Poprzedni temat «» Następny temat
Nordic Walking
Autor Wiadomość
Solith 
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 16:43     



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
O tym właśnie myślałam :) Tzn ja to jeszcze pół biedy, bo próbowałam raz nordic walkingu i podobało mi się, ale chciałabym mamę wyciągnąć :) Ale właśnie nie wiem, czy zajęcia z tej sport terapii pozwalają na wypożyczenie kijków na próbę. Muszę tam chyba przedzwonić.
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 19:24     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Tak czytam opinie niektórych osób, które mają pewnego rodzaju opory spowodowane pojawieniem się wśród tych, którzy "kijków" nie mają.
Ja osobiście nie preferuję nordic walkingu, a bieganie. Biegam gdzie mogę i kiedy tylko mogę, zawsze jednak znajdą się ludzie którzy dziwnie patrzą na człowieka biegnącego w cienkim ubraniu w deszcz, śnieg czy w jakąkolwiek inną pogodę. Ja stosuję do siebie to, że w uszy wkładam słuchawki i biegnę przed siebie, nie zwracając na nikogo uwagi.
Jeśli chodzi o popularność nordic walkingu i to jakie daje on efekty to za przykład może posłużyć miasto, w których mieszkam. Tak jak w roku ubiegłym ludzi z "kijkami" widziałem bardzo mało, tak w tym roku w trakcie jednego mojego biegu mijam ich nawet do 20-tu/30-tu. Wiem także, że istnieje tu grupa ludzi (od dwudziestoparolatków do osób w wieku podeszłym), która systematycznie się spotyka w centrum miasta, aby wspólnie "zasmakować" nordic walkingu, podobnie z resztą jest z bieganiem.
W związku z tym, że bieganie trenuję regularnie, ubolewam nad tym, że w moich ukochanych Gliwicach ludzie będący "innymi" od reszty wzbudzają czasem taką sensację i są komentowani. Jednak także i tutaj stosuję zasadę - słuchawki w uszy i patrz przed siebie.
Każda forma aktywności fizycznej jest zdrowa i ci co komentują, pewnie są zazdrośni, że nie może się w ich ciele i umyśle pojawić siła, która sprawi, że i oni zaczną się ruszać.
Profil
PW Email Cytuj
deni 
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 20:01     



Dołączyła: 13 Cze 2009
Skąd: Gliwice
Czym więcej biegających i chodzących z kijkami, tym mniejsze będzie to wzbudzać sensacje. Sama spotykam się z rożnymi reakcjami, bywają typu "a gdzie narty", ale są tez przeciwne. Szczególnie nieco starsze osoby dopytują gdzie to można kupić, ile kosztuje i co tak w ogóle to daje. Swego czasu spotkałam starszego pana, był po operacji kręgosłupa, lekarz kazał mu chodzić z kijami. Niestety nie wyjaśnił mu z jakimi, gdzie, jak? Wiem, że lekarz nie musi tego wiedzieć, ale skąd ten pacjent ma uzyskać jakieś informacje? Jeśli będzie opierał się tylko na opinii sprzedawcy z marketu obawiam się, że może sobie tylko zaszkodzić.
Są nawet szpitale, które kupują kije aby w ten sposób rehabilitować pacjentów kardiologicznych. Zresztą przykładów spoza naszego miasta można by napisać dużo, dużo więcej.
Wystarczyło by tylko kilka takich ogólnodostępnych akcji aby więcej mieszkańców wciągnęło się, ale kto to ma zorganizować? Osoba indywidualna raczej tego nie dokona, inni chyba nie bardzo mają ochotę? Władze miasta zajęte wyrywaniem torów i kampanią przedwyborczą. A właśnie! To tez mógłby być dobry element kampanii, troska o kondycję i zdrowie mieszkańców? :)
Profil
PW Email www Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 20:04     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Wiecie moze czy odbywaja sie zawody w Gliwicach lub oklice z Nordic Walking?
Profil
PW Email Cytuj
deni 
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 20:21     



Dołączyła: 13 Cze 2009
Skąd: Gliwice
W samych Gliwicach? :) Chyba niemożliwe? Był, czy właściwe jest organizowany Puchar Śląska, poszczególne etapy ruszyły już w czerwcu, tu więcej info h t t p;//w w w puchar-nordicwalking, p l/
Są też jakieś zawody organizowane w Katowicach. Na stronie h t t p;//w w w maratonypolskie, p l jest kalendarz zawodów z całej Polski, choć pewnie i tak nie wszystkie tam się pojawiają.
Profil
PW Email www Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sro Lip 28, 2010 13:08     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Dzieki.
Moze bede miala szczescie, gdy pojawie sie w Gliwicach na jakies zawody......i nagrody fajne :)
Profil
PW Email Cytuj
Agatka2008 
Wysłany: Sro Lip 28, 2010 13:27     



Dołączyła: 15 Mar 2009
hmm jade na 2 tygodnie do wisly i zastanawiam się czy brać kijki czy nie.. w sumie jade tam do pracy a nie chodzic.. :D
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sro Lip 28, 2010 18:58     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Agatka2008 napisał/a:
w sumie jade tam do pracy a nie chodzic.. :D

ale po pracy moze Cie najdzie ochota, wiec kije moga byc prazydatne
Profil
PW Email Cytuj
OczkO 
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 21:12     



Dołączył: 13 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
a ja jak jadę w góry to zawsze znajduje jakieś kijki leżące na ziemi i sobie z nimi łażę po szlaku :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez OczkO Pon Sie 02, 2010 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
deni 
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 21:05     



Dołączyła: 13 Cze 2009
Skąd: Gliwice
Wspominałam już wcześniej, że od pewnego czasu wędruję z kijami i muszę przyznać, że wciąga. Niestety maszerowanie w pojedynkę nie jest aż takie przyjemne, a przede wszystkim mało bezpieczne.
Wpadłam na pomysł zebrania takiej nieformalnej grupy w Gliwicach, ze szczególnym uwzględnieniem osób 50+, grupy traktującej Nordic Walking jako relaks a nie wyczynowo. Niestety z doświadczenia wiem, że osoby w tym wieku i starsze, nie zawsze korzystają z netu i trudno się z nimi jakoś skontaktować tą drogą.
Mam więc taką prośbę, jeśli znacie osoby, które chodzą z kijami, babcie, ciocie i nie tylko :) zapytajcie czy nie mieliby ochoty chodzić w grupie? A może ktoś o tym wspominał ale nie wie co i jak? Zawsze służę jakąś radą.
Chyba nie ma co liczyć, że miasto nam zafunduje darmowe zajęcia, jak ma to miejsce w wielu innych. Trzeba się jakoś zorganizować! :)


Stworzyłam również na Facebooku grupę "Nordic Walking Gliwice" (link na blogu) jeśli ktoś chętny do przyłączenia się to serdecznie zapraszam.
Ostatnio zmieniony przez deni Wto Wrz 14, 2010 21:07, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email www Cytuj
klirka 
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 19:58     


Imię: Magda
Dołączyła: 06 Kwi 2012
Skąd: Gliwice
Kilka osób było zainteresowanych zajęciami NW w Gliwicach - ruszają tuż po świętach na Lotnisku, w Lesie Chorzowskim i na polach koło ul. Radiowej. O szczegóły proszę pytać via e-mail lub PM

pozdrawiam wszystkich nordicowych maniaków! :)
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008