Poprzedni temat «» Następny temat
Chamscy, nieuprzejmi, bezczelni, łamiący przepisy
Autor Wiadomość
kk 
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 19:00   Chamscy, nieuprzejmi, bezczelni, łamiący przepisy  



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Proponuję temat, w którym poruszać będziemy chamstwo na naszych ulicach, a dokładniej przykłady łamiących jak nie przepisy to zasady fair play i wzajemnego poszanowania.
Piratom, nieuprzejmym kierowcom zajeżdżającym drogę w zasadzie nic nie można zrobić. To, co możemy to podzielić się z innymi informacjami o takich nieuprzejmych czy też bezmyślnych osobach.

Odpowiadając na ten post, w temacie zamieszczamy dane auta (marka, kolor) oraz numer rejestracyjny (jeśli pamiętamy) a w treści krótki opis zaistniałej sytuacji.

Zaczynajmy więc :)
Profil
PW Email www Cytuj
kk 
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 19:17   Ciemnozielone BMW serii 5 model E34 (1988-1997), SG 8223E  



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Ciemnozielone BMW serii 5 model E34 (1988-1997), SG 8223E

Mam taki mały romans do Ciebie. Chodzi o to, żeby zrobić koło dupy jednemu chamskiemu kierowcy. Cóż, tego niestety testy nie obejmują i prawo jazdy dają każdemu.
Nie dość że gość wymusił pierwszeństwo i o mało się w niego nie wrąbałem, to jeszcze wysiadł z auta i zwyzywał mnie (też wylazłem i mu powiedziałem co o nim myślę i zacząłem sypać paragrafami i ustawami - z sufitu).
Gdyby nie mama, to nie wiem czy by nie doszło do rękoczynów. No ale wróćmy do rzeczy, najpierw chciał zajechać mi drogę (zmieniając pas na ul. Opolskiej) potem zorientował się że ktoś jest na pasie na który zamierza zjechać. Widziałem co się dzieje, więc zwolniłem i go grzecznie wpuściłem (a jedź sobie), on wtedy (dopiero) włączył migacz wjechał na mój pas. Narazie OK, gdyby nie to że jak dojechaliśmy do świateł to wysiadł i z mordą na mnie zaczął wyzywać i nadawać na moje światła (zazdrościł chyba, mam dzienne zamontowane nad zderzakiem (nie jak niektórzy pod).
To jeszcze nie koniec. Zrobiło się zielone, ruszyliśmy a ten nagle gwałtownie zahamował, nie wiem jakim cudem zatrzymałem auto i mu nie wjechałem w dupę, ale ewidentnie nastawił się. A jak bym go puknął, to byłaby moja wina przecież, a jego kilkunastoletnie BMW rozsypało by się jeszcze. Jak już ruszyliśmy to pozapalałem i halogeny i długie (jak ślepy to niech widzi ;) ).
Chciałem pojechać za nim, ale matka mnie przekonała że nic nie wskóram.
Podniósł mi tak poziom adrenaliny, że prędko nie opadnie. Da się coś takiemu bucowi zrobić?
Ostatnio zmieniony przez kk Pią Lut 19, 2010 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 22:44     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
jak SG to z Gliwic poszukaj kolesia,a raczej jego samochodu i przebij opony, porysuj samochód :wstyd: :D
Ostatnio zmieniony przez kisia Pią Lut 19, 2010 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
plusz0wy 
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 15:51     



Imię: Grzesiek
Dołączył: 12 Sie 2009
Skąd: skądęsatąra
Kisia a co jeśli ty kiedyś zawinisz, też polecasz ten sposób ? :P

