Poprzedni temat «» Następny temat
Pirxnet + problem
Autor Wiadomość
Grabarz 
Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 20:51   Pirxnet + problem  



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Witam,

jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie.

Problem polega na tym - internet z sieci Pirxnet rozłącza się po około 10 minutach od włączenia komputera (uruchamia się domyślnie gg) bez względu na to, czy strony się przegląda czy nie.
Takie coś ma miejsce od dnia, w którym mój teść (aha, bo o jego internecie mowa) powadził się z kimś z obsługi tej firmy, bo przysyłali jakieś dodatkowe faktury - mieli bajzel, bo wszystko było opłacone.
Wiążę ze sobą te dwie sytuacje, bo przeskanowałem kompa czym mogłem, usunąłem co się dało, nawet zablokowałem porty przez które lubią włazić robaki.
Czy ktoś spotkał się z sytuacją, lub jest możliwe, że dostawca może na dany adres IP lub MAC wrzucić takie świństwo, które będzie rozłączać internet ? Jak to zbadać/udowodnić ?
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 21:05     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Nie za bardzo rozumiem:
Cytat:
internet z sieci Pirxnet rozłącza się po około 10 minutach od włączenia komputera (uruchamia się domyślnie gg)

To co, internet się rozłącza czy nagle włącza ci się gg? Bo piszesz o 2 różnych rzeczach w jednym zdaniu.

Cytat:
że dostawca może na dany adres IP lub MAC wrzucić takie świństwo, które będzie rozłączać internet ?

Teoretycznie dostawca może ci odłączyć twoje (teścia) internet w każdej chwili. Sprawdź działanie tego internetu na jakiejś dystrybucji typu Live lub innym komputerze.
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 21:15     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
khaman napisał/a:
To co, internet się rozłącza czy nagle włącza ci się gg? Bo piszesz o 2 różnych rzeczach w jednym zdaniu.


Tzn. gg jest w autostarcie, więc w zasadzie zaczyna się korzystać z internetu w momencie uruchomienia kompa.

khaman napisał/a:
Sprawdź działanie tego internetu na jakiejś dystrybucji typu Live lub innym komputerze.


Na to nie wpadłem szczerze mówiąc, jeśli nie ma filtracji po MAC to nie będzie problemu.

khaman napisał/a:
Teoretycznie dostawca może ci odłączyć twoje (teścia) internet w każdej chwili


To wiem, chodzi mi o to, czy może (w sensie technicznym, nie prawnym) jakimś programem wyłączać ten internet w zasadzie dokładnie po 10 minutach.
Wystarczy kliknąć połączenia sieciowe-połączenie lokalne-obsługa-napraw, żeby internet wrócił. Oczywiście znowu na te 10 minut...
Ostatnio zmieniony przez Grabarz Czw Wrz 16, 2010 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 05:24     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
a dzwoniłeś do nich i opisałeś problem? jak ja miałem jakiś problem szybko sprawy załatwiali.
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 07:16     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
No właśnie mam do nich dzisiaj dzwonić, dlatego badam grunt, bo jeśli to złośliwość to raczej nic nie wskóram.
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 08:31     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
miałem dokładnie taki sam problem, jak opisujesz. Sieć siadała po ściśle określonym czasie. Po wykonaniu czynności które opisałeś, wracał właśnie na taki sam czas.
A co było przyczyną? Zmienili coś w ustawieniach serwera, ja byłam wtedy na DHCP z jedynym takim IP - w puli był jeden, więc był stały. Ale po zmianie ustawień, on jakby co jakiś czas szukał nowego IP, a że nie miał nowego, stary zapominał, czy jakoś tak. Zmieniłem ustawienia w komputerze, i wszystko się naprawiło. Ale oczywiście musiałem z nimi pogadać.
Profil
PW Email Cytuj
bocianu 
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 11:35     



Imię: Wojtek
Dołączył: 07 Cze 2005
Skąd: Zubrzyque
Mi to też wygląda na problem z dhcp. Skontaktuj się z dostawcą.
Profil
PW Email www Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 18:20     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Dzisiaj rano zadzwoniłem, pracownik przyjechał o 15.30, powiedział, że coś namieszali z kablami i więcej osób miało taki problem - nie wnikam. W każdym razie załatwione szybko, miło i rzeczowo :)
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 18:27     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
no widzisz:) ja tam jestem zadowolony z tej sieci :)
Profil
PW Email Cytuj
osesek
[Usunięty]
Wysłany: Sob Paź 16, 2010 09:12     

pirxnet schodzi na psy :looka:
Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008