Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła Podstawowa NR 9
Autor Wiadomość
adamino 
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 19:21     


Dołączył: 03 Cze 2007
Skąd: Gliqwice
=CzArNuLkA= napisał/a:
adamino napisał/a:
sp39

Ale my tu nie mowimy o 39 :]

No wiem :P
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 19:58     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Rob1971 napisał/a:
Wtedy na długich przerwach chodziło się do "żydka" po lizaki i słonecznik przez ogródek szkolny


To za moich czasów to już się chodziło po na parówę i bułę (pamiętam do dziś, parówka 30gr/szt)
Profil
PW Email Cytuj
daniela 
Wysłany: Wto Cze 12, 2007 21:52     


Dołączyła: 15 Lut 2007
Rob1971 napisał/a:
fizyka-zapomniełem nazwiska,ale babka mieszka na Owsianej.Może ktoś ją zna.

moze chodzi o p. Pęcak-Skonieczny?????
ona mnie uczyla fizy!! super nauczycielka!!
gabinet fizyczny byl na 2 pietrze, przy schodach, z katedra dla nauczyciela i kranikami z gazem przy takich duuuzych ławkach dla nas
ale byl to super gabinet!!!!!!!!!!
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Wto Cze 12, 2007 22:55     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
a ja tam nie chodziłem ale mam BARDZO złe doświadczenia
Profil
PW Email Cytuj
qrczak 
Wysłany: Wto Cze 19, 2007 13:03     


Dołączył: 19 Cze 2007
Skąd: Wrocław/Gliwice
No to może ja o swoich doświadczeniach z tą szkołą słów parę...:
Lata 1985-1993
Prawie wszystko w latach początkowych z p. Muszyńską (klasy 1-3)
Później:
Polski:
- Rybak (fajna, młoda ale krótko była z racji ciąży),
- Dzięgiel (bardzo dobrze wspominam wymagajaca, ale sprawiedliwa - podobnoż parę lat temu jakiś uczeń pokiereszował ją potłuczoną butelką?)
- chyba krótko na zastępstwie też Kielan (pierwszy rok bała się wszystkiego, potem była nieznośnie bezczelna)
Matma:
- Kałuża (jeszcze w czasach podstawówki dotarła informacja o tym że zmarła)
- Zajdel-Imiela
Geografia:
- Zaryczańska (killer... biła dzieci nawet nie wskaźnikami do map, a wielkimi dechami do wieszania ich wysoko na ścianie, do tej pory ją sporadycznie widuję na ulicy czy w kościele - nadal taka sama zrzęda)
- "Plastuś" - był jakiś facet którego tak nazywaliśmy :)
Biologia:
- Czarna (ogólnie ok)
Historia:
- Wrońska (drobna, ale w porządku babeczka)
Chemia:
- Babiarz (w porządku, na tyle mało wymagała że udało się jakoś przeżyć :P )
Fizyka:
- Florczyk (bardzo ok, miałem z nią wychowawstwo, więc dobrze wspominam)
WF:
- nie inaczej jak małżeństwo państwa Bojanek
- także p. Radlińska (podobnoż miała jakieś osiągnięcia na skalę krajową w pływaniu, ale nie wiem na ile to pewne)
Muzyka:
- Wicherek (oj, te jej śpiewy przez radiowęzeł pieśni patriotyczno-socjalistycznych!)
- Wysocka - taka chuda babka...
Plastyka:
- Trojnar? jakoś tak jej było... nie trawiłem jej
ZPT:
- Szpytma - ach, wychowawstwo mieliśmy u niej, to były najlepsze lata :)
Rosyjski:
- Kotala. Celowo na końcu, za niepoprawność polityczną. Widziała że niektórzy ją jawnie zwalczają :)

Ponadto warto wspomnieć dyrektorów: Wicherek oraz Andrzeja Zbrojkiewicza. Ten ostatni miał dosyć dobrą opinię, ale podobnoż później podupadła.
Bibliotekarka:
- Baron
Świetlica:
- niejaka pani Wala... łomatko... antytalencie pedagogiczne, wiek słuszny.

