Poprzedni temat «» Następny temat
wiec ja tez w sprawie nauczycieli :P
Autor Wiadomość
ANIUS 
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 16:23     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
czarnulka ma racje:)
aczkolwiek domagam sie wyjasnienia i nie spoczne nim sie nie dowiem...
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 17:48     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
:rotfl: nie no normalnie przebili samych siebie :D

edit...

ANIUS nie wiem jak Ty ale ja sie nie wstydze ujawniac nazwisk nauczycieli do ktorych czuje nieopisywany respekt i szacunek jakim malo kto jest "obdarowywany" z mojej strony. Wydaje mi sie, ze jakby moje psorki to przeczytaly to bylyby same dumne ze tak ciezki charatker jak ja potrafily czegos nauczyc bez zlosliwosci, docinek, upokarzania i tym bardziej sily... wystarczylo troche zrozumienia z ich strony i takim wlasnie pedagogicznym sposobem zaskarbily moja wdziecznosc.. typowi belfrowie z powolania... nie kazdy takim jest.
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 10:07     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Aither napisał/a:
ANIUS nie wiem jak Ty ale ja sie nie wstydze ujawniac nazwisk nauczycieli

Aither
tu nie o wstyd chodzi, ale wypadaloby zachowac pewne granice kultury i kiedy nadajecie na jakiegos nauczycela to uzywac xywek, a nie nazwisk - mysle, ze nikt nie chcialby byc z nazwiska wysmiany tym bardziej, ze przez anonimowych uzytkownikow.
Jesli podpiszesz sie swoim imieniem i nazwiskiem to prosze bardzo.... W innym przypadku jest to gra nie fair.
Profil
PW Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 18:01     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Aniuś..Helga to jej przezwisko :)
Takie szwabskie imię :P
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 18:24     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
no to bardzo dobrze, ze to przezwisko :D
jednakze w ktoryms watku padly jakies nazwiska, wolalabym gdybysmy ich unikali :padam:
Profil
PW Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 18:28     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Ja sie nie mam czym przejmowac :]
Nie operuje nazwiskami :)
Profil
PW Email Cytuj
Asienka 
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 18:34     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
Ja sie nie wypowidam na temat jednego doktora który znów odwołał termin egzaminu :|
Profil
PW Email www Cytuj
of 
Wysłany: Sob Cze 11, 2005 12:56     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
no patrz... to on zrealizowal marzenie ostatnich 30 pielgrzymek studenckich do mojego pokoju :rotfl: ;)
Profil
PW Cytuj
Asienka 
Wysłany: Sob Cze 11, 2005 14:37     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
:rotfl: :rotfl: :rotfl: a ty stale nieugięty :D
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 00:25     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Przeczytałam 4 strony i narazie na więcej nie mam czasu.
Niestety ja również za wiele dobrego nie mogę powiedziec o nauczycielach i mogę jedynie mówić na podstawie obserwacji nauczycieli uczacych moje dzieci.
Tak jak już było nie raz powiedziane są tacy i tacy nauczyciele.
Nie wiem jak to jest w gimnazjum ( przekonam się po wakacjach) liceum ,czy wyżej, moge jedynie mówić o podstawówce.
Wydaje mi się że gdyby program nie był tak bardzo przeładowany, nauczyciele mogliby więcej czasu poświęcić dzieciom,mieliby do nich więcej cierpliwości, a i dzieci byłyby troszke inne, lepsze.
Oczywiście nie każde zachowanie nauczyciela to wina przeładowanego programu, bo jednak jest cześc nauczycieli, którzy mimo to bardzo dobrze sobie radzą. To zależy od ich chęci i zaangażowania.
Od np. wychowawczyni mojej córki można jedynie usłyszeć ze ona nie ma czasu, ją to nie obchodzi bo dzieci powinny być odpowiedzialne, ona tego nie będzie, tego nie będzie. Nauczycielka z przyrody natomiast świetnie radzi sobie ze wszystkimi uczniami w klasie bez względu czy jest rozrabiaką czy nie, lekcje prowadzone sa ciekawie i połowa klasy z przyjemnoscią chodzi na kłóka przyrodnicze. Zawsze ma dla dzieci czas i wiele rzeczy ją obchodzi.
Co do nauczycieli wyższych szkół to moge jedynie powiedzieć to co słyszę od znajomych studentów, w zasadzie to nic nie powiem bo musiałabym użyć brzydkich słów :(
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 00:35     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
nieee no musiałam poczytać co tu się jeszcze dzieje

