Poprzedni temat «» Następny temat
Aikido
Autor Wiadomość
siebawie 
Wysłany: Wto Gru 27, 2005 15:01     



Dołączył: 22 Gru 2005
Skąd: Trynek-Waryńskiego
Aither, ...tobie tylko dupy w głowie :P
Profil
PW Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Wto Gru 27, 2005 19:46     

Cytat:
Aither, ...tobie tylko dupy w głowie Jezyk


lol caly temat czytalem i robilem oczy o czym wy tu piszecie, ale to stwierdzenie na koniec mnie rozwalilo :rotfl: :rotfl:
Cytuj
siebawie 
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 22:21     



Dołączył: 22 Gru 2005
Skąd: Trynek-Waryńskiego
Bzyki, .............. poważnie? a co w nim takiego niezwykłego?? :P
Profil
PW Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 22:24     

w temacie czy tym stwerdzeniu ? :P:P
Cytuj
siebawie 
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 22:26     



Dołączył: 22 Gru 2005
Skąd: Trynek-Waryńskiego
Bzyki, ..w stwierdzeniu
Profil
PW Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 22:30     

otoz nic, ja nie napisalem ze jest niezwykle, ja napisalem ze mnie rosmieszylo :P czytam sobie czytam a tu nagle... :rotfl: lol :P:p
Cytuj
siebawie 
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 22:33     



Dołączył: 22 Gru 2005
Skąd: Trynek-Waryńskiego
Bzyki, .. heh ciesze się ;)
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Gru 29, 2005 22:05     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
siebawie, no co Ty mnie tu insynuujesz chopie ? No przeciez powiedzialam ze "uke" znam z innej strony niz Ty :P a nie dupy mi w glowie tyklo posunelam sie o krok do przodu :) hehehehee :) ale co ja Ci bede mowic przecie jeszcze do tego nie "dorosles" :D

Bzyki, no widzisz... ja tu prosze o jakies pokazy a ten mi z dupami wyskakuje :/ no i ajk tu potem o nich nie myslec :hyhy:

A tak serio... temat robi sie frywolny... siebawie serio chce zobaczyc co umiecie :)
Profil
PW Email Cytuj
siebawie 
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 15:59     



Dołączył: 22 Gru 2005
Skąd: Trynek-Waryńskiego
Aither, nic nie insynuuje :P poza tym też znam pojęcie uke w innym wymiarze :P zresztą ja nie powinienem o tym mowić bo mnie tu od gówniarzy we wlasnym poście wyzywają, a temat wogóle zszedł na inny tor niż był w założeniu. Teraz rodzi się pytanie, czy jest sens to ciągnąć dalej??
Profil
PW Cytuj
Dana 
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 16:10     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Aither napisał/a:
siebawie serio chce zobaczyc co umiecie


właśnie ,ja tez
Rafałka jakoś się miga
...więc chyba nic z pokazu :/
Profil
PW Email Cytuj
Tobi 
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 16:36     



Imię: Tobiasz
Dołączył: 13 Cze 2005
Skąd: Katowice
siebawie napisał/a:
Praktycznego przygotowania przydatnego na ulicy?

E no, Ty mówisz serio? :)
Profil
PW Email www Cytuj
siebawie 
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 19:37     



Dołączył: 22 Gru 2005
Skąd: Trynek-Waryńskiego
Tobi, a co masz obiekcje? Yoshinkan jestu używany m.in. przez policję i częściowo przez słóżby specjalne nie tylko polskie. Nie przydatne? Twoje zdanie, nie muszę się z nim zgadzać. ;)
Profil
PW Cytuj
Tobi 
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 19:47     



Imię: Tobiasz
Dołączył: 13 Cze 2005
Skąd: Katowice
O tym co jest używane przez policję i w jakim zakresie, to się nie wypowiem, bo to żenada :) Padło słowo "ulica" - mam nadzieję, że wiesz, że tu nie ma zasad. Policja i służby specjalne są szkolone do obezwładniania napastnika, w miarę łagodnie - w sensie głównie chwytów i dźwigni. Dziwne, że wojsko nie jest szkolone w aikido co nie? Zastanawiałeś się czemu? ;)
Profil
PW Email www Cytuj
siebawie 
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 22:50     



