Poprzedni temat «» Następny temat
Zygmunt Frankiewicz
Autor Wiadomość
strazn1k 
Wysłany: Sob Gru 11, 2010 18:20     


Dołączył: 08 Wrz 2010
Temat DTŚ był dokładnie omawiany w któreś debacie. Według pomiarów fachowców, będzie można dopiero po jej budowie wyłączyć Zwycięstwa ruch ponieważ znacznie rozładuje korki.
W Gliwicach DTŚ będzie miało mniej pasów-czym bliżej centrum tym mniej oraz będzie więcej zjazdów względem innych miast.(chyba z 2 razy więcej). Stworzy jedną z najważniejszych arterii miasta. Nie należy zapominać o tunelu...(jeśli byłby dłuższy, to byłoby tyle zjazdów)

Centrum będzie wolne od samochodów-> starówka + zwycięstwa. Bez przesady z tym blokowanie wszystkich dróg dla samochodów jest bez sensu, a w szczególności koło dworca PKP/autobusowego.
Profil
PW Email Cytuj
lukaszm 
Wysłany: Nie Gru 12, 2010 12:33     


Imię: ?ukasz
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Sośnica/Łabędy
Zupełnie nie o to mi chodziło. Mówiąc centrum miałem na myśli główne drogi typu Dworcowa wyloty na Tarnogórską, Chorzowską, Toszecką. Właśnie te drogi mogą być bardzo obciążone. DTŚ może nauczyć ludzi, że skoro ona tam jest do do centrum po prostu się wjeżdża a potem trzeba się udać do punktu docelowego i w moim mniemaniu tak właśnie jest w Katowicach. Weźmy np. mieszkańca osiedla Milenium. Czy będzie on jechał do Sośnicy potem A1 i DK88 czy pojedzie przez centrum? A jak się dostać na Sikornik? DTŚ+A4 i Rybnicka czy może DTŚ i przez centrum? Przykłady można mnożyć, tym bardziej, że w centrum często jest coś do załatwienia. No ale może tragedyzuje.

Wspomiałeś o fachowcach, którzy to projektowali, bo akurat w tym temacie nie jestem zorientowany. Wiesz może jakie firmy to wykonywały i jakie mają osiągniecia w usprawnieniu ruchu miejskiego? Jak masz jakieś namiary (stronka itp) to podaj, może moje wątpliwości będą się rozwieją, tym bardziej, że trasa jest pomysłem z lat 60 a do tej pory sporo się zmieniło. Sam za bardzo nie wiem gdzie tego szukać a Ty zdajesz się być dobrze zorientowany w temacie.

A co do usuwaniu samochodów z ścisłego centrum to w zasadzie chyba już można byłoby coś pomyśleć, żeby uliczki wokół rynku nie wyglądały jak parkingi, i to w dodatku bezpłatne :P
Profil
PW Email Cytuj
strazn1k 
Wysłany: Czw Gru 23, 2010 12:45     


Dołączył: 08 Wrz 2010
Jaka konkretna firma nie mam pojęcia to trzeba byłoby się pytać ewentualnie w urzędzie miejskim. Natomiast cały czas była mowa w debatach, że przy każdej inwestycji z takich usług się korzysta i były podawane przykłady.

Trochę stara wiadomość, ale to dla Volta co wcześniej pisał odnośnie dotacji...

Volt napisał/a:
A za stronką Widucha (w w w widuch, p l)

"Pozyskiwanie środków unijnych jest obecnie jednym z największych wyzwań, przed którym stoją odpowiedzialne za jego realizację władze miasta.

Niestety Gliwice nie mają w tym obszarze znaczących sukcesów. W 2009 roku Gliwice pozyskały jedynie 32 zł na statystycznego mieszkańca. Dla przykładu Zabrze pozyskało 647 zł, Bielsko-Biała – 429 zł, Bytom – 223 zł, a Tychy aż 735 zł*.
...
*Pozyskane środki unijne na jednego mieszkańca w 2009 r. Dziennik Rzeczpospolita 21.07.2010"

nóż się w kieszeni otwiera :zdegustowany:



Raport o stanie miasta:
Cytat:
Środki z budżetu Unii Europejskiej pozyskane w mieście na realizację projektów plasują
Gliwice na 15 pozycji w kraju w rankingu Europejska Gmina – Europejskie Miasto 2010
przeprowadzonego przez Dziennik-Gazetę Prawną4. Ranking ten bierze pod uwagę wszystkie
programy pomocowe
, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak
i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne, i obejmuje środki z unijnego budżetu
2004 - 2006 i 2007 - 2013 (bez programów przedakcesyjnych). Dane do rankingu pochodzą
z dokumentacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju
Przedsiębiorczości oraz Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa
. Według stanu
na połowę kwietnia 2010 całkowita wartość dofinansowania dla miasta Gliwice wynosi
459 329 680 zł, co daje kwotę 2335,55 zł na jednego mieszkańca.


