Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kisia
Wto Paź 19, 2010 10:51
GWSP Gliwice
Autor Wiadomość
Aither 
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 21:33   GWSP Gliwice  
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Od listopada zaczelam sie zastanawiac nad kontynuacja studiow, ale mam maly dylemat... nie chce wracac na wsb chorzow bo mecza mnie dojazdy... zastanawialam sie nad GWSP u nas w Gliwicach gdzie jest przyblizony kierunek co w Chorzowie. Posiadam mala wiedze na temat tej uczelni a na stronie nie ma za duzo napisane :)
Ktos zna uczelnie? chodzi tam? Jak sie studiuje?
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 21:41     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
dodam moze ze chodzi mi o specjalnosc gospodarowanie zasobami ludzkimi :) w trybie zaocznym :)
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 21:09     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Fajnie się tam studiuje. Są oryginały, ale generalnie nie żałuje. Byle do przodu!
Profil
PW Email Cytuj
nowakm 
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 09:51     



Imię: Dolphinek
Dołączyła: 12 Paź 2006
Skąd: gliwice/Londyn
Ja tam studiowałam prze rok czasu i powiem szczerze, że nic specjalnego, byłam właśnie na tym kierunku co Ty bys chchiała, zawiodłam się na tej uczelni - jeżeli chodzi o ten kierunek. Są fajnie wykładowcy, ale ci którzy chcą "zabłysnąć" w świecie uczelnianym potrafią nieźle dokopać człowiekowi. Najbardziej rozczarowała mnie matematyka - facet taki niby obojętny, ale na zaliczeniach dawał zadania, których w ogóle nie potrafiliśmy rozwiązać. Na zajęciach były łatwe, natomiast zaliczenia z nim to horror.
Niestety przerwałam ten kierunek, bo na naukę tego, co on uważał za "oczywiste"miałam zbyt malo czasu - trudno mi było pogodzić pracę, opiekę nad dzieckiem i do tego jeszcze "studiowanie" zagadnień matematyki :)
Ale zastanawiam się nad powrotem do szkoły, z tym że na inny kierunek - pedagogikę, gdzie nie miałabym do czynienia z "panem od matematyki" :)
Reasumując: szkoła Okey, ale kierunki ekonomiczne są dla osób, które mają czas na naukę, nie tylko chęci. Jest spoko, ale trzeba włożyć w ten kierunek trochę wysiłku i czasu. Zjazdy zaoczne praktycz nie są w każdy weekend, materiału do nauki naprawde dużo. Ułatwi ci sparwę indeks z poprzedniej uczelni, lub jeżeli kończyłaś np. liceum ekonomiczne - dyplom ekonomisty - bo nietsty na kieunku jest rachunkowość. Mi też ten dyplom przyniósł odrobinę korzyści, naturalnie indeksy też :) Wykładowcy w większości przepisują oceny, ale czasem potrafią się niektórzy czepić szczegółów - na tym kieunku są również zagadnienia z socjologii i filozofii - które ja miałam na wydziale Socjologii, ale ponieważ nazwa się troszkę różniła to kazali mi zaliczać, pomimo tego, że na zajęciach w poprzedniej szkole miałam te same zagadnienia - nawet bardziej rozbudowane :/ - to jest niestety również minus. Niektóre przedmioty mnie dobijały, ale generalnie da się przeżyć :)
Ale myślę, że pedagogika będzie okey :) jeszcze się noszę z zamiarem :)
Profil
PW Email Cytuj
Lukasz 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 09:19     



Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: znienacka
Mi się jako tako studiuje. Jak to wszędzie bywają lepsi i gorsi wykładowcy o różnych podejściach do studentów, ale ogólnie jest ok :)
Profil
PW Cytuj
tynia 
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 11:16   GWSP Gliwice  


Dołączyła: 12 Lut 2009
właśnie rozpoczynam studia na kierunku ekonomia...
proszę osoby już studiujące o udzielenie informacji na temat tej uczelni, tego kierunku, pierwszych egzaminów - tak ogólnie...
każda informacja mile widziana

:)
Profil
PW Email Cytuj
Azbe
[Usunięty]
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 16:46     

jak zaoczne to do 3-4 semestru zdajesz za samo płacenie,w sumie bez nauki większej. Na dziennych w sumie też - tylko od czasu do czasu losuje sie pare osób, które muszą poprawiać "żeby nie było".



wiesz że za "wakacje" płaci sie tu 200zł? hjahahah
Cytuj
inamorata 
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 20:43     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
Czyli typowa i stereotypowa uczelnia prywatna. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć a nie tylko zdobyć papierek, który jest nic nie warty w oczach przyszłego pracodawcy omijaj to miejsce szerokim łukiem!
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 21:53     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
skąd tyle jadu? :-) fakt, że nie jest to uczelnia (póki co) wysokich lotów, ale wskażcie mi uczelnię, która po 4 latach działalności osiągnęła poziom np. Harvardu :-)
tynia, nie wiesz, co z planami uczelni, żeby na jesieni ruszyć z "magisterką"?
Profil
PW Email Cytuj
inamorata 
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 23:28     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
To nie jad tylko realia Moja Droga. Wiem jak się mówi o tej ,,Uczelni'' w środowisku. Za karę nikogo bym tam nie wysłała. :P
Profil
PW Email Cytuj
tynia 
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 09:32     


