Poprzedni temat «» Następny temat
TBS
Autor Wiadomość
kropka75 
Wysłany: Wto Cze 25, 2013 09:36     


Dołączyła: 22 Lut 2008
Skąd: Gliwice
jarq napisał/a:

Zawsze trzeba sie liczyć że coś gdzies obok się może wybudować. Co mają powiedzieć właściciele domków obok pec'u. Mieli piękną łąkę teraz mają ścianę betonu z autostrady A1.
Pewnie to samo co pan mieszkający w chatynce tuż obok Bursztynowego Osiedla. Parę m od domu postawili mu blok. Ludzie z pięterka zaglądają mu wprost na ogródek. Odległość taka, że mogą mu pluć na taras.
Profil
PW Email Cytuj
wiola2204 
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 23:55     


Dołączyła: 18 Paź 2010
jarq napisał/a:
Lepiej patrzeć na kupę ziemi, kościół który nigdy nie zostanie ukończony i nasłuchiwać psy proboszcza... Gratuluję podejścia
Poza tym jak popatrzycie na plany w końcu pojawiłby się wjazd od ulicy strzelniczej co zaoszczędziło by kołowania po parkingu

no nie wiem czy twoje podejście nie jest bardziej egoistyczne??wyobraź sobie ludzi którzy będą musieli słuchać szczekania psów proboszcza jak będą mieszkać w blokach na przeciwko plebani.Kołowania po parkingu czy dojechania do niego przez środek osiedla?mi to nie przeszkadza....
Ostatnio zmieniony przez wiola2204 Sob Cze 29, 2013 00:00, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Franek 
Wysłany: Sob Lip 20, 2013 08:24     


Imię: Franek
Dołączył: 03 Paź 2010
WYKUP MIESZKAŃ Z ZASOBÓW TBS PROSZĘ KLIKNĄC W LINK I PRZECZYTAC h t t p;//tbs24, p l/artykuly/678-akcja-wykup-tbs.html
Profil
PW Email Cytuj
Frog 
Wysłany: Sro Wrz 18, 2013 19:33     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
ZACZELI GRZAC !!! :hyhy: Kurde ale macie jakies info na klatce na Granicznej zeby odkrecac kaloryfery czy jakos odpowietrzac ? Bo u mnie w klatce 31 nic nie wisi. Juz rok temu nie wisialo a co moze sie wydac smieszne, przyznam szczerze nie wiem jak nalezy postepowac by je tam prawidlowo przygotowac do sezonu takze informacja by sie zdala...
Profil
PW Email Cytuj
jarq 
Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 08:39     


Dołączył: 11 Sie 2007
Skąd: Gliwice
Szykuj krótkie gacie :D
Profil
PW Email Cytuj
Frog 
Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 09:19     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
@jarq I`m ready ! ;>
A wlasnie co ja to mialem pytac sasiadow... Ktos juz wzywal ekipe remontowa do pekniec na scianach lub sufitach ? Robili juz to komus ? Szybko sie uwijaja ? Nie wychodza znowu pekniecia ? Do kiedy mozemy zglaszac takie rzeczy ? Jest jakis okres gwarancji na takie rzeczy ? Bo kiedys dawno jak dzwonilem to mi jakis gostek powiedzial ze teraz to jeszcze nie ma sensu robic bo budynek jeszcze "pracuje" i moga sie jeszcze pojawiac...
Profil
PW Email Cytuj
mktran 
Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 07:54     


Dołączył: 14 Wrz 2010
Frog napisał/a:
@jarq I`m ready ! ;>
A wlasnie co ja to mialem pytac sasiadow... Ktos juz wzywal ekipe remontowa do pekniec na scianach lub sufitach ? Robili juz to komus ? Szybko sie uwijaja ? Nie wychodza znowu pekniecia ? Do kiedy mozemy zglaszac takie rzeczy ? Jest jakis okres gwarancji na takie rzeczy ? Bo kiedys dawno jak dzwonilem to mi jakis gostek powiedzial ze teraz to jeszcze nie ma sensu robic bo budynek jeszcze "pracuje" i moga sie jeszcze pojawiac...