Podawanie tych 32 zł, wobec sumy 2335 zł całego okresu jest wręcz jak wycinanie z kontekstu... Do tego niby jest tak źle, a zajmujemy 15 miejsce w kraju. Natomiast na Śląsku w różnych kategoriach cały czas plasujemy się w czołówce. Jak to się ma do przedostatniego miejsca w rankingu dziennika zachodniego...

Innowacyjna gospodarka- 2 miejsce
Infrastruktura i środowisko-4 miejsce

Środku UE ogółem- 3 miejsce na Śląsku
Należy pamiętać, że nie została policzona ogromna suma za Podium, która była celowo blokowana przez marszałka PO.


Cytat:
Które samorządy mają największe sukcesy w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy? „Dziennik Gazeta Prawna” (nr 195 z 6 października) opublikował ranking „Europejska Gmina – Europejskie Miasto” dotyczący przyciągania przez miejscowości południowej Polski środków ze wszystkich kategorii programów wsparcia, jakie oferuje Unia Europejska.

– Podstawą rankingu są informacje o podpisanych umowach o dotacje gromadzonych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Obejmuje on dane o umowach zawartych do końca pierwszego kwartału 2010 r. Wzięte zostały pod uwagę projekty unijnego budżetu z lat 2007 – 2013 – informują autorzy rankingu.

W zestawieniu dla województwa śląskiego znalazło się 80 miejscowości (gmin miejskich, wiejskich, miejsko-wiejskich oraz miast na prawach powiatu). W kategorii ogólnej liczby pozyskanych środków unijnych Gliwice zajęły 3 miejsce. W analizowanym okresie wartość europejskiego dofinansowania dla 190 gliwickich projektów wyniosła 459 329,7 tys. zł (w rankingu nie uwzględniono unijnej dotacji dla Gliwic w wysokości 141 mln zł na budowę hali widowiskowo-sportowej PODIUM; umowa o dofinansowaniu tego projektu została podpisana 30 września).


Dla osób piszących, że nic się nie działo...
W raporcie ładnie od 2006 roku podawane są rozpoczęte i zakończone w naszym mieście inwestycje oraz różne imprezy.

h t t p;//gliwice.eu/sites/default/files/imce/Uzupelnienieraportuna_strone.pdf
h t t p;//gliwice.eu/sites/default/files/imce/Raportnakoniec2007.pdf
h t t p;//gliwice.eu/sites/default/files/imce/UzupelnienieRaportuna2008.pdf
h t t p;//gliwice.eu/sites/default/files/imce/Raport2009.pdf
Ostatnio zmieniony przez strazn1k Czw Gru 23, 2010 15:04, w całości zmieniany 4 razy  
Profil
PW Email Cytuj
strazn1k 
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 23:07     


Dołączył: 08 Wrz 2010
h t t p;//w w w itv.gliwice, p l/artykul.php?id=3978

15 min z prezydentem, streszczenie najbliższych inwestycji/planów.

Poruszane tematy:
Obwodnice-"dlaczego tak długo"
Hala Curlingowa.
Nowe Gliwice.
Podium "w przeciągu tygodnia-dwóch przetarg zostanie ogłoszony"
Przebudowa starówki.

Inwestycje realizowane przez podmioty zewnętrzne:
Focus- "dlaczego tak wolno"
Nowe firmy zainwestowane inwestycjami w strefie.
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 23:50     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
strazn1k pracujesz u Niego? Taka zwykła ciekawość.
Profil
PW Email Cytuj
strazn1k 
Wysłany: Sro Lut 02, 2011 18:53     


Dołączył: 08 Wrz 2010
Temat chyba po coś jest, więc zamieściłem wywiad odnośnie najważniejszych inwestycji, który się pojawił. Szczególnie, że co niektórzy ciągle piszą "nic się nie dzieje".

Chyba, że uważasz, iż można tu tylko pisać w okresie wyborczym .....

