Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Fenix
Pon Kwi 26, 2010 16:31
Wycieczki rowerowe
Autor Wiadomość
plusz0wy 
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 20:31     



Imię: Grzesiek
Dołączył: 12 Sie 2009
Skąd: skądęsatąra
To i ja wrzucę swoją trasę... Co prawda przejechana była jakieś 3 tygodnie temu ;)
A więc tak. Trasa liczyła sobie około 49 km. Płaska jak stół... Czas poświęcony na jej przejechanie to 2h. Nic oszałamiającego niestety. Szkoda tylko, że parę ładnych kilometrów musiałem rower prawie prowadzić bo droga się nie nadawała dla szosówki :/ Zamiast asfaltu były takie trelinki (u mnie się tak mówi na takie sześciokąty co kiedyś były/są na chodnikach :) ) a pomiędzy nimi takie szpary, że koła co chwila wpadały :D Masakra !

h t t p;//img541.imageshack.us/i/trasajeziora.png/]
Profil
PW Email Cytuj
deni 
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 13:30     



Dołączyła: 13 Cze 2009
Skąd: Gliwice
Widzę, że sporo jeździcie po Gliwicach i okolicy i w związku z tym małe pytanie. Czy ktoś z Was zna ścieżkę dydaktyczną z Przyszowic do Chudowa? Zaczyna się ładnie, szeroka, dobre podłoże ( nie wiem jak dla rowerzystów bo ja maszeruję), ale jak wygląda dalej, czy podobnie jak na początku? Chciałabym się tam przejść, ale z drugiej strony nie lubię zawracać gdy okazuje się, że jest nieciekawie.
Profil
PW Email www Cytuj
shortee 
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 14:08     


Dołączył: 09 Wrz 2010
Potrzebuje wsparcia narzędziowego przy wymianie korby w rowerze. Czy jest tu jakaś życzliwa osoba z Sośnicy, która udostępni lub pomoże wymienić korby w moim rowerze? Proszę o przesłanie wiadomości na PW. Z góry dzięki!@!
Profil
PW Email Cytuj
diakles 
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 21:34     


Dołączył: 29 Wrz 2010
Coś dla miłośników dalszych wycieczek, niedawno powstała trasa rowerowo o długości 160 km biegnąca na Słowację do Martina więcej o niej można poczytać na stronie h t t p;//w w w btcbb, p l/projekt,strona.html
Profil
PW Email www Cytuj
plusz0wy 
Wysłany: Sob Paź 09, 2010 20:55     



Imię: Grzesiek
Dołączył: 12 Sie 2009
Skąd: skądęsatąra
To ja dorzucam nowe trasy ;) Pierwsza do Tarnowskich gór, przejechana jakieś 3 tygodnie temu chyba. Długość około 58km, czas jakieś 3 godzinki (łącznie z podziwianiem dość fajnego runku ;) ).

h t t p;//img529.imageshack.us/i/tarnowskie.png/]

Druga wyprawa odbyła się dzisiaj. Liczyła sobie około 70km. Czas.....hmmm dużo :D ?ącznie z podziwianiem jeziora, jakichś odbywających się tam regat i wymianą dwóch dętek około 4,5 godziny (czystej jazdy niecałe 3h). Znowu zauważyłem, że polskie drogi (w zasadzie pobocza) nie nadają się dla szosówki :P Przynajmniej jeśli kolarz waży około 110kg :rotfl: Jedzie się fajnie, fajnie - jedna dziura i trza dętkę zmieniać :/ Dlatego już chyba lepiej jeśli droga jest kiepawa cały czas to się przynajmniej nie rozpędzę i mogę spokojnie slalomować między wyrwami :P

h t t p;//img231.imageshack.us/i/jezrybnickie.png/]

Uploaded with h t t p;//imageshack.us]ImageShack.us
Profil
PW Email Cytuj
Titanic 
Wysłany: Wto Sie 30, 2011 16:42     



Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Gliwice - Kopernik
Wybieram się w sobotę 3.09 z Olkusza do Krakowa

h t t p;//w w w bikemap.net/route/1224197

Trasa lekka, łatwa i przyjemna: końcowe 2/3 trasy to lekki zjazd, jeśli ktoś ma ochotę się przewietrzyć, to zapraszam.
Profil
PW Email Cytuj
Frankie Niagara 
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 20:02     


Dołączył: 18 Wrz 2011
Skąd: Gliwice
Poszukuje miejsc na wycieczki rowerowe z podobnymi widokami jak na Żernikach okolice ul Elsnera oraz okolice Sikornika ul. Czapli i Biegusa w kierunku na Smolnicę.

