Poprzedni temat «» Następny temat
kobiety sukcesu
Autor Wiadomość
madziar 
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 00:04     



Dołączyła: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
a kto powiedzial ze to wylacznie kobieta ma sie zajmowac dzieckiem? Moze czas aby podzielic obowiazki. Szamanka ma rację, że zmieniły się priorytety w życiu współczesnych kobiet i dlatego tak trudno zdecydować sie na dziecko. Niezbędny jest kompromis.
Profil
PW Email Cytuj
Iza 
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 23:28     



Dołączyła: 15 Sty 2006
Skąd: Gliwice
madziar napisał/a:
Iza , który facet zająłby się domem, dziećmi, po to zeby kobieta mogła odnosic sukcesy zawodowe

Ja znam takiego i on wcale nie narzeka!
madziar napisał/a:
a kto powiedzial ze to wylacznie kobieta ma sie zajmowac dzieckiem

no wlasnie tez nie rozumie tego gdyz to podobno faceci maja wiecej cierpliwosci do dziecka!
madziar napisał/a:
Niezbędny jest kompromis

Tak tylko ciezko zmusic faceta na taki kompromis :( oni uwazaja ze "mamusia"lepiej zajmie sie dzieckiem bo tak jest im wygodniej!lepiej mowic nie umie albo nie dam rady kazdy wykret jest dobry :kwasny:
Profil
PW Cytuj
darioss 
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 20:13     


Dołączył: 10 Gru 2006
Skąd: niemcy
A ja uważam moja zona za kobietę sukcesu za to ze sie nie bala prowadzić przez 14 lat w Gliwicach własnej firmy chodzi tu o fryzjerstwo za to ze pierwsza otworzyła w Gliwicach technikum fryzjerskie za pokazy fryzjerskie można by tu jeszcze wiele pisać o jej osiągnięciach i ostatni ważny krok w jej życiu jak i w naszym to zamkniecie firmy w Polsce a otworzenie w Niemczech i tu nasze zamieszkanie może jak będziecie to czytać to sie domyślicie o kogo chodzi i o jakie studio pozdrawiam wszystkich ;) :)
Profil
PW Cytuj
catterina 
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 23:05     


Dołączyła: 14 Sty 2007
Skąd: zbrosławice
chyba warto uściśnić kim i dla kogo jest kobieta sukcesu. Generalnie mysli sie o kobiecie ktora dochodzi do konkretnych rzeczy na polu zawodowym. Nie wydaje mji sie ze dobra opcja jest tu katalogowanie kobiet - ma dobra prace spelnia sie zadowowo wiec jest po rozwodzie albo wraca do pustego domu. Nie ma możliwosci osiagniecia czegoc na danym polu bez poswiecenia i wyrzeczen i kosztem czegos. Jest sie dluzej w pracy mniej czasu spedza sie w domu. Jest sie dluzej w domu mniej czasu spedza sie w pracy. Proby bycia idelna i doskonała jako pracownik seksowna żona oraz cudowna matka nie sa mozliwe do polaczenia tak zeby wszystko sie udawalo i nic nie bylo kosztem czegoś. A teraz spojrzmy na panow. Przeciez te tygrysy biznesu ci ktorzy osiagają sukces zawodowy nie siedza w domu tylko w pracy - tylko ze to jest traktowanew jak standard. Meżczyzna zarabia na utrzymanie i jest prężny a kobieta osiagająca sukces musi byc kobiecznie nieszczesliwa bo nie ma rodziny tylko idzie w kariere?
Profil
PW Email Cytuj
look 
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 14:57     



Dołączyła: 17 Gru 2009
Masz zupełnie rację,Też według mnie kobieta sukcesu to nie tylko,która spełnia się zawodowo.Nie zawsze tak się ułoży,że spełni się zawodowo,rodzinnie i w tych dziedzinach ,których by chciała.Chyba sukcesem jest żeby potrafiła połączyć to gdzie osiąga sukces z tym gdzie dopiero musi o niego walczyć. Albo szukac jakiś pasji,żeby sobie w pewnych dziedzinach to zrekompensować.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 23:00     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
przecież może byc kobieta sukcesu, której sukcesem będzie dobre wychowanie kilkorga dzieci, oraz wzorowe zajmowanie sie domem - czemu sukces kojarzony jest tutaj li tylko z pracą zawodową ?
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 00:16     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
trunks napisał/a:
dobre wychowanie kilkorga dzieci, oraz wzorowe zajmowanie sie domem