Podobno mają chodzić z ekipa budującą przed końcem gwarancji na bloki.
Bloki osiadają i to się będzie powtarzać w późniejszym czasie pewnie też chociaż w mniejszym stopniu.
Profil
PW Email Cytuj
kajusiaw 
Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 14:07     



Imię: Ania :)
Dołączyła: 27 Cze 2007
Skąd: Gliwice Łabędy
mktran napisał/a:
Frog napisał/a:
@jarq I`m ready ! ;>
A wlasnie co ja to mialem pytac sasiadow... Ktos juz wzywal ekipe remontowa do pekniec na scianach lub sufitach ? Robili juz to komus ? Szybko sie uwijaja ? Nie wychodza znowu pekniecia ? Do kiedy mozemy zglaszac takie rzeczy ? Jest jakis okres gwarancji na takie rzeczy ? Bo kiedys dawno jak dzwonilem to mi jakis gostek powiedzial ze teraz to jeszcze nie ma sensu robic bo budynek jeszcze "pracuje" i moga sie jeszcze pojawiac...


Podobno mają chodzić z ekipa budującą przed końcem gwarancji na bloki.
Bloki osiadają i to się będzie powtarzać w późniejszym czasie pewnie też chociaż w mniejszym stopniu.


Pewnie będą chodzić tak jak i u nas, że nigdy nikogo nie widziałam :)
Profil
PW Email www Cytuj
mktran 
Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 07:29     


Dołączył: 14 Wrz 2010
kajusiaw napisał/a:
mktran napisał/a:
Frog napisał/a:
@jarq I`m ready ! ;>
A wlasnie co ja to mialem pytac sasiadow... Ktos juz wzywal ekipe remontowa do pekniec na scianach lub sufitach ? Robili juz to komus ? Szybko sie uwijaja ? Nie wychodza znowu pekniecia ? Do kiedy mozemy zglaszac takie rzeczy ? Jest jakis okres gwarancji na takie rzeczy ? Bo kiedys dawno jak dzwonilem to mi jakis gostek powiedzial ze teraz to jeszcze nie ma sensu robic bo budynek jeszcze "pracuje" i moga sie jeszcze pojawiac...


Podobno mają chodzić z ekipa budującą przed końcem gwarancji na bloki.
Bloki osiadają i to się będzie powtarzać w późniejszym czasie pewnie też chociaż w mniejszym stopniu.


Pewnie będą chodzić tak jak i u nas, że nigdy nikogo nie widziałam :)


Gwarancja na bloki jest chyba 3 lata, więc chyba jeszcze ten okres nie minął. Swoją drogą fajna gwarancja na coś co ma stać dziesiątki lat....
Profil
PW Email Cytuj
kamsul85 
Wysłany: Pią Sty 03, 2014 18:35     


Dołączył: 29 Mar 2013
Skąd: Gliwice
Szanowni Forumowicze,
mieszkam w TBS'ach na Granicznej i kolejny rok z rzędu, przy trwającym sezonie grzewczym, nurtuje mnie kwestia naliczania opłat za ogrzewanie mieszkania i lokalizacji tych śmiesznych urządzeń w mieszkaniu. Każdy z nas ma je zamontowane u siebie w mieszkaniu, dlatego chciałem zapytać czy u wszystkich znajdują się one tak jak u mnie pod sufitem nad wejściem do kuchni? Jeżeli w tym miejscu dokonywany jest pomiar temperatury w mieszkaniu to dla mnie ta lokalizacja jest nieporozumieniem, gdyż wystarczy tylko coś zagotować i temperatura skacze do góry nie wspominając już o prawach fizyki, które z założenia powodują, że temperatura na wysokości czujnika jest wyższa. W zeszłym roku starałem się racjonalnie gospodarować ciepłem tj. będąc poza domem przykręcić grzejniki, a po powrocie podkręcać a i tak otrzymałem dopłatę do ogrzewania co mnie zdziwiło i dlatego teraz nie stosuję tej metody i czekam na końcowe rozliczenie jaki będzie efekt. A jak u Was ta sprawa wygląda?? Macie jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia w tej kwestii. Jeżeli tak to proszę o podzielenie się nimi, za co z góry dziękuję.
Profil
PW Email Cytuj
Tassadar 
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 17:47   Gigadżule  


Imię: Michał
Dołączył: 09 Gru 2011
Skąd: Gliwice
Kamsul85 - zużyłeś więcej niż zakładano czy w trakcie sezonu grzewczego PEC podniósł koszt jednego GJ?

Dam przykład: według papierka (bo fakturą to nie jest) z dnia 18-12-2012 koszt jednego GJ miał wynosić 33,29zł. Miesiąc lub dwa miesiące później, na rozliczeniu rocznym policzono koszt jednego GJ wynoszący 41,48zł.

Podobnie było w roku poprzednim - dnia 14-12-2011 zakładano koszt 1GJ równy 29,71zł, a podczas rozliczania rocznego policzono koszt 1GJ równy 37,53.