Chodzi mi o ładne widoki szerokiego horyzontu, nieboskłonu, pola z daleką widocznością. Co polecacie?
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Pią Lip 27, 2012 08:31     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Ciekawe trasy :ok:

Ja 2-3 tygodnie temu jechałem na rowerze do Czyżowic koło Wodzisławia, trochę przez pola, trochę przez lasy, a trochę drogami. Wyszło 66km. Ostatnio mało czasu na rower, ale może w jakiś weekend w końcu i czas i pogoda dopiszą :)
Profil
PW Email www Cytuj
wariat 
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 18:24     


Dołączył: 10 Wrz 2012
Skąd: ??
Frankie Niagara, Hej, z widokami polecam drogę z Czechowic do Pyskowic przez pola, z Pyskowic przez Kamieniec do Wojska , oraz hałdę w Przezhclebiu za jeziorem Czechowickim.
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 08:46     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Albo na górę Św. Anny? :P
Profil
PW Email Cytuj
wariat 
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 21:38     


Dołączył: 10 Wrz 2012
Skąd: ??
Hej hej, jeśli ktoś jest chętny na przejażdżke rowerową w kierunku Toszka lub okolic to proponuje spotkanie około 11 pod sp 42 na osiedlu kopernika.
Powrót około popołudnia między 17 a 18.
Szukac rowerzystów pod sp 42.
Pozdrówka Wariat.
Profil
PW Email Cytuj
Olka 
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 22:35     


Dołączyła: 12 Lis 2010
Ja chcę już na rower!
A tu końca zimy nie widać.
Ciekawe trasy opisujecie - nie mogę się doczekać wiosny. :zalamany:
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 11:47     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Olka napisał/a:
Ja chcę już na rower!
A tu końca zimy nie widać.
Ciekawe trasy opisujecie - nie mogę się doczekać wiosny. :zalamany:


Ani się nie obejrzymy i znów będzie wiosna, będzie można znów zasiąść na dwa kółka i pojechać za miasto.

Może uda się jakąś forumową ekipę rowerową zebrać w któryś ładny weekend i gdzieś wspólnie pojechać?
Profil
PW Email www Cytuj
kropka75 
Wysłany: Sro Mar 06, 2013 09:45     


Dołączyła: 22 Lut 2008
Skąd: Gliwice
Przyszłam zerknąć gdzie jeździcie i coś podkraść, jakiś pomysł, skoro w końcu się roweru dorobiłam, a tu taki zonk... Trasy po 50-70km.
Chcecie mnie zabić? :rotfl:

Zlitujcie się. :D

A potem mi napiszcie gdzie mogę się wybrać na krótką przejażdżkę, bezpiecznie, z małym dzieckiem, startując od Andersa. :)
Please!
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Sro Mar 06, 2013 11:02     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
kropka75 napisał/a:
Przyszłam zerknąć gdzie jeździcie i coś podkraść, jakiś pomysł, skoro w końcu się roweru dorobiłam, a tu taki zonk... Trasy po 50-70km.
Chcecie mnie zabić? :rotfl:

Zlitujcie się. :D

A potem mi napiszcie gdzie mogę się wybrać na krótką przejażdżkę, bezpiecznie, z małym dzieckiem, startując od Andersa. :)
Please!


Chyba najlepiej w stronę Sowińskiego i dalej w pola - tam jest trochę ładnych dróżek wśród pól i lasów. Jadąc w tamtym kierunku, chyba najszybciej opuścisz miejski ruch.

W pozostałych kierunkach przedzierasz się przez ruch miejski, przejścia itp. no i jest dalej by wyjechać z miasta.
Profil
PW Email www Cytuj
kropka75 
Wysłany: Sro Mar 06, 2013 13:11     


Dołączyła: 22 Lut 2008
Skąd: Gliwice
Tylko gdzie ta droga "w pola"? :)
Profil
PW Email Cytuj
wariat 
Wysłany: Sro Mar 06, 2013 21:25     


Dołączył: 10 Wrz 2012
Skąd: ??
hello.
musisz dojechać do szpitala na Radiowej a potem pojechać ul Kozłowską w stronę pól po płytach, a potem to dojedziesz do drogowskazów , na Kozłów i Ostropę lub w stronę Tesco.
A generalnie jak będziesz się wybierać to daj znać to możemy się tam spotkać.
Pozdrówka
Profil
PW Email Cytuj
kropka75 
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 13:17     


Dołączyła: 22 Lut 2008
Skąd: Gliwice
wariat napisał/a:
hello.
musisz dojechać do szpitala na Radiowej a potem pojechać ul Kozłowską w stronę pól po płytach, a potem to dojedziesz do drogowskazów , na Kozłów i Ostropę lub w stronę Tesco.
A generalnie jak będziesz się wybierać to daj znać to możemy się tam spotkać.
Pozdrówka

Ja wiem, ja wiem, ja wiem. :D

Znam część tej trasy, bo się tam kiedyś zapuściłam pieszo z młodym, jak jeszcze go w chuście nosiłam. Cisza i spokój.
Zaskoczenie tam przeżyłam - ulica Morska. :D Uroczy pomysł. :D

Tam się tyłem dociera do skrzyżowania Kozielska - Chemiczna. Tyle wiem. Dalej się nie zapuszczałam.

A jak pojechać dalej, to powrót jak wygląda? Tą samą drogą trzeba? Czy jest szansa na jakieś koło do zatoczenia?


Dzięki za propozycję. :)

Póki co muszę skręcić rower, bo mi go przysłali w częściach.... Doktorat na tym zrobię chyba. :/
Ostatnio zmieniony przez kropka75 Czw Mar 07, 2013 13:18, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
jarq 
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 11:33     


Dołączył: 11 Sie 2007
Skąd: Gliwice
Zależy ile chcesz zrobić z młodym na rowerze.
Możesz wrócić serwisówką koło autostrady
Profil
PW Email Cytuj
kropka75 
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 12:35     


Dołączyła: 22 Lut 2008
Skąd: Gliwice
Na początek mało.
Nie wiem jeszcze co on na to.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008