Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kobi
Sro Sie 29, 2007 08:56
Kim dla ciebie jest dzisiejszy człowiek??
Autor Wiadomość
Dana 
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 01:43     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Kim dla ciebie jest dzisiejszy człowiek?
-Anonimem
-Czasami perłą z lamusa tak jak Wy moje perły Forumowe :]
Profil
PW Email Cytuj
trauti 
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 19:33     



Imię: Piotrek
Dołączył: 25 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Ciekawe postrzeganie czlowieka Dana :)
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 21:17     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Dana ... ale wiesz cos w tym jest... moze powinnismy teraz zadac pytanie czym jest czlowieczenstwo a nie sama fizyczna postac czlowieka...
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 21:16     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Aither człowiek jako ciało,wygląd - to widzimy wszędzie w medjach na ulicy- podziwiamy ,oglądamy,oceniamy,porównujemy do siebie
Ale wnętrze dzisiejszego człowieka jest jak forteca -dlatego anonim
W pracy ,na wakacjach,w kawiarni,na ulicy - mijamy się obojętnie,nie przeszkadzajac jeden drugiemu,nie zwracając na siebie uwagi-jeśli nie wejdziemy na siebie przez przypadek - zwykle przepraszam i tyle tak się kończy kontakt dzisiejszego człowieka
NO NO NASZE FORUM TO WYJ?TEK
Nie wiem jak jest w szkołach ponad podstawowych- na kursach podobnie j/w opisałam takie jest moje osobiste odczucie :/ :]
Profil
PW Email Cytuj
niezgrzeszona Stysia 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 21:58     


Dołączyła: 23 Maj 2005
Skąd: Zabrze
kim jest człowiek??

człowiek to istota taka jak Ty , taka jak ja. Istoty które ukrywają w sobie miliony myśli, które czasem są wypowiedziane ( które rania albo rozśmieszją) a czesem zostają w "nas" (i może lepiej...)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 21:59     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Dana tak prawde mowiac to zauwazylam, ze ludzie z naszego forum to tacy jacys bardzo otwarci ludzie :) nie sadzilam, ze tak otwarcie beda przyjmowac nowo przybylych uzytkownikow :) nie mowie ze zle :D ale to takie mile bylo :) dla mnie czlowieczenstwo jest niczym innym jak wyimaginowanym przez masmedia czlowiekiem, ktory nie znajduje racji bytu w rzeczywistosci... czasem wrecz zaprzecza prawdzie... a czym powinno byc... ciezko odpowiedziec na to pytanie... gdzie rzadzi kasa, agresja i wladza... czyzby czlowieczenstwo zanikalo ? a moze juz nie rozumiemy tak na prawde co to wogole jest...
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 22:06     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Dana napisał/a:
Kim dla ciebie jest dzisiejszy człowiek?
-Anonimem

To prawda i ta anonimowosć pogłebia się z roku na rok. Pamietam jak moja córka chodziła o przeszkola to prawie wszyscy rodzice sie znali, odwiedzalismy sie, pomagliśmy sobie. A teraz nie znam prawie nikogo z rodziców od kolegów mojego synka w szkole. Kontakt z rodzicami ogranicza się tylko do przymusowego spotkania się na zebraniu. Nawet jeżeli dzieci się kolegują ze soba i odwiedzają się w domu to rodzic odprowadza je tylko do drzwi, zaproszony przeze mnie do domu na kawe jest zdziwiony, speszony i odmawia, a ja badzo chętnie poznałabym rodziców kolegi mojego syna by dowiedzieć się z kim moj syn sie koleguje. A tu niestety nie da się BO LUDZIE TO ANONIMY :( :( :zalamany:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 22:12     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
kisia to trzeba po prostu wyjsc takim ludziom na przeciw... mi sie to udaje... czasem zaczynam byc po prostu "upierdliwa" bo wymuszam rozmowe... ale innego sposobu nie ma... kontakty miedzyludzkie po prostu zanikaja... :) mam nadzieje, ze tutaj na forum nigdy nie zabraknie takiego kontaktu i bedziemy zawsze otwarci :)
Profil
PW Email Cytuj
niezgrzeszona Stysia 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 22:14     


