Poprzedni temat «» Następny temat
Zeby gry lepiej chodzily ;P
Autor Wiadomość
Ilonka 
Wysłany: Sob Cze 04, 2005 09:50   Zeby gry lepiej chodzily ;P  



Imię: Ilona
Dołączyła: 05 Lut 2005
Skąd: Wysoka (kolo Rynku)
Chcialabym sie dowiedziec, czy powinnam kupic nowa karte graficzna, czy wiecej ramu, zeby gry mi plynniej dzialaly.
Procesor 2.8 , karta GeForce fx 5200 , ram 512
Mam przestarzala karte, czy za malo pamieci ?
:wstyd:
Profil
PW Email www Cytuj
of 
Wysłany: Sob Cze 04, 2005 10:52     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
kurcze... ani karta nie jest jeszcze taka przestarzala ani pamiec zbyt mala... ja np. uzywam jeszcze dosc dobrych GForce'ow serii III... aczkolwiek jesli chodzi o aplikacje takie jak gry to potrafia one wycisnac 7 poty ze sprzetu...

aby na predko zdiagnozowac co potrzebujesz wymienic wlacz windowsowego Mendzera Zadan w tle kiedy dziala gra... wylacz po chwili gre i zobacz jak przedstawiaja sie tam wykresy wykorzystania procesora i pamieci... jesli procesor dochodzi do 100%, a wielkosc pamieci pliku stronicowania rosnie znacznie to zakup dodatkowego RAM bedzie dobrym pomyslem. O ile dobrze pamietam GF 5200 FX ma 128MB RAM DDR na pokladzie wiec raczej sporo... Twoj procesor to Intel? Celeron? PIV? AMD? Athlon? Sempron? Drugim krokiem byloby wlaczenie specjalistycznych benchmark'ow (3DMark, SiSoft... itd) ktore pokaza jak na dloni co jest waskim gardlem komputera... Z reguly podsystem pamieci (nawet jesli masz duzo RAM'u) nie posiada wystarczajacej przepustowosci... to samo tyczy sie szyny AGP na ktorej pracuje karta graficzna...

Reasumujac...
Na poczatek zrobilbym update sterownikow karty grafizcnej i odpowiednio je skonfigurowal. Waznym komponentem programowym sa takze DirectX'y... zainstaluj najnowsze. Podczas grania zadbaj o to aby w pasku zadan nie bylo innych zbednych aplikacji... wylacz skaner antywirusowy... np. Norton AV 2005 potrafi baaaardzo zwolnic dzialanie komputera...

Jesli chodzi o komponenty to mimo wszystko najslabszym punktem Twojego sprzetu wydaje sie byc na dzis karta graficzna, ktora posiada dosc "okrojona" wersje procesora niewiele lepsza od GF4 MX 440...
Profil
PW Cytuj
Dev 
Wysłany: Sob Cze 04, 2005 11:33     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
rama do 1024 i jazda
Profil
PW Cytuj
Demmo 
Wysłany: Sob Cze 04, 2005 11:52     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
jeśli np masz semprona to zamienić na athlona ;) bo semprony mają okrojoną pamieć podręczną do 256k.. athlonki mają 512 ale też kosztują wiecej..
sprawa ma sie tak samo z celeronami i "pełnymi" intelami...

ale ogólnie nie powinien to być problem.. :)
jak pisał Osfald - zarzucić benchmarka i wszystko będzie jasne :)
Profil
PW www Cytuj
Ilonka 
Wysłany: Sob Cze 04, 2005 12:17     



Imię: Ilona
Dołączyła: 05 Lut 2005
Skąd: Wysoka (kolo Rynku)
Powiem tak: ACHA :]
Mam Intela. No wlasnie kiedy wlaczam gre, to zostaje okolo 100 MB wolnych.
Zadne programy nie sa odpalone, sterowniki sa swieze, DirectX tez najnowsza wersja.
Ktory z benchmarkow polecacie ? :] Jak juz odpale, to na co zwrocic szczegolna uwage ?
Profil
PW Email www Cytuj
Demmo 
Wysłany: Sob Cze 04, 2005 12:37     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
ja kiedyś używałem 3DMark bo miał ciekawe animacje :hyhy: tylko się teraz zastanawiam czy była tam rozpiska za co ile punktów i porównanie z innymi, czy tez tylko suma ogólna..
bo była końcowa ilosć punktów - to wiem..

btw 100MB? gdzie? na dysku? to chyba znalazłaś problem ;) bo system nie lubi jak mu zostaje 100MB :rotfl: :looka:
a jaki masz dysk? jaka pojemnosć, prędkość obrotowa (RPM) itd
Profil
PW www Cytuj
of 
Wysłany: Sob Cze 04, 2005 14:22     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
a jakiej pamieci zostaje 100MB? moze dysk C zostaje zabity plikiem wymiany ktory rozrasta sie do niemozliwych wymiarow? ;)
Mozna sprobowac dokupic RAMu do 768MB i zmniejszyc plik wymiany (ustawic jego max. i min. wartosc na np. 32MB).

Jesli chodzi o benchmark to SiSoft Sandra posiada benchmarki kazdego waznego systemu komputera. Tylko nalezy potem zinterpretowac te wyniki wlasciwie :)
Profil
PW Cytuj
Demmo 
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 08:04     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
ja właśnie zassałem 3DMark`a żeby sprawdzić jak to tam wygladało :]
Profil
PW www Cytuj
True 
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 14:46     



Dołączył: 18 Lip 2004
Skąd: Gliwice
ja polecam formata i nowke system postawic bo przytakiej konfiguracji nie powinno sie nic ciac poprostu system zawalony i tyle
Profil
PW Cytuj
Zagiel 
Wysłany: Pon Lip 04, 2005 16:59     



Dołączył: 09 Kwi 2005
Skąd: Sośnica
kiedys wydawalo mi sie, ze wiem cos na temat hardware'u i software'u... po przeczytaniu tego topicu zrozumialem w jak wielkim tkwilem bledzie :]
Profil
PW Cytuj
Demmo 
Wysłany: Pon Lip 04, 2005 19:54     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
he he.. ja myślałem że się znam do momentu jak kupiłem sobie nowe części do kompa :rotfl: potem mnie musieli uświadamiać jak to mój sempron na FSB 333MHz ma chodzić przy ustawionym na płycie 166MHz :rotfl:
a ja jak debil wcześniej ustawiałem maksymalnie dostępne 200MHz cały wkurzony, ze mi płytę bubla wcisnęli.. że niby lepsza od byle AsRocka itd. a głupich 333MHz FSB nie ma.. no na pudełku miała.. :rotfl:
jak potem mi wytłumaczyli o co chodzi to się turlałem ze śmiechu.. ;) tak to jest jak się specjalista wychowa na pentiumku 166 a potem biednym duronku ;) heh.. i myśli sobie taki że wie co robi :rotfl:
Profil
PW www Cytuj
Zagiel 
Wysłany: Wto Lip 05, 2005 09:33     



Dołączył: 09 Kwi 2005
Skąd: Sośnica
omg... teraz to FSB jest praiwe tak szybkie jak moj procesor (celeron 400MHz), no po prostu swietne, ale nie ma sie co dziwic, skoro znajomy ma palmtopa z szybszym procesorem to czemu FSB nie mialoby byc wieksze :]
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008