Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła bez przemocy
Autor Wiadomość
H. Mościbrodzki 
  Wysłany: Pią Lut 19, 2010 19:39   Szkoła bez przemocy  



Imię: Henryk
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Jakie jest Wasze zdanie na temat przemocy w szkole. Czy taka przemoc istnieje faktycznie, czy jest to tylko wymysł mediów? Może ten problem w ogóle nie występuje na Śląsku?
Profil
PW Email www Cytuj
Asia29 
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 20:06     


Dołączyła: 08 Sty 2010
Skąd: Gliwice
Istnieje, głównie w gimnazjach. Nie wiem, jak na Śląsku, bo zbyt krótko tu mieszkam, ale w Poznaniu byłam świadkiem wielu skandalicznych scen.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 22:34     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
gimnazja - to porażka reformy edukacyjnej...
Profil
PW Email Cytuj
kajusiaw 
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 15:43     



Imię: Ania :)
Dołączyła: 27 Cze 2007
Skąd: Gliwice Łabędy
Istnieje przemoc w wielu szkołach niestety prawda jest taka, że nauczyciele wolą tego nie zauważac. Widziałam w wielu miejscach szczególnie w programie TVN "Uwaga"
Profil
PW Email www Cytuj
sebek 
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 17:36     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
ale nad czym tu się zastanawiać, w każdej szkole była jest i będzie przemoc, jak nie fizyczna to psychiczna, zawsze będą grupki które będą sobie na wzajem docinać itd. całego świata nie uratujecie, dyskusja bez końca ...
Profil
PW Email Cytuj
Karlus 
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 21:55     


Dołączył: 20 Maj 2010
Tyle że szkoły te problemy bagatelizują bo gdy taka sprawa wyjdzie na wierzch to im notowania popsuje :oczami:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 08:30     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Karlus napisał/a:
szkoły te problemy bagatelizują bo gdy taka sprawa wyjdzie na wierzch to im notowania popsuje
dlatego takie sprawy załatwiane są wewnątrz szkoły i nie zgadzam się z opinią, ze szkoły to bagatelizują, a przynajmniej tak się nie dzieje w Gimnazjium nr 10, do którego chodziły i nadal chodzą moje dzieci. O incydencie jaki się wydarzy w szkole, jeżeli dojdzie to do nauczycieli , czy dyrekcji, są informowani rodzice. Wzywa się ich do szkoły na dywanik i podpisują oświadczenie, w którym jest opisane jakiego czynu dopuściło się ich dziecko i ten dokument ląduje w aktach dziecka. Nie wiem jak jest w przypadku, kiedy dziecko ponownie zrobi coś złego. według informacji podawanej rodzicom, następnym razem uruchamiana jest policka, ale to jeszcze zależy jakiego czynu dopuściło się dziecko.
Profil
PW Email Cytuj
Karlus 
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 16:32     


Dołączył: 20 Maj 2010
Zawsze są wyjątki od reguły.
Profil
PW Email Cytuj
H. Mościbrodzki 
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 22:14     



Imię: Henryk
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Ja tam jakbym miał zostać szkolnym doradcą ds tzw. szkolnej przemocy, zostałbym najbogatszym człowiekiem w RP! ;)
Profil
PW Email www Cytuj
kropka75 
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 13:01     


Dołączyła: 22 Lut 2008
Skąd: Gliwice
trunks napisał/a:
gimnazja - to porażka reformy edukacyjnej...


Otóż to.
Profil
PW Email Cytuj
H. Mościbrodzki 
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 20:36     



Imię: Henryk
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Według mnie to zwykła nieudolność kadry zarządzającymi szkołami, nazywanymi gimnazjami!
Profil
PW Email www Cytuj
tier 
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 12:07     


Dołączył: 17 Sty 2013
Skąd: z Hajduk
Może jednak nieudolność wychowawcza rodziców??
Profil
PW Email www Cytuj
sebek 
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 22:53     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
tier napisał/a:
Może jednak nieudolność wychowawcza rodziców??


