Poprzedni temat «» Następny temat
Zmieniacie opony, czy nie?
Autor Wiadomość
kapyt45 
Wysłany: Nie Gru 18, 2011 16:46   Zmieniacie opony, czy nie?  


Dołączył: 18 Gru 2011
Skąd: Gliwice
Witam

Zmieniacie opony czy nie? Kupiłem nowe i nie wiem czy zmieniać, bo szkoda, by się ścierały, skoro śniegu nie ma...

Co myślicie?
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Nie Gru 18, 2011 18:51     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
mysle, ze powinienes je zostawic w domu i przykryc pierzynka, zeby nie zmarzly :) jest zima chlopie. Zaloz gume bo bedziesz zalowal :D:D:D
Profil
PW Email Cytuj
Frog 
Wysłany: Nie Gru 18, 2011 21:48     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
kapyt nawet jak sniegu nie ma to warto zmienic na zimowe... Zalecane jest gdy temp. spada ponizej 7stopni wlasnie juz uzywanie zimowek gdyz sa zrobione z innego rodzaju gumy ktora inaczej (lepiej do takiej temp. i warunkow) zachowuje sie na jezdni. Takze jezdzac na letnich to wlasnie one beda sie bardziej niszczyc przy takich temperaturach i warunkach bo niesa do tego stworzone... No i oczywiscie bezpieczenstwo....
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pon Gru 19, 2011 19:35     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
to po cholerę kupujesz oponę zimową jak chcesz ją trzymać w domu ? Nie ogarniam powoli tego świata ...
Profil
PW Email Cytuj
Frog 
Wysłany: Pon Gru 19, 2011 21:39     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
@sebek kupil z nadzieja na SNIEG ;) A tu go globalne ocieplenie zrobilo w ... bambuko ;) Ale podobno od nowego roku ma przyjsc PRAWDZIWA zima takze problem sie rozwiaze sam ;)
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 09:20     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Ale tu nie chodzi o śnieg. Przecież opona zimowa ma zupełnie inną mieszankę i konstrukcję. Ma o wiele więcej lamel decydujących o przyczepności. Opona letnia w temperaturze bliskiej 0 jest twarda jak kamień.

To jest takie typowe myślenie w tym kraju. Kupię, ale po co zakładać skoro śniegu nie ma, nie założę teraz, za rok będzie jak nowa ... Potem jedna sytuacja stresowa na drodze i kończy się w rowie "dla przyoszczędzenia przez jedną zimę opon". Czy gra warta świeczki ? Tutaj pozostawiam decyzję właścicielom samochodów ...

Byłem u naszych zachodnich sąsiadów przez kilka dni jakiś miesiąc temu. Byłem na południu gdzie ogólnie temperatury są trochę wyższe niż u nas i zwróciłem uwagę na to, że nie było tam samochodu który stałby na letnich oponach. Co więcej, w ciągu tych paru dni które tam spędziłem znalazł się tylko jeden samochód, który miał oponę starszą niż 4 lata !

Co decyduje o bezpieczeństwie ? Przede wszystkim jakość dróg i dobre ogumienie połączone z odpowiednim stanem technicznym samochodu + rozsądek kierującego. Niestety w tym powalonym kraju wytłumaczeniem na WSZYSTKO jest "nadmierna prędkość" :dobani:
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 13:28     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
sebek napisał/a:
Co decyduje o bezpieczeństwie ? Przede wszystkim jakość dróg i dobre ogumienie połączone z odpowiednim stanem technicznym samochodu + rozsądek kierującego. Niestety w tym powalonym kraju wytłumaczeniem na WSZYSTKO jest "nadmierna prędkość" :dobani:

No przecież gdyby jechał po śniegu na tych swoich letnich oponkach 5-10km/h to by nie wylądował w rowie. Logiczne, no nie? Czyli jednak prędkość :P

Nie ma co dyskutować. Spada temperatura, nawet jeśli nie ma śniegu - zmieniam opony. I można sobie gadać w nieskończoność, ale do niektórych nie trafiają argumenty o innej mieszance. Oni i tak wiedzą najlepiej. Przecież opony zimowe są na zimę a teraz to jakaś popylina jest a nie zima ;)
Profil
PW Email Cytuj
Frog 
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 14:47     


Imię: Damian
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Zabrze
sebek napisał/a:
Ale tu nie chodzi o śnieg. Przecież opona zimowa ma zupełnie inną mieszankę i konstrukcję.


No wiem, pisalem o tym wyzej ;) Tylko teraz napisalem o SNIEGU jesli dalej ma watpliwosci zebyzalozyc no to jak nadejdzie po nowym roku snieg to juz mu rozwieje te jego watpliwosci ;)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008