Poprzedni temat «» Następny temat
list w butelce
Autor Wiadomość
ANIUS 
Wysłany: Czw Maj 19, 2005 10:03   list w butelce  



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
wyobrazcie sobie, ze brytyjczycy promują obecnie program "List w butelce", w ramach którego istotne informacje o stanie zdrowia danej osoby są umieszczane w oznakowanym pojemniku w lodówce...

dokumenty medyczne przechowywane w mieszkaniu w miejscu łatwym do lokalizacji, na pewno mogą ocalić życie osób starszych lub przewlekle chorych, jakie miejsce Waszym zdaniem jest do tego najlepsze? Czy wspomniana wyzej lodowka?

Moim zdaniem jest to swietny pomysl? Chyba bede to w domu praktykowac, ale zapytam najpierw meza, czy przez przypadek nie zje mi zawartosci butelki, lub sloika? :zdziwko:
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Maj 19, 2005 22:10     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ANIUS moim zdaniem to jedna wielka glupota i nie wiem do czego to ma sluzyc... wszystkie info o moim stanie zdrowia znajduja sie w kartotekach w przychodniach zdrowia... i nie potrzebuje sobie zajmowac miejsca w lodowce :zdziwko: poza tym od kiedy papier jest produktem latwopsujacym sie aby to trzymac w lodowce?
Glupota... jednym slowem glupota.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Maj 19, 2005 23:00     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
a dlaczego akurat w butelce i dlaczego w lodówce :?:
i co ma tam być zawarte :?:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Maj 19, 2005 23:11     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
kisia :P pisze wyraznie "istotne informacje o stanie zdrowia danej osoby są umieszczane w oznakowanym pojemniku w lodówce... " to chyba info na co jestes chora, jakie masz przewlekle choroby czy je w ogole masz... ale zastanawia mnie po cholere takie (...) O_o
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Czw Maj 19, 2005 23:33     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
po to że jak przyjezdza po Ciebie ambulans, bo coś Ci sie stało i leżysz nieprzytomna, to lepiej jak będą wiedzieli co jest grane zanim dojadą do przychodni.. do której bez tej informacji możesz nie dojechać.. a tak odrazu wiedzą jakie leki podać itd.
dlaczego lodówka? bo wiesz, że jest w kuchni i jak wpadniesz w pośpiechu do kuchni, to raczej jej nie przeoczysz..
poza tym głodny sanitariusz może przy okazji gwizdnąć Ci udko kurczaka ;) he he..
Profil
PW www Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pią Maj 20, 2005 10:01     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Demmo napisał/a:
jak przyjezdza po Ciebie ambulans, bo coś Ci sie stało i leżysz nieprzytomna, to lepiej jak będą wiedzieli co jest grane zanim dojadą do przychodni


no dokladnie:) zanim sie do twojej kartoteki dopchaja, to mozesz umrzec, sa na ten przyklad osoby ktore sa uczulone na pewne leki, ktore sa stosowane w pierwszej pomocy , karetka nie wiedzac o tym, moze Ci je podac i zaszkodzi Ci bardziej nizeli gdyby wcale Ci nie pomagala:)

poza tym, dlaczego lodowka? kazdy ma lodowke...
a papier moze sie nie psuje Aither [b] ale jak wrzucic to do szuflady to bedzie szukania na miare igly w stogu siana, zanim lekarz to znajdzie w naszym domku to juz bedziemy na drugim swiecie:)
Profil
PW Cytuj
cinque 
Wysłany: Pią Maj 20, 2005 10:39     



Dołączyła: 12 Lip 2004
Skąd: srodmiescie
to moze blaszke na szyi?
albo jakis wszczepiony chip?
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pią Maj 20, 2005 11:10     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
cinque napisał/a:
to moze blaszke na szyi?

jak wejdzie w mode, to czemu nie?!? :hyhy: nowy sexy element naszego ubioru, calkiem jak u psa ;) numerek identyfikacyjny :P


cinque napisał/a:
wszczepiony chip?

to calkiem niezly pomysl, ale nasza nauka jest troszke tyle z takimi osiagnieciami, nie mowiac o akceptacji spoleczenstwa , wszystko co nowe odstrasza ludzi, zwlaszcza z poczatku..

