Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bot
Sro Paź 27, 2010 16:40
Wybory samorządowe - kandydaci krytycznym okiem
Autor Wiadomość
Beata Ciepał 
  Wysłany: Sro Paź 27, 2010 13:58   Wybory samorządowe - kandydaci krytycznym okiem  


Imię: Beata
Dołączyła: 27 Paź 2010
Wybory samorządowe tuż, tuż, może warto przyjrzeć się bliżej kandydatom i kandydatkom? Wiecie coś o nich?
Ja swój oddałabym Małgorzacie Tkacz-Janik (h t t p;//w w w silesia24, c o m, p l/blog/mtj.html]Blog Małgorzaty Tkacz-Janik ), zwłaszcza że bardzo dobrze wiem iż Gliwice i Śląsk to jej pasja, ale może są jacyś inni, ciekawi kandydaci (lub kandydatki :))
Ostatnio zmieniony przez Beata Ciepał Sro Paź 27, 2010 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Beata Ciepał 
Wysłany: Sro Paź 27, 2010 15:32     


Imię: Beata
Dołączyła: 27 Paź 2010
Ciekawe też, czy na prawdę wszyscy kandydaci chcą autonomii Śląska??

h t t p;//gliwice.naszemiasto, p l/artykul/631808,walczac-o-miejsca-w-slaskim-sejmiku-wszyscy-chca-autonomii,id,t.html]Dziennik Zachodni o debacie w okręgu katowickim
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Sro Paź 27, 2010 16:39     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Tak poszperałem sobie o niej bo jak piszą, zagorzała feministka, i jako współodpowiedzialny za to forum, z nastawieniem na wywalenie - bo podejrzane nowe konto o mega spam reklame... Ale tak na szybko widze, że babeczka konkretna raczej, więc nie trafia do kosza, tylko przeniesione zostaje do odpowiedniego działu.

PS. mamy nadzieje na wiecej konkretnych postaci w polityce a nie tylko manekiny, robiące tło..


PS. Aczkolwiek dziwna bywa opinia wysłana z UK, nie z Polski..
Ostatnio zmieniony przez Bot Sro Paź 27, 2010 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sro Paź 27, 2010 16:39     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Wiqasz co
Beata Ciepał napisał/a:
chcą autonomii Śląska
bo to oznacza dla nich wiekszą kase i wieksza władzę.
Też jestem za autonomia Śląska. Jednak dzisiaejszy Śląsk to nie jest Śląsk Ślązaków a olbrzymi tygiel z przewagą Ślązaków i Kresowian. Dużo tez tu goroli.
W GW w zeszły chyba tydniu pisali o czasach 20-o lecia miedzywojennego. O Korfantym o Grażyńskim i niechęci Marszałka Józefa P. do ruchów autonomicznych.
W dzisiejszycz czasach globalizacji wszystkiego co sie tylko da Autonomia nie ma większego sensu.
Jestem Ślązakiem i mieszkam w Polsce - to jest fakt.
Bo jesli znakomita większośc mieszkańców nie wie jakie sa barwy sląskie, a stadion śląski nie bedzie w kolorach śląskich to wszystko to jest niczym innym jak populistyczną gadka pod wybory.
Profil
PW Email Cytuj
Beata Ciepał 
Wysłany: Sro Paź 27, 2010 17:19     


Imię: Beata
Dołączyła: 27 Paź 2010
Też uważam, że autonomia nie ma sensu. Odwoływanie się do niej w wyborach to odwoływanie się do naszych odwiecznych snów o potędze.
Miastom śląskim potrzebna jest współpraca, wypracowywanie wspólnych rozwiązań, a nie autonomia...
Profil
PW Email Cytuj
Beata Ciepał 
Wysłany: Sro Paź 27, 2010 17:22     


Imię: Beata
Dołączyła: 27 Paź 2010
khaman napisał/a:

PS. Aczkolwiek dziwna bywa opinia wysłana z UK, nie z Polski..


Jestem Gliwiczanką! Spędziłam w Gliwicach około 40 lat, to jest moje miasto, bez względu na miejsce mojego aktualnego pobytu.

