Poprzedni temat «» Następny temat
Porozmawiajmy o polskim prawie
Autor Wiadomość
Aither 
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 14:52     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ANIUS nie no oczywiscie... tu nie chodzi mi o obozy koncentracyjne takie typowe... nie mylmy pojec obozy pracy to nie obozy koncentracyjne... poza tym tak szczerze mowiac... nie ma u nas na forum takich osob, ktore pamietaja jeszcze czasy okupacji niemiecjiek czy ruskiej i ich "lagry" czy "łagry" ... tutaj chodzi o typowe odpracowanie... zdaje sobie sprawe ze w przypadku morderstwa... to nie ma mozliwosci "odpracowac" ludzkiego zycia... ale nie toleruje "nierobstwa". Powinni takie prace tworzyc i tylko i wylacznie na cele ogolu spolecznego.
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 15:02     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
przydaliby sie w sam raz do budowy autostrad albo bardzo niebezpiecznych prac jak saper itp sprawy,
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 15:10     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
frohike co do budowy autostrad jestem calkowicie za... ale czy prace militaryjne zlecac takim ludziom? troszke bym sie bala. Chodzi mi o typowe prace spoleczne... nie wiem... dogladanie klombow w miastach, oczyszczanie miejskich rzek ze smieci, sadzenie drzewek, krzewow, opieka nad parkami miejskimi... tego typu rzeczy. Wiem, ze to wiaze sie z kosztami... bo takich ludzi ktos musi po prostu pilnowac... ale nasze wiezienia sa przepelnione i to ludzmi, ktorzy ukradli samochod, albo oszukali fiskusa... moge smialo powiedziec, ze za (...)... po co takich trzymac... przeciez moga wszystko odrobic... a w wiezieniach trzymac na prawde ludzi, ktorzy sa zagrozeniem dla spoleczenstwa.
Profil
PW Email Cytuj
Nelvana 
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 15:27     



Dołączyła: 30 Mar 2005
Skąd: okolice
Tylko nie zapomnijcie w szale organizacji pracy więźniom, że trzeba ich ubezpieczyć, pilnować, ubrać itp. Jak myślicie za czyją kasę? :niepewny:
Profil
PW Cytuj
frohike 
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 15:45     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Nelvana napisał/a:
ich ubezpieczyć, pilnować, ubrać

ubranie i tak w weizieniu dostana, pilknowac, to troszke wiecej straznikow trzeba, a ubezpiecza tez sie ich w wiezieniu, ja problemu nie widze
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 16:20     

frohike


Nie wiem czy pamiętacie jak kilkanaście lat temu więźniowie naprawiali torowisko tramwaju numer 4,samo brakorobstwo i dziadostwo,a klawisze opalali się...
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 17:07     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Aither ja dobrze wiem ze nie masz na mysli obozu koncentracyjnego :kwasny: mowie tylko, ze oboz pracy nie jest najlepszym okresleniem, wystarcza obowiazkowe prace spoleczne :P to tylko nomenklatura:)
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 18:18     

ANIUS napisał/a:
obowiazkowe prace spoleczne




Spoleczne to bylo za komuny,dzisiaj nikt się nie da już nabrać na czyny spoleczne,tylko kasa się liczy... :)
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 20:34     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
a to juz inny aspekt tego pomyslu:) nic za darmo:)
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 20:36     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
A odnośnie obozów koncentracyjnych.
Dzisiaj (27.IV.2005) mija 65 lat od rozkazu H. Himmlera o utworzeniu obozu koncentracyjnego Auschwitz na przedmieściach Oświecimia.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 22:18     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Aither napisał/a:
Co sadzicie o tym aby potrzowyc "obozy pracy" dla takich wiezniow, nie mowie tutaj o kamieniolomach... ale dlaczego nie moga zapracowac sobie na to aby znalezc ten cieply posilek w wiezieniu i kat do spania... przeciez roboty drogowe... roboty publiczne... czy to nie byloby znacznie lepsze niz nasze podatki, ktore zatapiaja sie w morzu potrzeb a co gorsza... czasem warunki wiezniow przewyzszaja przecietne warunki zwyklego Kowalskiego. Ja jestem ZA utworzeniem takich "obowzow pracy".

