Poprzedni temat «» Następny temat
Kara Smierci
Autor Wiadomość
Asienka 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 08:04     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
ja zdecydowanie jestem za kara śmierci , ale aby była dobrze ona zasądzoną. Wiele się moi o pomyłkach w sądach itp, ale tu juz nie bedzie odwrotu. Na taką śmierć moim zdaniem zasługują przedewszystkim mordercy dzieci (pedofile, rodzice dzieci pobitych na smierć). Przecież jak można dziecku odebrać przyszłość. Jesli chodz o zabójstwa doroslych to niektóre zdarzena sa również maskryczne , za okrucieństwo powinna Być wymmierzana kara. Kilka krótkich przykładów.

Kod:
Przed sądem w Skierniewicach (?ódzkie) rozpoczął się proces dwóch zabójców 21-letniej Anny Dybowskiej. W lipcu ubiegłego roku mężczyźni wyrzucili młodą kobietę z pędzącego pociągu


Kod:
Kara śmierci jest skuteczna: USA pierwsze zniosły wykonywanie wyroków śmierci. Obecnie już ponad 40 stanów ją przywróciło - i np. w Nowym Jorku liczba morderstw spadła po tym o 65% (trzykrotnie!).


Kod:
Czterej młodzi mordercy tłumaczą się teraz, że to brutalne filmy kryminalne i historie o gangsterskich porachunkach skusiły ich do zaplanowania i okrutnego zamordowania 22-letniego Ernesta. Wszyscy pochodzą z tzw. dobrych rodzin.

Dzień 18 lutego cała czwórka zapamięta pewnie na zawsze. To, co zrobili wtedy w piątek, miało po kilku tygodniach odmienić całe ich dalsze życie. Wojciech K. (20 l.), Aleks M. (21 l.), Marcin K. (19 l.) i Jakub J. (21 l.) zwabili do letniskowego domku przy ul. Kokosowej na warszawskim Ursynowie swego kolegę, Ernesta P. (22 l.). - Pierwszemu z nich chłopak zabrał kilka dni wcześniej warte góra 60 zł dwie torebki marihuany - opowiada policjant wydziału zabójstw Komendy Stołecznej zajmującego się sprawą. - Wojciech K. postanowił się zemścić.


Kod:
Trzech 17-latków przyznało się do zabójstwa 13-letniego mieszkańca Pabianic. Do zbrodni doszło po północy, gdy chłopiec wyszedł z psem na spacer.

Chłopiec prawdopodobnie został zaatakowany po któtkiej sprzeczce. Sprawcy związali mu ręce i nogi drutem, na szyi zaciągnęli pętlę. 13-letni Damian zmarł w wyniku uduszenia. Jego zwłoki znalazła w nocy matka.


Kod:
23-letniemu Marcinowi T., podejrzanemu o zabójstwo 22-letniej Iwony B. z Taczanowa II, prokurator w Pleszewie (Wielkopolska) przedstawił kolejny zarzut - pozbawienia życia także ich dziecka, czteromiesięcznej Weroniki.


Kod:
27-letnia prostytutka siekierą zabiła swojego 66-letniego klienta w Wodzisławiu Śląskim i ukradła kilka tysięcy złotych oraz discmana - poinformował zespół prasowy śląskiej policji.


i można jeszcze długo.....
Profil
PW Email www Cytuj
krystian 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 09:28     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
wiem, ze to co teraz powiem zabrzmi jak wypowiedz psychola. ale jakby mi kogos zabili z rodziny, przyjaciol itd... to powiem wam, ze gdyby juz zlapali tego kogos. to nic nie sprawilo by mi wiekszej przyjemnosci niz patrzenie na jego cierpienie. jak zwija sie z bolu i blaga o smierc. a wiecie dlaczego?? bo humanitarna smierc jaka serwuje np w amerykanskich wiezieniach nic nie boli. facet sobie lezy. dostaje zastrzyk i zasypia...na wiecznosc. on sie zapewne nie boi smierci...najbardziej sie obawia calego tego ceremonialu. bo to sprawia najwieksze wrazenie. smierc wieznia jest tylko dodatkiem. kara przez usmiercenie to bzdura...i tak zapewne spedzilby reszte zycia w wiezieniu wiec lepiej dla niego zeby umarl. kara jaka ja bym mu zgotowal...powiem wam tak...sam blagalby o kare smierci. nie bylo by celi z telewizorkiem, byla by cela 10x 10 a wniej 20 wiezniow i sami mordercy. nie bylo by lozek dostali by tylko koce. nie bylo by telewizji. byla by jedna ubikacja. jedzenie jakie by dostawali bylo by zblizone aromatem i smakiem do jedzenia dla swin. a codzinnie o 5 rano pobudka i do pracy w jakis kamieniolomach albo gdzies za darmo oczywiscie. zgotowalbym bym im auschwitz XXI wieku. powiecie ze to nie humanitarne??....on nie byl humanitarny jak mordowal. wiec dlaczego ja mam byc? smierc by byla dla nich nagroda a nie kara, trzeba sobie na nia zasluzyc
Ostatnio zmieniony przez krystian Pią Cze 02, 2006 09:51, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 09:48     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Ooo Krystian mniej więcej opisał moje wyobrażenie kary dla morderców. Śmierć to za mało.
Profil
PW Email Cytuj
asik 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 09:52     


