Poprzedni temat «» Następny temat
O Gotowaniu na luzie
Autor Wiadomość
Frycek 
Wysłany: Czw Lis 04, 2004 23:11     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
hym.... moze stworzyc dzial gotowanie i bedzimy zamieszczac tam przepisy :?: :?:

co Wy na to ??



bo widze ze moze byc ciekawie :)





Przepis na jajecznice z jednego jajka:



składniki :



- jedno jajko (moze byc kurze )

- margaryna lub olej



oprzyzadowanie :



-patelnia

-kuchenka gazowa lub elektryczna

- cos twardego



sposob przygotowania:



włączamy kuchenke , stawiamy patelnie i wrzucamy toche tłuszczu ( margaryna badz olej)

bierzemy jajko i rozbijamy o cos twardego i wrzucamy (bez skoropki) na patelnie

czekamy az sie usmarzy :twisted:



w zaleznosci od upodobania mozemy posolic lub popieprzyc



smacznego
Profil
PW Email Cytuj
Asienka 
Wysłany: Czw Lis 04, 2004 23:24     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
No piękny przepis ;)

musze wypróbować :D
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 00:12     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
moze stworzyc dzial gotowanie i bedzimy zamieszczac tam przepisy


myślę że to bardzo dobry pomysł :spoko:

Cytat:
to co podają w chyńskich restauracjach w Polsce, to nie ma nic współnego z żarciem chińskim.


pewnie bo Polacy psów nie jadają

Cytat:
Majonezowa babke


tak Frycku majonezowa babkę. Stwórz dział o gotowaniu a podam przepis. Jest Prosta, tania i pyszna :)
Profil
PW Email Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 07:52     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Jestem za jeśli chodzi o nowy dział. Mam parę sprawdzonych przepisów które wychodzą nawet jeślu by się starać żeby nie wyszły :wink: No i chętnie spróbuję nowości.



Frycek, masz zadatki na świetnego kucharza :]
Profil
PW Email Cytuj
AgnieszkaL
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 07:58     


Dołączył: 18 Paź 2004
nie no przepis na tą jajecznicę twórczy bardzo hehe, a najlepszy sposob na gotowanie to otworzyc lodowkę wyjąc co sie da pomieszac i gotowe, ja raz tak upichcilam obiadek zostalo mi w lodowce jedno jajko trochę mleka pomidor i kawalek karczku ktory mialam przyprawic na grilla ale niestety na dwie osoby by nie starczyło, jakis pomidorek i kilka pieczarek ktore mialam zamiar usmazyc, no i zrobcie cos z tego:

a mi się udało do jajka i mleka dodalam troszke mąki i usmazylam nalesniki, miesko pokroilam bardzo drobno ( nie dorobilam się jeszcze maszynki do mielenia mięska a mielonego nie kupuję bo nie jestem pewna co oni tam miela ale wydaje mi się ze nic dobrego) mięsko wrzucilam na rozgrzany olej moze byc zwykly ale ja uzywam z pestek winogronpossolilam popieprzylam popaprykowalam pieczerki z cebulką usmazylam osobno (posiekane) i dodalam do mięska, obranego ze skórki pomidora zmiksowalam i dolalam do calej reszty a pozniej dosypalam troszkę sosu do spagetti bo czesto do pomidorowych dan uzywam go jak przyprawy. no a na koniec odcedzacie mięsko od sosu, farszem wypelniacie nalesniki i zwijacie a sosik do polania:) chlopak 3 razy pytał skąd to wzięłam tam mu smakowało
Profil
PW Cytuj
AgnieszkaL
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 08:00     


Dołączył: 18 Paź 2004
chyba nie wierzy w moje zdolnosci kulinarne chociaz ostatnio dostaje za te spontaniczne dania coraz więcej komplementów hihi, no ale szczerze czy nie uwazacie ze najlepsze rzeczy wychodzą pod wpływem impulsu
Profil
PW Cytuj
travolta 
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 09:53     



Dołączył: 27 Paź 2004
Skąd: Rynek lub Wojt. Wies
U mnie jest taki problem, ze lodowka zawsze jest pusta i nie ma z czego na ogol zrobic dania typu "wrzuc wszystko do gara". Moja dziewczyna jak wraca z pracy, to zachowuje sie jak Norek z "Miodowych lat", zagladajac od razu do lodowki a tam tylko wiatr świszczy wokół zapomnianej puszki chyba sardynek i lekko juz oklapłej cebuli :)



Jakos nie potrafie robic zakupow na kilka dni i zjadam wszystko jak critters. Pamietacie ten film? Takie wlochate kilki z zebami.
Profil
PW Email Cytuj
AgnieszkaL
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 10:35     


