Poprzedni temat «» Następny temat
Os.Waryńskiego
Autor Wiadomość
Major 
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 17:43     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Lepsza laba na lace z ognichem przy strumyku niz ta, ktora obecnie dzieciaki uznaja za szczyt zabawy czyli jaranie na schodach na klatce, gdzie mieszkalem, czy tez jaranie zielska gdzies, o upijaniu tez mozna wspomniec. Pamietam ile sie wyrabialo na polach jeszcze zanim opel powstal. Osiedle tez pamietam jak powstawalo, ale nie tak daleko jak Frycek. Pamietam jak w bloku gdzie moi rodzice mieszkaja obecnie mieszalo moze z 3 rodziny, reszta swiecila pustka, a i ten nasz jeden jedyny maluch na ulicy :)
Setka dzieci na podworku grajaca w basseball'a czy tez w pilke z bramkami miedzy drzewami...Nic co sie jeszcze kiedys powtorzy.
A jeszcze wspominam dobrze czasy kiedy szkole budowano, a raczej czas kiedy staly dwie wielkie gorki ziemi usypane, bajorko w ktorym kazdego lata co wieczor rechotaly zaby, tak donosnie ze trzeba bylo glosniej mowic w domu :) i wiele wiele innych miejsc/zdarzen.
Profil
PW Email www Cytuj
Frycek 
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 09:37     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Dzisiaj wychodzac na balkon u rodzicow ,nie ma juz tego widoku co kiedys...wyrosly nowe bloki,TBS,osiedle zmienilo sie i zmiania sie na lepsze - przynajmniej wizualnie.Jednak tak jak major napisal..czasy grania w basseball'a napewno juz nie wroca bo mlodziez sie zmiania,kiedys naprawde mozna bylo poszalec na osiedlu ,pobawic sie ,bylo gdzie wyjsc..
No ja pamietam pechowy blok kolo majora co ciagle byl podpalany wiec bylo wesolo...pierwsze place zabaw. Zycie toczylo sie troszke inaczej
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 11:06     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Frycek napisał/a:
blok kolo majora co ciagle byl podpalany


Hah wlasnie mi o tym przypomniales, zeczywiscie pamietam jedno podpalenie bloku :) Ale wtedy nikt tam jeszcze nie mieszkal, zreszta na szczescie.

Przyznam ze osiedle latem wyglada bardzo ladnie, bo jest zielono jak nigdzie, w kwadracie gdzie mieszkalem, to istna dzungla sie zrobila i jeszcze troche to mimo niewielkiej odleglosci nie bedzie widac z 3ciego pietra bloku na przeciw :)
Przewaga waryniaka nad innymi osiedlami jest to ze bloki nie sa wyzsze niz 4 pietra, a uliczki blyszcza iloscia drzew, krzewow itp.
Troche niestety drazniace w wielu miejscach sa tabliczki z tekstem: nie deptac trawy.
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 23:27     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
dzięki nim jest tak zielono ;)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 15:36     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
trunks, raczej dzieki drzewom.
A tak juz glupio porownujac, w uk jest w cholere trawnikow, pelno parkow i po kazdym mozna chodzic. W tylko jednym spotkalem sie ze nie wolno bylo deptac, ale to bylo miejsce dosc nietypowe i przygotowane na wzor chinskich ogrodow wiec mozna wybaczec, ale reszta to olbrzymie polacia trawy i nikt nie smie Ci zwrocic uwage ze po niej drepczesz.
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 23:48     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
tam mają specjalne gatunki, wytrzymalsze na deptanie...pozatym kultura inna, pić w miejscu publicznym tez mozna :)
Profil
PW Email Cytuj
bez_imiennaa 
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 19:11     


Imię: Bernadetta
Dołączyła: 25 Sie 2009
Skąd: Gliwice
Orientuje się ktoś czy szkoła języków obcych "Felberg" na ul. Gomułki nadal działa?
Profil
PW Email Cytuj
RADOSNA25 
Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 13:07     


Imię: DARIA
Dołączyła: 10 Sie 2008
Skąd: Gliwce
mi osobiscie ta dzielnica kojrzy sie z komuna i dużym blokowiskiem
Profil
PW Email www Cytuj
Piotrulek 
Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 14:30     


Imię: Piotr
Dołączył: 09 Kwi 2011
Skąd: Gliwice
RADOSNA25 napisał/a:
mi osobiscie ta dzielnica kojrzy sie z komuna i dużym blokowiskiem


to co sądzisz o typowych pomnikach budownictwa komunistycznego jakim są osiedla Sikornik,Zubrzycki,Kopernik i Gw.Ludowej??
Profil
PW Email www Cytuj
MA?A MI 
Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 12:14     


Dołączyła: 24 Kwi 2011
Skąd: Gliwice
witam wszystkich :))
Profil
PW Email Cytuj
kielec 
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 09:38     


Imię: Maciek
Dołączył: 30 Maj 2011
Skąd: Gliwice
Mieszkałem tam przez prawie 20 lat swojego życia, potem się wyprowadziłem. Mieszkałem w Centrum na Górnych Wałów, potem w Zabrzu a teraz na Sikorniku. Chciałbym jednak mieszkać na waryńskiego. Przyzwyczaiłem się do tego miejsca, do ludzi ... ale życie chciało inaczej. Szkoda że tak drogie mieszkania tam są i do kupna i do wynajmu.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008