Poprzedni temat «» Następny temat
Kobieta w reklamie
Autor Wiadomość
kisia 
Wysłany: Wto Maj 24, 2005 20:30   Kobieta w reklamie  



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Jak reagujecie na reklamy, w ktorych kobiety sa przedstawiane jako mało rozgarnięte gospodynie domowe czy obiekty seksualne :?:
Uważam, że wizerunek kobiet w reklamie to porażka
Do szału doprowadzają np reklamy przedstawiajace wspaniała, szczęśliwa rodzinkę , dzieci wpadają z wrzaskiem do domu, a mamusia seksownie ubrana ze szczęśliwą miną podaje obiad z puszki czy torebki, to jest takie sztuczne :/

albo Pani- , która piszczy "ale ja mam tu pranie", kiedy facet z serwisu chce jej zabrać pralkę. W zepsutej będzie prała ta idiotka :?:

Nie lubię takich reklam. Pogłębiają tylko schemat w naszym społeczeństwie, że kobieta jest głupia nadaje się jedynie do garów, prania, sprzątania i jeszcze wniebowzięta ma być :kwasny:
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Maj 24, 2005 20:42     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Ktoś musi tą brudną robote odwalać :)
Mężczyzna nie może, no więc kto ?:) Dzieci ?:)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Maj 24, 2005 20:47     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
kisia no niestety z tego co wiem to takimi reklamami juz zajela sie odpowiednia instytucja zajmujaca sie roznouprawnieniem kobiet... powiedzmy tak... taki wizerunek w 90% mija sie oczywiscie z prawda, ale zauwaz ze glownymi odbiorcami owych reklam sa wlasnie kobiety zabiegane i zajete zupelnie czyms innym... to jest na tej zasadzie... kupie tytke rodzina sie ucieszy....
Zalezy od interpretacji danej reklamy... drazni mnie czasem ta glupota kobiet gdzie najlepiej poruszaja sie albo po sypialni albo po kuchni... ale widac taka nasza rola... d;atego ja i Ty kisia nie wystepujemy w reklamach :D
Profil
PW Email Cytuj
Fenix 
Wysłany: Wto Maj 24, 2005 20:49     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
Dobra rada pozbądź się telewizora i po problemie.....
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Maj 24, 2005 21:08     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Fenix w sumie dla mnie to bez roznicy... ja i tak nie ogladam TV :D
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Maj 24, 2005 21:20     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Fenix napisał/a:
d;atego ja i Ty kisia nie wystepujemy w reklamach

yyyy nooooo ja występowałam ale nie w tv i to raczej nie była reklama a zdjęcia do katalogu
Fenix napisał/a:
Dobra rada pozbądź się telewizora i po problemie

problem zostanie bo z kolei na bilbordach kobiete sprowadza się do obiektu seksualnego. Półnagie kobiety sa wciskane wszędzie,dla mnie taka reklama jest porażka, bo jest dla mnie jasne,że ktos kompletnie nie ma pomysłu na reklame.
Fajnie jest ta sprawa rozwiązana w Norwegii, tam ponoc odsloniete cialo kobiety dopuszczalne jest tylko w reklamach, ktore maja z tym jakis zwiazek- np reklama balsamu do ciala.
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 06:41     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
kisia napisał/a:
Fajnie jest ta sprawa rozwiązana w Norwegii, tam ponoc odsloniete cialo kobiety dopuszczalne jest tylko w reklamach, ktore maja z tym jakis zwiazek- np reklama balsamu do ciala.

e no mi sie to nie spodoba, jak siedze w jakies poczekalni to przewaznie jedynie damskie gazety sa do czytania ale przeciez ich nie bede czytal jak sa takie piekne kobietki na reklamach :P
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 09:53     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
pocieszające jest to, że w reklamach tv-shopw ze wszystkich robią idiotów i np. bez ich garnka kazdy wywali makaron do zlewu, będzie się wyginał jak idiota ćwicząc bez ich przyrządu i takie tam.. :rotfl:
Profil
PW www Cytuj
cinque 
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 09:58     



Dołączyła: 12 Lip 2004
Skąd: srodmiescie
Ostatnio czytałam artykuł (Szczepkowskiej ...?, nie pamiętam), o dzieciakach bawiących sie w ogródku jordanowskim pod reklamą z roznegliżowaną Panią, i o kształtowaniu ich emocjonalności dzięki temu.... O tym, jak potem stają się ofiarami molestowania na przykład, bo nagość im spowszedniała i próg wrażliwości zmalał, o tym jak potem ci mali chłopcy uprzedmiotowują kobiety...
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 14:29     

kisia napisał/a:
Pogłębiają tylko schemat w naszym społeczeństwie, że kobieta jest głupia nadaje się jedynie do garów, prania, sprzątania i jeszcze wniebowzięta ma być



Widzisz moja droga,a Dana mi ostatnio wygarnęla,że mam takie patrzenie,że kobieta do garów i sprzątania się tylko nadaje ;) ;) i to bez względu,blondynka czy innej maści... :) :) A teraz wiem,że na moje usprawiedliwienie jest 1000 reklam pokazujących wlaśnie kobiety ciemne(jak tabaka w rogu) i glupie na każdym kroku.Powinienem zostać zrehabilitowany ;) i przeproszony na forum za takie niesprawiedliwe traktowanie... ;) ;) ;) ;) ;) :P :P :P
Cytuj
Jenny 
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 18:08     



