Poprzedni temat «» Następny temat
Segregacja odpadów
Autor Wiadomość
vkimi 
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 07:03     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
widziałem je w kilku miejscach na śląsku gdzie się rzucało w oczy bo specjalnie się za tym jakoś nie rozglądam he he mnie przy zubrzyckiego takie napisy widnieją, z początku się z tego śmiałem i nie kumałem co to za kradzież jak to śmieci moje-twoje czyli własność nasza i mogę je dać byle komu nie koniecznie zakładowi bo posortowane i moża sprzedać itd.... nawet w uwadze i wiadomościach było o tym głośno bo zakłady oprócz tego że kasują nas wszystkich od wywozu to jeszcze obracają naszymi posegregowanymi śmieciami skąd mają dodatkową kasę.

osobiście mi się to nie podoba że zarabia na mnie na jednym towarze i sklepikarz i śmieciarz i państwo dwa razy ale nie ma tego złego bo 95% moich śmieci to obierki i pampersy po dzieciach. plastiku, makulatury i szkła praktycznie nie ma
Profil
PW Email Cytuj
gumiś 
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 10:59     


Dołączył: 25 Lis 2013
Skąd: Gliwice
Segregowanie jest wg mnie po częsci głupotą.
Profil
PW Email Cytuj
koniuszko 
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 19:19     



Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Cze 2007
Skąd: Gliwice
gumiś - możesz uzasadnić swoją wypowiedź?
Głupotą dla mnie jest zatrudnianie firm do segregacji, niejednokrotnie widziałem jak podjeżdża śmieciarka i wszystkie kontenery wpakowała do siebie, ludzie segregują w kontenery a na koniec i tak zabierają mieszane
Profil
PW Email Cytuj
Silesian 
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 12:09     


Imię: Andrzej
Dołączył: 13 Paź 2008
Skąd: Gliwice
może nie głupota, ale często syzyfową pracą. gdy połowa sąsiadów ma to gdzie i rzuca jak popadnie...
Profil
PW Email Cytuj
kropka75 
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 13:05     


Dołączyła: 22 Lut 2008
Skąd: Gliwice
sebek napisał/a:
A u mnie odkąd się ta cała segregacja zaczęła, to jest tylko więcej syfu. W domu muszę trzymać kilka kubełków, na dworze leżą worki. Fajnie odbierają terminowo. Ale gdyby tak jeszcze dali dodatkowe kubły na resztę śmieci to bym się nie pogniewał. No a co do popiołu to sprawa dalej nie rozwiązana :zalamany:


Zmień piec na gazowy. ;)
Profil
PW Email Cytuj
kropka75 
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 13:06     


Dołączyła: 22 Lut 2008
Skąd: Gliwice
sebek napisał/a:
Po za tym, ja nigdy do szkoły wody w butelkach nie nosiłem, bo po co, jak na miejscu można było kupić herbatę po 30gr szklanka.


Wow, burżuj! :D

Za moich czasów piło się w szkole kranówę. :D
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 13:42     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
sebek napisał/a:
co do popiołu to sprawa dalej nie rozwiązana
wrzucasz do pojemnika odpadów komunalnych / pojemnika na odpady zmieszane.
U mnie stoją i na papier, szkło, plastik/metal i odpady niesegregowane. Płacimy wszyscy nadal jak za odpady segregowane, a panie wścibskie, te wszystko wiedzące, zalegające w oknach i przed tv na kanale "monitoring osiedlowy", bezczelnie usiłują zaglądać do worków jak się z którą jedzie w windzie. Potrafią nawet zapytać czy się segreguje :przestraszony:
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pon Cze 09, 2014 16:52     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
kisia napisał/a:
sebek napisał/a:
co do popiołu to sprawa dalej nie rozwiązana
wrzucasz do pojemnika odpadów komunalnych / pojemnika na odpady zmieszane.
U mnie stoją i na papier, szkło, plastik/metal i odpady niesegregowane. Płacimy wszyscy nadal jak za odpady segregowane, a panie wścibskie, te wszystko wiedzące, zalegające w oknach i przed tv na kanale "monitoring osiedlowy", bezczelnie usiłują zaglądać do worków jak się z którą jedzie w windzie. Potrafią nawet zapytać czy się segreguje :przestraszony:


