Poprzedni temat «» Następny temat
4X4 w Gliwicach iokolicach
Autor Wiadomość
bialka 
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 17:48   4X4 w Gliwicach iokolicach  



Dołączyła: 29 Sty 2007
Skąd: Gliwice
Czy ktoś może mi poradzić albo zdradzić gdzie w rejonie Gliwic (do 30km) można poszaleć sobie samochodem offroad'owym w terenie?
Może sa jakieś górki, hałdy itp na które wjazd ma każdy bez zezwolenia czy specjalnych opłat.
Dzięki za każdy pomysł. :)
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 19:32     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
teraz jakoś na dniach ma być organizowany rajd na Kotlarni, wpisowe bodaj 500zł od załogi, impreza chyba 3 dniowa i maaaaaasa kilometrów do przejechania w terenie, osobiście polecam ;)

swoja drogą koleżanka startuje jako kierowca ?? :hyhy:

po za tym zapraszam na forum:

w w w forum4x4, p l

i szukac grupy MUTT ;)
Ostatnio zmieniony przez sebek Wto Kwi 21, 2009 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
bialka 
Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 10:57     



Dołączyła: 29 Sty 2007
Skąd: Gliwice
Właśnie wiem o o Mucie jednak od początku marca nie ma juz miejsc na rajd :) niestety nie zdążyłam auta przygotować i tak naprawdę chyba na świętochłowice uda się wystartować dopiero jak dopiszą wszystkie warunki. Startować chcę jako kierowca oczywiście :P
Ale chodzi mi o takie miejsca żeby wjechać choćby z ulicy i potrenować w terenie bo na rajdzie to już za późno na trening a na MUTT do Kotlarni nie wpuszczą teraz jak juz jest trasa przygotowana.
Może masz jeszcze jakieś pomysły na jakieś kamieniołomy jak w Niegowonicach albo właśnie hałdy w Świętochłowicach?
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 13:25     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
ja jako tako nie siedzę w tematach zwiazanych z bagnem, moja fura przygotowana jest pod asfalt ;) napisz na forum 4x4 (link dalem wyżej) tam znajdziesz pełno osób z okolicy które siedzą w bagnie itp terenach, czasem robią razem jakies wypady :)

tak z ciekawości, mozna gdzieś zobaczyć twojego potworka ?
Profil
PW Email Cytuj
bialka 
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 10:40     



Dołączyła: 29 Sty 2007
Skąd: Gliwice
Dzięki za linka , właśnie pisze z chłopakami z formum 4x4 i może jakieś wypady z tego wyjdą.
Mój sprzęt narazie w garażu bo zmieniają chłodnicę ale zazwyczaj po gliwicach można go zobaczyć taka mało rzucająca się w oczy Vitara :P
Mam zamiar przygotować auto na Świony w sierpniu wiec może na tym rajdzie pokaże na co ją stać :) narazie duzo pracy ja czeka żeby wytrzymała 2,5h rajd.
A Twoja fura to jaka marka, model? Drift czy1/4 mili?
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 11:39     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
moja fura to ani teren, ani drift, ani drag, auto na codzień, zawieszenie tak będzie zrobione finalnie (narazie jest częściowo zrobione) żeby można jeździć przez zakręty z noramlnymi prędkościami, żeby nie nurkował itd, hamulce już dawno przerobione itd, silnik obecnie juz 3 sztuka pod maską (żaden nie został zakatowany) bo wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, obecnie skromne 112KM (było 75) ale turbina już czeka na zamontowanie, czas nie pozwala ;)

a jak wygląda, narazie nie powiem bo jest w fazie przeróbki, ale jeszcze w lutym zeszłego roku wyglądało tak:

h t t p;//w w w polskajazda, p l/Samochody/Tarpan/F237/4089

w rzeczywistości jest to model F233 ;)

z ciekawości, co masz pod maską? jakiś lift ?? BFG 31 ? jeździsz z blokadami czy bez ? :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
bialka 
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 15:15     



Dołączyła: 29 Sty 2007
Skąd: Gliwice
Wow fajowe auto Takiego tarpana jeszcze nie widziałam Ale kupe roboty w niego wpakowałes to widac :) jestem ciekawa efektu końcowego.
Ja pod maska 1.6 standardowe 82KM do terenu narazie wystarcza bo i tak opony robia najwiekszą robotę. Z liftem poczekam zobacze co zdziałaja te nowe sprężyny z mercedesa i amory z trucka i potem bedę się zastanawiać czy bawić się w lift i most z przodu W terenie sprzęgiełka automatyczne na L4 ale na blokade mostu mnie nei stać :D i nie wiem sama czy chce ją mieć . Oponki MT kopia simeksa ale to tak naprawde niepełne 31' po przeliczeniu :)
po mieście na osi się śmiga a w terenie 4L i do przodu
Ja auto będzie przygotowane do rajdu i z wymaganymi udoskonaleniami napewno pokarze :)
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 22:34     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
kurcze jesteś dosłownie czwartą kobietą którą udało mi się poznać i która bawi się motoryzacją :)

pierwsza jeździ jako pilot w rajdach (z Tomaszem Ważyńskim)
druga własnie w grupie Mutt jeździ
trzecia posiada fiata 125p i wiecznie walczy z jego usterkami :D

tak z ciekawości (jak zwykle :P ) sama włazisz pod auto z kluczami ? :hyhy:

co do tej kopii simexa, jak się to zachowuje na suchym/mokrym asfalcie? zawsze mnie to ciekawiło, ja nie bedę takich zakładał bo nie chcę ciąć nadkoli :)
Ostatnio zmieniony przez sebek Pią Kwi 24, 2009 22:35, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
bialka 
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 09:59     



Dołączyła: 29 Sty 2007
Skąd: Gliwice
Heh tak naprawdę dopiero zaczynam swoje występny bo narazie gdzieś po hałdach i wyrobiskach się uczę jak to auto zachowuje i jak ja mam się zachować Świony maja byc debiurem rajdowym :) mam nadzieje że do tego czasu uda się przygotować sprzęta.
Owszem czasem zdarzy się ze właże pod auto wczoraj na przykład tak walczyliśmy z osłoną kolektora że mam dzisiaj wargę rozwaloną bo mi klucz odbił :) cóż...........
Nie dawaliśmy większych kół bo 31" wejdzie ale podobno sypie się zawiecho szybko przyjezdzie w ostrym terenie wiec nie było sensu. A też nadkoli nie chcieliśmy ciąć bo to w sumie jazda do pracy i pełna rekreacja ma być a nie pełen wyczyn. :)
Na drodze suchej asfaltowej zachowuje sie bardzo dobrze taka oponka trochę huczy ale to normalne przy takim bieżniku natomiast na bardzo mokrej i zaszronionej drodze nie ma nad nimi kontroli praktycznie żadnej :) można droftowac do woli :) byle nic z przeciwka nie jechalo ;)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008