1. Proszę nie używac nazwisk - to tak na wszelki wypadek pisze, żeby nikomu sie nie wymsnęło

2. Piotrulek zaczynasz przeginać
Piotrulek napisał/a:
ANIUS napisał/a:
Moze bys pouczyl czegos?!? ... a wtedy napewno jakosc polskiego nauczycielstwa by wzrosla...


Wybacz,ale nie zniżyłbym się do twojego poziomu...


co to ma znaczyć :?: :zly:
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 07:58     

kisia napisał/a:
co to ma znaczyć



chyba to jasno zabrzmialo,biorąc pod uwagę bardzo wysokie IQ nauczycieli nie wydaje mi się,abym musiał coś dodatkowo tłumaczyć...
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 09:41     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Piotrulek napisał/a:
biorąc pod uwagę bardzo wysokie IQ nauczycieli nie wydaje mi się,abym musiał coś dodatkowo tłumaczyć...


jestes bardzo zabawny, nie bede nawet tego komentowac, bo widze, ze nie ma sensu...

apropo podejscia nauczycieli do uczniow i odwrotnie,

jedna z moich kolezanek, mloda osoba, aczkolwiek bardziej doswiadczona ode mnie, jest swietna germanistka (jako anglistka, czyli osoba krecaca sie w tym samym obszarze, oceniam jej wiedze dot jezyka, znajomosc gramatyki, struktur , slownictwa, idiomow, nie mowiac o umiejetnosci wymowy na ponad 100 procent na bardzo wysokim poziomie, a co najwazniejsze wymagania, sposob przekazywania wiedzy wlasciwe dla nauczyciela, ktory cos osiagnie z uczniami) i wyobrazcie sobie jest nielubiana przez uczniow, gdzies tam obsmarowywana przez rodzicow... walczac zaciekle staralam sie dojsc dlaczego, bo bardzo mnie to dziwilo i wrecz budzilo instynkty mordercze na mysl o tych "nielotach", co ja tak krytykowali... I co sie okazalo? Ci, ktorzy nie lubia niemieckiego, nie lubia sie uczyc za duzo, mowili, ze jest do niczego jako nauczycielka, a dlaczego? Bo za duzo wymaga...bo trzeba sie uczyc...bo trzeba robic zadania, wkuc slowka... no moj boze, jak dzieci maja takie podejscie, to mi sie noz w kieszeni otwiera, bo nauczyciel wg nich ma wlac im do glowy swoja wiedze, bez zbetnych zabiegow ( zadnego uczenia, zadnego egzekwowania wiedzy). przychodzi taki od domu i mowi, ze pani jest do niczego, ze robi kartkowki caly czas, a ten (...)zic idzie dalej... I nikt sie nie zastanowi nad tym jak ta kobieta ma nauczyc, gdy kazdy jest na nie?
najlepiej powiedziec, ze ona jest do niczego...
Abstrahujac, sa uczniowe, ktorzy dzieki niej , a w zasadzie dzieki swojej pracy i zaangazowaniu osiagneli wiel na olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Dla mnie to wystarczy, jesli jeden moze sie nauczyc, z tlumaczenia Pani X... ta dyskusja na temat skutecznosci Pani X jest bezpodstawna...
Profil
PW Cytuj
zania 
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 10:52     



Dołączyła: 30 Maj 2005
Skąd: wieś pod gliwicami
a ja sie nie zgodze,
sa po prostu uczniowie ktorzy zwyczajnie nie potrzebuja tlumaczenia i sa tacy co potrzebuja, pani X moze byc wiec gorsza od swojego olimpijczyka, nie pomoze wiec temu co ledwie ciagnie
:)
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 11:18     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
ANIUS napisał/a:
Dla mnie to wystarczy, jesli jeden moze sie nauczyc, z tlumaczenia Pani X...