Dołączył: 22 Gru 2005
Skąd: Trynek-Waryńskiego
Tobi, ... bo wojsko nie zagłębia się w filozofię i nie ma obchodzić się z przeciwnikiem "w miarę łagodnie", a aikido z założenia nie jest "stylem" prowadzącym(uczącym) do atakowania, czy zabijania przeciwnika, a jedynie do unikania lub odparcia ataku. Chociaź śmiem twierdzić, iż dobrze założona dźwignia nie jest wcale łagodną, relaksującą formą obchodzenia się z przeciwnikiem. A na ulicy.... wiadomo, że na ulicy wszystko idzie na żywioł. Nikt przecież nie będzie czekał aż ustawię się w kamae (pozycji) i pokaże mu jak ma się ustawić, bo na to nie ma poprostu czasu. Ale ataku można uniknąć lub zaaplikować konkretne atemi(uderzenie)(a nie sądzę żeby ktoś nosił na ulicy np. ochraniacze na krocze) lub rzut , po którym (jeśli ktoś nie ćwiczy i nie zna padów) naprawdę się odechciewa. Poza tym jeżeli chwyt, czy dźwignia zostanie w ferworze walki " zerwana"(za szybko założona), można nabawić kogoś "długoterminowego" złamania, czy innej kontuzji, a po takim czymś też myślę, że przechodzi (przynajmniej częściowo) ochota na dalsze zabawy. :)
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 23:50     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Jeeeeej jak on slodko o tym opowiada :) :serce: :zawstydzony: no to co... kiedy zaczynamy treningi ? :luka: zgodze sie nawet na zostanie Twoja uczennica siebawie :padam:
Profil
PW Email Cytuj
siebawie 
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 00:14     



Dołączył: 22 Gru 2005
Skąd: Trynek-Waryńskiego
Aither, ... utwierdzaj mnie dalej w rozmyślaniach o zamknięcia tematu.
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 14:45     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Jezu no co Wy tacy sztywni ? :) przeciez sobie zartuje a Ty to bierzesz strasznie powaznie ze az sie zastanawiam czy w ogole cos pisac :)
Tak poza tym dalej nie padla odpowiedz na nasze wczesniejsze pytania... odnosnie aikido :)
Profil
PW Email Cytuj
Rafalka 
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 15:44     



Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: okolice Gliwic
Sztywni - wrecz przeciwnie nie mozna sie usztywniac, przybierac gard itp :)
Mozna sie wtedy sporo kontuzji nabawic :)

Ostatnia moja kontuzja złamanie duzego palca u nogi - była wlasnie skutkiem usztywnienia zablokowania i kopniecia uke w pięte :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Tobi 
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 16:28     



Imię: Tobiasz
Dołączył: 13 Cze 2005
Skąd: Katowice
Uwaga! Cytuję brakujące po padzie serwera wątki:

Aither napisał/a:

yh... mam nadzieje ze tylko do tego tematu... :zdziwko:


siebawie napisał/a:

Aither, ...do tematów, które "wymagają" poważnego podejścia.
Topic dla ludzi zwariowanych (jeśli nie dla wariatów) ma tytuł : POSZUKIWANIA SZCZęKI CZASU. Tam można się wykazać podejściem humorystycznym. ;)

...zaraz mi powiesz, że nie mogę wiedzieć czy jesteś zwariowana, bo Cię nie znam, ale to tylko propozycja tematu. Tam się możemy pośmiać.


No i mój:

Siebawie - chciałbym zaznaczyć, że darzę wielkim szacunkiem wszystkie sztuki walki, no może z wyjątkiem Karate Kyokushinkai. Swoim postem chciałem tylko zaznaczyć, że Aikido z pewnością nie nadaje się do walki na ulicy, owszem - można się obronić i wiadomo, że lepiej umieć cokolwiek niż nic - chciałem tylko ostrzec tych, którzy szukają "czegoś na ulicę", żeby nie wybierali Aikido - ta motywacja jest zła moim zdaniem. Żeby umieć skutecznie walczyć w realnej sytuacji, wymagane są podczas treningu również techniki typowo uderzeniowe i wiele, wiele, wiele sparringów. Oczywiście dźwignie i duszenia to druga, niezbędna połowa, ale zanim do tego dojdzie napastnik będzie prawdopodobnie używał najpierw uderzeń. Dlatego też polecam Aikido prawdziwym miłośnikom sztuki walki, z całą otoczką, rytuałem etc.
Profil
PW Email www Cytuj
siebawie 
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 17:03     



Dołączył: 22 Gru 2005
Skąd: Trynek-Waryńskiego
Tobi, .. tam były chyba jeszcze ze 3 moje wątki 2 majora ijeszcze kogoś. Niestety już nie ma :kwasny:
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008