Dołączyła: 12 Lut 2009
Solid_Wood o planach słyszałam, a czy będzie to zrealizowane w najbliższym czasie niestety nie wiem...

czy rzeczywiście jest tak "źle z tą uczelnią"?
Profil
PW Email Cytuj
Zielonooka 
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:23     



Dołączyła: 23 Lut 2008
ja słyszałam opinie o tej szkole podobne do przytoczonych przez inamoratę.
druga kwestia jest też taka czego się oczekuje od studiów.
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 21:42     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Ja miałem tą przyjemność być w pierwszym naborze. Trudno było się czegoś spodziewać, ponieważ ta uczelnia nie miała jeszcze swojej historii. Skończyłem ją z sukcesem, co nie oznacza koniecznie jechania po najniższym poziomie. Oczywiście magisterka siłą rzeczy musi być kontynuowana na innej uczelni. I wiadomo, że ta "inna" uczelnia to bez porównania wyższy poziom, ale też nie ma ona 4 lat tylko kilkadziesiąt...
Zgadzam się z twierdzeniem, że dopiero po kilku latach można będzie podsumować działalność GWSP, bo tak naprawdę to ona dopiero raczkuje. Poza tym, co tu dużo mówić, niewiele zdziała bez własnej siedziby. Miejmy nadzieję, że szybko na Bojkowską się przeniesie.
Profil
PW Email Cytuj
Zielonooka 
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 00:52     



Dołączyła: 23 Lut 2008
Solid_Wood, zgodzę się, że mało lat działa, żeby wyrobić sobie markę itd w końcu każda miała jakiś początek :)
Profil
PW Email Cytuj
gocha_p 
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 21:55   Wiem co piszę...  


Dołączyła: 29 Mar 2009
Mam porównanie bo studiowałam przez semsetr na uczelni prywatnej i z pocałowaniem ręki przerwałam tą farsę i poszłam na uniwerystet. Niestety na uczelniach prywatnych jest taki a nie inny poziom. Z resztą ilu studentów po "amnestii Giertycha" schroniło się na uczelniach prywatnych? ZNam dziewczynę, która matury z polskiego pisemnej nie zdała, wyniki z matury miała marne, amnestia ją objęła i teraz pedagogikę na GWSP studiuje.... Aż strach pomyślec, że kiedyś moje dzieci będa takie pseudo nauczycielki uczyc....
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 22:25     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Cytat:
Mam porównanie bo studiowałam przez semsetr na uczelni prywatnej i z pocałowaniem ręki przerwałam tą farsę i poszłam na uniwerystet. Niestety na uczelniach prywatnych jest taki a nie inny poziom. Z resztą ilu studentów po "amnestii Giertycha" schroniło się na uczelniach prywatnych? ZNam dziewczynę, która matury z polskiego pisemnej nie zdała, wyniki z matury miała marne, amnestia ją objęła i teraz pedagogikę na GWSP studiuje.... Aż strach pomyślec, że kiedyś moje dzieci będa takie pseudo nauczycielki uczyc....

Ograniczenie...tyle na ten temat.
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 14:15     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Czarnulka, trzeba miec podstawe do ograniczenia. A tu widze dno i 3 metry mułu.
Profil
PW Email Cytuj
taliaa 
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 16:32     


Imię: taliaa
Dołączyła: 30 Mar 2009
Nie polecam tej szkoły, a osobom, które jeszcze nie podjęły decyzji, radzę dobrze się zastanowić.
Czasem lepiej jest stracić trochę czasu na dojazd do porządnej uczelni niż narażać się na organizacyjny chaos i brak kompetencji pracowników administracyjnych. Pewnych sytuacji i zachowań nie tłumaczy fakt, że szkoła jest "na rozruchu". Doświadczyła tego na własnej skórze bliska mi osoba. Studia są inwestycją - także finansową - warto się zastanowić, gdzie swój czas i swoje pieniądze się lokuje.
Profil
PW Email Cytuj
alaneks 
Wysłany: Nie Lip 12, 2009 11:25   Studia w GWSP Gliwice, niskie stypenia naukowe  


Dołączył: 12 Lip 2009
Witam, mam pytanie odnośnie stypendium za wyniki w nauce w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w GLiwicach

Otóż na mojej uczelni bardzo mało płacą takie stypenium. Są trzy progi stypendialne w zależności od średniej:

od 4,0-4,5 20zł
od 4,5-4,7 40zł
od 4,7-5,0 90zł.

Są to bardzo małe kwoty za wydaje mi się wielki wysiłek. Na innych uczelniach kwoty są większe. Czy można w tej sprawie coś zrobić, gdzieś napisać, czy jest to gdzieś normowane? o o tym sądzicie?
Pozdrawiam.
Profil
PW Email Cytuj
inamorata 
Wysłany: Nie Lip 12, 2009 13:48     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
Mam nadzieję, że Ty sobie tylko jaja robisz. :P
Zapieprz na GWSP??
Chcesz porządne stypendium to załap się na studia na Polibudzie, UŚ albo na prywatnej uczelni z renomą :P
Wtedy zobaczysz co to znaczy zasuwać na stypendium.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008