Poprzedni temat «» Następny temat
Podroze
Autor Wiadomość
rastuch 
Wysłany: Sro Wrz 29, 2010 22:01     


Imię: Marcin
Dołączył: 13 Sty 2010
Nie wiem czy znacie stronę koniecswiata.net - jest doskonała dla tych, którzy samodzielnie planują podróż :) Dzięki niej zacząłem się poważnie zastanawiać nad wizytą w Rumunii... Czas pokaże czy to wyjdzie :) W każdym razie myślę, że niektórym informacje tam zawarte mogą pomóc :)
Ostatnio zmieniony przez Bot Sob Lip 07, 2012 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
cecyliaPG 
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 12:25     


Dołączył: 23 Sty 2011
Skąd: POLSKA
JA polecam Kotlinę Kłodzką Góry stołowe jest co zwiedzać tanio można się zakwaterować ogólnie jest ok.. A CO DO MIAST to polecam Prage piękne miasto no totalna legalizacjia ha :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Basia K 
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 11:48     



Dołączyła: 15 Paź 2007
Skąd: Sośnica
Uwielbiam poznawac nowe miejsca...
Nie lubię jednak takich zorganizowanych wycieczek.W taki sposób zwiedzałam Pragę.Miejsca zgodnie z programem wycieczki.Wszystko w określonym narzuconym porządku,który nie do końca odpowiadał moim marzeniom.
Posiłki również "na gwizdek".Buszowaliśmy z synem nocami po Pradze,no a rano trzeba było wstac na śniadanie,no i dalsze zwiedzanie.
Uff,muszę jeszcze raz pojechac do Pragi,ale już samodzielnie.

Tak właśnie "samodzielnie" byłam we Włoszech.Polecam każdemu.Wcale nie jest to jakieś straszne.
W dzisiejszej dobie internetu....! Przed wyjazdem byłam zaopatrzona w przewodnik,rozmówki.Wszelkie niezbędne informacje.
Udało mi się wyszperac tani przelot.Wcale nie jakimiś tanimi lotami,udało mi się załapac na promocję LOT-u,gdzie 3 miejsca w samolocie były w baaardzo obniżonej cenie.Za dwie osoby,w obie strony zapłaciliśmy 750 zł!
Hotel też wyszperałam w internecie.Wiem,że różnie z tym bywa.No,akurat mieliśmy szczęście i w rzeczywistości było tak jak w ofercie.
Co do zwiedzania....Znów internet.Dowiedziałam się,że na miejscu można nabyc karty turystyczne na 1,2,3 doby bądź tydzień,uprawniające do poruszania się wszelkimi środkami komunikacji (poza pociągami) po całym regionie,do wstępu do wszystkich muzeów.
Za jedną taką 72 godzinną kartę (na 1 osobę) zapłaciliśmy 25 euro,a jak sobie zsumowaliśmy to co wydalibyśmy przez ten czas to wyszło około 150 euro.
Mimo nieznajomości włoskiego pojechaliśmy pociągiem nad morze.

Chwalę się? Nie,po prostu chcę pokazac,że dla chcącego nic trudnego.

Marzy mi się teraz jeszcze podróż na Krym.Może uda mi się to zrealizowac......
Profil
PW Email Cytuj
gosia7 
Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 13:26     


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Skąd: ?ódź
Ja polecam PORTUGALIę !! Mieszkałam tam przez ostatni rok i w 100% stwierdzam, że jest niedocenionym krajem pod względem turystycznym! Piękna Lizbona, klifowe wybrzeża, ogromne złote plaże, ale i góry oraz parki naturalne - ogromna różnorodność i wspaniali ludzie! A do tego pyszna kawa, winko Porto, fado i rybki!

Bilety ryanair'a do Porto -> bardzo tanie :)

serio polecam Wam najgoręcej, ja na pewno już niedługo tam wrócę
Profil
PW Email www Cytuj
bronek 
Wysłany: Sro Cze 06, 2012 21:03     


Dołączył: 06 Cze 2012
Skąd: Polska :)
Jak mi się uda w tym roku to może w sierpniu dam radę polecieć do Edynburgu na coroczne Fringe - byłem tam dwa lata temu i wsiąkłem na całego. Jest wtedy naprawdę co oglądać :)
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 22:26     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Turcja-Side

Miasto tetniace zyciem od wschodu do zachodu slonca.

Piekna, piaszczysta plaza, ktora mozna isc bez konca.....

Nowa promenada, ktora mozna dojsc do miasta.

Side, nazwa miasta pochodzi od kwiatu granatu..i faktycznie w niektorych miejscach mozna je zobaczyc.

Pachnace roznymi przyprawami......bazar w Side, ktory poprostu zachwyca.....

Polecam jednak podroz do Manavgat ( oddalony od Side okolo 10 km).
Targ.....roznorodny, od owocow, przypraw, herbat...po ubrania itd.
Tu czas zatrzymal sie w miejscu. Mieskancy bardzo mile przyjmuja turystow, chetnie robia sobie zdjecia....wiadomo, probuja zachecic do kupowania towaru.

