Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bot
Pią Kwi 20, 2012 13:14
Jak sie żyje w Gliwicach
Autor Wiadomość
adrian 
Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 13:25   Jak sie żyje w Gliwicach  


Dołączył: 18 Kwi 2012
Skąd: Gliwice
Nie zauważyłem tu podobnych postów, a sprawa jak najbardziej męska. Przeprowadziliśmy się do Gliwic ze względu na rodzinę żony, kupiliśmy działkę. Teraz analizujemy dostępne w sieci projekty domów jednorodzinnych żeby wybrać ten najlepszy, z naszej perspektywy. Niestety, umknęło mi żeby zapytać jak się żyje w Gliwicach? :) Za dużo, poza krewnymi znajomych tu nie mam, praktycznie żadnego. Może i moje pytanie trochę zalatuje banalnością, ale co mi tam, piszcie
Ostatnio zmieniony przez Bot Sro Kwi 18, 2012 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 13:21     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
Pod jakim kątem to pytanie? Cenowo? Dostępność żłobków i przedszkoli? Drogi, autostrady, parkingi? Sklepy, puby, kina, kultura, ścieżki rowerowe? Praca? Dużo tu pisać o wszystkim więc mała prośba o zawężenie tematu :)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek 
Wysłany: Czw Maj 10, 2012 18:59     


Imię: Piotr
Dołączył: 09 Kwi 2011
Skąd: Gliwice
W Gliwicach żyje się fajnie,czynię to od 49lat...
Profil
PW Email www Cytuj
Yeti 
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 22:10     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
adrian napisał/a:
jak się żyje w Gliwicach?

O dziwo, trzy tygodnie od założenia tematu, a niewiele wpisów...
Może i pytanie banalne, ale czyż nie powinno ono być sednem forum o takiej nazwie?...
Gdyby temat się bardziej rozkręcił, to zapewne byłoby wiele opinii pozytywnych, ale jeszcze więcej marudzenia... bo to nasza cecha narodowa i większość w każdym temacie marudzi :/

Prawie trzydzieści lat temu przyjechałem do Gliwic na studia i jakoś już zostałem do dzisiaj!... Pomimo, że nie było to planowane, a powodem takiej decyzji był zbieg wielu dość przypadkowych okoliczności (głównie jednak zawalenie się innych planów), to dzisiaj tego nie żałuję! Tyle że ja przyjechałem z miejsca, gdzie żyło się (i nadal żyje) nieco trudniej niż tu! :)
Nie jest tu ani niebo, ani piekło!... Po prostu trzeba sobie radzić! :)
Gliwice się zmieniają, a zmiany dają nadzieję, że będzie się z czasem żyło jeszcze lepiej niż dzisiaj!
Zmagamy się na codzień z problemami, które utrudniają nam życie,... ale np. mam rodzinę we Wrocławiu, która musi zmagać się z takimi samymi i to w nie mniejszej skali.
Niewątpliwie Gliwice posiadają swoją specyfikę i swoje uroki! Wybierając to miejsce na dalsze życie, warto to dostrzegać!

Adrian życzę powodzenia! :)
Profil
PW Email Cytuj
Sober 
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 19:36     


Imię: Tomek
Dołączył: 05 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Ja wróciłem po 10 latach i nie żałuję! :D

Generalnie cała nasza górnośląska aglomeracja jest z roku na rok coraz wygodniejsza, a Gliwice jak na moje oko są najlepszym miejscem do mieszkania w okolicy. Przede wszystkim łatwo stąd wszędzie dojechać, czy to nad jeziorko, czy do innych miast z regionu. Przy 2.2 mln ludzi w okolicy, czy nawet 3.5 mln jak liczyć dalsze miasta to na prawdę jest nieźle. Większość takich skupisk ludzi, w szczególności w Polsce, dosłownie stoi.

Samo centrum, pomimo że Gliwice jest stosunkowo małym miastem, oferuje na prawdę dużo, także na nudę nie narzekam. No i jest całkiem niezły minibrowar :padam: Byłem też bardzo pozytywnie zaskoczony Urzędem Miejskim, a tej biurokracji przy przeprowadzce było... a poszło na prawdę zarówno szybko, jak i przyjemnie. Do UM-ich w innych miastach miałem zawsze pecha... Skarbówka to niestety jak wszędzie! :dobani:

Co do minusów to na pewno wymieniłbym obskurny dworzec i zmniejszony, ale nadal istniejący tranzyt przez ścisłe centrum miasta (Wyszyńskiego/Zwycięstwa). Miejscami miasto jest troszkę zapuszczone, ale się to zmienia na plus. Są też w okolicy tańsze miasta, zarówno pod względem nieruchomości jak i cen w sklepach.

W każdym razie jak nie będę zmuszony za chlebem jechać, to zostaję! :cwaniak:
Profil
PW Email Cytuj
kropka75 
Wysłany: Pią Sty 11, 2013 11:01     


Dołączyła: 22 Lut 2008
Skąd: Gliwice
Miło. :)
Jak wszędzie, ale wizualnie miło. :)

Przeniosłam się tu lat temu parę z Knurowa. Nie żałuję. :)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008