Kurcze nie przeczytałem powyższej wypowiedzi, zwracam honor - przebić mu :ok:
Ostatnio zmieniony przez plusz0wy Sob Lut 20, 2010 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 17:21     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
dlaczego nie zadzwoniłeś na policję i nie zgłosiłeś, że jakiś debil zachowuje się, jakby był pijany albo naćpany? Miałeś świadka, tego co wyczyniał. Nieźle by się zdziwił, jakby go policja zatrzymała, zrobiła alkotest, test na prochy, i może sprawdziła stan techniczny auta?
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 11:36     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Lama71 napisał/a:
dlaczego nie zadzwoniłeś na policję i nie zgłosiłeś, że jakiś debil zachowuje się, jakby był pijany albo naćpany? Miałeś świadka, tego co wyczyniał. Nieźle by się zdziwił, jakby go policja zatrzymała, zrobiła alkotest, test na prochy, i może sprawdziła stan techniczny auta?


Kiedyś tak zrobiłem, że zadzwoniłem na 997. Ale stwierdzili że skoro gość pojechał i nie wiadomo gdzie, o jak mają go znaleźć. A stawianie na nogi połowy miejskiej policji z powodu poszukiwań jakiegoś gościa to trochę mija się z celem.
Profil
PW Email www Cytuj
Lama71 
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 12:27     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
no ok, dodałbym do tak mądrego stwierdzenia pana policjanta, że nie ma sprawy, ale jeśli ten gość spowoduje jakiś wypadek, to zgłoszę sie jeszcze raz na policję i zaświadczę, że stosowne zgłoszenie uczyniłem, jeszcze zanim wypadek się zdarzył. Wtedy taki policjant ma problem. WIęc przynajmniej puści hasło radiem, jak ktoś zobacz - zatrzymać.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 23:44     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
przykra sprawa, ja tez sie spotykałem z podobnymi sytuacjami i to jeżdząc na rowerze (raz jakis łysy kark w bmw po tym jak by mnie rozjechał jeszcze mi groził i gonił...moze to ten sam ?)...heh dlatego nie lubie po miescie jezdzić
Profil
PW Email Cytuj
Karlus 
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 23:17     


Dołączył: 20 Maj 2010
Opisze swoją sytuację z tego tygodnia w Rybniku (dodatowe jazdy sobie wykupiłem) :)
Przejażdżam przez skrzyżowanie, i wjeżdżam w ulicę jednokierunkową a tu zza łuku pędzi na mnie renault pod prąd :zdziwko:
Gościu (był z Żor) odbił na krawężnik ominął mnie i bardzo szybko się ulotnił, na tylnim siedzeniu przewoził małe dziecko :szok:

Dobrze że nie jechałem szybko i zdążyłem zareeagować, w pobliżu jest też szkoła podstawowa.
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 19:24   Re: Ciemnozielone BMW serii 5 model E34 (1988-1997), SG 8223  



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
kk napisał/a:
Ciemnozielone BMW serii 5 model E34 (1988-1997), SG 8223E
?


Wiesz że podawanie takich danych przez osoby nieupoważnione do publicznej wiadomości bez zezwolenia organów ścigania bądź jednostki nadrzędnej jest karane pozbawieniem wolności do lad 5-u lub grzywną w wysokości od 5000 wzwyż.

A co lepsze właściciel powyższego auta może cię pozwać za ujawnianie danych nie przeznaczonych dla ciebie.


Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.), za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne (art. 6 ust. 2 ustawy). Stosownie do ust. 3 powołanego przepisu, informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu i działań.

więc zanim coś takiego napiszesz W??CZ MÓZG !!! Bo samosądy w formie wszelakiej są geniuszu w tym kraju karalne.


kisia napisał/a:
jak SG to z Gliwic poszukaj kolesia,a raczej jego samochodu i przebij opony, porysuj samochód :wstyd: :D


Natomiast ta wypowiedź czyli nakłanianie do aktu wandalizmu jest także sankcjonowana odpowiednio jesli dobrze pamiętam to jest to art 18 par 2 Kodeksu karnego


Kisia bezwzględnię żądam usunięcia tego tematu !!!!

