Poprzedni temat «» Następny temat
Stare auto - co zrobić żeby zarobić, w okolicy
Autor Wiadomość
lukaszm90 
Wysłany: Wto Lut 14, 2012 23:17   Stare auto - co zrobić żeby zarobić, w okolicy  


Imię: ?ukasz
Dołączył: 14 Lut 2012
Skąd: Gliwice
Witam,

chciałbym żeby ktoś poradził mi jak najlepiej pozbyć się starego auta, aby odzyskać możliwie najwięcej pieniędzy w okolicznych skupach złomu, opon itd. Chciałbym, aby ktoś bardziej doświadczony polecił mi miejsca do których mogę zadzwonić/pojechać, w czym rzecz:

- samochód z 92 r. Opel Vectra jeździ i wymaga niewielkich napraw, jeszcze kilka dni temu nawet nie myślałem o zmianie samochodu, problem w tym, że przegląd jest do 17.02 br. Rozsądnym rozwiązaniem wydaje mi się oddanie go do skupu takiego jak ten, olmet/ jego waga to 1050 kg więc wg cennika powinienem dostać około 650 zł.

- ponad to mam dwa komplety względnie dobrych opon na felgach, ciągle nadające się do użytku a zatem tutaj też szukałbym jakiejś drogi odzyskania pieniędzy.

Więc: czy opłaca się oddawać na złom aż w Tarnowskich Górach, czy w Gliwicach można znaleźć miejsce gdzie skupią w podobnej cenie, może na części? Czy od wagi samochodu odlicza się wagę elementów niemetalowych, przynajmniej szacunkowo? Co zrobić z oponami, ile można z nich odzyskać, co z felgami czy może na złomie zazwyczaj biorą opony na których się przyjechało czy ściągają?

No i jeszcze postscriptum chociaż przypuszczam, że ogłoszenia nie są mile widziane, dodam, że chętnych do kupna w trybie natychmiastowym w cenie właśnie około złomowej zapraszam do wysłania prywatnych wiadomości.
Ostatnio zmieniony przez Bot Wto Kwi 12, 2016 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Fenix 
Wysłany: Sro Lut 15, 2012 09:50     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
Masz garaż to go rozbieraj i sprzedawaj wyjdzie ci więcej niz 650 zl
Profil
PW Email www Cytuj
Alpha Centauri 
Wysłany: Sro Lut 15, 2012 20:38     



Dołączył: 10 Lut 2007
Skąd: z klawiatury
Akurat niedawno złomowałem. Nie było czegoś takiego jak stawka za kg - auto jest wyceniane na podstawie widzimisię złomujących. Myślę, że tak jest wszędzie. Jak się ktoś umie targować to dostanie więcej, jak nie, to mniej. Nie sądzę też, żeby było warto jeździć gdzieś daleko. Podejrzewam, że wiele więcej niż te 500-700 zł nie dostaniesz. Na części np na allegro byłoby zdecydowanie korzystniej, ale to problematyczne - trzeba samemu porozkręcać, przechowywać, pakować w przypadku wysyłki etc. No i odzyskanie kasy z części pewnie potrwa n lat. Na złomie nie ściągną ci opon. Ale najlepiej wybierz się na ul. Lotników lub tu: h t t p;//schrott, p l/ i zapytaj sam.
Ogólnie złomowanie to przykra sprawa, oddajesz auto i wspomnienia :(
Pozdrawiam
Profil
PW Email Cytuj
lukaszm90 
Wysłany: Pią Lut 17, 2012 00:04     


Imię: ?ukasz
Dołączył: 14 Lut 2012
Skąd: Gliwice
Wybór padł jednak na wspomniany olmet w TA. Całkiem dobra jak na takie miejsce obsługa, przed oddaniem samochodu poprosiłem o wyciągnięcie radia, i nie było z tym problemu. Reszta jak na stronie, stawka do 65 gr za kilogram samochodu, który przyjeżdża do nich na kołach, w wypadku potrzeby przywiezienia na lawecie to 55 gr, w moim przypadku wyszło 1050 kg, a więc całkiem korzystne 680 zł. Koła oczywiście biorą, wszak to również część do sprzedania.

Podsumowując firmę polecam, dostałem niezłe pieniądze, nie było problemu z zabraniem radia, i nie byłoby prawdopodobnie z zabraniem innych łatwo dostępnych części. Ponadto inne detale takie jak papierowa torba na tablice rejestracyjne, koszulka na dokumenty itd. h t t p;//olmet, p l/ (ah, i jeszcze firmowy gadżet: kalendarz z mokrymi piersiami owiniętymi metalową siatką i podpisem "inspiruje nas złom" oraz w specjalnym dniu poczęstunek pączkami :))
Profil
PW Email Cytuj
Nikaa 
Wysłany: Pią Lut 17, 2012 10:59     


Dołączyła: 25 Lut 2010
My tez tam zlomowalismy auto.. i tam jest jedna z najlepszych cen.. aaa i mozna bylo pociac i oddac na zlom.. ale nie wyszlo by o wiele wiecej
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008