Poprzedni temat «» Następny temat
Wspomnienia forumowe
Autor Wiadomość
kisia 
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 23:57     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
noooo czyli ja zawsze płeć zeńska ma odwalać czasną robotę bo Wy to tylko czytacie :P

myśle,że jakby tym razem "Pluszaki" wdały się w zażarte dyskusje to my płeć żeńska tez nie tylko w rozmowę będziemy wtrącać :P
Profil
PW Email Cytuj
Alpha Centauri 
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 10:58     



Dołączył: 10 Lut 2007
Skąd: z klawiatury
A może to zjawisko bardziej ogólne? Może ludzie nie potrzebują już forów dyskusyjnych, wolą krótsze formy wypowiedzi, takie jak sms, twitter, czy ostatecznie post na facebooku? Kręcą się fora ściśle tematyczne (jak wcześniej napisał sebek), ale tam też widać negatywne tendencje: ludziom nie chce się użyć wyszukiwarki, odpowiedzi są często bezwartościowe merytorycznie, często ledwie kilkuwyrazowe.
Ja też raz czy dwa zjawiłem się na spotkaniach forumowych, były bardzo sympatyczne, podobał mi się też pokaz tańca. Ale nie potrzebuję forum żeby spotykać nowych ludzi i gadać z nimi o pogodzie, forum ma mieć dla mnie przede wszystkim wartość informacyjną. Skoro są tu Gliwiczanie to chętnie czytałbym wartościowe merytorycznie wypowiedzi o tym co się dzieje/znajduje w Gliwicach. Takie jest moje zdanie, ale pewnie nie jest statystycznie najczęstsze.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, niestety mało Was wspomogę, bo mieszkam już w Katowicach.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 13:15     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Alpha Centauri napisał/a:
Może ludzie nie potrzebują już forów dyskusyjnych, wolą krótsze formy wypowiedzi,
gdyby było tu "Lubi to" to bym zalajkowała ;) bo to teraz najkrótsza i najczęściej używana forma wypowiedzi :(
Alpha Centauri napisał/a:
Skoro są tu Gliwiczanie to chętnie czytałbym wartościowe merytorycznie wypowiedzi o tym co się dzieje/znajduje w Gliwicach.
tylko,że po pierwsze musi się coś dziać, a jak już się dzieje to w wielu miejscach o tym na necie można poczytać.
Ostatnio zmieniony przez kisia Wto Sty 29, 2013 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Alpha Centauri 
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 16:45     



Dołączył: 10 Lut 2007
Skąd: z klawiatury
Cały czas się coś dzieje. Nie chodzi tylko o imprezy, chodzi o wymianę doświadczeń. Ktoś pisał o wymianie szyby w aucie, jest jakieś podforum "gorące newsy", ktoś był w lokalu i poleca/odradza, ktoś widział film i chce napisać recenzję. Jak dla mnie chodzi o to, żeby treść posta wnosiła jakąś konkretną informację, najlepiej taką, która będzie jakiś czas aktualna. Tematy typu narzekalnia są dla mnie zbędnym biciem piany. Spotykanie się w realu też nie rozrusza forum, a raczej przeniesie znajomości poza internet (tak mi się wydaje). Cóż, jeśli chcecie więcej użytkowników, to może róbcie ruch na facebooku?
Pozdrawiam
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 22:45     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Mnie się wydaje, że to forum przeżyło swój rozkwit parę lat temu, teraz poleciało w dołek. Może za jakiś czas się odbije. Przeżyłem coś takiego na jednym forum tematycznym. Umarło śmiercią naturalną. Dlaczego ? Na początku był bum, masa postów, dziennie ponad 200 postów się pojawiało. Nie dało się tego ogarnąć. Ludzie zaczęli odchodzić, wszystko zwolniło aż w końcu stanęło. Podobny przypadek był na drugim forum. Też umarło, ale grupka zapaleńców ( w tym ja) postawiła to na nowo niestety straciliśmy starą bazę danych. I obecnie forum powoli się rozkręca, pojawiają się powoli nowi użytkownicy ( niestety nie wszyscy starzy powrócili) i miejmy nadzieję że tutaj będzie podobnie ;)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Sty 31, 2013 16:11     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Alpha Centauri napisał/a:
Ktoś pisał o wymianie szyby w aucie, jest jakieś podforum "gorące newsy", ktoś był w lokalu i poleca/odradza, ktoś widział film i chce napisać recenzję. Jak dla mnie chodzi o to, żeby treść posta wnosiła jakąś konkretną informację, najlepiej taką, która będzie jakiś czas aktualna.
a mało tu jest takich tematów? chyba 90 % to właśnie takie temacy i co z tego że sa jak nie ma komu pisac bo sie ludziom nie chce, wolą tylko lajkowac na fb
sebek napisał/a:
to forum przeżyło swój rozkwit parę lat temu, teraz poleciało w dołek
tak właśnie jest, chociaż i tak jest nie źle bo pozostałych 5 na których byłam całkiem padło
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 18:34     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
sadze Kisiu ze nie chodzi o lajkowanie na forum tylko o to ze jesli ktos sie juz wypowiedzial w jakims temacie i o czyms to tylko raz... ile razy mozna wypowiadac sie tak samo na jeden temat ? :)

