Poprzedni temat «» Następny temat
STADION PIAST GLIWICE
Autor Wiadomość
Morqana 
Wysłany: Sob Paź 01, 2011 11:02   STADION PIAST GLIWICE  


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Przechodziłam wczoraj koło Naszego Stadionu Piasta. Powiem szczerze, że jeszcze nie wszystko skończone. Pomieszczenia są jeszcze, że tak powiem "gołe", puste ściany. Zachwyciłam się jednak wchodząc na górną część trybun, aż dech zapiera na widok tak ogromnego obiektu. Poniżej zamieszczam zdjęcia.


*Boisko główne o wymiarach zgodnych z wytycznymi UEFA (105x68m), z nawierzchnią z trawy naturalnej, podgrzewane wodną instalacją z miejskiej sieci ciepłowniczej.
*Nowe oświetlenie o natężeniu ponad 2000 luksów na potrzeby transmisji telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości (HD).
*Boisko treningowe o wymiarach 40x20m
*4 zadaszone trybuny o wysokości 17m, na ktorych zasiądzie conajmniej 10 tyś kibiców ( w razie konieczności, będzie możliwośc poszerzenia widowni o kolejne 5 tyś miejsc). 40 miejsc przeznaczone zostanie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.
*Trybuny podzielone na 20 sektorów
*Loża dla VIP-ów.
*Trzykondygnacyjny budynek klubowy mieści pomieszczenia dla zawodników z podziałem na gospodarzy i gości, sale dla trenerów, sędziów, delegata i obserwatora UEFA/PZPN, pokój do badań dopingu, pomieszczenia dla rozgrzewki zawodników, zaplecze biurowe, strefę dla prasy, pomieszczenia dla VIP-ów z zapleczem gastronomicznym i technicznym, pomieszczenia dla policji, zaplecze kontrolne, pokój dla spikera, pomieszczenia komentatorskie oraz zaplecze dla straży pożarnej.
*Sklep z pamiątkami i stoiska z gastronomią
*Parkingi dla samochodów osobowych, wozów szybkiego reagowania, autokarów, pojazdów technicznych
*Nowoczesne instalacje monitoringu, nagłośnienia oraz kontroli biletów.
*Nowe staloweogrodzenie kompleksuo wysokości 2,5m, z bramkami i furtkami rozwieranymi oraz bramami przesuwnymi .

KOSZ INWESTYCJI FINANSOWANEJ ZE ŚRODKÓW MIEJSKICH TO OK. 54MLN Z?


:)














Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Sob Paź 01, 2011 15:52     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Byłem dziś w ramach spacerku. Nowy obiekt cieszy oko. Miejmy nadzieję, że korzystanie z niego również będzie wiązało się z pozytywnymi odczuciami.
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek 
  Wysłany: Sob Paź 01, 2011 16:35     


Imię: Piotr
Dołączył: 09 Kwi 2011
Skąd: Gliwice
Morqana napisał/a:
Przechodziłam wczoraj koło Naszego Stadionu Piasta
bardzo proszę
mów za siebie..."koło mojego stadionu Piasta"...gdyż ja nie utożsamiam się z kibolami żądnymi rozrób i chamstwa...więc stadion nie jest mój...
Profil
PW Email www Cytuj
plusz0wy 
Wysłany: Sob Paź 01, 2011 18:14     



Imię: Grzesiek
Dołączył: 12 Sie 2009
Skąd: skądęsatąra
mnie tam też się podoba nowy stadion. Już dość sporo temu byłem tam z kolegą. Tylko na zewnątrz co prawda ale murawę i trybuny było troszkę widać :) Myślę, że jest akurat taki na warunki Gliwic. Chociaż tak na prawdę to każde miasto w okolicy modernizuje stadiony. Nie wiem czy nie ma lepszych i bardziej potrzebnych inwestycji...
Ale na pewno się tam kiedyś na mecz przynajmniej raz wybiorę :)
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Nie Paź 02, 2011 20:45     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Piotrulek napisał/a:
bardzo proszę
mów za siebie..."koło mojego stadionu Piasta"...gdyż ja nie utożsamiam się z kibolami żądnymi rozrób i chamstwa...więc stadion nie jest mój...


Panie Piotrze, mam do Pana duży szacunek, ale czasami Pan już przegina . Chodziło mi o OGÓ? mieszkańców Gliwic. Stadion jest miejski, czyli nasz, mieszkańców. To, że sporo jest kiboli, wcale nie oznacza, że wkłada się worka wszystkich kibicujących klubowi Piast Gliwice :zdegustowany: :/

Zresztą to chyba off - top, chodziło mi o otwarcie stadionu, a nie o wtrącanie w to kiboli.

Mnie stadion bardzo się podoba i pomimo tego, że praktycznie nie chodzę na mecze, to kiedy tylko będzie to już możliwe z pewnością z przyjemnością się tam wybiorę :)
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 11:59     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Szczerze? Brzydki jest. Wiem, wiem, zaraz na mnie wejdą, że przesadzam, że za dużo bym wymagał, że lepsze to niż nic, że inni wcale nie mają... Pierdu, pierdu. W przeciwieństwie do większości komentatorów nie patrzę przez pryzmat sympatii klubowych, "kilka" stadionów w swoim życiu widziałem, także w Polsce, i gliwicki niestety wypada blado. Gdzieś zasłyszałem określenie Tesco Arena i chyba w pełni oddaje to jego wygląd.
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 17:45     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
kobi, zgodzę się z tobą. Na mistera raczej nie może kandydować. Natomiast nie da się ukryć, że w odniesieniu do tego co było jest ogromna zmiana. I to cieszy. A po za tym chyba bardziej chodzi o funkcjonalność, a nie wygląd?
Profil
PW Email Cytuj
plusz0wy 
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 17:49     



Imię: Grzesiek
Dołączył: 12 Sie 2009
Skąd: skądęsatąra
od jakiegoś czasu zajmuję się trochę stadionami. I powiem jedno... polskie stadiony jeśli chodzi o funkcjonalność to chyba jedno wielkie dno :) Wiem jak wygląda projektowanie i wykonywanie poszczególnych instalacji. Powinniśmy się cieszyć, że wszystko wygląda jak wygląda bo mogłoby być znacznie gorzej :D
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 22:16     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Solid_Wood napisał/a:
kobi, zgodzę się z tobą. Na mistera raczej nie może kandydować. Natomiast nie da się ukryć, że w odniesieniu do tego co było jest ogromna zmiana. I to cieszy. A po za tym chyba bardziej chodzi o funkcjonalność, a nie wygląd?

Jasne, postawmy wiaty z blachy falistej: deszcz na nikogo nie napada, od wiatru chroni. Funkcjonalne? Jak najbardziej. Ekonomiczne? Taniej się już chyba nie da. Ale? No właśnie, "ale"...
Niestety często (przeważnie?) wygrywają najtańsze, a przy tym słabe/najsłabsze, oferty. Już nie mówię, że powinny wygrywać najlepsze, ale mogłyby przynajmniej te Dobre przez duże D.
Ostatnio zmieniony przez kobi Pon Paź 03, 2011 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008