Nie no ale tu nie masz racji. Tak jak napisała zania różni uczniowie różnie wiedze przyswajają i dobry nauczyciel powienien i jednego i drugiego dobrze nauczyć, a nie bazowac tylko na tych zdolniejszych.
Chodząc do liceum przez pierwsze dwa lata uczyła mnie fantastyczna nauczycielka. Wszytko tłumaczyła,największego tumana wyciągała na ocene conajmniej dostateczną zostając z nim polekcjach i jeżeli na klasówce dostał złą ocene. Bardzo wszyscy lubieli j. angielski. Niestety po dwóch latach zmienili nam nauczycielke, która po pierwsze miała inną wymowe i nik nie umiał jej zrozumiec, przez co obniżała nam oceny, a po pewnym czasie skupiła się tylko na grupce tych najlepszych uczniuów olewając pozostałych
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 11:37     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Widzę,ze nauczyciele to ostatnio najgorętszy temat na forum :rotfl: :P
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 11:44     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Piotrulek nie wiem czy jesteś odpowiednią osobą do oceniania poziomu IQ wśród nauczycieli czy kogokolwiek.
Mimo ogromnej sympatii jaka mam do Ciebie, uważam że naprawde przeginasz :(
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 11:47     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Jego wypowiedzi świadczą o nim.Co tu dużo pisać... :|
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 12:16     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
kisia napisał/a:
Nie no ale tu nie masz racji. Tak jak napisała zania różni uczniowie różnie wiedze przyswajają i dobry nauczyciel powienien i jednego i drugiego dobrze nauczyć, a nie bazowac tylko na tych zdolniejszych.



Chyba zostalam zle zrozumiana.... :kwasny:
wiec troszke sie wytlumacze. Nie mam na mysli sytuacji, w ktorej jesli jeden (JEDEN -1) nacisk na liczbe :P rozumie, to ja olewam cala reszte i juz nic nie tlumacze (tak chyba zrozumieliscie). Chcialam powiedziec, ze jesli znajda sie osoby, a prawie zawsze sie znajda takie, ktore zrozumieja Pania X, to nie mozemy powiedziec, ze Pani X jest zla nauczycielka i nieefektywna. Chcialam tutaj tj powyzej pokazac, ze bardzo duzo w ocenie nauczyciela przez ucznia stanowi "ich podejscie do sprawy". Jesli uczen nie uczys ie danego przedmiotu (nie wnikam dlaczego) i jak na dodatek ma zle oceny to przewaznie krytykuje nauczyciela, a nie daj boze, nauczyciel wymaga wiecej niz inni, to ta krytyka jest tak glosna, ze echem sie odbija wszedzie i u wszystkich. Co wiecej, jak slusznie zauwazyla zania sa rozni uczniowie, kazden inaczej przyswaja wiedze i kiedy tylko mozna (czyli nie w przypadku klas30 uczniow plus) nauczyciela stara sie roznicowac podejscie tematyczne i podejscie do ucznia, ale kiedy jest roznica w przyswajaniu wynikajaca z lenistwa danego uczniaka, no to przykro mi bardzo: Ja sie nad takim nie rozczulam i nigdy nie bede.
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 12:17     

kisia napisał/a:
wiem czy jesteś odpowiednią osobą do oceniania poziomu IQ



To nie ja oceniam,tylko cytuję wypowiedź ANIUŚ o jej IQ z innego tematu,więc my(czyli ja i ANIUŚ wiem o co chodzi),powinnaś zapoznać się z przebiegiem mojej dyskusji z ANIUŚ,aby podsumowywać moje określenia,a za tobą już idą inni i "czytają" mnie w złym świetle...
Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008