Zachwycilam sie,kultura, ich sposobem bycia,
Profil
PW Email Cytuj
dzierlatka 
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 11:53     


Dołączyła: 19 Lip 2011
Skąd: Gliwice
ja od paru lat jeżdzę do małej miejscowości Aubais - Francja....mieścina malutka,mieszkańcy przemili.....do Marsylii 35 km..../Brat ma tam swój dom letniskowy/...
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 22:57     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Szamanka napisał/a:
Turcja-Side
no właśnie ale jak tu lecieć skoro biura podróży upadają ? :/
Profil
PW Email Cytuj
Frog 
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 23:30     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
szukac informacji na necie o biurach. O Traidzie mozna znalesc setki jak nie tysiace negatywnych wiec nic dziwnego ze w koncu zbankrutowali. Po za tym mozna zaplacic za wakacje karta. Wtedy wrazie W mozna dostac caly zwrot za nie zrealizowana usluge :)
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 12:52     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Zawsze można pojechać na własną rękę, nie są to aż tak tragiczne pieniądze ;)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 19:52     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
gosia7 napisał/a:
Ja polecam PORTUGALIę !! Mieszkałam tam przez ostatni rok i w 100% stwierdzam, że jest niedocenionym krajem pod względem turystycznym! Piękna Lizbona, klifowe wybrzeża, ogromne złote plaże, ale i góry oraz parki naturalne - ogromna różnorodność i wspaniali ludzie! A do tego pyszna kawa, winko Porto, fado i rybki!

Bilety ryanair'a do Porto -> bardzo tanie :)

serio polecam Wam najgoręcej, ja na pewno już niedługo tam wrócę


Bylem w Portugalii w tym roku. Plaze Albufeira naprawde robia wrazenie, a ilosc muszli jakie wyrzucil ocean w zyciu nie widzialem. Naprawde pieknie, chociaz warto miec samochod i nie stacjonowac w jednym miejscu, a przejechac sie w zdluz wybrzeza. Wiele ciekawych miejsc.
Chociaz troche nie potrafie pojac fenomenu Lizbony. Wszyscy ja tak podziwiaja, a ja moze oprocz paru miejsc, nie widzialem w niej nic niesamowitego. Moze powodem bylo malo czasu, ale miejscami przypominala okropny slums.

Mialem tez okazje pobyc na teneryfie i serdecznie polecam. Rowniez warto wynajac samochod i przejechac cala wyspe wzdluz i wszerz. Atrakcji pod dostatkiem. Loro Park, Aqua Parki, Wulkan El Teide, Piramida, Obie polowki wyspy zupelnie inny klimat atmosferyczny. Wiele rejsow w miejsca gdzie sa wieloryby i delfiny. Warto ulokowac sie w poludniowej czesci wyspy. Znacznie dluzej swieci slonce, duzo ladniejsze plaze i lepsza pogoda.

Jesli ktos szuka naprawde dobrych ofert to polecam szukac z travelrepublic.co.uk Mozliwe ze jakies loty z polski sie trafia. Wysokiej klasy hotele i najnizsze cenowo oferty w porownaniu do innych stron.
Profil
PW Email www Cytuj
wloscislawa62 
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 11:47     


Dołączyła: 29 Sie 2012
Skąd: Zabrze
Ja polecam Seszele i Malediwy - to raj na ziemi!
Ostatnio zmieniony przez Bot Sro Sie 29, 2012 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
Frog 
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 13:55     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
wloscislawa62 napisał/a:
Ja polecam Seszele i Malediwy - to raj na ziemi!


Tego chyba nie trzeba polecac. Moje Marzenie ! @Wloscislawa nie orientujesz sie za ile najtaniej mozna odwiedzic te mejsca ?
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 23:06     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
wloscislawa62 napisał/a:
Ja polecam Seszele i Malediwy


Ja polecam lot na księżyc, tylko kogo na to stać :-)
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 11:38     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
trunks, polecasz z doświadczenia? ;)
Profil
PW Email Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 20:45     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
ja w tym roku zwiedzalam Malezje i Kambodze:)
dla kogos lubiacego azjatyckie klimaty - polecam:)
dwa kraje - dw zderzenia poziomu zycia ludzie;)
no i mix kulturowy i religijny - warto zobaczyc:)

:rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 21:18     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Frog napisał/a:
wloscislawa62 napisał/a:
Ja polecam Seszele i Malediwy - to raj na ziemi!


Tego chyba nie trzeba polecac. Moje Marzenie ! @Wloscislawa nie orientujesz sie za ile najtaniej mozna odwiedzic te mejsca ?


Patrzac z punktu zarobkow polskich to masakra, ceny okolo 10kzl w gore. Jednak zyjac i pracujac np w anglii ten temat przestaje byc taki niedoscigniony. Wyjazd dla dwojga mozna znalesc juz w cenie 1,5k funtow za tydzien.

Za podobne pieniadze mozna rowniez zwiedzic Karaiby lub wybrzeza Meksyku. Tez warto.
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 00:20     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
póki się da moim hobby będą podróże do Egiptu :zawstydzony:
Profil
PW Email Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 07:13     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Major - grunt to nie placic biurom podrozy:)))))
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 12:20     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
kisia, a nie wolalabys zwiedzic inne miejsca? Jezdzenie w to samo miejsce to troche strata czasu i okazji do poznania innych kultur/rejonow.

Harcerka, to prawda. Warto wlasnie do Azji jechac szukajac czegos na wlasna reke. Znam kilka osob, ktore takie wyprawy sami zorganizowali i doslownie niewielkim kosztem zwiedzali przez np miesiac czasu piekne miejsca, czesto te, ktore zwykli turysci nie ogladaja.
Podobnie jest z Ameryka poludniowa tylko tam trzeba szukac bezpiecznych panstw tj Peru inaczej mozna nie wrocic z wakacji.
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008