W tym roku zimę mamy łagodną więc teoretycznie zużycie ciepła powinno być mniejsze. Nie cieszę się jednak na zapas, bo czuję, że PEC znów podniesie koszt 1GJ i wyjdzie na swoje.

Apropos elektronicznego wynalazku, pokazującego różne liczby - mam go w przedpokoju, nad wejściem do pokoju. Pokazuje godzinę 17:22, choć w rzeczywistości jest 17:45. Jeżeli ciepło podlicza równie rzetelnie co pokazuje czas, to może być zabawnie ;)
Profil
PW Email Cytuj
Frog 
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 16:20     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
Ja ten licznik mam nad wejsciem do lazienki... Kaloryfery otwieram tyle zeby mi bylo cieplo ;) Ostatnio byla doplata :/ Ale nie zamierzam przykrecac kurka bo kurde ciepla klucha ze mnie i musze miec cieplo ;) Ale tez mnie ciekawi jak to tam jest naliczane...

Pany a ja mam takie pytanie, bo widze ze okamerowali nam osiedle. Kto tym zarzadza, ma wglad ? Fajnie by bylo jakby moznabylo zalogowac sie na jakas kamerke i widziec np kto nam dzwoni do domofona :>

I sprawa ktora zaczyna mnie juz doprowadzac do goraczaki ! :wsciekly: Ja nie wiem kto montowal te talerze u nas na blokach. Chyba je sznurkami powiazali bo u mnie juz XX razy mam masakre z ogladaniem. Sila sygnalu lata jak szalona jak tylko jakis wiater konkretniejszy wieje na dworze. NO ale bez przesady przeciez nie mielismy zadnych wichur ostatnimi czasy, no moze jedna. A mi np ostatnie 2dni to prawie nie idzie ogladac TV. Szczegolnie noca.. Sila sygnalu lata od 40% do 80% jakb ktos hustal tym talerzem. Ja nie wiem to ze mnie zaden monter ani serwisant a matce jak miesiac temu zamontowalem talerz to wzorowo bezproblemowo wszystko odbiera. Wiec niech mi nikt nie mowi ze to normalne ze przy takich zefirkach jakie sa dzisiaj lub wczoraj to nie da rady zeby talerzem nie miotalo bo tu ewidentnie ktos odawalil fuszere....
Czy wy tez tak macie czy to tylko talerz na moim bloku tak na odpiernicz zostal zamontowany ? Jutro dzwonie gdzies bo normalnie tak nie moze wygladac telewizja w niby nowoczesnych blokach...
Profil
PW Email Cytuj
kamsul85 
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 17:54     


Dołączył: 29 Mar 2013
Skąd: Gliwice
Tassadar - powiem szczerze, że pisałem posta bo trafiłem na forum i muszę przejrzeć papierki, żeby dokładnie odnieść się do Twojego pytania, bo nie pamiętam jaka u mnie dokładnie była sytuacja, choć kojarzy mi się, że faktycznie na rozliczeniu chyba była wyższa stawka - taka sama jaką podałeś. Będę musiał poszukać tych papierków i dokłądnie sprawdzić. Tak jak napisałeś zobaczymy jak będzie w tym roku, bo teoretycznie rachunki powinny być niższe, a praktycznie można się wszystkiego spodziewać. Mój wynalazek podobnie jak Twój również ma poślizg w czasie, a co do pozostałych wartości to nie mam zielonego pojęcia czy wskazuje je prawidłowo. Próbowałem kiedyś wyciągnąć z TBSów informację, jakie były wskazania na zamknięcie poszczególnych miesięcy w 2012 r. Informację, że dane takie co miesiąc są rejestrowane znalazłem chyba w instrukcji tego ustrojstwa. Danych niestety nie otrzymałem bo Pani z TBSów zajmująca się tymi sprawami stwierdziła, że ich nie rejestrują. Trochę mnie to zdziwiło, bo niby jak dokonują obliczeń zużycia ale uznałem, że musieliśmy się chyba nie zrozumieć i już nie drążyłem tematu, ale po tegorocznym rozliczeniu może do niego powrócę.

Frog - jeżeli chodzi o kamery to nie mam pojęcia kto, gdzie i jak tym zarządza choć może warto byłoby się tym zainteresować. Ja zauważyłem jedynie, że w piwnicy przybyła skrzynka, w której słychać jakieś pracujące urządzenie. Pojawiła się po zamontowaniu kamer więc mam nadzieję, że nie są to jakieś atrapy, a obraz jest rejestrowany i w razie jakiegoś nieszczęścia będzie można z niego skorzystać. Jeżeli chodzi o TV to ja u siebie takich problemów nie stwierdziłem. Nie pozostaje Ci nic innego jak tylko to zgłosić.