Na poniższym linku, cały czas śledzone są wszelkie inwestycje w Gliwicach. Czy też próby wpływaniu na nie np:
-deptak/brukowanie wieczorka
-połączenia autobusowe
-obecnie kolorystyka st piasta
h t t p;//postergliwice.fora, p l/
Profil
PW Email Cytuj
lukaszm 
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 08:11     


Imię: ?ukasz
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Sośnica/Łabędy
jak jesteśmy przy planach to znalazłem coś takiego: h t t p;//katowice.gazeta, p l/katowice/1,35019,9040099.html
Profil
PW Email Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 12:40     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
Jeśli chodzi o linie tramwajowe, to stara czwórka została zaplanowana w okresie kiedy ruch odbywał się głównie w kierunku północ-południe. Myślę, że obecnie taka linia (oczywiście zorganizowana nie obrębie ulicy, bo to był horror, tylko na wydzielonym torowisku poza ulicą) miałaby sens na kierunku wschód- zachód. ?ącząc ?abędy, Kopernik, Śródmieście z Sośnicą. Te dzielnice są naprawdę fatalnie skomunikowane z centrum miasta.
Profil
PW Email Cytuj
lukaszm 
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 16:47     


Imię: ?ukasz
Dołączył: 30 Cze 2010
Skąd: Sośnica/Łabędy
Ale 100% linii nie da się zaplanować poza jezdnią, najbardziej w centrum. To jest nie realne i w sumie to jest kolej a nie tramwaj :P. W tej chwili jestem w Monachium i jakoś tutaj też tramwaje nie jeżdżą wszędzie wydzielonym torowiskiem, choć znaczna część jest puszczona poza pasem jezdni.
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 11:05     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
lukaszm napisał/a:
jak jesteśmy przy planach to znalazłem coś takiego


h t t p;//gliwice.naszemiasto, p l/artykul/762154,z-centrum-gliwic-usuna-szyny-tramwajowe-a-co-z-reszta,id,t.html?kategoria=678#9fb440b63d16c5ae,1,3,60
Profil
PW Cytuj
horsky 
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 12:44     


Dołączył: 03 Kwi 2006
Skąd: Gliwice
Sukces goni sukces.
Myślę że nie mieszkamy w obozie w którym propagowana jest jedyna i słuszna prawda, myślę że jeździmy po Polsce i świecie. I myślę również że każdy z nas potrafi porównać inne miasta i ich osiągnięcia.
Nasze centrum to brud, od wojny dziury w zabudowie, miasto wygląda jakby społeczeństwo straciło pieniądze i trwa w tym co jeszcze zostało. Wstyd mnie jak przyjeżdżają delegacje - z daleka - ,nie wiem gdzie ich prowadzać - na Rynek - dobrze fasady są odnowione choć już brudne i co dalej...

20 lat obecnego prezydenta to degradacja miasta - z miasta projektów na robolowo. KSSE jest sukcesem szkoda że nie dla większości mieszkańców - nasze dzieci uciekają stąd bo na swoje nieszczęście pokończyły dobre studia a tu jest praca dla nisko wykwalifikowanych w montowniach, magazynach czy marketach. Miasto umiera a Prezydent podnosi opłaty za żłobki - likwiduje szkołę dla niepełnosprawnych - dla tych co sami się nie obronią - kręcąc w uzasadnieniach.

Na spotkaniu Prezydenta z rodzicami tych dzieci - w sprawie powrotu - remontu szkoły czy też innej alokacji rodzice zasugerowali że łączenie szkół specjalnych a więc za wszelką cenę ograniczanie kosztów miasta nie jest społecznie uzasadnione. Zabrze choć znacznie biedniejsze od Gliwic utrzymuje 3 szkoły specjalne i nikt tam nawet nie myśli o likwidacji którejś z nich. Przedent Frankiewicz odpowiedział "...to przenieście swoje dzieci do Zabrza..."

Większość była w szoku po takim obcesowym potraktowaniu...Więcej nie napiszę ale każdy ma rozum i sam sobie może wyciągnąć wnioski.