dlatego poki co ide przygotowac sobie miejsce w lodowce ;)
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Maj 21, 2005 09:42     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ANIUS moim zdaniem to totalna glupota... nie wiem czy Ty masz ale ja mam karte chipowa... poza tym wszystkie szpitale i ambulanse sa wyposazone w czytniki owych katr... wystarczy nia przejechac i masz dokladne dane o Tobie, przychodnie w ktorej sie leczysz i w razie czego lekarze maja dostep do elektroniczenj bazy danych na temat Twojego stanu zdrowia... wiec po co mi "list w butelce" ?
Metalowe blaszki kojarza mi sie total z wojsiekm wiec popieram :D wszczepianie chipw ... ta ta ta nie przesadzajmy co to bedzie niedlugo... ludzie po wyjsciu ze szpitala czy cos beda marudzic ze zostali porwani przez UFO i maja wszczepiote "obce cialo" O_o Co Wy nie znacie mentalnosci Polakow ? Wszystko co nowe, "glupie" i malo porzyteczne od razu na NIE :D i ja chyba jestem jedna z tych co powie "NIE" :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Sob Maj 21, 2005 15:26     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
ja sie moze nie znam ale karta chipowa to sa tylko twoje dane itp (...),
wszelkie informacje o przebiegach chorob sa zapisywane w kartotekach i jaka bys nie miala karte chipowa to i tak musisz otworzyc papierowa kartoteke aby dowiedziec sie na co chorujesz
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 02:30     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
frohike papierowe to zawsze sa prowadzone.... norma... ale nie bede przeca trzymac takich rzeczy w lodowce... albo inaczej po co mi takie rzeczy w ogole w domu skoro ja mam czysta kartoteke... glupota i tyle :P
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 10:24     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
Jak dla mnie to jest bezsensowne .. a ja ktos nie ma lodowki ? :P
Profil
PW Cytuj
frohike 
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 11:32     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
LuKaSh a ile znasz osob ktore nie maja lodowki?
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 11:36     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
nie no z tym to zartuje .. :P:P ale nadal twierdze ze to glupi pomysl :P
Profil
PW Cytuj
Demmo 
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 13:33     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
hmm.. a ja dalej twierdzę że to świetny pomysł.. szczególnie dla osób którym rzeczywiście coś dolega.. bo jak ktoś jest całkiem zdrowy i tylko go tam coś zemdli albo coś, to przecież można mu standardowo aplikowac wszystko co mają pod ręką..
ale jak ktoś ma problemy zdrowotne, to szkoda żeby jakiś sanitariusz go zabił podając lek zawierający substancję na którą jest silnie uczulony..
i nie chodzi przecież o to, żeby całą swoją kartotekę trzymać w lodówce :P ale jakąś informację o lekach które się stale zażywa (bo starsi ludzie często mają już jakiś zestawik przepisany) i co ważniejsze listę tych, których podawać nie mozna..
karty chipowej raczej nie trzyma się w miejscu oczywistym, a przede wszystkim są to inne miejsca praktycznie w kazdym przypadku.. więc zanim u Ciebie w domu ją znajdą, to chyba by już zdążyli 2 razy wysłać Cię do laboratorium i przeprowadzić wszystkie niezbędne badania ;)
bo nie wydaje mi się że chodzi o sytuacje, w których jesteście w stanie sami powiedzieć sanitariuszowi co i jak.. leżąc nieprzytomnie na ziemi, na środku pokoju, raczej nie jest się zbyt rozmowną osobą :looka:
więc jakiś sens to ma.. jak dla mnie oczywiście, bo możecie sobie myśleć co chcecie :D
Profil
PW www Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 14:09     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Demmo ja nie chodze do lekarzy bo jak pojde to znajda mi tysiace chorob jakie mam i zasyfia mikartoteke...

poza tym kazda chora osoba jest w stalym kontakcie ze swoim lekarzem prowadzacym i nie ma potrzeby trzymania makulatury w lodowce... ja mam kontkakt z lekarzami moich rodzicow wiem jakie leki biora i co im wolno a co nie... w razie potrzeby wyspiewam lekarzowi z karetki co gdzie i jak... to moj obowiazek. A lekarz prowadzacy i tak jest informowany o jego pacjencie, ktory trafia do szpitala... :P
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 14:23     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
tak.. jak już pacjent trafi do szpitala.. ;) a wczesniej jest conajmniej 20 minut imprezy z sanitariuszami ;)
poza tym nigdy nie wiesz czy akurat będziesz w domu żeby sanitariuszowi wszystko wyśpiewać..

ale tak czy siak wiem że w tej kwestii się nie dogadamy.. :rotfl:
Profil
PW www Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 14:27     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Demmo :D wiesz mnie kiedys mama zrobila prezent :] kupila mi telefon komorkowy :) w razie czego moge i potrafie go uzyc :D masz racje nie dogadamy sie :D
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008