Jestem przeciwna karze śmierci, a jak najbardziej za utworzeniem takich obozów, w ktory zabójca musiałby zarobić rownież na dożywotną "rente" dla rodziny , której zamordował jej członka. Uważam że kara smierci mordercy nie jest dla niego dostateczną karą. Za zabójstwo powinni dożywotnio zamykać, aby zabójca poprzez ciężka prace codziennie ponosił konsekwence swojego czynu.

a tak w ogóle to uważam że powinien powstać oddzielny topik dot. kary śmierci bo to ciekawy i bardzo kontrowersyjny temat, a tu się zgubi.
Profil
PW Email Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 07:52     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
A ja poruszę zupełnie inną sprawę. Czy ktoś się orientuje czy obywatel polski (czyli ja ;)) mam obowiązek posiadania dwóch dowodów tożsamości ze zdjęciem?? Bo o ile pamiętam li i jedynie trzeba mieć dowód osobisty. Paszportu niet, prawo jazdy niet, starej legitymacji ubezpieczeniowej niet (bo mam kartę chipową), książeczki wojskowej niet. A w bankach i nawet wypożyczalniach kaset video wymagają ode mnie właśnie dwóch dowodów tożsamości... Czy mam się czuć dyskryminowana??
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 08:25     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
kaszanna wg naszego prawa Twoim obowiazkiem jest posiadanie zawsze przy sobie dowodu osobistego. Nie masz obowiazku miec prawa jazdy, paszportu czy ksiazeczki ubezpieczeniowej... Posiadanie dwoch dokumentow nie jest obowiazkowe... jedynie dowod osobisty. tak samo jak nie wolno kserowac dowodu osobistego... mimo iz wiekszosc instytucji [o dziwo] panstwowych lamie to prawo. Nie wolno go kserowac w ogole to dokument panstwowy stwierdzajacy nasza tozsamosc...
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 08:33     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Zgadzam się z Aither. Wymagany jest tylko jeden dowód tożsamości.
Znajde przepis to wkleje ;)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 08:38     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Mariusz slonko jak gdzies znajdziesz przepis odnosnie zakazu kserowania dowodu osobistego to prosze daj mi cynku bo sie moi szefowie ze mna kloca ze mozna bo to nasz wymog... niestety nie mam namacalnego dowodu, ze lamia prawo... bede baaaardzo wdzieczna :) :) :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 09:28     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Aither pierwszy raz o tym słyszę żeby nie można było kserować dowodu osobistego.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 09:54     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
kisia a ja nie pierwszy... jak zdawalam prawo to dostalam wlasnie takie pytanie... co gorsza odpowiedzialam, ze mozna kserowac bo u nas w firmie tak sie robi... prawo zdawalam w trzecim terminie za taka odpowiedz... jest i nawet dostalam paragrafem.... jak znajde w domku to ja tutaj to wkleje... ale jest na 100%
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 10:25     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
narazie poczytałam sobie ustawe o ewidencji ludności i dowodach osobistych i tam nic nie znalazłam ale sobie jeszcze poszukam bo to cenna informacja i bede się kłócić jak ktoś bedzie chciał ksero mojego dowodu :evil: , a cooo przecież nie wolno łamać prawa :D
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 10:55     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
czyli jak? np operator komorkowy przy podpisywaniuumowy nie ma prawa zadac mojego dowodu?:) hmmmm, przeciez kazdy w tej chwili tak robi, albo paszport, albo cus innego...ale nalegaja na dowod....
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 11:04     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ANIUS moga go zobaczyc spisac z niego dane... ale nie maja prawa go kserowac...

kisia ja do zeszlego miesiaca klocilam sie z szefami o to ksero... i teraz juz go nie potrzebujemy... wystarczy nam spisanie danych z dowodu a nie jego ksero. Co lepsze szefowa personalna przyznala mi racje. :)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008