Nauczyciele nie uczący mnie, ale warci wspomnienia:
- p. Bulska - bardzo w porządku babka (nauczanie początkowe)
- Rabiej, Duszeńko - ok
- Serwin - kosa...
- pan Jacek - no, woźny :D

Inne klimaty jakie zapamiętałem:
- rozdawanie bloczków na obiady
- "częstowanie" płynem Lugola w 1986 po wybuchu w Czarnobylu - w pokoju nauczycielskim był stolik z kieliszkami, chodziło się klasami :)
- kilka włamań do sekretariatu, raz pozostawiony łom w drzwiach...
- "harcówka" w podziemiach
- skakanie po materacach przy okazji wizyt w magazynie sprzętów do WFu :)
- gimnastyka korekcyjna w soboty prowadzona
- wszędzie widoczne na korytarzach dyplomy za uczestnictwo w różnych konkursach, w tym ten, który zapadł mi do dnia dzisiejszego w pamięci, pewnie przez to że było takowych najwięcej - "dla Joanny Głuszczyszyn" :D
- głupi kawał, gdy jedna dziewczyna klepsydrę z zawiadomieniem o pogrzebie koleżanki z klasy wywiesiła na drzwiach wejściowych...
- zbiórki makulatury w garażu na boisku :)
I jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę :)

Ponadto kolonie śródroczne organizowane przez szkołę - ok 1989 roku w Głazie (gdzieś koło Kępna) oraz ok 1990 w Kudowie Zdrój.

Na koniec warto myślę wspomnieć jeszcze o uczniach którzy wpisali się w historię szkoły, zapewne było takowych więcej, ale z moich lat to:
- Krzysztof Cichuta (i jego dziadek strzelający z procy do innych dzieci)
- Grzegorz Marecki (który kopniakiem powalił mur przy furtce oddzielającej boisko od ogrodu w dniu jego wybudowania :D )

A tak w ogóle, to zachęcam do zarejestrowania się w serwisie nasza-klasa, p l. No i sciągnąć tam znajomych z tamtych lat. Można wstawiać zdjęcia, jest także forum...
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Wto Cze 19, 2007 14:21     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
O kurde :D Co prawda poszedłem do 9 jak już 3 lata się w niej bawiłeś, to pamiętam to wszystko o czym piszesz oprócz bloczków i lugola, którego łyknąłem na styczyńskiego w jakiejś przychodni.

Co do harcówki, to nie wspomniałeś o odbywających się tam dyskotekach, na pewno byłeś na którejś.
Dodałbym jeszcze :
- superbezpieczne wykafelkowane umywalki na korytarzach (chyba 1 i 2 piętro), z ostrymi brzegami, gdzie o jeden z nich rozbił sobie głowę młodszy brat wspomnianego Grzegorza M.
- ogródek szkolny, w którym główną atrakcją było skakanie po pionowo wbitych oponach
- wyjście na boisko znajdujące się obok kibelka
- sklepik w podziemiach serwujące jedyne w swoim rodzaju chrupki pietruszkowe (najlepsze jakie w życiu jadłem, potem już nigdy ich nie widziałem :( )
- kafelki na korytarzach, po których świetnie można się było ślizgać
- bale przebierańców, a w szczególności jeden konketny, podczas którego miał nastąpić koniec świata (nie pamiętam z jakim wydarzeniem na świecie się wiązał)

Tyle pamiętam na teraz :P
Profil
PW Email Cytuj
qrczak 
Wysłany: Wto Cze 19, 2007 15:29     


Dołączył: 19 Cze 2007
Skąd: Wrocław/Gliwice
Grabarz napisał/a:
Dodałbym jeszcze :
- superbezpieczne wykafelkowane umywalki na korytarzach (chyba 1 i 2 piętro), z ostrymi brzegami, gdzie o jeden z nich rozbił sobie głowę młodszy brat wspomnianego Grzegorza M.


A tak, kojarzę go :)

Cytat:

- ogródek szkolny, w którym główną atrakcją było skakanie po pionowo wbitych oponach


...a także gra "w noża".
Latem, oprócz biegania "do żydy" były też wypady do szklarza (już nie pamiętam gdzie dokładnie) po ścinki luster, które służyły do robienia "zajączków". Szybko były jednak konfiskowane przez ciało pedagogiczne. Podobnież praktykowano zabawy z lupą i wykorzystywanie do różnych niecnych celów skupionych promieni słonecznych :).