a to co bylo kiedys... aj... serce az bije zybciej ^_^
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 19:11     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Aither, ale zdania mozna czasem zmieniac :D :D
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Sro Lut 06, 2013 21:19     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
zdanie się zmienia - tak, ale kierownictwa forum nie. A moim zdaniem to grupki i grupeczki i przyjaciele królika zniszczyli świeżość i SPONTANICZNOŚĆ Forum. Gratki.
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Lut 06, 2013 22:01     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Może jednak warto się spotkać w starym składzie ? :)
Oczywiście nie tylko :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Lut 06, 2013 23:32     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Mariusz napisał/a:
Może jednak warto się spotkać w starym składzie ? :)
Oczywiście nie tylko :)
to wpadaj na spotkanko :D
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Sro Lut 06, 2013 23:47     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Dorotka napisał/a:
zdanie się zmienia - tak, ale kierownictwa forum nie. A moim zdaniem to grupki i grupeczki i przyjaciele królika zniszczyli świeżość i SPONTANICZNOŚĆ Forum. Gratki.


Kto to jest królik ? :niepewny:

Btw. Ja pamiętam tylko dwie grupki :P
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 19:08     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Bylo minelo nie ma co sie rozczulac :) Zapraszamy na spotkanie :)
Profil
PW Email Cytuj
fekete 
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 03:06     



Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Starzy użytkownicy Forum najnormalniej w świecie się (przepraszam za to) starzeją. Praca, rodzina, coraz szybciej gnający czas... A młodsi wolą chyba inne fora ;) .
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 09:53     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
fekete napisał/a:
A młodsi
też się (przepraszam za to) starzeją, zakładają rodziny, powiększają rodziny i nie mają czasu na spotkania ;)
Profil
PW Email Cytuj
Alpha Centauri 
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 13:38     



Dołączył: 10 Lut 2007
Skąd: z klawiatury
kisia napisał/a:
Alpha Centauri napisał/a:
Ktoś pisał o wymianie szyby w aucie, jest jakieś podforum "gorące newsy", ktoś był w lokalu i poleca/odradza, ktoś widział film i chce napisać recenzję. Jak dla mnie chodzi o to, żeby treść posta wnosiła jakąś konkretną informację, najlepiej taką, która będzie jakiś czas aktualna.
a mało tu jest takich tematów? chyba 90 % to właśnie takie temacy i co z tego że sa jak nie ma komu pisac bo sie ludziom nie chce, wolą tylko lajkowac na fb

No jakoś nie widzę. Forum się rozruszało wyliczając kto ile zjadł pączków i "rozszyfrowując" skróty. Nie chcę tu nikogo krytykować, nie ma w tym nic złego, ale mnie (i pewnie innych przypadkowych "przechodniów") to mało interesuje. W temacie o książkach też tylko wyliczanka co ktoś przeczytał, w najlepszym razie lubię/nie lubię. I też nie oceniam nikogo, bo trudno jest więcej pisać jak nie wiadomo, czy ktokolwiek to przeczyta.
A nawet gdyby było 1000 atletów i każdy zjadłby 1000 kotletów...eee...znaczy nawet przy powszechnej mobilizacji ciężko Wam będzie przebić fora tematyczne, czy to literackie, czy samochodowe - w zasadzie na każdy temat są.
Pozdrawiam
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Sro Lut 20, 2013 23:20     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
ciężko znaleźć czas aby poczytać newsy na www a co dopiero poudzielać się na forum. kiedyś całymi dniami mogłem poklikać a poźniej szło się na piwko i kontynuowało się rozmowy w realu.

Wydaje mi się że to forum już nigdy nie odbuduje się. Pozostaną stare znajomości i choćby tylko dlatego zawsze będę miał wielki sentyment do niego. Ech nawet modkiem kiedyś byłem....w tych burzliwych czasach.
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 13:41     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Froszikkkkkkkkkk, bedziesz na spotkaniu ?? :)
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 21:26     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Morqana napisał/a:
Froszikkkkkkkkkk, bedziesz na spotkaniu ?? :)


:hyhy: a co mam przyjść?
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 13:36     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
frohike napisał/a:
Morqana napisał/a:
Froszikkkkkkkkkk, bedziesz na spotkaniu ?? :)


:hyhy: a co mam przyjść?


nooo pewnie :D
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008