Poprzedni temat «» Następny temat
Tradycja - Wychowanie
Autor Wiadomość
Jacek_s 
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 22:27     



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
Musze to napisac bo mnie cisnie " nawet dobiera sie zajomych pod tym kontem zasobnosci portwela i sadze ze wszyscy tak postempuja.

Sprostuje : kiedys bylem z znajomymi ja juz pracowalem oni nie bo sie uczyli jeszcze studenci. (wracallismy zmeczeni i GLODNI ) w pewnym momecie zapachnialo to byla taka uliczna kafejka. Ja kierunek tam naszczescie nie wszedlem ONI tez chcieli ale wiadomo w domu czekaly konserwy i chleb. Naszczescie nie dalem tego po sobie poznac i dostosowalem sie do nich

Odwrota sytuacja Tym razem to ja sie znow zle czulem bo to ja bylem tym gorszym Tamci szastali kasa na lewo i prawo. Ja nie moglem sobie juz na to pozwolic i odmawialem sobie Bardzo wiele porownujac do nich.
Profil
PW Email www Cytuj
inamorata 
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 22:53     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
Jacek_s Ciebie to chyba los rzeczywiście skrzywdził patrząc na Twoje poglądy. Od kiedy zasobność portfela jest wyznacznikiem, tego z jaką osobą mamy do czynienia? Ja nigdy z kasą problemów nie miałam. Jeżeli chodzi o znajomych począwszy od tych ze szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum i inne szczeble edukacji nie natknęłam się na to, by ktokolwiek próbował to wykorzystać. Sama zadaje się z ludźmi o bardzo zróżnicowanym statusie materialnym. Dlatego nie wierzę w to, by kasa była wyznacznikiem sympatii.
Wracając do tematu podzielam zdanie MorQaNa. Uważam, że wartości, które są pielęgnowane w danym osobniku od małego, po osiągnięciu dojrzałości tak po prostu nie ulatują. Gdyby znikały to by nie istniało takie coś jak tradycja. Ot.co. Pozdrawiam.
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 08:15     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Jacek_s napisał/a:
zalatwia PRAWIE wszytko


PRAWIE...Ciesze się ,że to dodałeś. A wiesz, że im większy zasób portflea, tym, większe prawdopodobieństwo, że człowiek popełni samobójstwo ? Amerykańscy naukowcy do tego doszli.. I jak to jest, że przez ostatnie lata ponad 5000 krotkie wzrosła liczba zabójstw, przez to, że ludzie gonili za kasą?

Ale to mowa o wychowaniu, sorry za OT
Profil
PW Email Cytuj
Jacek_s 
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 10:15     



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
MorQana :""A wiesz, że im większy zasób portflea, tym, większe prawdopodobieństwo, że człowiek popełni samobójstwoa" no domyslam sie. Dodam ze ten objaw wystempuje po latach apsolutnie NIGDY od razu. gdzies w wieku okolo 40 letniego. wczesniej kosztuja zycia.
Profil
PW Email www Cytuj
inamorata 
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 12:44     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
To ja dziękuję do 40stki żyć a potem dogorywać.
Profil
PW Email Cytuj
Jacek_s 
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 22:00     



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
MorQana czekam na odpowiedz Twoja.
Profil
PW Email www Cytuj
brylant123 
Wysłany: Pon Gru 15, 2008 12:14     


Dołączył: 15 Gru 2008
"Zasób portfela" "czterdziestka" to wszystko tak naprawdę zależy od człowieka jego charakteru! Pozdrawiam
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 09:09     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
inamorata napisał/a:
Jacek_s Ciebie to chyba los rzeczywiście skrzywdził patrząc na Twoje poglądy. Od kiedy zasobność portfela jest wyznacznikiem, tego z jaką osobą mamy do czynienia? Ja nigdy z kasą problemów nie miałam.

Różne są pojęcia popularności jednym to tito zaś inni jako podobni JS forsę stawiają nade wszystko i mają problemy egzystencjalne typu pić czy nie pić lub zalewają paszcze tak że żal na to patrzeć.


inamorata napisał/a:
Jeżeli chodzi o znajomych począwszy od tych ze szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum i inne szczeble edukacji nie natknęłam się na to, by ktokolwiek próbował to wykorzystać. Sama zadaje się z ludźmi o bardzo zróżnicowanym statusie materialnym.

Niestety ja tego tego doświadczyłem...temu wolę się od takich buraczków trzymać z daleka


inamorata napisał/a:
Dlatego nie wierzę w to, by kasa była wyznacznikiem sympatii.

Twierdzisz... o ile mi to tito kto jaki ma status finansowy ważne by miał pod deklem poukładane o tyle potrafiłbym choćby w swojej rodzinie pokazać takie osoby co to to one nie są a glupsze niż mysz laboratoryjna. Że już nie wspomne o "lolkach" których widuję na różnych imprezach kreujących się na bóstwo a w istocie płytkich jak kałuża po miesiącu upałów

inamorata napisał/a:
Uważam, że wartości, które są pielęgnowane w danym osobniku od małego, po osiągnięciu dojrzałości tak po prostu nie ulatują. Gdyby znikały to by nie istniało takie coś jak tradycja. Ot.co. Pozdrawiam.


No tak gdyby tak jeszcze te wartości były wpajane ... zważywszy na wyczyny dzisiejszej nocy tej tzw. bezstresowo wychowywanej młodzieży to zastanawiać się zaczynam nad jednym gdzie te wartości są. (Pielęgnacja ich i posiadanie to chyba jednak dwie rózne rzeczy jak być Ślązakiem a mieszkać na Śląsku lub być warszawiakiem i mieszkać w warszawie.)*
Bo na razie wygląda tak jakby rodzicom p........ec odbił i zapomnieli o wychowaniu
Zresztą nawet prawo chroni takich bandziorków :/ a niejednemu się należałoby się linijka po łapach vide dzisiejsza nocka lubo wybatożyć i sypać solą
Ostatnio zmieniony przez MacSen Pią Cze 12, 2009 09:12, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email Cytuj
hosik 
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 14:19     



Imię: Maciek
Dołączył: 01 Cze 2009
Skąd: z szarego końca...
Jeśli chodzi o sprawy materialne to mam bardzo sceptyczne do tego podejście... bo już nie jeden raz byłem świadkiem typowych banałów... masz kase chodzisz z kumplami na browar stawiasz wtedy jest mnóstwo kolegów itd... wszystko do czasu aż ktoś rozświetli "Ci" umysł... choć nie zawsze tak jest to tylko przykład prawie z autopsji :)
Inna inszość to ludzie wytykający Cię za to co masz albo za to na co mozesz sobie pozwolić bo i tacy się trafią... i nie ważne ile masz w głowie trafił się fart który dobrze się wydedukowało i zycie płynie :)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008