Cytat:

- sklepik w podziemiach serwujące jedyne w swoim rodzaju chrupki pietruszkowe (najlepsze jakie w życiu jadłem, potem już nigdy ich nie widziałem :( )


Czasów sklepika w podziemiach to ja już nie przerabiałem, natomiast pamiętam dobrze działalność tzw. spółdzielni studenckiej na IIp nad gabinetem lekarskim. Pomieszczenie to było jednocześnie wejściem na strych. Na prowizorycznej ladzie leżały pączki i były jednym z niewielu, jeśli nie jedynym towarem tam dostępnym. Zjawisko spółdzielni studenckiej często było wykorzystywane w zadaniach "z treścią" na matematyce przez ś.p. panią Kałużę.
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Wto Cze 19, 2007 18:48     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
qrczak napisał/a:
Latem, oprócz biegania "do żydy" były też wypady do szklarza (już nie pamiętam gdzie dokładnie) po ścinki luster


O kurde pamiętam :D ale to było na samym początku, chyba jak byłem max w 2 klasie :) z tego co kojarzę to zakład był na daszyńskiego, po zejściu schodkami (wiadomo od sklepu) w lewo i zaraz koło bramy.

qrczak napisał/a:
gra "w noża".


nooo u nas nie mieli takich narzędzi :P
qrczak napisał/a:
działalność tzw. spółdzielni studenckiej na IIp nad gabinetem lekarskim


Właśnie potem przejęła ten sklepik jedna pani (w sumie to mama mojego kumpla) i potem przeniosła się z nim w podziemia.

Jeszcze mi się przypomniało coś, co na szczęście nie odbiło się na mojej psychice. Mianowice badania (ale nie pamiętam czy jednorazowe) męskich (chłopięcych)...narządów przez jakiegoś lekarza i w tym samym pomieszczeniu gapiącą się na to hignienistka paląca peta :wstyd:

Aha no i jeszcze szczotkowanie zębów fluorem chyba raz w miesiącu w czwartki (pamiętam, że jeden kolega pożyczał szczoteczkę drugiemu, na szczęście nie brałem w tym udziału)
Profil
PW Email Cytuj
Joanna Mela 
Wysłany: Sro Cze 27, 2007 21:40     


Imię: Joanna Głuszczyszyn
Dołączyła: 27 Cze 2007
Skąd: Warszawa
qrczak napisał/a:
wszędzie widoczne na korytarzach dyplomy za uczestnictwo w różnych konkursach, w tym ten, który zapadł mi do dnia dzisiejszego w pamięci, pewnie przez to że było takowych najwięcej - "dla Joanny Głuszczyszyn" :D


Kurcze qurczak! ty o mnie piszesz a ja za cholere zadnych dyplomów nie pamietam! Poza tym skad moje dyplomy (no chyba, że z konkursów recytatorskich) skoro ja zniknęłam z 9-tki 4 lata przed tobą? (mam teraz 32 lata)???
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Czw Cze 28, 2007 09:17     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Joanna Mela napisał/a:
Kurcze qurczak! ty o mnie piszesz a ja za cholere zadnych dyplomów nie pamietam! Poza tym skad moje dyplomy (no chyba, że z konkursów recytatorskich) skoro ja zniknęłam z 9-tki 4 lata przed tobą? (mam teraz 32 lata)


Może zbieg miejsc, nazwisk... a może to była taka ściema :D Jak uczeń znikał już ze szkoły to sobie robili dyplomy i wieszali, żeby było się czym chwalić :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Eva_1977 
Wysłany: Nie Sie 05, 2007 01:11     


Dołączyła: 05 Sie 2007
Skąd: Jastrzebie Zdroj
witajcie
ja tez chodzilam do 9 w latach 1984-1992
klasa "c"
moja wychowawczynia byla p .Anna Duszenko
i jak tak sobie poczytalam wasze posty
to powrocily dawne wspomnienia...

pozdrawiam
Profil
PW Email Cytuj
marcela 
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 07:53     


Imię: Daga
Dołączyła: 19 Mar 2007
Skąd: Gliwice
DANIELA, MA?A

Ja wprawdzie nie chodziłam do SP nr 9 ale wiem ,że uczyła tam jeszcze pani Trzaska - jak dobrze pamietam to chyba historii
Profil
PW Cytuj
daniela 
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 08:08     


Dołączyła: 15 Lut 2007
marcela napisał/a:
Ja wprawdzie nie chodziłam do SP nr 9 ale wiem ,że uczyła tam jeszcze pani Trzaska - jak dobrze pamietam to chyba historii

tak masz racje. ona byla roztrezpana jak nie wiem co!! zawsze byl ubaw na historii!! heheh :hyhy: :D :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
daniela 
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 11:44     


