Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjazn bez sexu?
Autor Wiadomość
Noemi 
Wysłany: Sob Maj 05, 2007 10:49     



Imię: Katarzynka
Dołączyła: 30 Kwi 2007
;) ....to prawda..ale na nią też trzeba trochę popracowac...nie obędzie sie bez uśmiechu dla tej drugiej osoby... :) (gdy ją widzimy) :) :) :)
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 20:44     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Noemi napisał/a:
;) ....to prawda..ale na nią też trzeba trochę popracowac...nie obędzie sie bez uśmiechu dla tej drugiej osoby... :) (gdy ją widzimy) :) :) :)
??
nie bardzo wiem o co idzie ??
Profil
PW Email Cytuj
ansc 
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 14:02     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
Wydaje mi się, że nie tylko uśmiech wystarczy aby stwierdzić że ktoś jest twoim przyjacielem lub nie, potrzeba bardzo wiele spędzonych ze sobą dni, aby poznać się od podszewki, w wieku tzw. dorosłym jest bardzo trudne gdyż każdy ma swoje życie i nie jest wstanie sie rozdwoić lub roztroić, czasem trzeba odmówić a tu już zaczynają się schody, powątpiewania itd. Ja miałam tylko dwie super koleżanki, które mnie znały a ja je prawie że jak siostry. Nawet zły humor, czy inne wybryki niczego nie były wstanie zepsuć bo się znałyśmy i wiedziałyśmy że każda z nas ma coś za uszami i wcale nas to dziwiło i nie złościło. Ale było to gdy było sie pięknym i młodym i wolnym przede wszystkim. Mimo wszystko były to (prawie)beztroskie czasy. Dostałam już tyle razy w kość od różnych ludzi, że nie jestem w stanie uwierzyć komu kolwiek w jego dobre intencje. Nawet tak bliska osoba jak mąż potrafi wykorzystać moje słabości przeciwko mnie. Ups. ale mnie wzięło. Finito na dziś ;)
Profil
PW Email Cytuj
daniela 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 11:12     


Dołączyła: 15 Lut 2007
ansc napisał/a:
Wydaje mi się, że nie tylko uśmiech wystarczy aby stwierdzić że ktoś jest twoim przyjacielem lub nie, potrzeba bardzo wiele spędzonych ze sobą dni, aby poznać się od podszewki, w wieku tzw. dorosłym jest bardzo trudne gdyż każdy ma swoje życie i nie jest wstanie sie rozdwoić lub roztroić, czasem trzeba odmówić a tu już zaczynają się schody, powątpiewania itd. Ja miałam tylko dwie super koleżanki, które mnie znały a ja je prawie że jak siostry. Nawet zły humor, czy inne wybryki niczego nie były wstanie zepsuć bo się znałyśmy i wiedziałyśmy że każda z nas ma coś za uszami i wcale nas to dziwiło i nie złościło. Ale było to gdy było sie pięknym i młodym i wolnym przede wszystkim. Mimo wszystko były to (prawie)beztroskie czasy. Dostałam już tyle razy w kość od różnych ludzi, że nie jestem w stanie uwierzyć komu kolwiek w jego dobre intencje.

masz racje... bedac doroslym trudno jest czasami sie rozdwoic czy roztroic.. nie wszyscy to rozumieja...
ale mysle ze takie stwierdzenie: "dobry gość to rzadki gość" pasuje i kazdy z nas powinien jakos to wykorzystywac..
a dobre intencje :kwasny: podobno nimi pieklo jest usłane :hyhy:
czasmi chęci nie wystracza, trezba zrozumiec drugiego i chcieć!!
bo zazwyczaj wszystko niszcza plotki i drobne sprawy....
pozdrwiam :]
Profil
PW Email Cytuj
madziar 
Wysłany: Sob Lip 21, 2007 08:47     



Dołączyła: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
muszę przyznac ze chyba mam przyjaciółkę, w USa siedzi i nie potrzebujemy strasznie intensywnych kontaktów, żeby czasem pomyslec o sobie :)
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 21:38     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Moga byc takie momenty w przyjazni, podobnie jak w milosci, gdy milczenie jest lepsze od slow. Bledy naszych przyjaciol moga byc oczywiste, ale dobrze jest na nie czasami przymknac oczy.
Wiekszosc ludzi traktuje przyjazn jak cos niezniszczalnego i wiecznego, cos, co przetrwa wszelkie zle traktowanie. Jest to jednak glupi i ogromny blad: przyjazn moze przeciez umrzec w chwili, gdy padnie jedno niemadre slowo. Jej istnienie wymaga odpowiednich warunkow: trzeba z nia postepowac delikatnie i z czuloscia, gdyz jest jak wrazliwa roslina, a nie jak przydrozny oset. Nie powinnismy oczekiwac, ze nasz przyjaciel bedzie doskonalszy od reszty ludzkosci.
W przyjazni wszystkie wspolne mysli, wszystkie wspolne pragnienia,wszystkie oczekiwania rodza sie i istnieja bez slow i z niewypowiedziana radoscia.
Pamietajmy ze kazdy czlowiek ma swoje slabowsci i wady i ten kto szuka przyjaciela bez wad,nigdy go nie znajdzie.Kochamy przeciez samych siebie, mimo naszych slabosci i w taki sposob powinnismy kochac wlasnie naszych przyjaciol.
Profil
PW Email Cytuj
Mike_82 
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 22:18     