Dziękuję za niewyrzucenie.
Profil
PW Email Cytuj
ellilamas 
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 13:13     


Dołączył: 06 Paź 2010
Problem w tym, że p. Tkacz-Janik nie kandyduje ani na stanowisko prezydenta ani do Rady Miejskiej.
Profil
PW Email Cytuj
Admike 
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 16:54     



Imię: Adam (dla znajomych Adaś :-) )
Dołączył: 11 Sie 2005
Skąd: R-rz Brzezie/Wysoka
ale się macie dobrze,ja nawet nie wiem kto u mnie kandyduje...
Profil
PW Email www Cytuj
Beata Ciepał 
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 17:14     


Imię: Beata
Dołączyła: 27 Paź 2010
[quote="ellilamas"]Problem w tym, że p. Tkacz-Janik nie kandyduje ani na stanowisko prezydenta ani do Rady Miejskiej.[/quote

Ale kandyduje z okręgu obejmującego Gliwice (w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego jest tych okręgów bodajże 7), no i dobrzy radni w województwie to lepsze rozwiązania dla całej metropolii, chociażby w kwestii transportu.
Profil
PW Email Cytuj
Beata Ciepał 
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 17:15     


Imię: Beata
Dołączyła: 27 Paź 2010
Admike napisał/a:
ale się macie dobrze,ja nawet nie wiem kto u mnie kandyduje...


Nie wiesz, bo się nie interesujesz, czy nie wiesz, bo kandydaci i kandydatki nie interesują się Tobą i nie informują Cię, że kandydują?
Profil
PW Email Cytuj
ellilamas 
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 18:54     


Dołączył: 06 Paź 2010
[quote="Beata Ciepał"]
ellilamas napisał/a:
Problem w tym, że p. Tkacz-Janik nie kandyduje ani na stanowisko prezydenta ani do Rady Miejskiej.[/quote

Ale kandyduje z okręgu obejmującego Gliwice (w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego jest tych okręgów bodajże 7), no i dobrzy radni w województwie to lepsze rozwiązania dla całej metropolii, chociażby w kwestii transportu.


Tylko że sejmikiem wojewódzkim nikt się nie interesuje, nie ma też on takiego wpływu na nasze życie - akurat Gliwice znajdują się wiecznie poza głównym nurtem aglomeracyjnym.
Poruszona została kwestia transportu - to ja poproszę o przykłady jakieś tych działań radnych województwa :)
Profil
PW Email Cytuj
Beata Ciepał 
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 19:28     


Imię: Beata
Dołączyła: 27 Paź 2010
ellilamas napisał/a:

Tylko że sejmikiem wojewódzkim nikt się nie interesuje, nie ma też on takiego wpływu na nasze życie - akurat Gliwice znajdują się wiecznie poza głównym nurtem aglomeracyjnym.
Poruszona została kwestia transportu - to ja poproszę o przykłady jakieś tych działań radnych województwa :)


Na stronach Sejmiku Wojewódzkiego można znaleźć dokument dotyczący strategii rozwoju województwa (h t t p;//w w w slaskie, p l/zalaczniki/2010/02/24/1267017716/1267017953.pdf]strategia ) (h t t p;//bit.ly/duR6Ie]strategia ogólne). Cytat:

Kierunek działań B.3.4: Rozwój i modernizacja komunikacji publicznej obszarów miejskich

Komunikacja publiczna jest składową systemu transportowego województwa, wywierającą istotny wpływ na sposób przemieszczania się jego mieszkańców oraz stanowi istotny element decydujący o możliwościach dostępu do regionalnych usług publicznych, zlokalizowanych głównie w centrach największych ośrodków miejskich regionu. Unowocześnienie i zintegrowanie różnych form komunikacji publicznej powinno doprowadzić do zwiększenia mobilności ludzi, otwierając tym samym możliwość tworzenia regionalnego rynku pracy. Konieczny jest wzrost jakości usług świadczonych przez transport publiczny dokonujący się poprzez modernizację istniejących oraz rozwój nowych form komunikacji pasażerskiej. Poprawi to stan bezpieczeństwa podróżowania oraz umożliwi szybkie przemieszczanie się mieszkańców na obszarze województwa, poprawiając spójność terytorialną całego obszaru województwa.
Do głównych typów działań w zakresie tego kierunku zaliczyć należy m.in.:

    prowadzenie studiów i analiz dla rozwoju transportu publicznego;
    rozbudowę i modernizację obiektów i infrastruktury szynowej transportu publicznego;
    poprawę jakości taboru publicznego transportu autobusowego i szynowego;
    koordynację sieci połączeń i rozkładów jazdy komunikacji publicznej;
    wprowadzenie wspólnego biletu dla różnych środków transportu publicznego, w tym z wykorzystaniem elektronicznej karty usług publicznych;
    tworzenie punktów i węzłów przesiadkowych oraz miejsc typu „park and ride” na obrzeżach miast i „park and walk” na obrzeżach centrów miast zintegrowanych z transportem publicznym oraz systemem ścieżek rowerowych; organizację ruchu transportu publicznego;
    promocję i rozwój infrastruktury rowerowej; wspieranie integracji systemów transportu zbiorowego aglomeracji miejskich.


