Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kisia
Sro Gru 02, 2009 23:50
Gdzie byście kupili samochód ?
Autor Wiadomość
qqeq 
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 15:38   Gdzie byście kupili samochód ?  


Dołączył: 03 Lis 2008
Mam pytanie takiej natury: jako kobieta nie znająca się na samochodach zamierzam dokonać zakupu jakiegoś niezbyt drogiego auta. Nosiłam się z zamiarem zakupu auta na aukcjach ale jednak coś mnie powstrzymuje. Czy uważacie że lepiej kupić auto na aukcjach internetowych czy też na jakichś profesjonalnych serwisach giełdowych na przykład h t t p;//w w w autogielda, p l]Auto Giełda . Jestem ogólnie w temacie aut zielona ale chyba, a przynajmniej wydaje mi się że takie serwisy typowo samochodowe to jednak lepsze wyjście niż aukcje. Co sądzicie ?
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 15:55     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
a moze komis?? zawsze mozesz zobaczyc autko,przejechac sie ,popytac co i jak i jak cos bedzie sie psuc po krotkim czasie to mozna zawsze podjechac z "reklamacja"
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 18:08     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
apropos kupna, radzę kupić sobie chocby najprostszy tester lakieru za 40zł, powoduje że nagle sprzedający zaczynają mówić ;)

jeśli chodzi o grupę VW to polecam komis w Mikołowie, jak się jedzie od Gliwic to dosłownie 100 metrów po lewej przed Auchan, gościu sam wyciąga tester, nie robi problemów z podskoczeniem na przegląd, da się negocjować, kupiliśmy tam z kumplem golfa IV 1.9 TDI, stan był na prawdę igła jak mówił sprzedawca, wzięliśmy go na płytę do pomiarów, wszystko jak fabryka, od razu powiedział ze maska była lakierowana bo były odpryski od kamyków, jak się okazało była położona jedna nowa warstwa lakieru, ale szpachli nigdzie

a co do tego że się kompletnie na samochodach nie znasz, podejdź na stację kontroli pojazdów, zagadaj do gościa co tam pracuje czy by za 100-200zł nie pomógł w wyborze samochodu, w końcu oni wiedza na co patrzeć, ewentualnie ktoś z jakiegoś serwisu ;)
Ostatnio zmieniony przez sebek Pon Lis 23, 2009 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Grzegorz 
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 11:09     


Imię: Grzegorz
Dołączył: 21 Lis 2008
qqeq Musiała byś się zastanowić do jakiej kwoty chcesz auto, jakiej marki i jaki model by cię interesowało. Czy masz zamiar jeździć tym autem po mieście i czasami jakaś nie duża trasa czy masz zamiar jeździć trasy po 100-400km dziennie.
Jak miasto to polecał bym coś małego. Mało pali małe opłaty i wszędzie się nim zmieścisz.

Jak byś się zdecydowała na jakieś konkretny model to spróbuj wejść na forum internetowe danego auta i tam też są oferty sprzedam.
Ja nie kupił bym auta od pośrednika, jak kupować to od właściciela najlepiej takiego co ma te auto co najmniej pół roku.

Przed zakupem warto pojechać sobie na stację kontroli pojazdów i zrobić przegląd ( koszt ok 100zł ) jak auto przejdzie przegląd to wiesz że jest sprawne i nie zagraża życiu. A jak nie przejdzie to niech się właściciel martwi, i szukasz innego.
Kolejna sprawa czy posiadasz jakieś zniżki OC AC. Tym większa pojemność silnika tym wyższe ubezpieczenie. Jakie są koszty utrzymania takiego auta koszty części i naprawy itp. Ty
Profil
PW Email Cytuj
Noemi 
Wysłany: Sro Lis 25, 2009 08:21     



Imię: Katarzynka
Dołączyła: 30 Kwi 2007
u dilera ... :)
tzn Honda lub Toyota ;)
Profil
PW Email Cytuj
Wojciech_u 
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 22:06     


Dołączył: 09 Mar 2010
Mogę dać namiar na rzeczoznawcę samochodowego.
kupowałem samochód rok temu i wtedy natknąłem się poprzez znajomego na tego Pana - nie żałuję, wydałem 70zł ale za to miałem fachowo sprawdzony samochód:) Pan działa na terenie śląska. Służy również w doradztwie i pomocy przy wyborze dobrego samochodu.
Profil
PW Email Cytuj
Ilonka 
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 08:15     



