Poprzedni temat «» Następny temat
O Gotowaniu na luzie
Autor Wiadomość
sebek 
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 23:29     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
aleście się o wegetarianiźmie rozpisali, ja wiem jedno, jakbym przestał jeść mięso to miesiaca bym nie przeżył, na wegetarjańską dietę trzeba mieć czas...... ja niestety przez ostatnie półtorej roku śniadanie jem o 7 rano, potem jakas mała przekąska w okolicach 12 typu bułka albo drożdżówka, a obiad około 19-21 :/


co do gotowania itd. dzis trochę pzezsadziłem z mieszaniem składników na omlety, wyszło z tego 12 sztuk o srednicy około 20 cm, ledwie to spałaszowałem :D

jak ktoś lubi słodkie to polecam jeszcze kupić te okrągłe płaty ryżowe (ryż prażony) i posmarowac nutellą albo prażonym jabłkiem, pycha :D
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 00:47     



Dołączył: 24 Lis 2008
kisia jakby był dobry pomysł zrobienia czegoś wspólnie z partnerem, to myślę, że zabawa w kuchni byłaby świetnym odprężeniem. Przecież wielu ludzi, nie ważne czy to Kobiet, czy Mężczyzn, gotowanie relaksuje, nawet jest czymś w rodzaju hobby ;)
Ja ostatnio przygotowałem sałatkę śledziową (jako dodatek do ziemniaków) z jabłkiem i cebulą w jogurcie naturalnym. Takie pytanko: czy Wy jak kupujecie śledzie to opłukujecie je dokładnie wodą, czy zostawiacie tak jak są (wtedy są bardziej słone) ? :oczami:
Profil
PW Email Cytuj
aoyaga 
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 16:06     


Dołączyła: 11 Maj 2010
uuuuu coś widzę że wątek przygasł aka przydechł..... a szkoda bo o gotowaniu rozmówki (i jedzeniu:D) się fajowsko rozwinęły...
a mówię o tym bo ja pomimo skromnego wieku;P dla rodzinki gotuję od kilku lat i uwielbiam to robić!! a jeszcze bardziej jeść :D

upiec ciasto - 10 zł
zobaczyć radość w oczach innych z powodu kolejnych gramów wagi od pysznego ciasta-bezcenne ;)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 18:57     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
aoyaga napisał/a:
uuuuu coś widzę że wątek przygasł aka przydechł..... a szkoda bo o gotowaniu rozmówki (i jedzeniu:D) się fajowsko rozwinęły
to rozwijaj temat śmiało :D
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 19:28     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
hmmm w sumie sobie tak myślę że można by się powymieniać przepisami jak ktoś ma coś nie typowego :]
Profil
PW Email Cytuj
bocianu 
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 19:38     



Imię: Wojtek
Dołączył: 07 Cze 2005
Skąd: Zubrzyque
sebek napisał/a:
hmmm w sumie sobie tak myślę że można by się powymieniać przepisami jak ktoś ma coś nie typowego :]


nie wiem czy to nietypowe ale dobra, powymieniamy sie :)

taka zupa na szybko, bardzo lubię.

Zupa z groszku puszki

Składniki:
- 2 kostki bulionowe
- duża marchew
- kalarepa (opcjonalnie)
- jajko
- 2 łyżki mąki pszennej
- puszka zielonego groszku


Nalewamy wody do połowy średniej wielkości garnka. Wrzucamy 2 kostki bulionowe i stawiamy na gazie. W międzyczasie na grubej tarce ucieramy marchewę i do gara (ostatnio w ramach eksperymentu dodatkowo przytarłem też kalarepę i elegancko pasowało). Następnie do kubka wbijamy jajko, dodajemy mąkę, odrobinę solimy i ucieramy łyżeczką, aż się ładnie wszystko zwiąże. Ma mieć lekko lejącą konsystencje. W międzyczasie zagotowała się nam sie pięknie woda, więc podkręcamy kurek, żeby buzowała jak szalona i zgrabnie wlewamy ciasto z kubka do wody cienkim strumyczkiem z większej wysokości, starajac sie lać w prześwity między tym co pływa na górze. Po opróżnieniu kubka zmiejszamy gaz i zabieramy się za otwieranie puszki z groszkiem. Groszek koniecznie Pudliszki. Najlepiej się komponuje. Groszek wlewamy cały - razem z zalewą. I tak na małym gazie dajemy mu się pogotować z 5 minut. Sprawdzamy czy aby nie mdłe i doprawiamy do smaku maggi i pieprzem. Na koniec można udekorować posiekaną pietruszką lub koprem.

Ja robię to w 20 minut. A Ty?
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 20:18     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
sebek napisał/a:
można by się powymieniać przepisami jak ktoś ma coś nie typowego
po to jest ten dział.
Wystarczy założyć nowy temat, w tytule podać nazwę potrawy, w treści podać sposób przyrządzenia, a Ci co wypróbują przepis będą mogli w danym temacie skomentować przepis lub podać swoje propozycje na tą potrawę
:D
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 01:14     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Bardzo prosty, szybki i malo odkrywczy obiadek:
Kurczak w sosie kremowo-pieczarkowym.