To jak już mówimy o różnych występujących usterkach to mam jeszcze jedno pytanie. Czy zdarza się u Was, aby kratkami wentylacyjnymi powietrze było wdmuchiwane do środka ?? Czasami dmucha w łazience tak, że mimo odkręconych na max kaloryferów jest zimno.
Profil
PW Email Cytuj
michoo7 
Wysłany: Sro Sty 15, 2014 23:35     


Imię: michał
Dołączył: 29 Gru 2010
Skąd: gliwice
Z tymi "czytnikami" to jawny kant. Wiadomo że na tej wysokości jest cieplej zawsze. Trzeba by sprawdzić w jakiejś normie budowlanej, na jakiej wysokości takowe czujniki powinny być zamieszczane, może bedzie to w prawie budowlanym, musiałbym ppszperać. jednak na logikę powinny być montowane ma wysokości 1, 2 - 1,4 m zeby odczytywać ŚREDNIĄ temperaturę w opmieszczeniu, a nie maksymalną. Zamieszczanie tego nad drzwiami kuchennymi czy łazienkowymi to już woła o pomstę do nieba. Niestey utyskiwanie na forum nic nie da. trzeba znaleźć podstawę prawną, napisać oficjalne pismo i wreczyc w tbsie. Domyślam się, że to i tak może być walka z wiatrakami, ale może spróbować warto, szczególnie wspólnymi siłami.

A z innej beczki. obmierzaliście swoje mieszkanie? Ja mam na umowie najmu 59,89 m1 , a obmierzyłem z grubsza 55m2. Poniewaz u mnie są skosy,których wg ustawy z 2010 roku nie wlicza się wcale do pow użytkowej ( tzn poniżej 1,90m) podejrzewam, że pomiezyli mi bez ujmowania skosów. W tbsie powiedzeli mi że powinienem napisać pismo do pani dyrektor, ale pani która mi udzielała tej informacji osobiscie uważała że szanse na sprawiedliwość są marne, bo tak naprawdę powinnismy mieszkania obmierzyć przed podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego...ale kto o tym wtedy myślał? Zastanawiam sie czy o to też nie powalczyć. Pytanie czy to nie okaże się strzałem w przysłowiowe kolano?
Profil
PW Email Cytuj
mktran 
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 08:34     


Dołączył: 14 Wrz 2010
michoo7 napisał/a:
Z tymi "czytnikami" to jawny kant. Wiadomo że na tej wysokości jest cieplej zawsze. Trzeba by sprawdzić w jakiejś normie budowlanej, na jakiej wysokości takowe czujniki powinny być zamieszczane, może bedzie to w prawie budowlanym, musiałbym ppszperać. jednak na logikę powinny być montowane ma wysokości 1, 2 - 1,4 m zeby odczytywać ŚREDNIĄ temperaturę w opmieszczeniu, a nie maksymalną. Zamieszczanie tego nad drzwiami kuchennymi czy łazienkowymi to już woła o pomstę do nieba. Niestey utyskiwanie na forum nic nie da. trzeba znaleźć podstawę prawną, napisać oficjalne pismo i wreczyc w tbsie. Domyślam się, że to i tak może być walka z wiatrakami, ale może spróbować warto, szczególnie wspólnymi siłami.

A z innej beczki. obmierzaliście swoje mieszkanie? Ja mam na umowie najmu 59,89 m1 , a obmierzyłem z grubsza 55m2. Poniewaz u mnie są skosy,których wg ustawy z 2010 roku nie wlicza się wcale do pow użytkowej ( tzn poniżej 1,90m) podejrzewam, że pomiezyli mi bez ujmowania skosów. W tbsie powiedzeli mi że powinienem napisać pismo do pani dyrektor, ale pani która mi udzielała tej informacji osobiscie uważała że szanse na sprawiedliwość są marne, bo tak naprawdę powinnismy mieszkania obmierzyć przed podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego...ale kto o tym wtedy myślał? Zastanawiam sie czy o to też nie powalczyć. Pytanie czy to nie okaże się strzałem w przysłowiowe kolano?