Dołączyła: 15 Lut 2007
6.10.2007 było 100-lecie szkoły. :)
była akademia, poczesunek (ciacho i kawa i herbata), wystawy zdjec i swiadectw z dawnych lat i nie tylko, odsłona tablicy pamiatkowej na 100-lecie (na parterze), ale najbardziej to sie cieszylam jak szłam do szkoły ze spotkam pełno znajomych i nauczycieli!!
niestety zawiodłam się na znajomych z tamtych lat....z mojego rocznika widzialam chyba ze 2 osoby a z mojej klasy 1.... :(
nauczycieli tez tylko kilkoro bylo, ale bardzo sie ucieszylam ze spotkania z:
- pani Skóra z historii (teraz taka przemila babcia)-doskonaly nauczyciel historii
- pani Czarna z biologii (miło mi bylo jak zawołała mnie na korytarzu po imieniu :zawstydzony: )
- pani Pęcak-Skonieczny z fizyki
- i moja wychowawczyni w kl.4-8 pani Janas (była dyrektorka sp9) -tez oczywiscie poznała mnie i zawołała wrecz krzyknela do mnie po imieniu!! fantastyczna wychowawczyni!!

były wpisy do ksiegi gości :) , szkoda ze tak mało znajomych...

a moze tu na forum jest ktos z mojego rocznika albo nawet z mojej klasy??
uczeszczałam do szkoły w latach 1980-1988 klasa A (przez 1 semestr bylam w B, ale to byl epizod :P )

pozdrawiam
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 12:16     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
No nie no ja jestem z późniejszego rocznika, bo 1988-1996, ale interesuje mnie to, jak się dowiedziałaś o tej imprezce ?
Ciekawe czy ktoś był ode mnie ? :) Chyba nie było jakiegoś progu co do rocznika ?
Profil
PW Email Cytuj
daniela 
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 14:04     


Dołączyła: 15 Lut 2007
Grabarz napisał/a:
interesuje mnie to, jak się dowiedziałaś o tej imprezce

Grabarz napisał/a:
Chyba nie było jakiegoś progu co do rocznika

wiesz jak sie ma dziecko w sp9 i jest sie uczestnikiem zycia w szkole to wie sie takie rzeczy :zawstydzony:
ale!! bylo zaproszenie na ta imprezke w Nowinach Gliwickich, a na szkole jest do tej pory duuuuzy napis nad drzwiami :)
do szkoly zaciagnelam mojego tate bo tez do niej chodzil :hyhy: ogladal zdjecia i swiiadectwa, fajnie ... :zawstydzony: :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 17:01     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Kurcze...no trudno, może się załapię na 150 lecie ;)
Sam bym pooglądał fotki - może gdzieś tam jestem :P Szkoda, że nie czytam nowin...
Profil
PW Email Cytuj
shayenne 
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 10:27     



Dołączyła: 18 Wrz 2006
Skąd: Gliwice
Cytat:
- sklepik w podziemiach serwujące jedyne w swoim rodzaju chrupki pietruszkowe (najlepsze jakie w życiu jadłem, potem już nigdy ich nie widziałem :( )


NAJLEPSZEJSZE NA ŚWIECIE!!!!!!

Grabarz a córka tej pani która prowadziła sklepik chodziła ze mna do klasy :)))
Ostatnio zmieniony przez shayenne Nie Maj 04, 2008 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
qrczak 
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 11:41     


Dołączył: 19 Cze 2007
Skąd: Wrocław/Gliwice
Joanna Mela napisał/a:
qrczak napisał/a:
wszędzie widoczne na korytarzach dyplomy za uczestnictwo w różnych konkursach, w tym ten, który zapadł mi do dnia dzisiejszego w pamięci, pewnie przez to że było takowych najwięcej - "dla Joanny Głuszczyszyn" :D


Kurcze qurczak! ty o mnie piszesz a ja za cholere zadnych dyplomów nie pamietam! Poza tym skad moje dyplomy (no chyba, że z konkursów recytatorskich) skoro ja zniknęłam z 9-tki 4 lata przed tobą? (mam teraz 32 lata)???


Hm, odpisuję po 2 latach :)
No cóż, zapadło mi to w pamięć i bo się nawet wtedy zastanawiałem kto tak wymiatał, że tyle tych pamiątek. Nawet jeśli zniknęłaś 4 lata przede mną, to znaczy że 4 lata chodziliśmy jednocześnie do tej samej szkoły, stąd dyplomy mogły pojawić się w międzyczasie i co najwyżej troszkę wisieć. Czy dobrze pamiętam, że to były konkursy z jęz. rosyjskiego? :)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008