Poprzedni temat «» Następny temat
Małżeństwo
Autor Wiadomość
MacSen 
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 23:30     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Dla mnie zgodne małżeństwo to porostu sztuka negocjacji kompromisów i wzajemnej akceptacji(czyli właśnie miłość).
Patrzę na moich rodziców i owszem czasem jedno drugiemu coś powie ofuknie ale no własnie ale zawsze wszystko wraca do normy. Są już razem 30 lat i razem wzloty i upadki przezywają a jedno wspiera drugie.
Jeżeli zaś taki związek się po ślubie psuć zaczyna... to to nie była miłość li tylko zauroczenie.

Pfff odezwał się kawaler. :]
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 18:07     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
Deszcz napisał/a:
MissIndependent napisał/a:
nie wiem jak robią to inne, ale ja nie kiwnęłam palcem i nikogo na nic nie musiałam naprowadzać. mój narzeczony chce się hajtnąć z własnej nie przymuszonej woli :]

To ciekawe dlaczego chce się z Tobą ożenić? - Czy to czysta oznaka miłości, czy jakieś inne pobudki? ;)

hmm... w ciąży nie jestem... na to by być sfrustrowana i napalona na małżeństwo i czuć, ze muszę wyjść za mąż, co sprawiłoby, że choć nieświadomie wywierałabym na nim presję, jestem za młoda.... rodzina go nie zmusza.... bogata nie jestem, co wyklucza małżeństwo z rozsądku.... jak tak myślę to 'innych pobudek' nie widzę :cool: niet, chyba się facet po prostu zakochał i widzi dla nas przyszłość, bo sam swego czasu zaczął wspominać o małżeństwie, kiedy ja jeszcze byłam w lesie. no cóż, tacy też się zdarzają jednak :]
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 06:38     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
MissIndependent napisał/a:
sam swego czasu zaczął wspominać o małżeństwie, kiedy ja jeszcze byłam w lesie

jest starszy stąd juz mu zalezy na tym...
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 17:16     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
może. ja nie narzekam. i pewnie nie narzekałabym, gdyby mi przyszło poczekać dłużej, bo ani nie jestem w wieku, w którym mogłabym czuć, ze jużpowinnam stać na ślubnym kobiercu, ani nie wpojono mi przekonania, że małżeństwo to mus i tak trzeba.

ale jadnak wychodzi na to, że są faceci, których nie trzeba siłą ciągnąć przed ołtarz (ew. przed facjatę urzędnika stanu cywilnego, jak kto woli...). oni sami dochodzą do wniosku w pewnym momencie, że chcą się żenić. faceta nie zmusisz do małżeństwa. musi chcieć. a jak się kobiecie miło potem zrobi, jeśli nie musiała uciekać się do jakichś dziwnych sztuczek, nie musiała robić aluzji na temat małżeństwa i dzieci... :]
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 21:34     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
jakbys dobiegała trzedziestki to bys pewnie zaczela hehe tak jak niewspomnie kto zakladający temat na forum w "poszukiwaniu prawdziwych mężczyzn" - jakby w Twoim wieku sie zakrecila odpowiednio, to by teraz nie narzekala -_-. 21 latek...duzo to czy malo....zalezy od charakteru, jeden chce dluzej poszalec i korzystac z mlodosci, inny juz sie bedzie cieszył ze stabilizacji, niech kazdy robi co tam lubi i nie poddaje sie naciskom itp. ;)
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Sro Cze 17, 2009 20:51     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
ja poszalałam, krótko acz intensywnie, a potem się ustatkowałam :D nie wiem czy 21lat to mało czy dużo, ważne, ze nie wystarczająco dużo, by być zdesperowaną. choć jakbym miała 30lat to też nie wiem czy bym tak biadoliła, że nie mam chłopa. wychodzę z założenia, że samo przypełźnie w odpowiednim czasie, a póki go nie ma należy korzystać z życia :D
Ostatnio zmieniony przez MissIndependent Sro Cze 17, 2009 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Cze 17, 2009 21:29     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
MissIndependent napisał/a:
samo przypełźnie w odpowiednim czasie

to są tylko puste słowa, po pewnym czasie przestała bys w nie wierzyć...
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Sro Cze 17, 2009 21:46     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
skąd ta pewność?? ja jednak mam nadzieję, że zbytnio bym się zbytnio nie przejęła. 30stka na karku i status singielki to nie koniec świata, żeby siać panikę.
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 06:38     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
MissIndependent napisał/a:
skąd ta pewność??

bo tak jest, mozna znalesc przykłady w zyciu

MissIndependent napisał/a:
ja jednak mam nadzieję, że zbytnio bym się zbytnio nie przejęła. 30stka na karku i status singielki to nie koniec świata, żeby siać panikę.

nadzieje można miec zawsze...
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 19:16     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
w życiu... w czyim życiu?? bo ja znam takie osoby, które zbliżając się do 30stki rzeczywiscie najbardziej marzą o znalezieniu drugiej połówki, małżeństwie i najlepiej stadku dzieci, jak i takie osoby, które solo sobie świetnie radzą i nie szczególnie dążą do zmian. i uwaga: jest im z tym dobrze. wśród takich osób dorastałam i dzięki temu mam do sprawy taki stosunek, a nie inny. mam nadzieję, że już nie przyjdzie mi się przekonac jkby to było w moim przypadku za 10lat ;)