Dołączył: 30 Gru 2009
Pytanie do kobiet- z innej beczki: NIe szukam tutaj rozwiązania problemu, sam sobie poradzę ale ciekami mnie wasza opinia: "mam przyjaciółkę 2 województwa dalej. Bardzo dobrze się rozumiemy. Mamy takie samo podejście do wiary i innych spraw. Jesteśmy typowym zaprzeczeniem stereotypu, że damsko męska przyjaźń kończy się w łóżku. Oboje byliśmy wolni więc czesto sie odwiedzaliśmy i wspomagaliśmy w naszych problemach sercowych lub innych dylematach. Więm że ona na poczatku żywiła wieksze uczucia do mnie, ja do niej tylko przyjaźń. Mimo tego, chciała mieć mnie za przyjaciela także. Minał rok, obiecałem jej że w lutym ją odwiedzę na dłużej. Obiecałem,że żadna dziewczyna nie zniszczy naszej przyjaźni. Jednak ja,poznałem kobiete swojego życia,która kocham. MOja przyjaciołka, spytała kiedy ją w końcu odwiedzę. Spytałem czy możemy ją odwiedzić razem, albo ja przyjadę sam ale na kilka godzin(zazwyczaj nocowałem u niej bo to 165 km). Powiedziałem że noclegi nie wchodzą a gre bo to by sie nie podobało mojej partnerce (mi zreszta też na odwrót). No i ta się troche obraziła,mówiąc że obiecałem. Ja natomiast nie mowilem o zrywaniu żadnego kontaktu,tylko o tym ż enie będę u niej zostawał na noc. NIby to zrozumiała ale mowiła że rzucam słowa na wiatr z czym aj sie nie do końca zgadzam"
Co sądzicie??
Ostatnio zmieniony przez Mike_82 Pią Lut 19, 2010 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 22:25     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Mike_82, że ona cały czas i nadal żywi do Ciebie większe uczucia, tylko to ukrywała. Wolała widywać się z Tobą i spędzać czas jako Twoja przyjaciółka, niż w ogóle Cię nie widywać :)
Profil
PW Email Cytuj
Mike_82 
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 22:40     


Dołączył: 30 Gru 2009
kisia napisał/a:
Mike_82, że ona cały czas i nadal żywi do Ciebie większe uczucia, tylko to ukrywała. Wolała widywać się z Tobą i spędzać czas jako Twoja przyjaciółka, niż w ogóle Cię nie widywać :)
Hmmm, myślisz??
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 22:45     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
no po tym co napisałeś, to jestem pewna
Profil
PW Email Cytuj
Mike_82 
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 22:52     


Dołączył: 30 Gru 2009
mam niesmak że nie może tego zrozumieć. NIby życzyła mi jak najlepiej a teraz odwraca kota ogonem.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 23:09     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Mike_82, dlatego uważałam i nadal uważam, że tak do końca przyjaźń między kobietą i mężczyzną nie jest możliwa.
Profil
PW Email Cytuj
Mike_82 
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 00:10     


Dołączył: 30 Gru 2009
kisia napisał/a:
Mike_82, dlatego uważałam i nadal uważam, że tak do końca przyjaźń między kobietą i mężczyzną nie jest możliwa.
A to szkoda. jednak nic na siłę!
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 12:37     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
To ja jednak zaprzeczę. Jest możliwa i właśnie jej doświadczam ;)
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 19:50     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
a ja Cię poprę, bo sama przyjaźnię się z mężczyzną od dobrych kilku lat :]
Profil
PW Email www Cytuj
M-M 
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 19:56     


Dołączyła: 04 Paź 2010
Ja ze swojego doświadczenia widzę, że przyjaźń między kobietą i mężczyzną nie jest możliwa.
Być może, gdy oboje widzą siebie jako nieatrakcyjnych fizycznie, nie odbierają feromonów drugiej strony, nie są w swoim typie... wtedy może... pewnie tak.
Jeśli jednak choćby jedna ze stron widzi drugą inaczej to kicha..
Przyjaźń wtedy to tylko przykrywka a tak naprawdę to liczy się z czasem na coś więcej.
Osobiście od małego wolałam chłopców na podwórku, ale z czasem przekonałam się, że trzeba się zmienić, bo to już nie podwórko lecz życie. Jakoś nie bawi mnie wizja przyjaciela, który czai się na mnie w ukryciu i nie robi niczego bez powodu :-((
Smutne, ale prawdziwe moi drodzy!
Profil
PW Email Cytuj
plusz0wy 
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 21:39     



Imię: Grzesiek
Dołączył: 12 Sie 2009
Skąd: skądęsatąra
tutaj się z M-M zgadzam. Że jeśli ta druga osoba się nam podoba to już jest to coś więcej niż przyjaźń :P Ale to też przyjaźń. I wcale nie jest tak, że nie robi się czegoś bezinteresownie... Po prostu gdyby pewne sprawy się inaczej potoczyły to możliwe, że takie przyjaźnie by się zamieniły w coś więcej. Ale według mnie przyjaźń jest możliwa między dwojgiem płci nawet w takim przypadku. Trzeba się tylko trochę pilnować :P
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 22:23     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
jest to możliwe, kiedy oboje są w szczęśliwych związkach, wtedy żadno nie liczy na coś więcej (a przynajmniej nie powinno)
Profil
PW Email Cytuj
darkus 
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 23:50     


Dołączył: 30 Wrz 2010
w moim przypadku to tylko może zaistnieć przyjaźń bez seksu z facetem :)
Profil
PW Email Cytuj
M-M 
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 22:45     


Dołączyła: 04 Paź 2010
darkus napisał/a:
w moim przypadku to tylko może zaistnieć przyjaźń bez seksu z facetem :)


Bingo!
Dokładnie tak!
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008