Poprzedni temat «» Następny temat
TBS
Autor Wiadomość
michoo7 
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 13:21     


Imię: michał
Dołączył: 29 Gru 2010
Skąd: gliwice
No i jak tam sasiedzi rozliczenia z tbs?
U mnie 300 zwrotu za ogrzewanie :szok: , ale za to dopłata do wody... W sumie zbilansowalo sie na plus. Co z tego jednak, kiedy z nowym rokiem podwyzki za wode, scieki i chyba ogrzewanie i co człowiek zaoszczedzil na lekkiej zimie to straci na ogolnej podwyzce czynszu. :kwasny:
Kwestie tej wody to juz chyba poruszano, ale wkurzajace jest to, ze ciepla woda leci nawet kilkadziesiat sekund po jej odkreceniu ( zalezy z jaka sila) - i na tym tracimy, podejrzewam ze sporo, licznik nabija ciepla, a leci zimna... :zly:
Profil
PW Email Cytuj
kajusiaw 
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 19:37     



Imię: Ania :)
Dołączyła: 27 Cze 2007
Skąd: Gliwice Łabędy
michoo7 napisał/a:
No i jak tam sasiedzi rozliczenia z tbs?
U mnie 300 zwrotu za ogrzewanie :szok: , ale za to dopłata do wody... W sumie zbilansowalo sie na plus. Co z tego jednak, kiedy z nowym rokiem podwyzki za wode, scieki i chyba ogrzewanie i co człowiek zaoszczedzil na lekkiej zimie to straci na ogolnej podwyzce czynszu. :kwasny:
Kwestie tej wody to juz chyba poruszano, ale wkurzajace jest to, ze ciepla woda leci nawet kilkadziesiat sekund po jej odkreceniu ( zalezy z jaka sila) - i na tym tracimy, podejrzewam ze sporo, licznik nabija ciepla, a leci zimna... :zly:


Z tą wodą mam na Łabędach identycznie jak u was :/
Profil
PW Email www Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 18:29     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
hej, mam pytanie, są tutaj osoby mieszkające na poddaszu, najlepiej na strzelniczej/granicznej, ale też w innych budynkach?

możecie napisać, jak się mieszka na ostatnich piętrach? jak wygląda izolacja, jest to porządnie zrobione?
czy zimą nie macie zbyt zimno a w lecie mocno gorąco? nic wam nie cieknie?

zastanawiam się nad zamianą mieszkania w ramach tbs na mieszkanie właśnie na poddaszu, ale mam trochę obawy i fajnie byłoby zasięgnąć informacji u źródła ;)

pzdr.
Profil
PW Cytuj
Frog 
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 18:49     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
hejka. Ja mieszkam na poddaszu na granicznej etap II...Na poczatku mi cieklo w lazience ale to przez zle zabudowana rynienke czy cus na dachu. Takze szybko poprawili i po sprawie.
W zimie nie ma zimno bo przeciez karolyfery dzialaja ;) Takze mozesz sobie i Jamajke zrobic ;)
W lato tez nie mam zle bo okna sa na tyle zadaszone ze promienie sloneczne padaja bezposrednio na okna takze nie ma zle z otwartymi oknami.No ale to moze zalezec od jakiej strony ktos ma blok i jak dlugo ma slonce w ciagu dnia. Ja nie narzekam i niezaminilbym mojego skośnego mieszkanka ;)
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 08:06     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
a masz może okna dachowe? w tym mieszkaniu, o którym myślimy są dwa w sypialni. nigdy nie miałem okien dachowych ale jak tak myślę, w zimie trochę lipa - spadnie śnieg, będzie ciemno. zaś w lecie, okna otwarte do spania, przyjdzie deszcz i słabo.

co do słońca, oglądaliśmy rano - wschód jest na okna sypialni, około 9, 10 słońce będzie na jednych oknach w salonie-kuchni, około 14, 15 na drugich, więc praktycznie cały dzień i trochę się tej sauny obawiam...
Profil
PW Cytuj
Frog 
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 01:26     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
Tak, wlasnie o oknie dachowym w lazience wspominalem ze kolo niego cieklo. Ale to nie wina samego okna tylko cos z rynienka w okol niego bylo tak mi mowil gostek co to robil. JA sie tam nie znam ;) Wiecej okien nie mam.
@michoo7 ma dachowe okno w pokoju jak kojarze, a moze i dwa ;)
Nie no ja tak jak pisalem na zadna saune nie narzekam mimo ze slonce wali np na balkon na ktorym moge sie opalac jakos miedzy 10 a 15 ale przez wspomniane zadaszenie przez okna nic do domu z promieni slonecznych jakos specjalnie nie wali takze zadnej sauny nie ma. Ba, nawet wydaje mi sie mamy lepiej niz np ci co mieszkaja na parterze bo mam kolege klatke obok to on w parterowym mieszkaniu mowi ze ma zimno i jak przestaja grzac ale temp nie jest jeszcze jakas specjalnie duza to on w polarze w domu czy bluzie chodzi heh ;)

Niech sie jeszcze @michooo7 wypowie czy jakas saune ma kiedys...Bo on z innej strony znow ma mieszkanie ale tez dachowe...
Profil
PW Email Cytuj
Tassadar 
Wysłany: Pią Cze 06, 2014 15:23   Okna dachowe FAKRO  


Imię: Michał
Dołączył: 09 Gru 2011
Skąd: Gliwice
Dorzucę kilka słów o ukośnych oknach (I etap na ul.Granicznej). Mam okna od strony zachodniej i w okresie letnich upałów zdarzało się, że temperatura w mieszkaniu wynosiła 29 stopni. Po zamontowaniu zewnętrznych markiz, temperatura spadła do około 24-25 stopni. Trochę jest z nimi zabawy podczas silnych wiatrów, bo wtedy trzeba je niestety zwinąć.

