to z rysa na lakierze...
Nie chodzi tylko o to ze rzucaja sie na szybe , ale takze o to ze zadaja coraz wiecej za wymycie przedniej szyby. Kiedys starczylo 0,50 gr teraz nuby tyle ile dasz ale juz 2zl -5zl sa tak beszczelni.

Jak postrzegacie to zjawisko w naszym miescie?? jak reagujecie na cos takieg ??
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 07:52     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Kilka tygodni temu Komendant Straży Miejskiej przeprowadził akcję "Zmywacz" (chyba tak się nazywała), która miała na celu nałożenie mandatów za takie coś ...
Otóż strażacy miejscy zaczaili się na jednym ze skrzyżowań i gdy myjkowicze byli na ulicy zatrzymali ich. Tak czy inaczej mandat dostali ... jak nie za mycie szyb to za ucieczke z miejsca, co jest równoznaczne ze stwarzaniem niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Ja bym tych zmywaczy zrozumiał gdyby mieli do 18, bo załóżmy chcą sobie coś tam zarobić ... ale starych byków po 30 lat (bo takich zatrzymano w tej akcji) to już przesada i nie dziwie się, że 50gr. nie wystarcza ...
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 08:37     

Mariusz napisał/a:
Ja bym tych zmywaczy zrozumiał gdyby mieli do 18,



Mariuszku,bez względu na to po ile mają lat ,ten proceder jest karygodny na skrzyżowaniach i ruchliwych miejscach.A akcje straży miejskiej i policji w tym wypadku są żenujące...Ale jest wyjście,gdyż bylem tego świadkiem,a mianowicie takie,na prywatnej stacji benzynowej,po podjechaniu do dystybutora podeszły do mnie dwie nastoletnie panienki i grzecznie zapytaly czy mogą umyć szyby,widząc takie ładne buźki,stroje i grzeczność nie sposób bylo odmówić.Oblecialy wszystkie szyby do okola,bo taka byla umowa i dalem 8zł na dwie,dziewczyny grzecznie podziękowaly i momentalnie podskoczyly do zagraniczniaka i rownież zajęly sie myciem szyb.Po takiej dniówce po 100zl na glowę spoko miały jak nie więcej...i bardzo ładne były...hahahahahhahah
Cytuj
Frycek 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 08:51     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Wedlug mnie..powinni zrobic w taki sposob ze:

wystawic tablice typu " mycie szyb,chcesz aby wymysc zatrab " powinni miec tez np .jednakowe koszulki ktore by ich wyroznialy .Po pierwsze wygladalo by to normalnie,te co by chcial aby mu wymyli to by zatrabila lbo ich zawolala...ludzie by zobaczyli ze nie sa to ludzie ktorzy na chama sie rzucaja tylko ze chca sobie jakos dorobic.Wszystko opiera sie na spychike ludzi.

Mariusz mowisz ze byla taka akcja..bylem swiadkiem kiedy to na ulicy portowa/sliwki stala sobie straz miejska a po drugiej stronie grupka okolo 8 osob (przypakowanych) myla sobie szybki....to chyba tak nie mialo byc.

Pozniej jeden gosciu podjechal do nich na skarge bo mu sie rzucili a oni najwyrazniej nic sobie z tego nie zrobili
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 09:26     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Mycie szyb jest zabroniana "dzialalnoscia" i nie powinno takiego czegos byc na ulicy. Samochod ma tak zwane wycieraczki i spryskiwacze... jak mam brudna to se sama ja umyje... a co do SM nie moga interweniowac jesli jest ich za duzo, to jest rownoznaczne z tym, ze narazaja wlasne zdrowie... a to nie na tym polega. Wezwia posilki wtedy moga dzialac... Frycek bedac z partnerem nie wierze ze podszedlbys do nich z ochocza mina wreczajac mandat.
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 09:37     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
z tego co widze to na skrzyzowaniu na pszczynskiej od rana do wieczorka stoi kilku wyrostkow, osobiscie nie spotkalem sie z tym aby ktos chcial umyc autko w mojej szybie ale gdybym mial brudna to bym pozwolil umyc pod warunkiem ze mialbym jakies drobne, ostatnio nawet myslalem ze fajnie byloby ich spotkac bo bylem na trasie i szybki byly bardzo brudne