Cytat:
nadzieje można miec zawsze...

nadzieja matką głupich, ale kocha swoje dzieci :]
Profil
PW Email www Cytuj
sebek 
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 20:50     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
MissIndependent napisał/a:
... solo sobie świetnie radzą i nie szczególnie dążą do zmian. i uwaga: jest im z tym dobrze.


do czasu, nadejdzie taki dzień, kiedy dzieci już nie będą w stanie mieć , zbliżać się bedzie starość i będą tylko zazdrościć sąsiadom jak ich dzieci sobie w życiu radzą, jak realizują swoje pasje itd....


singiel -idealne wytłumaczenie na to że jest się samym, jak chce się być samym to jazda do zakonu :]
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 21:12     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
MissIndependent napisał/a:
nadzieja matką głupich, ale kocha swoje dzieci

chyba ma ich za duzo i wszystkich nie jest w stanie...
Profil
PW Email Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 17:04     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
jak milo poczytac:))) osoby bez doswiadczenia;))))) hehehe

a tak serio:) zgadzam sie z jednym z przedmowcow ze "singiel" to tylko przykrywka dla samotnych:))

nie wierze w slowa tzw "singli" ze im tak cudownie byc samym:)))

czlowiek jakby nie bylo jest zwierzeciem stadnym:)
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 07:28     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
Ty się zgadzasz, a ja nie. człowiek może i jest zwierzęciem stadnym, ale wszystkich do jednego worka bym nie wrzucała. każdy w swoim życiu jest przez dłuższy lub krótszy czas singlem, takie życie. jak ktoś ma zamiast chlipac z tego powodu to niech chlipie. niejedna osoba bez pary jest bardziej szczęśliwa niż ludzie pozostający w zwiazku.

Cytat:
do czasu, nadejdzie taki dzień, kiedy dzieci już nie będą w stanie mieć , zbliżać się bedzie starość i będą tylko zazdrościć sąsiadom jak ich dzieci sobie w życiu radzą, jak realizują swoje pasje itd....

wzruszające. obiecuję, że będę o tym pamiętać, gdy stuknie mi 40stka i dalej nie będę chciała mieć dziecka. jeśli nie bede zbyt zajęta to zacznę zazdrości dzieciaków sąsiadom :]

jeju, nie wiedziałam, że pojęcie, że ktoś jest sam, nie ma narzeczonego/narzeczonej/męża/żony/partnera i mimo to jest szczęśliwy jest tak trudne :znudzony: jak widac, każdy ocenia przez pryzmat tego czy on byłby w takiej sytuacji szczęśliwy....
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 21:33     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
no jak widac kazdy ocenia przez pryzmat swojej osoby...
Profil
PW Email Cytuj
alenda 
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 22:25     



Imię: Olcia
Dołączyła: 08 Maj 2010
Skąd: ze wsi
rok 5 jest po pierwszym juz
Profil
PW Email www Cytuj
GosiaO 
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 23:17     


Imię: Gosia
Dołączyła: 30 Maj 2010
Skąd: Gliwice
Małżeństwo- owszem ma tez swoje minusy - bierzesz mężczyznę z całym inwentarzem, czyli skarpetki koło kosza na brudy zamiast w środku, talerz do pozmywanie hehe) ale w sumie biorą wszystkie za i przeciw spędzasz życie z nim a nie sama, i przede wszystkim udane małżeństwo uczy człowieka kompromisów ( przynajmniej moje jest udane, ale nasz związek liczy dopiero 5 lat (małżeństwo 2,5), czas pokarze ;)
Profil
PW Email Cytuj
alenda 
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 07:35     



Imię: Olcia
Dołączyła: 08 Maj 2010
Skąd: ze wsi
Gosiu u nas stażem rok mniej, skarpetki, talerze i syf ok przeżyję, ale zgody nie ma, tzn nie ma tez kłótni i może ot najgorsze. Parę dni milczenia, albo jakas moja uwaga, jego obraza i potem foch parę dni. Zero porzumienia. A najgorsze, że mąż nie widzi, że małżeństwo to MY tylko JA i TY. Wobec tego zastawiam się ciągle nad sensem owego stanu.
Ostatnio zmieniony przez alenda Wto Cze 15, 2010 07:38, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
Agatka2008 
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 07:42     



Dołączyła: 15 Mar 2009
hmm trzeba się chyba było rok temu zastanawiać 30 razy... a nie teraz narzekać...
Ludzie nie wiążą się z dnia na dzień.. Wiedziałaś jaki on jest .
Jestem za tym aby zamieszkać z sobą przed ślubem , żeby potem nie bylo, że nie sprząta, nie myje.. itd..
Profil
PW Email Cytuj
espi 
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 08:14     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
Agatka2008, ja byłam z moim mężem przed ślubem 6 i pół roku. Teraz jesteśmy po ślubie 10 lat i patrzeć na siebie nie możemy. Ludzie się zmieniają i to bardzo, więc sorry ale w wieku 23 lat nie dawaj rad doświadczonym jakby nie było mężatkom bo takie rady można sobie o kant tyłka potłuc. Z resztą nie życzę Ci ale pożyjesz zobaczysz...
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008