Dołączyła: 16 Cze 2005
Skąd: Gliwice - Kopernik
ja generalnie nie jestem za karą śmierci, ale gdyby ktoś skrzywdził albo zabił kogoś z moich bliskich to pewnie zmieniła bym zdanie..
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 10:11     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
asik no tak pewnie tez bym zmienila zdanie, no ale nikt mi nikogo nei zabil, wiec nadal jestem za tym, ze nie wolno odbierac komus zycia bo to nie ludzie nam je dali
Profil
PW Email Cytuj
asik 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 10:50     


Dołączyła: 16 Cze 2005
Skąd: Gliwice - Kopernik
MorQaNa, dlatego też w chwili obecnej jestem na nie.. bo na całe szczęście nic takiego mnie nie spotkało..
dlaczego ludzie zabijają?? pewnie do końca nie ma reguł.. czasem błędy młodości, wpływ środowiska, choroby psychiczne, ludzka głupota itd i każdy przypadek myślę należy rozpatrywać indywidualnie..
jestem za tym żeby więzienia były bardziej rygorystyczne i żeby kara była uzależniona od występku delikwenta..
i roboty publiczne na rzecz państwa a nie żebyśmy musieli utrzymywać więzienia z naszych podatków..
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 11:24     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
hyh prace skonczylem :] nie jest to jakas rewelacja...ale musialem na szybko cos "posciemniac" :]

wykozystalem wypowiedzi : Majora, Mariusza, Ateny, Jacka13

jesli ktos chce zobaczyc : h t t p;//myownprison.webpark, p l/xxx.doc]Kara śmierci - za i przeciw
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 11:48     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
:przestraszony: dlaczego nie ma mojej wypowiedzi :kwasny: chciała tylko coś dopisac a widze ze muszę pisac od początku :mur:
Profil
PW Email Cytuj
Fer 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 15:53     


Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Gliwice
krystian napisał/a:
wiem, ze to co teraz powiem zabrzmi jak wypowiedz psychola. ale jakby mi kogos zabili z rodziny, przyjaciol itd... to powiem wam, ze gdyby juz zlapali tego kogos. to nic nie sprawilo by mi wiekszej przyjemnosci niz patrzenie na jego cierpienie. jak zwija sie z bolu i blaga o smierc. a wiecie dlaczego?? bo humanitarna smierc jaka serwuje np w amerykanskich wiezieniach nic nie boli. facet sobie lezy. dostaje zastrzyk i zasypia...na wiecznosc. on sie zapewne nie boi smierci...najbardziej sie obawia calego tego ceremonialu. bo to sprawia najwieksze wrazenie. smierc wieznia jest tylko dodatkiem. kara przez usmiercenie to bzdura...i tak zapewne spedzilby reszte zycia w wiezieniu wiec lepiej dla niego zeby umarl. kara jaka ja bym mu zgotowal...powiem wam tak...sam blagalby o kare smierci. nie bylo by celi z telewizorkiem, byla by cela 10x 10 a wniej 20 wiezniow i sami mordercy. nie bylo by lozek dostali by tylko koce. nie bylo by telewizji. byla by jedna ubikacja. jedzenie jakie by dostawali bylo by zblizone aromatem i smakiem do jedzenia dla swin. a codzinnie o 5 rano pobudka i do pracy w jakis kamieniolomach albo gdzies za darmo oczywiscie. zgotowalbym bym im auschwitz XXI wieku. powiecie ze to nie humanitarne??....on nie byl humanitarny jak mordowal. wiec dlaczego ja mam byc? smierc by byla dla nich nagroda a nie kara, trzeba sobie na nia zasluzyc

krystian, jak dla mnie to taka powinna być rzeczywistość dla morderców. Ale np. kary dla złodzieji też powinny być zbliżone (może mniej zaostrzony rygor, tv w jakiejś wspólnej sali, ale roboty publiczne powinny być dla każdego skazanego)


asik napisał/a:
jestem za tym żeby więzienia były bardziej rygorystyczne i żeby kara była uzależniona od występku delikwenta..
i roboty publiczne na rzecz państwa a nie żebyśmy musieli utrzymywać więzienia z naszych podatków..
:ok:


MorQaNa napisał/a:
awiec nadal jestem za tym, ze nie wolno odbierac komus zycia bo to nie ludzie nam je dali
Ludzie nie dają życia ? :szok: To jak ludzie się rozmnażają ? :niepewny:
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 16:09     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Przeczytałem i nawet mi się podoba ta praca :)
Profil
PW Email www Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 16:29     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Fer napisał/a:
Ludzie nie dają życia ? :szok: To jak ludzie się rozmnażają ? :niepewny:

no jak to bocian przynosi :D

nie mogłem sie powstrzymac EOT
Profil
PW Email Cytuj
RaFeN 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 16:41     



Dołączył: 20 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Asienka napisał/a:
ja zdecydowanie jestem za kara śmierci , ale aby była dobrze ona zasądzoną. Wiele się moi o pomyłkach w sądach itp, ale tu juz nie bedzie odwrotu
Dokladnie wiele wyroków jest niesprawiedliwych. Wiele się słyszy o ludziach którzy po kilku latach są uniewiniani. Niektórzy byliby skazani za niewinność, przez czyjeś uchybienia. Jednak dla seryjnych morderców gdzie niebyłoby żadnych wątpliwości czy ta osoba popełniła ten czyn to sam nie wiem. Wiem tylko tyle że jakby ktoś zabił bliską mi osobą to chciałbym dla niego rownież śmierci. Ale jakbym miał odpowiedzieć jednym słowem za czy przeciw, odpowiedziałbym przeciw.
Profil
PW www Cytuj
Morqana 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 20:17     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Mi zycie dala kapusta ;-) Zartuje :P :rotfl: :rotfl: e tam nie kazdy tu jest wierzacy, prawidlowo to chyba Bog daje :zdziwko: :szok:
Profil
PW Email Cytuj
Sceenia 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 20:23     



Dołączyła: 29 Maj 2006
Skąd: ?abędy
praz napisał/a:
Mariusz napisał/a:
Tutaj trzeba przeprowadzić reformę: chodzi mi o prace przymusowe o ponadprzeciętnym wysiłku fizycznym. Wtedy i rodzina ofiar, a szczególnie budżet państwa się ucieszy. A jeśli chodzi o rodzinę to wiadomo, że i tak nic nie zwróci im ich członka. Nawet kara śmierci dla sprawcy.
_________________


mam podobne zdanie

za najpoważniejsze prestępstwa kula u nogi, nora jako cela i ciężka praca do końca życia



Zgadzam sie z powyzszymi wypowiedziami.

Ja nie widze takiego wybijania ludzi. Kojarzy mi sie to z jakims uprzedmiotowieniem. Zabil, to nara, "nastepny proszę".
A co z druga szansa?

Zreszta, wyobrazacie sobie skazanie na smierc NIEWINNEJ osoby??
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 20:41     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Ja tu widzę, że forumowicze będący za karą śmierci są rządni krwi. Życie za życie, ale to prymitywne rozwiązanie. To było modne w starożytności i wcześniej.
A co myślicie np: o ucięciu palca, nogi, ręki, itp. ? Oczywiście jako kara.

Paczek, praca fajnie napisana ;-)
Ważne są w takich pracach: historia zagadnienia, przykłady. Front za, fron przeciw i Twoja opinia ;) Wsio jest zawarte :ok:
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 20:47     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
Mariusz to co się teraz dzieje w polskich więzieniach i na swiecie jest prymitywne!! w starozytnosci panowały takie zasady i ludzie byli szczesliwi i bezpieczni, a teraz.. przyklad sprzed kilku dni w warszawie. kolega stał na przystanku niedaleko dworca centralnego wsiadl caly do autobusu i dojechal na miejsce, godzine pozniej na tym samym przystanku zabili młodego chłopaka, sprawcy uciekli.
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 21:01     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Zostaną złapani. Kwestia czasu.
Stolica jest naszpikowana kamerami.
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 21:08     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
może w starożytności morderstw nie było ?
za to ze udawałas jak ktos wyzej napisał czarownice mogł zostac spalonym :]
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 21:48     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
U Arabów była, a może nadal jest fajna metoda na złodzieji. Przyłapany na gorącym uczynku tracił prawą dłoń. Raczej taki zawodnik niczego więcej nie ukradł. Nawet nie tyle dlatego, że nie miał czym, ale dlatego, że był rozpoznawany w tłumie :) Można by nawet znakować takich ludzi w szczególny sposób, lub monitorować, ale w naszym kraju to chyba za całe milenium doczekalibyśmy się takiej kontroli przestępców.
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 23:41     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
wiadomo, ze kara smierci wcale nie jest najokrotniejszym wyjsciem, ale nie jestem az taki zly i uwazam, ze wystarczy samo wyeliminowanie takiego kogos.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008