czesto przechodze kolo tych dziciakow co myja i slysze ich rozmowy na teamt tego ktore auto myc, co ciekawe na pierwszy odstrzal ida autka z zagranicznymi rejestracjami, oraz autka z bardzo brudnymi szybami, nie raz slyszalem , "nie idziemy bo ma czyste szyby"
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 10:04     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
dzieciaki tak... gorzej z tymi starszymi "dzieciakami" Tworzy sie kinder mafia...
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 10:08     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
taa.. kiedyś jak jechaliśmy na urodziny mojej babci wypucowanym 30 minut wcześniej autkiem podleciał taki jełop i pierwsze co zawsze chlapnie na szybę, żeby niby było że musi już umyć... i umył.. szkoda że było dużo gorzej niż zanim zaczął to robić... :zdegustowany:
często patrzą kto siedzi za kierownicą.. bo np jak ja jadę raczej nie myją - pewnie odrazu widac że nie zapłacę i szkoda zachodu - tamtym razem jechał tata.. ;)
z drugiej strony kiedyś też miałem nadzieję że gdzieś na nich trafię bo akurat miałem szybę całą uwaloną a nie chciało mi się myć.. ;) więc jakby robili jak napisał Frycek to byłoby ok ;) jak ktoś chce żeby mu umyli to się o to upomni i wszyscy będą zadowoleni :]
Profil
PW www Cytuj
frohike 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 10:12     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
nie spotkalem old myjkowych i nie zaplacilbym takiemu nic za umycie szyby, niech sobie znajdzie inna prace
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 14:00     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Piotrulek napisał/a:
A akcje straży miejskiej i policji w tym wypadku są żenujące...

Jak żenujące ? Finał akcji KSM był taki, że skierowano kilka wniosków o ukaranie do Sądu Grodzkiego. To jest raczej plus.
Przy okazji takiej akcji złapano kilku typków poszukiwanych, więc ... ja widze to na plus, tylko po prostu powinni częściej działać z takimi akcjami.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 14:26     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
no w sumie cos w tym jest... gdyby czesciej takie akcje byly przeprowadzane moze inaczej by to bylo.... jednak patrzac na to z drugiej strony... bada marudzenia, ze uganiaja sie za pomywaczkami szyb zamiast robic cos bardziej sensownego... tak zle i tak niedobrze.
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 15:03     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
na toszeckiej czesto stoja a taak pozatym wiecej niewiem gdzie moga stac ;)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 15:05     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
na pszczynskiej stoja czesto
Profil
PW Email Cytuj
Fenix 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 15:07     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
jana sliwki z portowa
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 15:08     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
no to jak widac sporo tego jest...
Profil
PW Email Cytuj
Dev 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 15:10     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
i na Jana Sliwki.. na samym dole gdzie jest skrzyzowanie bodajze z Portowa


EDIT: Fenix mnie wyprzedzil :P
Profil
PW Cytuj
limnea
Wysłany: Wto Cze 21, 2005 20:53     


Dołączył: 20 Kwi 2005
Ciężki temat do rozwikłania. Nikt na tych skrzyżowaniach o których piszecie nie postawi stałych posterunków, żeby wyłapywać tych nielatów. Interwencja wobec nich kończy sie wylegitymowaniem i ewentualnie odprowadzeniem do domu (czasem rozmową z rodzicielem lub powiadomieniem szkoły). Jak się trafi jakiś pełnolat to niby można go ukarać ale ściągalność grzywien w postępowaniu mandatowym jest pod zdechłym Azorkiem. Dopuki rodzice, szkoła nie zagwarantują dziecku wypełnienia czasu interesującymi zajęciami doputy tego typu wykroczenia będą miały miejsce.
Frycek napisał/a:
wystawic tablice typu " mycie szyb,chcesz aby wymysc zatrab " powinni miec tez np .jednakowe koszulki ktore by ich wyroznialy .Po pierwsze wygladalo by to normalnie,te co by chcial aby mu wymyli to by zatrabila lbo ich zawolala...ludzie by zobaczyli ze nie sa to ludzie ktorzy na chama sie rzucaja tylko ze chca sobie jakos dorobic.Wszystko opiera sie na spychike ludzi.

Ciekawy pomysł!!! Tylko jak ich do tego nakłonić. :D
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Cze 21, 2005 21:14     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
limnea napisał/a:
" mycie szyb,chcesz aby wymysc zatrab "

no niby dobry pomysła ale kodeks drogowy zabrania nadużywania sygnału dźwiękowego oraz używania go na obszarze zabudowanym.
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Wto Cze 21, 2005 22:29     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
No to beda machac :)

Ale czy nie milej bedzie jesli widzicie dzieciaki ,ktorzy sobie ladnie czekaja w jednakowych koszulkach.Podchodza do auta wymyja szybke i ladnie powiedza dziekuje - czy nastepnym razem juz sami nie bedziecie chcieli aby wam wymyli.
Ja np.jak jade sobie na miasto ,parkuje kolo balcerka tam jest 2 ,3 panow czasem jeden ktory myje autka za drobna oplata.Ja ide sobie na zakupy a on mi wypucuje auto z zewnatrz.Dostanie 5 - 10zl i dziekuje.ez narzucania sie
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 06:42     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Myjkowie szyb to tylko jedna z "profesji" związanych z autkami. Mnie bardzie drażnią tzw. "parkowacze". Mam ich na codzień przed oknami pracy na Placu Inwalidów - "wskazują" kierowcy wolne miejsce do zaparkowania, oczywiście za stosowną opłatą pozwalają mu na to miejsce wjechać. Ta opłata jest jednocześnie za to, że "pilnują" auta żeby go nikt nie podrapał :) . Myjkowie to przynajmniej coś robią że zapracowac na to co dostają - parkowacze łazikują po parkingu i zbierają kasę za to, że akurat kierowca miał pecha trafić na wolne miejsce.
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008