Zadałbym proste pytanie : "czy pani segreguje ? A mogę zaglądnąć do Pani worka ze śmieciami ? "

kropka75 napisał/a:
sebek napisał/a:
A u mnie odkąd się ta cała segregacja zaczęła, to jest tylko więcej syfu. W domu muszę trzymać kilka kubełków, na dworze leżą worki. Fajnie odbierają terminowo. Ale gdyby tak jeszcze dali dodatkowe kubły na resztę śmieci to bym się nie pogniewał. No a co do popiołu to sprawa dalej nie rozwiązana :zalamany:


Zmień piec na gazowy. ;)


Jeszcze mnie nie porąbało żeby się na gaz przerzucać. Jak ktoś mieszka na 50 metrach to sobie gazem może palić do woli, ale nie jak masz do ogrzania cały dom. Szkoda kasy, taniej wyszłoby nawet na oleju opałowym. Póki co mam piec na ekogroszek i jest w miarę spoko, około 6 ton na zimę wystarcza.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Cze 11, 2014 14:43     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
sebek napisał/a:
Zadałbym proste pytanie : "czy pani segreguje ?
to też takie pytanie jedna usłyszała
sebek napisał/a:
A mogę zaglądnąć do Pani worka ze śmieciami ?
to mnie za bardzo nie interesuje, ale kiedyś przyłapałam jedną że wrzuciła butelkę po oleju do plastiku, no i powiedziałam jej parę słów :D
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Cze 11, 2014 20:05     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
kisia napisał/a:
sebek napisał/a:
Zadałbym proste pytanie : "czy pani segreguje ?
to też takie pytanie jedna usłyszała
sebek napisał/a:
A mogę zaglądnąć do Pani worka ze śmieciami ?
to mnie za bardzo nie interesuje, ale kiedyś przyłapałam jedną że wrzuciła butelkę po oleju do plastiku, no i powiedziałam jej parę słów :D



Jak pisałem, gdyby na wszystko była kaucja, to ludzie jak głupi by segregowali i sami w zębach do punktów odbioru zanosili jak na zachodzie. Niestety, w PL do każdego tematu trzeba się zabierać jak "pies do jeża" i do tego od du..y strony :dobani:
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Czw Cze 12, 2014 18:30     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
kaucja kaucją ale jaki ma sens segregacja jak to wszystko trafia do jednej śmieciarki ?
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Czw Cze 12, 2014 19:01     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Ma o tyle, że jak jest to w osobnych workach, to jednak jest już prostsze pogrupowanie tego na miejscu. Nie mniej jednak dla mnie segregowanie na takiej zasadzie jak to jest w PL jest paranoją. Prościej w mieście uruchomić miejsce odbioru makulatury, szkła, plastiku i wszystkie te materiały miałyby narzuconą kaucję. Temat rozwiązałby się sam. Nie chcesz oddawać ? Twoja kasa, twoja sprawa. Chcesz zaoszczędzić, to pojedziesz raz w miesiącu na skup i po temacie. W DE oraz NL masz przy wszystkich marketach maszyny które odbierają butelki czy to plastikowe czy szklane. W zamian dostajesz wydruk, który dajesz w kasie przy zakupach i o tyle ile na tym wydruku jest, o tyle maleje twój rachunek podczas zakupów. Proste i bez zbędnych ustaw i innych pierdół. Trzeba tylko myśleć, ale z tym w naszym kraju zawsze były problemy.
Profil
PW Email Cytuj
tier 
Wysłany: Pią Cze 13, 2014 22:49     


Dołączył: 17 Sty 2013
Skąd: z Hajduk
vkimi napisał/a:
kaucja kaucją ale jaki ma sens segregacja jak to wszystko trafia do jednej śmieciarki ?