Dołączyła: 27 Sty 2005
Skąd: Gliwice
dobry temat reklamy...wlasnie czemu za kazdym razem kobieta jest ukazywana jako glupia blondyneczka z duzymi oczami?? np. reklama proszku do prania...kobieta wyciaga pranie ( najczesciej w tle jest jakies pole) z miski i mowi"ojej te plamy nigdy nie zejdą co mam zrobic teraz?" i tu nagle podbiega przystojniak w garniturze z cudownym nowym proszkiem. Wlasnie kobieta biedna bezradna a tu nagle jakis koles nie wiadomo skad przychodzi z wybawieniem. hmm a czemu nie moglo bys na odwrot?? ze to kobieta przychodzi z "cudownym" proszkiem??
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 18:41     

Jenny napisał/a:
hmm a czemu nie moglo bys na odwrot?? ze to kobieta przychodzi z "cudownym" proszkiem??



Jenny to jest pytanie godne twórcow reklam ,a nie nas biednych menów.....................................
Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 19:40     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Jenny napisał/a:
wlasnie czemu za kazdym razem kobieta jest ukazywana jako glupia blondyneczka z duzymi oczami??

Jenny, nie wiem czy tylko z dużymi oczami ... ;)
Przypomina mi się reklama płynu do zmiękczania tkanin "Silan" :D
"Ojej ! Jak to pięknie pachnie !"
Albo płyn do mycia naczyń z Bożeną Dykiel:"Ten brud nigdy nie zejdzie", po chwili:"To już przeszłość, teraz mam ...."

A tak na poważnie to myślę, że to jest tak jak jest, ponieważ od początku istnienia ludzkości to kobieta zostawała w domu i pilnowała dzieci, a mąż wychodził na łowy i przynosił mamuta na obiad. I tak to trwa do chwili dzisiejszej. Kobieta zostaje z dziećmi, a że mamy pralki, itp. to ona się tym zajmuje.
Mi by tam nie przeszkadzało jakby podeszła do mnie pan oferując pomoc w postaci super proszku ;) W końcu chodzi tu o to by ubranie było czyste ;)
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 19:45     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
A fececi na reklamach tez sa ukazani jako alkoholików i malo rozgarnietych :D i mi to nieprzeszkadza :) bvo kazdy jest jak jest a reklama to reklama zaden film na faktach autentycznych ;p
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 23:04     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Mariusz napisał/a:
A tak na poważnie to myślę, że to jest tak jak jest, ponieważ od początku istnienia ludzkości to kobieta zostawała w domu ...... Kobieta zostaje z dziećmi, a że mamy pralki, itp. to ona się tym zajmuje.

No ok ale czy to znaczy że takobieta zajmujaca się domem, rodziną jest głupią idiotką. Gospodynie domowe sa rownie inteligentne jak zarabiający mężczyźni
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 23:35     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Wiem, ale to już wina tych, którzy się reklamą zajmują.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Maj 26, 2005 19:59     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Nie no obraliscie sobie ciezki temat... prawda w tym przypadku zawsze lezy gdzies po srodku... z jednej strony to taki typowy stereotym jak wspomnial Mariusz bo kobieta = dzieci i wszystko co jest zwiazane z robota w domu... a druga rzecz... to mentalnosc ludzi... bo jaka kobieta uwierzy facetowi reklamujacemu plyn do mycia naczyn czy plukania tkanin skoro facet o tym moze nie miec bladego pojecia... poza tym kobiety mysla tez "co facet moze wiedziec o prowadeniu gospodarstwa" ... :) a nie jest tak ? :)
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Czw Maj 26, 2005 21:03     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Piotrulek napisał/a:
Powinienem zostać zrehabilitowany i przeproszony na forum za takie niesprawiedliwe traktowanie...


Rehabilitacji nie będzie z mojej strony :P Piotrulek jeszcze dostaniesz w pupe na następnym spotkaniu :krzeslem: za szerzenie takich pogladów i podawanie przykłau reklamy :kwasny:

Ja lubie prać, gotować,czasami sprzatać lecz nie lubie jak facet sprowadza mnie w jakiejkolwiek rozmowie do garów i wpycha do kuchni ja jeśli nie mam argumentów w rozmowie to nie zamykam faceta w garażu i nie pcham go do kosiarki :P
Ps Piotrulek
maść na opuchlizne zabierz na spotkanie :rotfl: :P
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Czw Maj 26, 2005 22:12     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Dana napisał/a:
Piotrulek jeszcze dostaniesz w pupe na następnym spotkaniu :krzeslem:

Ojjj Dana :) Wyglądasz raczej na spokojną kobietkę :)

Art. 158. § 1 Kodeksu Karnego:
Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Czw Maj 26, 2005 23:12     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Mariusz

No dobra w myslach go spiore - rozróby nie bedzie

Mariusz napisał/a:
karze pozbawienia wolności do lat 3.


Tym mnie przywołałeś do porządku :rotfl: :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008