W okresie śnieżnej zimy, zalegający na oknach śnieg pełni rolę dodatkowego ocieplenia. Kiedy śniegu nie było, a pojawił się mróz i silne zachodnie wiatry, wiatr z łatwością przebijał się do mieszkania i obniżał w nim temperaturę. Z tego powodu w oknach zamontowałem dodatkowe uszczelki obwiedniowe (w oknach istnieją wyfrezowane rowki, w które uszczelkę się wkłada). Dodatkowa korzyść - większa dźwiękoszczelność.

Najwredniejsze w tych oknach jest to, że po ich umyciu szybko się brudzą. Jeśli chodzi o przeciekające okna to z początku przeciekały 4, a wszystkich w mieszkaniu mam 5. Przez pierwsze dwa lata, rok w rok przyjeżdżali specjaliści i naprawiali szczeliny w dachu właśnie w okolicy okien. Przez ponad rok miałem spokój lecz niedawno znów jedno z okien zaczęło przeciekać.
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Sro Cze 11, 2014 09:37     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
dzięki za odpowiedzi.

Tassadar mam jeszcze pytanie, jak długo czekałeś na naprawę od zgłoszenia usterek? pytam, bo też mieszkam pod drugim tbsem tyle, że w łabędach i u nas czas reakcji, w ogóle załatwienie czegokolwiek graniczy z cudem, do ludzi jak do debili czasami w romie trzeba mówić.
Profil
PW Cytuj
Tassadar 
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 11:22     


Imię: Michał
Dołączył: 09 Gru 2011
Skąd: Gliwice
@Wieczorny
Z tym czekaniem na reakcję TBS-u nie jest źle. Właściwie najbardziej ociąga się firma naprawcza. Jeśli przecieki pojawiły się gdy na dworze padały wiosenne deszcze, to wykonawca nie może w taką pogodę pałętać się po dachu. Później deszcze ustały i kolejną przeszkodą była zbyt nagrzana blacha od słońca. Zdarzyło się również, że ja byłem w pracy, a wykonawca zadzwonił do mnie na komórkę z pretensjami, że na niego nie czekam w mieszkaniu, choć nie byliśmy umówieni (miał jakieś prace gdzieś w pobliżu, więc odwiedził mnie przy okazji). Co ciekawe, ostatnich odwiedzin nie doczekałem się, a okna same przestały przeciekać. Można powiedzieć, że jeśli zgłoszenie zostanie zrealizowane w ciągu trzech miesięcy to wynik można uznać za sukces.
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Pon Cze 16, 2014 08:04     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
ok, dzięki. w takim razie, bez ubezpieczenia mieszkania na tę okoliczność się nie obejdzie :)
Profil
PW Cytuj
Frog 
Wysłany: Sob Mar 14, 2015 14:41     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
Elo sasiedzi ;) Jak tam przyszly wam zwroty/doplaty ? Zadowoleni ? ;) Mam pytanie bo mamy 3 kwoty do zwrotow/doplat w 3tabelkach na dole. I przy pierwszej kwocie minus mam zaraz kolo liczby a drugiej i trzeciej tabelce mam takiego malego minusa ale nie blisko liczby tylko bardziej blizej krawedzi tam gdzie pisze DOPLATA/ZWROT. I teraz nie wiem czy to jakis blad bo ktos tabulatora nie nacisnal czy wszyscy tak maja i wszystkie 3 kwoty mam z minusem czyli jak dobrze kminie do zwrotu ?
Profil
PW Email Cytuj
Frog 
Wysłany: Pon Cze 08, 2015 15:46     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
Sasiedzi, demontowal ktos grzejnik w lazience ? Zabieram sie za malowanie i mysle jak to sprytnie zdemontowac.... Trzeba zakrecic te zawory co mamy w skrzynce w przedpokoju i od dolu odkrecac te mosiadzowe nakretki ?
Profil
PW Email Cytuj
undyna 
Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 12:51   Gliwice ul. Wiązowa  


Dołączyła: 20 Cze 2015
Skąd: SGL
Czy jest tu ktoś kto mieszka lub będzie mieszkał w nowych budynkach na ul. Wiązowej (osiedle przy Granicznej)?
Profil
PW Email Cytuj
SewerynRafter 
Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 21:35     


Imię: Seweryn
Dołączył: 27 Maj 2014
Skąd: Gliwice
Elm Street? To tam gdzie działa Freddy Krueger?
Profil
PW Email www Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Sob Wrz 26, 2015 15:01     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
Hej, ja mieszkam na wiązowej od końca lutego :).
Profil
PW Cytuj
plutik 
Wysłany: Sob Lut 27, 2016 22:36     


Dołączył: 27 Lut 2016
Skąd: gliwice
Witajcie,

poszukuję osób mieszkających przy ulicy wiązowej - budynek B lub D.
będą bardzo wdzięczny za kontakt.
nurtuje mnie kilka kwestii :)

ps. Witam serdecznie forumowiczów.
Profil
PW Email Cytuj
DAN32 
Wysłany: Czw Mar 24, 2016 11:32     


Dołączył: 24 Mar 2016
Skąd: Gliwice
Rozliczenia ogżewania na wiązowej nie takie złe jak na te nowe podzielniki ciepła

:ok:
Profil
PW Email Cytuj
Frog 
Wysłany: Nie Lip 10, 2016 21:35     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
Nie orientujecie sie czy na skonczonym ostatnio etapie na wiazowej lub na nowo budowanym sa jeszcze miejsca na mieszkania na wynajm ?
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008