Poprzedni temat «» Następny temat
Nordic Walking
Autor Wiadomość
alekskkk 
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 08:30     


Imię: Aleks
Dołączyła: 06 Lip 2009
Mac San ja sie chetnie dolacze:D hehe tu sa filmy instruktażowe ja sie w taki sposob uczylam

h t t p;//nordic.walking.prv, p l/filmy-o-nordic-walking.htm
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 13:32     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Bo to nie jest tak..."ot biore kije i dawaj ide....."

Musza byc odpowiedniej wysokosci ( mozna je zmniejszac lub zwiekszac), odpowiedni pasek na dlon do przytrzymania
Nieodpowiednie i zla technika chodzenia moze doprowadzic do bolu kregoslupa
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 14:03     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Szamanka napisał/a:
Bo to nie jest tak..."ot biore kije i dawaj ide....."

Musza byc odpowiedniej wysokosci ( mozna je zmniejszac lub zwiekszac), odpowiedni pasek na dlon do przytrzymania
Nieodpowiednie i zla technika chodzenia moze doprowadzic do bolu kregoslupa


Szam ja jestem świadom że to niema tak ot hop siup ... zaś co do namiarów na tych ludków...no niemam..trzba by po chrobrym pobadać kiedy oni łazikują. W czasie semestru letniego to takich kilku dziadków razem napinkalało rano po parku teraz to nie wiem trzeba by rano obadać czy łazikują jeszcze( tylko kto bez powodu wstanie wcześniej w czasie wakacji)
Nic dziś sobie na Allegro obcykam co i jak i za ile i sobie badylki skombinuje...a potem.... potem bede się tego łazikowania uczył.

Ps.
Te badylki mają jeden niezaprzeczalny plus - świetna broń średniego zasięgu na psy XD
Ostatnio zmieniony przez MacSen Wto Lip 07, 2009 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 21:30     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
co chwila widac w parku tych nordicwalkerów....smieszne to troche, choc rekami sie rusza wiecej jak normalnie, wiec to na plus
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 00:11     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
trunks napisał/a:
co chwila widac w parku tych nordicwalkerów....smieszne to troche, choc rekami sie rusza wiecej jak normalnie, wiec to na plus


Czy ja wiem czy śmieszne...obejrzałem filmy z h t t p;//nordic.walking.prv, p l/filmy-o-nordic-walking.htm i jesli koleś z tymi badylkami biegł i to całkiem sprawnie to to je to co mnie odpowiada...aż podziw nad koordynacją ruchowa... XD

Zreszta co do smieszności..wiesz ja wole być zdrowy i smieszny niż niesmiesny i wiecznie zbolały

Ot tak sobie głosno myslałem XD
Profil
PW Email Cytuj
alekskkk 
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 09:53     


Imię: Aleks
Dołączyła: 06 Lip 2009
jak chodze z kijami to czesto slysze jakies dziwne komentarze:d typu ze pory roku mi sie pomylily i gdzie mam narty hehhehe:D ale zawsze sobie mysle: smiejcie sie smiejcie ja sie posmieje za 30 lat jak nadal bede sprawna i szczupla a wy grubi - dzwinym narodem jestesmy strasznie zaleknionym i niecierpiacym nowosci troche zasciankowym ale co tam;)
Profil
PW Email Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 11:13     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
Nie używam kijów do Nordic Walking'u, lecz trekingowych i także słyszałem takie odzywki.... odpowiadam że..... ide właśnie po narty do schroniska :D
W górach o niebo lepiej się chodzi z kijami, szybciej i sprawniej... polecam
(oczywiście nie takie tanie z Lidla lub Tesco).
Dla zainteresowaych szczegółowymi informacjami polecam PW (Prywatną wiadomość)
Nie chciałbym tu robiś OT.
Pozdrawiam Siostry i Braci (Nordic Walking). ;)
Profil
PW Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 21:35     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
kazdy napewno pomyslal za pierwszym razem jak to zobaczyl ze smieszne, wiec nie ma co sie bulwersować o to, a ze ktos dogaduje to juz inna sprawa (czyjegos wychowania)
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 15:17     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Jedno pytanie. Gdzie na terenie Gliwic/Zabrza owe badylki kupić. zaznaczam ze taniocha i kaszanka mnie podobnie jak w IT nie interesuje.