O to to. Przeważnie stają w obronie pociech, zamiast od czasu do czasu skarcić i stanąć po stronie nauczyciela :kwasny:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Cze 06, 2014 14:27     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Nie zmienia to faktu, ze gimnazjum to najgorszy twór jaki można było stworzyć, w którym nie wiedzieć czemu coraz większe problemy są z dziewczynami. Są bardzo agresywne, mściwe i zawzięte.
Na innym forum czytałam o nauczycielu, który ma właśnie problemy z gimnazjalistkami bo się nie uczą, pyskują, na lekcji przeszkadzają bardzo. Z kartkówek/klasówek większość dziewczyn dostawała zazwyczaj jedynki. Rodzice na zebraniu oskarżyli go o męski szowinizm i że ma problemy ze sobą, dlatego mści się na dziewczynach, przez co trafił na dywanik i dostał polecenie od dyrekcji by przystopował ze złymi ocenami bo będzie skandal.
Niestety w dzisiejszych czasach wielu nauczycieli przerasta praca w gimnazjum bo prawdę mówić nie mają za wiele praw bo nawet krzyknąć na dziecko nie może bo zaraz rodzice mają wielkie pretensje.
Ostatnio zmieniony przez kisia Pią Cze 06, 2014 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Pon Cze 09, 2014 09:50     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
bezstresowe wychowywanie dzieci... a dzisiaj malo ktore nastoletnie dziecko nie pali nie pije i nie cpa. nie mowiac o pladze gowniar w ciazy
Profil
PW Email Cytuj
tier 
Wysłany: Pon Cze 09, 2014 10:21     


Dołączył: 17 Sty 2013
Skąd: z Hajduk
vkimi napisał/a:
bezstresowe wychowywanie dzieci... a dzisiaj malo ktore nastoletnie dziecko nie pali nie pije i nie cpa. nie mowiac o pladze gowniar w ciazy

:zdziwko:
Mocno przesadzone stwierdzenie (albo osadzone w specyficznym środowisku).
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Cze 11, 2014 14:51     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
tier napisał/a:
vkimi napisał/a:
bezstresowe wychowywanie dzieci... a dzisiaj malo ktore nastoletnie dziecko nie pali nie pije i nie cpa. nie mowiac o pladze gowniar w ciazy

:zdziwko:
Mocno przesadzone stwierdzenie (albo osadzone w specyficznym środowisku).
tez tak uważam, ze mocno przesadzone
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Cze 11, 2014 20:02     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
kisia napisał/a:
Nie zmienia to faktu, ze gimnazjum to najgorszy twór jaki można było stworzyć, w którym nie wiedzieć czemu coraz większe problemy są z dziewczynami. Są bardzo agresywne, mściwe i zawzięte.
Na innym forum czytałam o nauczycielu, który ma właśnie problemy z gimnazjalistkami bo się nie uczą, pyskują, na lekcji przeszkadzają bardzo. Z kartkówek/klasówek większość dziewczyn dostawała zazwyczaj jedynki. Rodzice na zebraniu oskarżyli go o męski szowinizm i że ma problemy ze sobą, dlatego mści się na dziewczynach, przez co trafił na dywanik i dostał polecenie od dyrekcji by przystopował ze złymi ocenami bo będzie skandal.
Niestety w dzisiejszych czasach wielu nauczycieli przerasta praca w gimnazjum bo prawdę mówić nie mają za wiele praw bo nawet krzyknąć na dziecko nie może bo zaraz rodzice mają wielkie pretensje.


Kisia, twoim zdaniem to twór jakim jest "gimnazjum" jest winne wszystkiemu ? Bo jak dla mnie to jedynie zmiana nazwy i nic więcej. A zachowanie dzieci ? Otwórz Onet, Interię czy cokolwiek. Załącz wiadomości. Załącz "dzisiejszą" bajkę w telewizji przeznaczoną dla dzieci poniżej 10 roku życia. Zobacz jakie treści się tam serwuje. Wg mnie to nie szkoła jest problemem, ale ogólny upadek cywilizacji europejskiej ( moralności, myślenia, hierarchii wartości, zasad itd). Do tego ta moda nowobogackich rodziców "rozstawiania wszystkich po kątach", bo ja mam kasę to mnie słuchajcie ... a potem szok, bo dzieciak nauczycielowi kosz na głowę wsadził :dobani:
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Czw Cze 12, 2014 18:36     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
tier, kisia - może jedynie troszeczkę przesadzone :)


a swoją drogą brakuje młodym konsekwencji i dyscypliny, co robi z nich młodych bezkarnych ludzi. no bo przecież wszystkie są "aniołkami".
Profil
PW Email Cytuj
tier 
Wysłany: Pią Cze 13, 2014 12:49     


Dołączył: 17 Sty 2013
Skąd: z Hajduk
Mam 16-latka w domu, znam wielu jego rówieśników i nadal uważam, vkimi, że Twoje stwierdzenie jest mocno przesadzone.
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008