Te śmieszne termometry chyba są tylko informacyjnie, żeby TBS wiedział w razie czego jaka jest temperatura w mieszkaniu. Oczywiście u każdego są umieszczone bezsensownie wysoko ale skoro u każdego to nie będzie to problem bo realny odczyt dla wszystkich mieszkańców będzie zawyżony i nie ma to znaczenia przy rozliczeniach (rozlicza na podstawie ciepłomierzy i zużytych GJ a nie temp. w mieszkaniu)
Jeśli chodzi o opomiarowanie mieszkania to ja bym zgłosił, 4m to bardzo duży błąd a wliczenie skosów do metrażu jest niezgodne z prawem.
Profil
PW Email Cytuj
Frog 
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 03:51     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
kamsul85 napisał/a:

To jak już mówimy o różnych występujących usterkach to mam jeszcze jedno pytanie. Czy zdarza się u Was, aby kratkami wentylacyjnymi powietrze było wdmuchiwane do środka ?? Czasami dmucha w łazience tak, że mimo odkręconych na max kaloryferów jest zimno.


Czy się ZDARZA ? Mam tak caly czas ! W kuchni tez mi wdmuchuje, ale tam to tak nie przeszkadza jak w łazience podczas kąpieli :/

A propo tych licznikow o których mówicie... to czy one wlasnie nie sa aby tylko informacyjnie (wyswietlaja) ale nic nie mierza ?
Profil
PW Email Cytuj
mktran 
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 12:21     


Dołączył: 14 Wrz 2010
Frog napisał/a:
kamsul85 napisał/a:

To jak już mówimy o różnych występujących usterkach to mam jeszcze jedno pytanie. Czy zdarza się u Was, aby kratkami wentylacyjnymi powietrze było wdmuchiwane do środka ?? Czasami dmucha w łazience tak, że mimo odkręconych na max kaloryferów jest zimno.


Czy się ZDARZA ? Mam tak caly czas ! W kuchni tez mi wdmuchuje, ale tam to tak nie przeszkadza jak w łazience podczas kąpieli :/

A propo tych licznikow o których mówicie... to czy one wlasnie nie sa aby tylko informacyjnie (wyswietlaja) ale nic nie mierza ?


Za malo powietrza wpada Wam do mieszkania. Macie nawiewniki pootwierane?
Jeśli mieszkanie na poddaszu to pewnie dochodzi problem z krótkimi przewodami kominowymi.
Profil
PW Email Cytuj
Frog 
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 22:31     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
Dokladnie ja mieszkam na poddaszu.. Nawiewniki jesli chodzi o te w oknach to mam caly czas otwarte. Sie wkurze to zamontuje sobie wentylator co mi bedzie wyciagal powietrze i tyle.
Profil
PW Email Cytuj
renkni 
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 16:10     


Dołączyła: 02 Cze 2010
Odstąpie mieszkanie TBS Gliwice - 2 pokoje tel.793911597
Profil
PW Email Cytuj
kamsul85 
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 21:32     


Dołączył: 29 Mar 2013
Skąd: Gliwice
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale miałem jakieś problemy z zalogowaniem się na forum przez dłuższy czas.

@mktran @Frog - pozwolę sobię zacytować fragment odpowiedzi TBSu na temat rozliczania ciepła: "Udział w kosztach zużycia ciepła na ogrzewanie mieszkania obliczany jest w następujący sposób. W budynku przez cały sezon ogrzewczy rejestrowany jest iloczyn powierzchni lokalu, czasu i różnicy temperatur pomiędzy temperaturą wewnętrzną pochodzącą z czujnika wewnątrz lokalu i zewnętrzną z czujnika na zewnątrz budynku. Wartość tego iloczynu podzielona przez sumę wartości iloczynów wszystkich mieszkań stanowi udział lokalu w kosztach ogrzewania. Ilość ciepła dla poszczególnych mieszkań oblicza się przez pomnożenie całkowitej ilości ciepła zużytego na ogrzewanie przez udział lokalu w ogrzewaniu budynku". W związku z powyższym wydaje mi się, że te cyferki chyba mają większe znaczenie niż tylko informacyjne, choć mogę się mylić. Zobaczymy jak będzie wyglądało rozliczenie tego sezonu. Może pozwoli to na wyciągnięcie jakiś wniosków.

@mktran - wywietrzniki mam otwarte cały czas i mieszkam na 2gim piętrze. Sąsiedzi naprzeciwko o bliźniaczym mieszkaniu mają ten sam problem. Był u nich kominiarz i niby wszystko jest OK więc nie mam pomysłu jak rozwiązać ten problem. Póki co jedna kratka jest zaklejona choć w dalszej perspektywie nie jest to żadne rozwiązanie. Może faktycznie rozwianiem będzie zamontowanie jakiegoś wentylatora, jak napisał Frog. Może znajdzie się na forum ktoś, kto sobie z tym poradził :)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008