Drugie pytanie jakiej marki szukać i składane czy stałe badylki wykorzystać.

Bo to że mają mieć 125 cm( dla mojego wzrostu) to to już wiem. :]
Profil
PW Email Cytuj
Jacek_s 
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 13:35     



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
Dziadki zasuwające z kijkami są wszędzie !
polskim dziadkom NIE jest potrzebna specjalna drewniana ścieżka w parku.
polskie dziadki są najlepsze :P.
To się staje coraz bardziej modne !
Ciekawe który lekarz im wmawia by używali tych badyli ?
Profil
PW Email www Cytuj
MacSen 
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 18:30     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Jacek_s napisał/a:
Dziadki zasuwające z kijkami są wszędzie !
polskim dziadkom NIE jest potrzebna specjalna drewniana ścieżka w parku.
polskie dziadki są najlepsze :P.
To się staje coraz bardziej modne !
Ciekawe który lekarz im wmawia by używali tych badyli ?


A cóż ty wiesz o NordicWalkingu... lub w ogóle o sporcie? Zachowanie godne Polaka Wyśmiać nic nie wnosząc wartościowego.
Nikt im nie wmawia żaden doktorek... sami sie zaopatrują i stosują. Ja co prawda jakoś się jednak do badylków nie przekonałem mimo że no mam je, nawet fajne to było tylko mimo wszystko brakowało mi tej szybkości biegu. Ale podziwiam i szanuje każdego kto nie siedzi na zadku i wyśmiewa innych li tylko temu że coś robi.
więc zamilcz lub czyń( nie kopiuj obcych tekstów) coś co inni podziwiać będą.
Profil
PW Email Cytuj
jmick 
Wysłany: Pon Sie 03, 2009 13:17     


Imię: Michał
Dołączył: 03 Sie 2009
Mój syn idzie teraz do gimnazjum i zapisał się do klasy z elementami nordic walking. Chciałem z żoną sam się przekonać czy to coś warte. Jako, że brzuszek zaczął rosnąć, a na górki nie ma zbyt dużo czasu poszliśmy na darmową lekcję nordic walking i już w następnym tygodniu byliśmy zaopatrzeni w kije. Pomimo, że na lekcjach średnia wieku była dość wysoka, to nie zrażałem się tym, a w ostatnią sobotę gdy przyprowadziłem dwóch synów na zajęcia to trenerka się uśmiechnęła, że nam się wiek grupy obniża. Na poczatek można kije wypożyczyć. Jedynym problemem w naszym przypadku to to, że zajęcia są w takich godzinach i dniach, że teraz przez wakacje jeszcze możemy chodzić, ale później będzie kiepsko. Oczywiście sami chodzimy kiedy tylko mamy czas i zmieniamy często teren bo to fajnie tak w nowym sobie pochodzić :) Nie jest to prawdą, że dzieci nie są zainteresowane tą formą sportu (tak, tak to sport, tempo na grupie zdrowie - czyli dla początkujących - daje mi popalić). Podsumowując polecam aby zacząć pod okiem instruktora, w Gliwicach jest grupa, ale jako, że odpłatna to informacje chętnym podam na PRIV, a jeśli ktoś taki jak my nie będzie miał czasu o tak wczesnych godzinach chodzić to zawsze możemy się spotkać aby pochodzić większą grupą. Uważam jednak, że podstawowe umiejętności powinno się opanować pod okiem instruktora, potem może być to już nasz wkład w częstotliwość i intensywność treningów. Pozdrawiam i zapraszam do parku na Zatorzu na wspólne walkowanie :)
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pon Sie 03, 2009 19:53     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
kije możesz kupic prawie wszędzie ... decathlon, Tesco allegro sklepy sportowe.....
naprawdę duży wybór
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Sie 03, 2009 21:29     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
MacSen napisał/a:
Zachowanie godne Polaka Wyśmiać nic nie wnosząc wartościowego.

qrde MacSen w każdym temacie tą antypolską obsesje artykuować musisz ?...Kazdy ma prawo miec wlasne zdanie, ale bez przesadyzmu....a co inne narody takie postępowe niby tak ? W kazdym spoleczenstwie są rozne jednostki
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 08:12     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
No ta tym bardziej ze NW nie jest polskie :)
a to tak BTW
A co do kijachów.... to se kiedyś kupiłem ino mi funfel je zajumał na prezenta dla swej lubej :)
Profil
PW Email Cytuj
jmick 
Wysłany: Pią Sie 14, 2009 14:03     