Na tym Forum często się pieje jak to w Gliwicach jest dobrze - jest super - a wizją tego super jest kompletny brak zainteresowania się kapitału naszym centrum pełno terenów w centrum pod zabudowy od lat stoi pusta - Nowe Centrum - wielki plan UM zabudowywany jest blaszakami handlowymi - to jest owa nowa koncepcja do końca rozwalenie tego miasta.
Profil
PW Cytuj
Piotrulek 
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 15:26     


Imię: Piotr
Dołączył: 09 Kwi 2011
Skąd: Gliwice
horsky napisał/a:
KSSE jest sukcesem szkoda że nie dla większości mieszkańców - nasze dzieci uciekają stąd bo na swoje nieszczęście pokończyły dobre studia a tu jest praca dla nisko wykwalifikowanych w montowniach, magazynach czy marketach.


tym stwierdzeniem zgodzę się w pełnej rozciągłości...
Profil
PW Email www Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pon Lip 16, 2012 11:45     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
horsky napisał/a:
Sukces goni sukces.
Myślę że nie mieszkamy w obozie w którym propagowana jest jedyna i słuszna prawda, myślę że jeździmy po Polsce i świecie. I myślę również że każdy z nas potrafi porównać inne miasta i ich osiągnięcia.


Wiesz.... istnieje coś takiego jak przeprowadzki ;) skoro aż tak strasznie nie trawisz tego miasta to jak sam napisałeś... istnieją inne miasta...

a tak poważnie - cały czas jestem zdania, że Giwice rozwijają się i pięknieją. Pamiętam je sprzed 20 lat i patrzyłam na nie okiem osoby już dorosłej i widzę je teraz. No i jestem DUMNA. Widzę jak wiele się zmieniło i jak dobre są to zmiany. Oczywiście jest sporo rzeczy do zrobienia. Ale... można widzieć na podstawie dwóch przykładów TYLKO to co złe, albbo na podstawie całości to co dobre.

A tak swoją drogą to każdy medal ma dwie strony - widzisz niezabudowane "dziury"? tak, ale za każdą taką niby dziurą stoją ludzie mający interes w tym, żeby jej nie zabudować, protestujący, cudujący. Na przykład wielcy handlowcy z balcerka, na przykład ludzie piszący do premiera, żeby cofnął dotację na budowę Podium, na przykkład potencjalni byli właściciele "placu za Ikarem"... rozumiem, że należy ich olać i robić wszystko poza nimi?
Profil
PW Cytuj
Jagoda 
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 12:04     


Dołączyła: 11 Paź 2006
Skąd: Gliwice
No nareszcie jakas zmiana! Brawo! :) Mam wrażenie, że pełno tu znawców tematu..."jak znalezc dziurę w całym" a ja "szara myszka" też widzę, że Gliwice rozwijają się i pięknieją i...JESTEM DUMNA, ŻE TU MIESZKAM! :super:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 11:04     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Hehehe droga wolna. Gliwice to nie getto zamknięte i pilnowane, nikt kto je opuści nie zostanie rozstrzelany.
Kolejny raz wynik referendum pokazuje, ze prezydent jest na swoim miejscu i nie ma potrzeby go zmieniać. Długofalowe zmiany w końcu pokazują to co jest na plus dla miasta. Gliwice się rozwijają i idą do przodu i to jest fakt a nie puste słowa. Jak na miasto gdzie zamknięto hutę i kopalnie największych pracodawców miasta to jest bardziej niż dobrze. Ja osobiście jestem "bogatsza", warunki się poprawiają i pracy i płacy, mam gdzie mieszkać i co jeść nie marudzę i nie narzekam - wszystko co mam zdobyłam własną praca i wyrzeczeniami. Jednak jeśli ktoś chce mieć wszystko podane na tacy i "za darmo" to będzie narzekał. Niczego mi prezydent nie dał... Wszystko zdobylismy sami.
Miasto jest na dobrej drodze... I sądzę ze najwięcej narzekają ci co tak prawdę mówiąc się nudzą w domu.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 16:06     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Aither napisał/a:
Miasto jest na dobrej drodze... I sądzę ze najwięcej narzekają ci co tak prawdę mówiąc się nudzą w domu.


Raczej Ci co chcieliby zajac jego miejsce.
Aither napisał/a:
Ja osobiście jestem "bogatsza", warunki się poprawiają i pracy i płacy, mam gdzie mieszkać i co jeść nie marudzę i nie narzekam - wszystko co mam zdobyłam własną praca i wyrzeczeniami. Jednak jeśli ktoś chce mieć wszystko podane na tacy i "za darmo" to będzie narzekał. Niczego mi prezydent nie dał... Wszystko zdobylismy sami.

Skoro nie ma to nic wspolnego z prezydentem to raczej jest to nie na temat :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez Major Sob Wrz 22, 2012 16:06, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008