Ja tego nie piszę bo jestem Wam wrogiem .... ja to piszę po to żebyście sobie nienasrali przez głupotę w papiery.
Ostatnio zmieniony przez MacSen Wto Wrz 14, 2010 19:33, w całości zmieniany 3 razy  
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 20:51     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
MacSen nawet jak Ty jesteś owym właścicielem, to niestety przyznaję CI rację. Gość może pozwać kk, i administratora forum.
No i Kisię. Za nakłanianie do popełnienia przestępstwa (no... wykroczenia).
Kisiu, zamiast pisać, co napisałaś, wystarczyło zmienić formę, i nikt CI nic nie zrobi.
A co do tego, co pisze kk - ja nauczony jakimś tam doświadczeniem, powiem Ci ci ja bym zrobił, teraz, na tę chwilę, gdybym się podobnie jak Ty wkurzył.
Otóż, pojechałbym na najbliższy komisariat, i złożył zawiadomienie, podał dane gościa - nr. rej. Oni by go znaleźli, przesłuchali. Zaczęli by konfrontować itd. Na Opolskiej jest monitoring, więc byś udowodnił co mówisz. Jako obywatel masz do tego prawo. I zapewniam, gość miałby ciepło.
Chyba że to on postąpiłby z Tobą tak, jak napisała Kisia.
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 22:16     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Lama71 napisał/a:
................


Lama ja od 8-iu lat za kierownicą nie siedziałem mimo że prawko mam.
Profil
PW Email Cytuj
jaro88 
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 10:36     


Dołączył: 04 Paź 2010
Im większa jest różnica w KM pod maską w autach to zawsze osoba z tą mniejszą pojemnością będzie nazywała tych od BMW, AUDI, SUBARU że są chamscy a ja jak jadą autem szefa i wlecze się przede mną fiat to po prostu mam podobne odczucia że specjalnie chamsko tamuje ruch - także to działa w obie strony.
Profil
PW Email www Cytuj
Lama71 
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 11:03     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
wiesz jaro88, alboś tematu nie przeczytał do końca, albo..... coś innego. Tu nie o mocy rozmawiamy, ani o momencie obrotowym. Ale o zachowaniu. na drodze.
A swoją drogą, czytałem kiedyś taką opinię, że ludzie, którzy na drodze są tak agresywni, ostro jeżdżą, tak.. hamulec, i gaz, bardzo często wynika to z .. no jakby to ładnie ująć... z problemów natury... no... no niezbyt się męscy czują. Tam użyto określenia "staje w drugą stronę" (jak zbyt nieładne określenie, proszę aby mod to obciął ) ;)
Profil
PW Email Cytuj
merwin 
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 11:13     


Imię: ari
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Skąd: Gliwice
uważajcie proszę na Pana lat około 160 :) nie no troche mniej jakieś 80 , kierowca warburga , dwa razy mnie to osobiście spotkało a mianowicie Pan wyjeżdżając z swojego podwórka wogóle nie rozgląda się na boki tylko wjeżdża skręcając w lewo na Jagiellońską Okolice fryzjera :wstyd:
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 18:37     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
h t t p;//w w w fotosik, p l/showFullSize.php?id=86a95d19a5d771fe]
odholowane :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez vkimi Wto Paź 22, 2013 18:46, w całości zmieniany 6 razy  
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Paź 23, 2013 20:38     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
paliwa brakło ? :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Sob Paź 26, 2013 09:54     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
podziwiam takich ludzi :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
szamo 
Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 13:18     


Dołączył: 18 Lis 2013
Skąd: Gliwice
A ja napiszę, że kultura na drodze jeszcze istnieje. Akcje typu "karne K..." przynoszą rezultaty. :]
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 15:45     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
szamo napisał/a:
Akcje typu "karne K..." przynoszą rezultaty
noooo zwłaszcza kiedy dostaje sie taka naklejkę niesłusznie
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008