Imię: Michał
Dołączył: 03 Sie 2009
Jutro pierwszy raz w górki z kijkami :D Słyszałem, że z kijami do nordic'a da się chodzić po górach, ale odwrotnie nie czyli z kijami do trekingu się nie pochodzi nordic'iem. Jak nie wybiję nikomu oka w PKSie z powodu wystających (nieskładanych) kijów, to w przyszłym tygodniu napisze jak było :) Jesteśmy po trzy tygodniowym chodzeniu to może nie będzie tak źle z tym wejściem na Pilsko, gorzej z ciężarem plecaka bo nocleg pod chmurką i trzeba wszystkie bambetle nosić :dobani: .
Pozdrawiam M.J.
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 20:11     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Pochwale sie, ze bralam udzial w zawodach w Nordic-u :zawstydzony: , nic szczegolnego, ot bylam sobie pochodzic na 10,5 km.Teren takie lekko gorzysty.
Moj czas to 01:32:37
Profil
PW Email Cytuj
jmick 
Wysłany: Pią Sie 21, 2009 08:17     


Imię: Michał
Dołączył: 03 Sie 2009
Ja obiecałem napisać jak było w górkach z kijami. Nikomu krzywdy nie zrobiłem, ale na początku zdawało mi się, że szybciej się męczyłem. Szczególnie w terenie trawiastym, gdzie końcówki kijów zahaczały się o trawę i wybijało to bardzo z rytmu. Podobnie było w terenie kamienistym, gdzie ostra końcówka czasem ześlizgiwała się po kamieniach, a czasem blokowała pomiędzy nimi. Najlepiej mi się szło po szlakach w lesie ewentualnie na wydeptanych bez trawy. Dobre 5 godzin walczyłem z kijami zanim zaczęły przynosić wymierne korzyści, szczególnie przy podchodzeniu kiedy to odbijając się z nich utrzymywałem tempo marszu bez większego wysiłku. Po 8 godzinach marszu (z przerwą na obiadek) po raz pierwszy chyba nie bolały mnie stawy kolanowe, za to odezwały się, nie wiedząc dlaczego, mięśnie udowe (nie wiem jak się one fachowo nazywają, ale na górnej części trochę z boku - zewnętrznej strony) to sygnał, że wcześniej nie używałem ich w górach i przy chodzeniu z kijami odezwały się jako "nadużyte". Sądzę, że dzięki kijom zrobiliśmy tą ambitną trasę w jeden dzień (jak na niedzielnych turystów z dwójką dzieci) z Sopotni Wielkiej przez Kotarnicę, Romankę, Rysiankę, Trzy Kopce, Palenicę, Halę Miziową do noclegu na Hali Górowej. Nie spotkaliśmy się z żadnymi docinkami, a pod Rysianką co drugi turysta miał kije, częściej trekingowe, ale też mnóstwo osób było z kijami do Nordicu. Co do przydatności kijów przy schodzeniu to chyba nikogo nie muszę przekonywać, idzie się o wiele szybciej i pewniej (3 punkty oparcia) przede wszystkim przy dużych stromiznach nie obciąża się kolan. Przy schodzeniu oczywiście kije mamy przed sobą, a nie z tyłu jak przy podchodzeniu pod górę. Częstym błędem, który zauważałem szczególnie u osób, które same uczyły się Nordicu to wbijanie kijów przed sobą gdy zaczyna się górka. Pozdrawiam wszystkich do zobaczenia na szlaku.
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pią Sie 21, 2009 09:09     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
jmick, no to wyczerpująca relacja. Szkoda ze nie dopiąłeś zdjęć.
Profil
PW Email Cytuj
jmick 
Wysłany: Pią Sie 21, 2009 12:50     


Imię: Michał
Dołączył: 03 Sie 2009
Niestety nie mam uprawnień do załączania fotek i plików, ale zapraszam do pooglądania fotek pod linkiem:
h t t p;//pl.tourismtome, c o m/user,jmick,talbum,abb66537a9

Poniżej jedno z fotek wstawione jako adres http
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008