Sorry, ale to w moim prezkonaniu brzmi jak mantra tych, którym się nie chce. Fakt, że kiedys przyuważyłem, że przyjeżdzą jedna ciężarówka po śmieci segregowane (nie w Gliwicach). Tylko, że ja zauważyłem, że paka tej ciężarówki było podzielona na 3 części, do których trafiły śmieci z odpowiednich pojemników, a po drugie - vikmi - spojrzyj sobie kiedyś do losowo wybranego pojemnika na posegregowane odpady. Założę się o dobre wino, że w każdym zauważysz śmieć z innej bajki. To jedno. Drugie to to, że łatwiej. jak sądzę oddzielić w sortowni zmieszany ze sobą papier od szkła i makulatury, niż od wszystkich, niesegregowanych śmieci komunalnych. Trzecie to to, że (w moim przekonaniu) gliwickiemu Remondisowi nie zależy na tym, żeby wszyscy segregowali śmieci. Wnioskiuje po tym, że Remondis przedsiębiorcy,z którym współpracuje w temacie wywozu śmieci przez cały rok nie zaproponował NIC, ale to kompletnie NIC, żeby segergował swoje śmieci (nie jestem pewien, czy cena za wywóz się nie zwiększyła - ale poza tym nie zmieniło się kompletnie nic!!!

Niezależnie od tego, uważam, że segregacja ma sens!

Vikmi - nie pytaj, co segregacja zrobi dla Ciebie - pytaj co Ty możesz zrobić dla segregacji śmieci! :rotfl:
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 01:19     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
tier napisał/a:
Remondis przedsiębiorcy,z którym współpracuje w temacie wywozu śmieci przez cały rok nie zaproponował NIC, ale to kompletnie NIC, żeby segergował swoje śmieci (nie jestem pewien, czy cena za wywóz się nie zwiększyła - ale poza tym nie zmieniło się kompletnie nic!!!
Niestety tak jest, że firmy nie muszą segregować śmieci, a cena za wywóz, jeżeli chodzi o moją firmę, się nie zmieniła.
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Sro Lip 02, 2014 17:07     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
tier - nie wiem, na jakiej podstawie stwierdzasz że czegoś mi się nie chce ??


dla mnie segregacja to nie problem i nie jestem przeciwnikiem. chyba mas po prostu do mnie jakiś awers ? ;)
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Lip 02, 2014 17:46     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
A ja wam powiem, teraz większość czasu mieszkam za granicą. Kaucje na poziomie 0,25 euro za butelkę po wodzie mineralnej, to norma. Wszyscy oddają. U nas by się nie przyjęło ? ;)
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Sro Lip 02, 2014 18:11     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
pewnie, że by się przyjęło. tylko po co ludziom dać tą możliwość...
Profil
PW Email Cytuj
tier 
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 16:06     


Dołączył: 17 Sty 2013
Skąd: z Hajduk
vkimi napisał/a:
tier - nie wiem, na jakiej podstawie stwierdzasz że czegoś mi się nie chce ??

vkimi - na jakiej podstawie stwierdzasz, że napisałem, że Ci się niechce?? W moim poscie można przeczytać:
tier napisał/a:
Vikmi - nie pytaj, co segregacja zrobi dla Ciebie - pytaj co Ty możesz zrobić dla segregacji śmieci! :rotfl:

Dodam tylko, że emotikonem :_rotfl: chciałem mówiąc kolokwialnie "puścić oko", żażartować w tym temacie, trawestując propaństwową wypowiedź Kennedyego (tutaj: prosegregacyjną) ;)
vkimi napisał/a:

dla mnie segregacja to nie problem i nie jestem przeciwnikiem. chyba mas po prostu do mnie jakiś awers ? ;)

:zdziwko:
Wręcz przeciwnie - lubię dyskutować, a to, że się w czymś nie zgadzamy, to zupełnie inna sprawa.
Profil
PW Email www Cytuj
vkimi 
Wysłany: Pią Lip 04, 2014 08:45     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
tier napisał/a:
w moim prezkonaniu brzmi jak mantra tych, którym się nie chce


no stąd mi się to wzięło. źle zrozumiałem, proszę o wybaczenie :)

ja tam jestem za segregacją ale nie lubię robić czegoś bez sensu np w tym wypadku jeżeli śmieci są faktycznie mieszane w jednej śmieciarce. kiedyś na jakimś wysypisku usłyszalem że to całe segregowanie mija się z celem bo i tak wszystko trzeba na jedną taśmę wysypać.
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pią Lip 04, 2014 11:19     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Jak pisałem, nie do końca. Bo masz worki pełne jednego i tego samego ustrojstwa. Nie mniej jednak, w mojej gminie jeżdżą osobne pojazdy.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008