Pewnie dlatego,że jest to trochę stereotypowe pojęcie roli kobiety, od którego ciągle próbują się uwolnić :)
Profil
PW Email Cytuj
maya 
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 00:57     



Imię: Maja
Dołączyła: 03 Cze 2010
Czytając ten wątek nasunęła mi się historyjka, którą opowiadała mi ostatnio koleżanka... nazwijmy ją Ala.
Otóż Ala to dziewczyna dwudziestoparoletnia, wykształcona i kształcąca się nadal, właśnie robiąca pierwsze kroki w zawodzie, z tego co wiem napisała książkę i ogólnie odnosi 'sukcesy' w życiu.
Ala spotyka koleżankę, powiedzmy Kasię. Wokół Kasi biega kilkuletni jej brzdąc, drugi trzyma ją za rękę a trzeci śpi w wózeczku. Chwila przyjemnej rozmowy i...:

Kasia: I co tam Ala, masz dzieci??
Ala: Nie, nie mam.
Kasia: A męża masz!!?? - ze zdziwieniem
Ala: Nie, męża też nie mam...
Kasia: A chłopaka chociaż!!??
Ala: No nie, tez nie.
Kasia - z oczami jak pięć złotych: TO CO TY W ŻYCIU ROBISZ!!??

Sukces dla każdego jest czymś innym.... :)
Profil
PW Email Cytuj
look 
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 19:13     



Dołączyła: 17 Gru 2009
trunks napisał/a:
przecież może byc kobieta sukcesu, której sukcesem będzie dobre wychowanie kilkorga dzieci, oraz wzorowe zajmowanie sie domem - czemu sukces kojarzony jest tutaj li tylko z pracą zawodową ?


Chyba dlatego,że z pracą wiążą się nie tylko profity,ale też zmiany a nie każda kobieta ma tylko aspiracje,żeby zajmować się domem.Jak pogodzi te dwie sprawy plus jakaś pasja to chyba niezły sukces:)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 23:57     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
maya napisał/a:
TO CO TY W ŻYCIU ROBISZ!!??

pieniądze...ale one szczęście nie dają, a napewno nie na trwałe. Po paru latach pewnie bedzie mieć poczucie pustki, być może też zmarnowanego czasu...
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 16:22     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
trunks napisał/a:
pieniądze...ale one szczęście nie dają, a napewno nie na trwałe. Po paru latach pewnie bedzie mieć poczucie pustki, być może też zmarnowanego czasu.


Zależy co jest powodem tego, że owe pieniądze zarabia. A tych może być bez liku.
A co do kobiet sukcesu... są i takie dla których sukcesem jest coś, co można by z grubsza nazwać "normalność". Albo choćby spokój. Albo taka zwykła możliwość nudzenia się, bez stresu.
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 09:35     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Lama71 napisał/a:
Albo choćby spokój
jak najbardziej jestem "za". Być może dla niektórych kobiet o dużych aspiracjach zawodowych praca i awansowanie są ważne, szczególnie na początku kariery zawodowej, kiedy trzeba rzeczywiście się wykazać. Są ważne na tyle, że wysuwają się na pierwszy numer na liście rzeczy ważnych w życiu. Być może, niektórym kobietom się to na tyle podoba, że już im tak zostaje na zawsze.

Ale z pewnością są kobiety - na przykład ja - dla których ogromnym sukcesem jest łączenie w taki sposób pracy i realizowania się zawodowego z życiem rodzinnym, żeby zachować równowagę i spokój. Spokój związany głównie z tym, że niczego się nie odpuściło, nie zrobiło po łebkach ani nie zaniedbało. Oczywiście wtedy często trzeba się pogodzić z tym, że awansują inni, bardziej dyspozycyjni, pozytywnie "agresywni" zawodowo, ale jeżeli ma się udane i satysfakcjonujące życie rodzinne i uczuciowe to myślę, że nie ma czego żałować. Ale myślę, że do tego stopniowo się dojrzewa.
Ostatnio zmieniony przez Dorotka Pon Sty 24, 2011 09:38, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008