Dołączyła: 23 Maj 2005
Skąd: Zabrze
kisia napisał/a:
BO LUDZIE TO ANONIMY Smutny Smutny Zalamany



a bedzie jeszcze wiecej takich ludzii..... ciągła bieganina, brak czasu na przyjemności, obowiązki ,stresy, brak zaufania do dugiej osoby, dązenie do celu na oślep .... te rzeczy robią z ludzi anonimów (ludzi = nas)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 22:18     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
No ale jesli skulimy glowe to staniemy sie takimi samymi szarymi Anonimami jak reszta... moze czas pokazac ze w grupie da sie wiecej zrobic... czas jakos milej plynie i czlowiek nie dziczeje... a przeciez stosunki miedzyludzkie sa takie wazne... jakos sobie nie wyobrazam aby kiedys tak idac do sklepu podac tylko karteczke z lista zakupow i nie odezwac sie slowem do sprzedawczyni... powinnismy umiec rozmawiac ze soba... to podstawa, a jesli to w nas zaniknie... to ja jakos nie potrafie sobie tego wyobrazic....
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 22:22     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Aither napisał/a:
mam nadzieje, ze tutaj na forum nigdy nie zabraknie takiego kontaktu i

urodzinki Forum pokazały że jesli się chce to można,wiek nie gra roli liczy się chęć wyjścia do ludzi i z ludzmi - wiecie tak sobie mysle że to takie fajniste i zadziwiajace w tych czasach

Cytat:
bedziemy zawsze otwarci

ja mysle że na kontakt z drugim człowiekiem zawsze trzeba być otwartym to jest antydotium na dzisiejszą znieczulice :]
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 22:24     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Dana :D hehehehehehheeee :) no ba z takimi ludzmi jak u nas to trudno siedziec na spotkaniu z opuszczona glowa i patrzec na wszystkich wzrokiem typu "Jezu co ja tu robie" :D
Po prostu nasze forum jest kapitalne :) trafia do nas cala smietanka Gliwic, na szczescie taka co potrafi sie dogadac ze wszystkimi :) a jak nie potrafi o sie takowa osobe wezmie w obroty i szybko nauczy :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 22:26     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Aither napisał/a:
kisia to trzeba po prostu wyjsc takim ludziom na przeciw
staram sie wychodzić ale nie bede ich zmuszac do rozmowy ze mna jeżeju nie mają takiej ochoty i przeciez nie wciągne ich do domu za fraki jak nie chca wejść na kawe
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 22:28     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Aither napisał/a:
moze czas pokazac ze w grupie da sie wiecej zrobic... czas jakos milej plynie i czlowiek nie dziczeje...


Tak ale ciebie w tej grupie nie może zabraknoć - jesteś jednym z motorków napedowych :D przy tobie nawet anonim powie jak ma na imie
masz sposoby - czasami blesne ........ ała :P
Ale jest OK
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 22:28     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Masz w sumie totalna racje... ale trzeba ludzi namawiac do tego :) ja jakos nie mam problemu... czasem po prostu stawiam przed faktem dokonanym :D kazdy sposob jest dobry :)
Profil
PW Email Cytuj
Harnaś 
Wysłany: Wto Maj 24, 2005 11:04     



Dołączył: 10 Maj 2005
Skąd: Gliwice
Dla mnie dzisiejszy człowiek to CHOMOLEDWOSAPIENS czyli człowiek jakotako łażący :rotfl: .jak czasem idę korytarzem w akademiku to widze tych biednych wyewoluowanych człowieczków co to normalnie wcale nie sypiają i prawie nic jeść nie muszą, ale za to przypominają kaktusy bo sa ciągle nasączeni :rotfl: .?azi to to takie marne i ledwo dycha ale niewiadomo skąd bierze siłę na utrzymanie butelki w dłoni.Jak mawiali starozytni piekarze "Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce" tak więc mnie tez nie ominął ten etap ewolucji, aczkolwiek zdaje się, że mam go już za sobą.Dzisiejszy człowiek jest dla mnie...HOMOLEDWOSAPIENSEM :rotfl: .Dziś innych ludzi nie widziałem.
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Maj 24, 2005 11:15     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
:) nie no jesli patrzecv na nasza akademicka mlodziez... to racja nie ma na co patrzec... przykladu to oni nie daja :P
Profil
PW Email Cytuj
niezgrzeszona Stysia 
Wysłany: Wto Maj 24, 2005 12:28     


Dołączyła: 23 Maj 2005
Skąd: Zabrze
a po co akademicka młodzież ma dawać przykład ???
oni tylko są studentami na politechnice :P
kiedy skończą (ewentualnie) studiować to moze wtedy ;)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Maj 24, 2005 13:43     

Dana napisał/a:
wiek nie gra roli liczy się chęć wyjścia do ludzi i z ludzmi



Jestem konkretnym przykladem różnicy pokoleń i nawet polubilem Demmo i Frohika pomimo kompletnie innego zdania na wiele tematów,a gdybym pierwszy raz nie "spudłował" to mógłbym mieć syna w ich wieku...to się nazywa tolerancja pokoleniowa... :) :) :)
Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Maj 24, 2005 13:46     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Stysia ... z tym ze czlowiek sie nie zmienia :) i jesli za studenta mial ciagutki to i pozniej mu cos z tego zycia studenckiego zostanie :) wiem po sobie :D :D :D

Piotrulek tak to zauwazylam :) potrafisz zintegrowac sie z ludzmi o jedno pokolenie mlodszymi od Ciebie :D respect :)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008