Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarystyka
Autor Wiadomość
Emi 
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 20:00     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
Koledzy wykorzystują przerobione termoregulatory RT2 do sterowania wł/wył wentylatorów. Też się nad tym zastanawiałam żeby temperatura nie skakała w zbiorniku bo to też nie jest za dobre.
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 20:27     



Dołączył: 24 Lis 2008
Emi, mam osobny włącznik do wentylatora. Ten pomysł z wykorzystaniem termoregulatora to jest na prawdę dobry, tylko musiałbym gdzieś poczytać jak przerobić pod inne urządzenie. Mam nie używaną grzałkę, więc urządzenie już jest :)
Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 22:23     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
Takie przerobione RT-2 można za grosze kupić na allegro. Sama mam w planie taki zakup bo niestety nie mam zacięcia do elektroniki.

Zobacz tu:

h t t p;//w w w allegro, p l/item618788774_termoregulator_termostat_do_chlodzenia_akwarium.html
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 20:10     



Dołączył: 24 Lis 2008
Zastanawiam się nad wymianą tej żarówki i poczytałem, że najlepiej z dotychczasowej 15W 2700K wymienić na 15W 6400-6500K ("zimne światło"), tylko nie bardzo udało mi się taką żarówkę znaleźć w gliwickich sklepach :/
Ma ktoś z Was informacje gdzie można takie nabyć w okolicach?
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Maj 06, 2009 09:34     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
a może zamiast świetlówki lepiej zastosować FLUX (taka odmiana diody led) o białym zimnym kolorze, połączysz odpowiednio to będzie to pobierało jakieś 20mA (nawet licznik tego nie zauważy) a światła masa, koszt jednego fluxa 6000 mcd to około 1,5 zł, ja ostatnio zakupiłem 100 sztuk zeby przerobić oświetlenie w aucie, jak to dobrze zrobisz to nawet nie poznać że pod kloszem nie ma żarówki tylko fluxy ;)
Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Sro Maj 06, 2009 10:07     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
Tylko jaki wpływ ma to światło na rośliny?
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Maj 06, 2009 10:19     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
hmmm, trzeba by przetestować, tak sobie myślę ze skoro świetlówka działa na zasadzie pobudzania luminoforu przez uderzajace elektrony, a flux na zasadzie emitowania kwantu energii przy przejściu pomiędzy powłokami elektronowymi elektronu, to wg mnie powinno działać :)
Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Sro Maj 06, 2009 10:26     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
Zawsze można sprawdzić.
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 08:21     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
sebek napisał/a:
a flux na zasadzie emitowania kwantu energii przy przejściu pomiędzy powłokami elektronowymi elektronu, to wg mnie powinno działać

przyznam, że też się kilka razy zastanawiałem, jakie to ma skutki. Bo problemem jest tu chyba to, jak bardzo monochromatyczne światło powstaje w takim fluxie. Ja mam w mieszkaniu jedną taka lampkę, i przyznam że choć patrzeć w prost na nią raczej ciężko, z racji natężenia światła, to to światło, padając na powierzchnię inną niż biała, jakby znika. Z roślinkami może właśnie tak być, będą miały jasno, ale dla nich będzie to jak noc, bo światło o tej długości może im zupełnie nie odpowiadać. jak ktoś ma pryzmat, mógłby sprawdzić, czy to światło się rozszczepia.
Moje odczucie jest takie - oświetlenie dawane przez taką lampkę, jest nieadekwatne do jasności, jaką daje taka lampka.
Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 16:25     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
Jakbym miała taką lampke to sprawdziłabym jak to sie ma do roślin ale niestety nie mam. Jak macie to proszę sprawdźcie to. Najlepiej na talerzyku z rzeżuchą schowanym w ciemnej szafce albo w pudle. Zapalać na 12 h tam tą lampkę i po kilku dniach będziemy mieli odpowiedź jak takie światło wpływa na rośliny. Kontrolnie rzeżuchę należałoby posadzić pod żarówką i w świetle dziennym. Jak rzeżucha urośnie to ok a jak nie bardzo to dalej możemy sobie tym oświetlać barki i szafki.
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 17:03     



Dołączył: 24 Lis 2008
Poszukują żarówki nadal nie trafiłem na taką jaka by mi odpowiadała, więc postanowiłem, że zrobię odbłyśniki, takie "made by HAND".
Zna ktoś z Was przystępne sposoby, żeby zrobić takie cudeńka ? ;)
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 17:49     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
jest chrom w postaci farby, do malowania pistoletem, niestety nie jest to tania zabawa, jak co to w Tychach malują taką metodą, zawsze można pociąć lustro odpowiednio i pokleić odbłyśniki albo wyciagnać jakiś odbłyśnik z lampy samochodowej (najlepiej tylnej)
Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 18:26     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
Ja znam 2 tanie i dość łatwe do zrobienia sposoby:

1. Wyklejenie obudowy lustrzaną folią samoprzylepną (do kupienia w papierniczych, w sklepach z zaopatrzeniem dla reklamy, w marketach budowlanych i z wyposażeniem wnętrz).

2. Zrobienie odbłyśnika z przeciętych na pół wzdłuż puszek po piwach. Tanio, szybko i przyjemnie w trakcie pracy :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 18:35     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
to jak już się bawicie z tymi puszkami to proponuję po posklejaniu użyć filcu na wiertarce i pasty polerskiej do aluminium, połysk jak lustro można uzyskać
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 14:27     



Dołączył: 24 Lis 2008
Pomysł z tymi puszkami mi się podoba :P
Idę zaraz do Carefoura rozejrzeć się za taka tasiemką :) Wieczorem chwila na zabawę będzie więc może to coś złoże :)
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 14:09     



Dołączył: 24 Lis 2008
Kolejny odcinek serii "młody technik" miał tytuł: "Zaklej, a nie przyklej się". Kupiłem arkusz srebrnego papieru przylepnego i na szybko okleiłem pokrywę, w akwarium zrobiło się jaśniej :)
h t t p;//w w w fotosik, p l/pokaz_obrazek/pelny/3f0eb0ad26ee3965.html
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Nie Maj 10, 2009 16:34     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
to teraz pokaz swoje akwarium ;)
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Nie Maj 10, 2009 19:41     



Dołączył: 24 Lis 2008
Aktualnie akwarium wygląda tak:
h t t p;//w w w fotosik, p l/pokaz_obrazek/1b81cb88e339eb45.html

Ale będzie jutro nowa świetlówka kompaktowa 6500K, udało mi się znaleźć w Gliwicach :oczami:
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Nie Maj 10, 2009 20:37     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
niezłe, na oko wygląda mi na jakieś 100 litrów, widze ze też masz slimaki :D ja miałem, niestety jak żółwie podrosły to pozjadały ślimaki i chciały sie dobrać do glonojada który miał wtedy już jakieś 5cm długości, o roślinkach nie wspominam :D
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 06:27     



Dołączył: 24 Lis 2008
sebek, taa 100l :D :D
Przecież to "słoik" jest.
Będzie mały remoncik w akwarium, mam już 3 nowe korzenie (jeden za duży nie zmieści się) i porozkładam je pod kątami na ściankach, a potem nowe rośliny, to tak jakoś pusto to wygląda. ?upinę kokosu chcę wyrzucić, bo średnio mi tutaj pasuje ;)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008