Jest to na razie strategia, nie działania. To, jakiej jakości radnych województwa wybierzemy będzie miało wpływ na realizację strategii...

h t t p;//w w w slaskie, p l/
Ostatnio zmieniony przez Beata Ciepał Pią Paź 29, 2010 19:33, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 19:32     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Beata Ciepał, sory że wtrancam ale proszę, nie agituj
Profil
PW Email Cytuj
Beata Ciepał 
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 19:42     


Imię: Beata
Dołączyła: 27 Paź 2010
Arex30 napisał/a:
Beata Ciepał, sory że wtrancam ale proszę, nie agituj


Nie wolno agitować w dziale 'polityka'?

Poza tym agitacyjny to był co najwyżej mój pierwszy post.

[ Komentarz dodany przez: khaman: Sob Paź 30, 2010 11:54 ]
Nie wolno. To jest miejsce do dyskusji o polityce a nie do agitacji polityków.
Ostatnio zmieniony przez Bot Sob Paź 30, 2010 10:54, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 19:50     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
ja nie pisałem że nie wolno
Profil
PW Email Cytuj
ellilamas 
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 11:04     


Dołączył: 06 Paź 2010
Beata, właśnie problem w tym, że strategie są (zresztą często wzięte z kosmosu) ale nikt ich nie realizuje.
Profil
PW Email Cytuj
Karlus 
Wysłany: Sro Lis 10, 2010 12:50     


Dołączył: 20 Maj 2010
Arex30 napisał/a:
Wiqasz co
Beata Ciepał napisał/a:
chcą autonomii Śląska
bo to oznacza dla nich wiekszą kase i wieksza władzę.
Też jestem za autonomia Śląska. Jednak dzisiaejszy Śląsk to nie jest Śląsk Ślązaków a olbrzymi tygiel z przewagą Ślązaków i Kresowian. Dużo tez tu goroli.
W GW w zeszły chyba tydniu pisali o czasach 20-o lecia miedzywojennego. O Korfantym o Grażyńskim i niechęci Marszałka Józefa P. do ruchów autonomicznych.
W dzisiejszycz czasach globalizacji wszystkiego co sie tylko da Autonomia nie ma większego sensu.
Jestem Ślązakiem i mieszkam w Polsce - to jest fakt.
Bo jesli znakomita większośc mieszkańców nie wie jakie sa barwy sląskie, a stadion śląski nie bedzie w kolorach śląskich to wszystko to jest niczym innym jak populistyczną gadka pod wybory.

Marszałek Józek nienawidził Ślązaków co okazywał wielokrotnie w swoich wypowiedziach.
Obecnie tą samą paplaniną karmi nas LPR i PiS. Dla nich każdy kto chce dobrze dla tego regionu i jest za autonomią, jest niemcem. Niech sobie dalej tak myślą, obecnie te dwie partie prócz krzyku nic wielkiego nie zrobią, o zaoferowaniu jakiegoś konkretnego programu to już wogóle nie ma mowy.
Autonomia mogła by działać na takich zasadach jak np.we Włoszech czy Hiszpanii.
Jest to szansa na rozwój tego regionu o którym w Warszawie zapomnieli jak się węgiel skończył i inne bogactwa naturalne.
Takie niestety są fakty.
Kiedyś Pan Kutz głosował za jakąś poprawką do budżetu, cały klub PO był przeciw. Za wyłamanie się grożono mu karami finansowymi do 6000zł.
To że Ślązaków zostało tu mało to niestety muszę się zgodzić, agresywna polityka koszumków ddo tego doprowadziła. Z opowieści babci czy mamy wiem co się działo jak ktoś w szkole godoł po naszymu. Represje, nie pewna przyszłość doprowadziła do emigracji nawet 1mln rdzennych mieszkańców Śląska.

Powracają do tematu autonomii, ona była by dla wszystkich i przyniosła by korzyści dla wszystkich, bezwzględu na to czy ktoś jest nasz czy gorol.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 13:32     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Karlus napisał/a:
Powracają do tematu autonomii,
a tu temat jest o kandydatach na Prezydenta Gliwicach, więc proszę trzymać się tematu :!:
Profil
PW Email Cytuj
Karlus 
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 00:40     


Dołączył: 20 Maj 2010
Widzę zuepłnie inną nazwę tematu :)
Nie wspomnę o tym, że tutaj temat rozkręciła kandydatka Pani Beata Ciepał.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008