Imię: Ilona
Dołączyła: 05 Lut 2005
Skąd: Wysoka (kolo Rynku)
A ja jestem tego zdania, co Frycek. Najlepiej obejrzec auto i sie przejechac. Polecam Auto Komis FUKS na terenie gieldy gliwickiej - prowadza go moi rodzice od 8 lat i recze za ich kompetencje oraz wiarygodnosc. Tam na pewno nie zostaniecie oszukani.
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 09:26     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Ilonka napisał/a:
Polecam Auto Komis FUKS na terenie gieldy gliwickiej
a to jeszcze ta giełda istnieje, bo słyszałam, że tam sa teraz wykopki
Profil
PW Email Cytuj
krzys 
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 10:11     



Imię: Krzyś
Dołączył: 21 Lip 2007
Skąd: Wrocław/Pławniowice
Ilonka, a mają jakiegoś starszego Merolka w dieslu ?? 190 najlepiej w 2,5D.

PS. Na portowj w Stacji kontorli pojazdów powinni za friko pomóc w wyborze, czy warto takie auto łyknąć, czy też nie.
Ostatnio zmieniony przez krzys Sro Mar 10, 2010 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 12:11     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
zawsze można kupić bity samochód ale nie naprawiany, wtedy wiesz jak jest bity, co jest uszkodzone, robisz i wiesz co masz ;)
Profil
PW Email Cytuj
Ilonka 
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 07:49     



Imię: Ilona
Dołączyła: 05 Lut 2005
Skąd: Wysoka (kolo Rynku)
h t t p;//w w w fuks.auto, c o m, p l/ - prosze, tu jest oferta. Oczywiscie najlepiej zadzwonic :) Ja nie siedze w interesie, moge jedynie powiedziec, ze moi Rodzice sa uczciwi :) Na miejscu Mama robi kredyty, ubezpieczenia.
Kisia, sa wykopy, zaraz obok, gielda caly czas byla i jest czynna.
Pozdrawiam :D
Profil
PW Email www Cytuj
krzys 
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 13:15     



Imię: Krzyś
Dołączył: 21 Lip 2007
Skąd: Wrocław/Pławniowice
sebek, ale wiesz jak jest z "polskimi sellerami" :wstyd:

Ilonka, podziękował :)
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 14:32     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
zależy gdzie trafisz, zależy czy sie na tym znasz ewentualnie czy kogoś masz kto się na tym zna, ja sporo widziałem jak się robi auta bo znajomy miał warsztat (nie handlował autami tylko robił naprawy powypadkowe), to jak auto jest zrobione zależy tylko od właściciela, byli tacy co od razu mówili że dowalić szpachli i auto idzie na sell, a byli tacy co kazali przespawywać pół poszycia bocznego bo miało być zrobione na PRO i dalej autem potem jeździli. Co do komisów to podchodzę do nich z dużą rezerwą, znajomy szukał koniecznie citroena xarę, niby znalazł, w dizlu, przebieg miał być 200 tysi, nie bity, pojechałem z nim to się okazało ze silnik minimum 100 tysi więcej miał nakulane, a buda była robiona, z resztą jak już zrezygnowaliśmy to przyznał to sam właściciel komisu ...

natomiast zaskoczył mnie komis VW pod Mikołowem, koleś od razu mówił co było lakierowane, przyniósł tester lakieru za ładny tysiak (mierzył na prawdę dokładnie i pozwolił samemu pomierzyć gdzie się chciało), w dodatku dał auto zeby sobie pojechać na stację, nie robił problemów z wejścia pod auto itd

wszystko zależy na kogo trafisz ;)
Profil
PW Email Cytuj
Agatka2008 
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 13:43     



Dołączyła: 15 Mar 2009
hmm tez nie jestem przekonana co do komisów..
Najlepiej szukac chyba na otomoto lub allegro, od prywatnej osoby a nie zawodowego handlarza ktory wie jak ukryc niedoskonałości i dobrze ściemnić.. choc nie mowie ze prywatni tego nie umieja:P
Najlepsze są okazje od starszych ludzi.. ktorzy najczesciej kupuja autko z salonu za swoje emeryturki, nigdzie daleko nie jezdza a dbaja o autko z szacunkiem .. ale takich ofert malutko..
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 14:52     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
z tymi staruszkami to też tak do końca nie jest jak się wydaje.

myślę, że jak już coś kupować to z kimś, kto się zna na rzeczy i to czy allegro, czy giełda nie ma różnicy.

a no i chyba jest takie coś, że samochód do tygodnia można zwrócić, jeżeli wyjdą wady ukryte przez sprzedającego, ew żądać kosztów pokrycia naprawy
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 20:58     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
ilonka to ja sie napewno wybiore do twoich rodzicow bo szukam obecnie autka dla siebie
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008