Skladniki:
2 piersi z kurczaka
500g pieczarek
1 cebula,
oliwa z oliwek
Sos z knora bialy hmmm tylko teraz pytanie jak on po polsku jest w anglii mam go jako Chicken Tonight (bialy sos na winie z kawalkami pieczarkow)

Sposob przygotowania:
Na patelnie wlac oliwe z oliwek i rozgrzac. Nastepnie posiekana niezbyt drobno cebule wrzucic na patelnie i lekko zezlocic ja. Do tego wrzucamy kurczaka posiekanego na kosteczki. Solimy i pieprzymy wedlug uznania. Dobrze tez troche wrzucic na kurczaka "przyprawe do kurczaka" firmy kamis. Nastepnie podsmarzamy miesko tak aby nabralo ladnego koloru. W miedzy czasie siekamy wszystkie pieczarki w drobne kawaleczki i dorzucamy do reszty na patelni. Wszystko mieszamy aby przesiakl kurczak zapachem i jak juz nabierze kolorow mocniejszych i pieczarki zrobia sie suchsze :D dolac sosu i wszystko mieszac az nabierze jednolitego koloru :P Wylaczyc gaz i wrzucic na wczesniej ugotowany ryz badz ziemniaki. Obiad gotowy.
:wstyd: Sorki, nie jestem dobrym pisarzem przepisow.
Profil
PW Email www Cytuj
espi 
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 06:57     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
Na winie i z pieczarkami był sos uncle ben's ale nie wiem czy jeszcze jest bo był paskudny. Z knorra nie ma takiego wynalazku w pl.
Profil
PW Email Cytuj
Nikaa 
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 16:25     


Dołączyła: 25 Lut 2010
Major, u nas tez jest taki sos.. i ja bardzo czesto robie taka potrawe o ktorej napisales.. pyszna jest.. tylko robie z sosem smietanowo- grzybowym..
i makaron nie wiem czy mam pisac wloska nazwe.. ale napisze po polsku korakdki.. cudnie to smakuje
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 16:32     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Nikaa, tutaj tez sie to nazywa cream with mushrooms. wiec w wolnym tlumaczeniu mamy smietanowo grzybowy. Tak sadzilem ze ten sos jest w polsce, bo wiekszosc tych produktow jest rozprowadzana na cala europe.
Profil
PW Email www Cytuj
Nikaa 
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 17:16     


Dołączyła: 25 Lut 2010
ja kocham takie zwykle proste nalesniki.. choc ostatnio zrobilam nalesniki z kurczakiem i ryzem.. super pycha.. i sos zrobilam czosnkowy sama.. z majonezu czosnku i keczupu :) pycha :)
Profil
PW Email Cytuj
bocianu 
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 17:26     



Imię: Wojtek
Dołączył: 07 Cze 2005
Skąd: Zubrzyque
a ja właśnie wciągnąłem naleśniczka.
a najbardziej lubie chyba ze szpinakiem i serem pleśniowym...
Profil
PW Email www Cytuj
Nikaa 
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 17:41     


Dołączyła: 25 Lut 2010
bocianu, oooo moglbys sie podzielic..
ja jutro chyba zrobie ale z konfitura od babuni..
taka sliwkowa.. pychota
Profil
PW Email Cytuj
aoyaga 
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 20:29     


Dołączyła: 11 Maj 2010
mmmm.....naleśniczki to mogę ze wszystkim jeść, a najbardziej to z nutellą, dżemikiem z domowej spiżarni,białym serkiem,żółtym serkiem,szpinakiem,owocami itd....
a jeśli chodzi o ciasto to najlepsze (jak dla mnie) jest z maślanki z dodatkiem mąki kukurydzianej
Profil
PW Email Cytuj
dawsa 
  Wysłany: Czw Gru 02, 2010 21:46   przepis  


Dołączyła: 02 Gru 2010
Jeśli znacie jakieś smaczne i zdrowe danie to podajcie przepis.
Tylko żeby niebyło bardzo kaloryczne :D
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 18:40     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
dawsa, oj tam oj tam niskokaloryczne :)
Ma być smacznie :)
Potem się to spali hihihih
Profil
PW Email Cytuj
dawsa 
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 20:27     


Dołączyła: 02 Gru 2010
no racja, ale żeby było smaczne nie musi przecież być kaloryczne
Profil
PW Email Cytuj
dzierlatka 
Wysłany: Sro Sie 31, 2011 07:21     


Dołączyła: 19 Lip 2011
Skąd: Gliwice
arbuz w kostkę..ananas świeży w kostkę..dodać wódeczki..do lodówki....
"kopnie " leciutko ;)
Profil
PW Email Cytuj
dzierlatka 
Wysłany: Sro Sie 31, 2011 07:25     


Dołączyła: 19 Lip 2011
Skąd: Gliwice
sezon paprykowy..czyli leczo...
papryka,pomidory,cebula,czosnek ,odrobina oleju słonecznikowego - do gara.
na patelni podsmażyć kiełbasę
/ toruńska,śląska,podwawelska/
połączyć ..kromal chlebka i szamanko gotowe...
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008