Poprzedni temat «» Następny temat
Surdopedagogika i oligofrenopedagogika- co wiecie ??
Autor Wiadomość
trauti 
Wysłany: Pon Maj 16, 2005 16:14   Surdopedagogika i oligofrenopedagogika- co wiecie ??  



Imię: Piotrek
Dołączył: 25 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Prosze was o informacje na ten temat, tyle ile wiecie... :)
Profil
PW Email www Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Maj 16, 2005 16:45     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
oligofrenopedagogika to rodzaj pedagogiki, jak sama nazwa wskazuje, po takim kierunku jestes przygotowany do pracy z dziecmi uposledzonymi umyslowo
natomiast surdopedagogika dotyczy dzieci gluchoniemych
obydwa kierunku wymagaja duzej cierpliwosci w pracy z dziecmi, z duzym naciskiem na ich "opoznienie" - bardzo ciezka praca
Profil
PW Cytuj
trauti 
Wysłany: Pon Maj 16, 2005 18:14     



Imię: Piotrek
Dołączył: 25 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Pytam sie bo zamierzam zdawac na surdopedagogike do Kolegium Nauczycielskiego na ul. Hutnika . Myśle że to dobry kierunek...
Profil
PW Email www Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Maj 16, 2005 20:04     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Ciezko mi sie wypowiadac czy dobry, nie pracuje z chorymi dziecmi. Przez dwa lata uczylam w szkole (gim i liceum) i prawde mowiac byla to dla mnie ciezka praca. Wyjezdzalam kilkakrotnie jako opiekun i kierownik na kolonie i obozy ...jeszcze ciezsza praca, bo zdarzaly sie rozne dzieci, mniej lub bardziej rozwiniete, niestety ja nie mam cierpliwosci do takiej pracy. Wymaga wiele zrozumienia. W przypadku dzieci uposledzonych jest napewno jeszcze trudniej.... jesli juz teraz czujesz, ze nie masz pociagu do dzieci - odradzam takie studia.

A z drugiej strony, czy jest to przyszlosciowy kierunek?
Napewno ciezko znalezc prace, zreszta z jakim kierunkiem teraz latwo, ale nie wiem czy lepszym rozwiazaniem nie byly by inne studia pedagogiczne , a specjalizacje surdopedagigiki zrobic dodatkowo (np studia podyplomowe)...Wieksze szanse na znalezienie sie na rynku pracy.
Profil
PW Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pon Maj 16, 2005 22:33     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
trauti napisał/a:
Pytam sie bo zamierzam zdawac na surdopedagogike do Kolegium Nauczycielskiego na ul. Hutnika . Myśle że to dobry kierunek...

moja siostra wlasnie w tym roku konczy ten kierunek...mysle ze ona sie tutaj nmoze duzo wypowiedziec,powiem jej aby cos napisala
Profil
PW Email Cytuj
Fryta
[Usunięty]
Wysłany: Pon Maj 16, 2005 22:54     

No więc ja kończe niebawem (10 czerwca) właśnie Surdo i...................powiem Ci, że jeżeli lubisz pracować z dzieciakami niesłyszącymi i chcesz poznać ich świat i ich język porozumiewania, to to jest coś dla Ciebie:) Jeśli to czujesz to śmiało polecam Kolegium, bo tam naprawde wyszkolą Cię na świetnego pedagoga w ciągu 3 lat:) i powiem Ci w sekrecie, że na wszystkich praktykach na jakich byłam nauczyciele mówili, że Gliwice są najlepsze, a Warszawa i Kraków, gdzie ludzie są po magisterce to mogą sie schować:)........no muszę się troche pochwalić:)
Ale jest coś ważnego......jeżeli liczysz na to że łatwo znajdziesz po tym kierunku prace to ZAPOMNIJ!!!!! większe szanse są po Oligo bo jest więcej ośrodków i szkół integracyjnych:).....................w sumie to wszyscy mają taki sam porblem na początku: czy wybrać Surdo czy Oligo:)............ja też miałam ale nie żałuje wyboru:)
a jeśli chodzi o sama uczelnie to............pamiętaj, że to od studentów zależy jak będzie się w niej "żyło":) generalnie ja jestem zadowolona bo mam NAJLEPSZ? GRUPę NA ŚWIECIE!!! i przeżyłam w Kolegium piękne trzy lata i.................szkoda mi tak odchodzić, ale..............trzeba się rozwijać:)
mogę Ci tylko doradzić że musisz dobrze przemyśleć swoją decyzję, bo praca z dziećmi jest przyjemna, ale tylko dla kogoś któ to lubi............a ja to UWIELBIAM:)
Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Maj 17, 2005 10:47     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
jestem malo cierpliwa na taka prace... mam kuzynke na tym kierunku tez... prawde mowiac to sobie chwali te szkole :)
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Wto Maj 17, 2005 13:28     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
a ja lubie jak moja siostrzyczka (Fryta) mowi do mnie takimi wyrazami ktorych nie rozumie :P :rotfl: czyli maslo maslane...jak cos znajde to przytocze :)
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Wto Maj 17, 2005 14:33     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Cytat:
bo praca z dziećmi jest przyjemna, ale tylko dla kogoś któ to lubi............a ja to UWIELBIAM:)



jak powiedziala Fryta[b] zgadzam sie bardziej, nizeli bardziej:)
Profil
PW Cytuj
trauti 
Wysłany: Sro Maj 18, 2005 16:55     