Dołączył: 18 Paź 2004
to twoja dziewczyna ma dokładnie to samo co mój chlopak jak wraca z pracy tez sznupie po garach i nawet nie da sie jakiejs niespodzianki zrobic bo od razu wyniucha co uwazylam, ale powiem szczerze ze najtrudnioejszy dla mnie jest standart czyli schabowy nie wiem dlaczego ale jakies wyszukane dania zawsze mi wyjdą a zwyczajne niby nie przypalam i da się zjesc ale jak mamusia zrobi mniam
Profil
PW Cytuj
Asienka 
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 10:52     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
Ja od dobrych kilku lat gotuje dla całej rodzinki obiadki , wiec jak już poszłam na swoje to gotowanko nie robi mi rzadnych problemów. :D

A bardzo lubie codzienne kuchcenie choć niezawsze mam czas, ale mój partner gotuje niewiele gorzej niż ja :)
Profil
PW Email www Cytuj
travolta 
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 13:13     



Dołączył: 27 Paź 2004
Skąd: Rynek lub Wojt. Wies
Ostatnio dostalem bure za to, ze uwazam, ze to kobieta (jednak) powinna gotowac czesciej. Bo mezczyzna, jesli gotuje, to juz jest artysta i wklada cala swoja uwage nawet w ksztalt listkow bazylii dobieranych do zupy. Zajmuje mu to sporo czasu a skladniki kosztuja czasami tygodniowy budzet na żarcie.



I dalej uwazam, ze My Artysci Rzadko Gotujacy nie mozemy tego robic zbyt czesto, bo to juz nie bedzie to samo. Zamiast detali bedzie masowka, zamist Zup, zupki chinskie. Precz z Feminizacja :)
Profil
PW Email Cytuj
AgnieszkaL
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 13:20     


Dołączył: 18 Paź 2004
ooo ja ci dam
Profil
PW Cytuj
travolta 
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 13:39     



Dołączył: 27 Paź 2004
Skąd: Rynek lub Wojt. Wies
Daj, daj...!



Jak to mawial kiedyś ksiadz na katechezie (dawno, dawno):

"Jak daja to brać, jak zabierają to krzyczeć" :)



A gdyby ktoś zauważył, że ten post jest nie na temat, to oświadczam, że przypuszczam, że Agagatka oferuje mi coś do zjedzenia. Na pewno dobrego :)
Profil
PW Email Cytuj
AgnieszkaL
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 13:42     


Dołączył: 18 Paź 2004
no pewnie

ze do jedzenia i pewnie ze dobrego, a propos gotowania raz zdazylo mi się gotowac o 2 w nocy dla 6 osob, juz mialam serdecznie dosc biegania od knajpy do knajpy tu na piwko tu na cos tam tu na kebab a moze ..... no i się zdnewrowałam i mówię idziemy do mnie na mięsko z grilla( naszczecie mialam przygotowane na obiadek na dzien następny) :jupi:
Profil
PW Cytuj
AgnieszkaL
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 13:45     


Dołączył: 18 Paź 2004
tak się zastanawiam ja chyba lubię gotowac tylko garow nie lubię zmywac, no i potrawy ktorych przygotowanie trwa dłuzej niz 20 minut nie są dla mnie
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 22:04     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
I dalej uwazam, ze My Artysci Rzadko Gotujacy nie mozemy tego robic zbyt czesto, bo to juz nie bedzie to samo. Zamiast detali bedzie masowka, zamist Zup, zupki chinskie. Precz z Feminizacja


hehe tak najlepiej mówic zeby nic nie robić
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Lis 05, 2004 23:39     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
tak się zastanawiam ja chyba lubię gotowac tylko garow nie lubię zmywac


polecam zmywarke :)

A co do gotowania to ja mam chyba tak samo jak Agagatka lubie dania szybkie, z reszta w tygodniu jestem do tego zmuszona. W weekendy robie coś bardziej czasochłonnego, ale tez nie za bardzo bo nie przepadam za sterczeniem w kuchni i pichceniem. Człowiek męczy się dwie godziny , a rodzinaka pięc minut i już nie ma.

lubie natomiast piec ciasta, ale też w sumie musi sie je robić szybko :D
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Lis 09, 2004 01:27     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
wydaje mi się że Pam Admin lub Pan Moderator troszkę przesadzają z usuwaniem postów w topikach o gotowaniu ;/ :evil: ;/
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Wto Lis 09, 2004 14:46     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
tak ??? o niczym mi nie wiadomo
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Lis 09, 2004 22:08     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Frycek, Ty juz dobrze wiesz o czym mówie ;/
Profil
PW Email Cytuj
Fenix 
Wysłany: Wto Lis 09, 2004 22:23     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
Frycek :wstyd:
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008