Imię: Piotrek
Dołączył: 25 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Lubie dzieci, a co do cierpliwości to mam jej troche w zanadrzu :) No własnie oligo czy surdo ? Tu mam mały problem, ale staram sie tak wybrac, aby nie przerosło to moich sił :)
Profil
PW Email www Cytuj
trauti 
Wysłany: Pią Maj 20, 2005 23:22     



Imię: Piotrek
Dołączył: 25 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Nikt więcej nie ma do powiedzenia na ten temat :looka: ??
Profil
PW Email www Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 20:28     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
ups :D ;)
Profil
PW Cytuj
trauti 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 15:36     



Imię: Piotrek
Dołączył: 25 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Byłem dzisiaj na dniach otwartych w Kolegium Nauczycielskim chwilke brałem udział w zajęciach z pedagogiki zabawy :) FAjna była zabawa, szczególnie że byłem tam jedynym facetem :] hehehe. A tak serio to nadal mam dylemat czy zdecydowac sie na oligo czy na surdo :kwasny: ... eh
Profil
PW Email www Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 15:54     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Cytat:
Nikt więcej nie ma do powiedzenia na ten temat ??

_________________

Trauti, co tu duzo mowic?
sa to rzadkie kierunki, na pedagogike specjalna niewiele ludzi sie decyduje, stad po reakcji te tematyke posta mozemy tylko wnioskowac, ze nikt z naszych forumowiczow sie na temacie nie zna,bo nie mial z takimi kierunkami kontaktu, ale nie zalamuj sie, musisz polegac tylko na sobie, swoim odczuciu, gdyz jak zle wybierzesz, ktos Ci zle doradzi to i tak, tylko Ty bedziesz "spal jak sobie poscielesz"... :kwasny:
Profil
PW Cytuj
trauti 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 16:06     



Imię: Piotrek
Dołączył: 25 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Anius ,ale ja sie nie wściekam, mam świadomość, że nie wszyscy mają coś na ten temat do powiedzenia :) A mój wybór bedzie tylko moim wyborem ... ;)
Profil
PW Email www Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 16:07     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
trauti napisał/a:
bedzie tylko moim wyborem ...


nooo to sie chwali! :rotfl:
Profil
PW Cytuj
trauti 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 16:12     



Imię: Piotrek
Dołączył: 25 Paź 2004
Skąd: Gliwice
ANIUS napisał/a:
nooo to sie chwali! :rotfl:

hehehe dzięki :)
Profil
PW Email www Cytuj
morigan 
Wysłany: Czw Lip 14, 2005 08:04     



Dołączyła: 24 Cze 2005
Skąd: Gliwice
ja chodze do Kolegium ale studiuje tam pedagogike terapeutyczna :) Ogolnie Kolegium jest super, nauczyciele są ok, ludzie tez. Zajecia bardzo ciekawe i praktyki :). Co do oligo i surdo to musisz sie zastanowic z jakimi dziecmi wolisz pracowac. Uposledzenie a dzieci głuche to zupełnie inne parafie, inaczej sie z nimi pracuje, inaczej trzeba do tej pracy podejsc. Sadze, ze po kazdymkierunku z praca bedzie ciezko, niestety u nas nie ma wiele szkół specjalnych. Ale mniejsza o to, do tego jeszcze daleko, wazne by robic i studioweac to co sie lubi. Jezyk migowy ktory jest obowiazkowy u surdo jest rowniez kursem uj nas w szkole, wiec spokojnie uczac sie oligo mozesz tez sobie zrobic stopnie migowego.
Profil
PW Email www Cytuj
morigan 
Wysłany: Czw Lip 14, 2005 08:08     



Dołączyła: 24 Cze 2005
Skąd: Gliwice
a co do konkretów ;) mamy w szkole stronke internetową, nie chwaląc się mojego autorstwa, ktora dziala juz dwa lata, tam bedziesz mial wszytskie notatki potrzebne do nauki w kolegium i do egzaminow :P wiec jak sie zdecydujesz wejdz na stronke w w w pedspe.prv, p l ;) Działają na niej ludzie ze wszystkich trzech kierunkach :)
Profil
PW Email www Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Czw Lip 14, 2005 09:43     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
morigan:) fajnie, ze napisalas kilka slow, napewno trauti skorzysta z zagladniecia na stronke, wczesniej nikt z forumowiczow nie znal sie na tyle by dac mu jakas satysfakcjonujaca odpowiedz:)
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008